Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2010 o 13:23, Net_com napisał:

> Ja zabiłem tam z bananem na ustach :)
To tak jak ja , widać jestem bezwzględnym tyranem , bez uczuć ;]

A szkoda, w końcu Juhani to Jedi, przydałaby ci się bardzo w przyszłych potyczkach. :P

Ja się już nie mogę doczekać spotkania z Jolee''em, z tego co pamiętam to niezłe dialogi z nim były- polecę na Kashyyyk w takim razie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 13:59, MarchewaSoler napisał:

> > Ja zabiłem tam z bananem na ustach :)
> To tak jak ja , widać jestem bezwzględnym tyranem , bez uczuć ;]
A szkoda, w końcu Juhani to Jedi, przydałaby ci się bardzo w przyszłych potyczkach. :P

Czy ja wiem...mi nie przydała się w ogóle. Raz miała swoje 5 minut w pewnym okręcie;)

Dnia 05.06.2010 o 13:59, MarchewaSoler napisał:

Ja się już nie mogę doczekać spotkania z Jolee''em, z tego co pamiętam to niezłe dialogi
z nim były- polecę na Kashyyyk w takim razie. ;)

Leć bo warto;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 16:23, Longer napisał:

Czy ja wiem...mi nie przydała się w ogóle. Raz miała swoje 5 minut w pewnym okręcie;)

Do tego statku równie dobrze można było wykorzystać Jolee''ego, no ale co tam, przynajmniej ekran drużyny był całkowicie zapełniony. ;)

Dnia 05.06.2010 o 16:23, Longer napisał:

Leć bo warto;)

Takoż zrobiłem. Ale póki co to na początku jestem przechodzenia tejże planety. W dzień odpoczywałem, w nocy będzie się grało. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2010 o 19:48, MarchewaSoler napisał:

Do tego statku równie dobrze można było wykorzystać Jolee''ego, no ale co tam, przynajmniej
ekran drużyny był całkowicie zapełniony. ;)

Wiem, chodziło mi o to, że właśnie tylko wtedy skorzystałem z jej pomocy;)



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 04:39, MarchewaSoler napisał:

Może trochę źle się wyraziłem. Chodziło mi dokładniej o to, że w KotORze daleko przed
finalnymi potyczkami mam maksymalny poziom

Dlatego zrobiłem swojego moda, który eliminuje tego buga.

Dnia 05.06.2010 o 04:39, MarchewaSoler napisał:

tymczasem w Rycerzach Starej Republiki spod klawiatur Obsidianu nigdy nie miałem tego 30 poziomu, który jest chyba maksymalny,
o ile się nie mylę. Miałem 28 i bodaj 1000 xp brakowało mi do 29.

Mi też ciężko dociągało się do 30. Po prostu cała suma doświadczenia w grze ledwo wystarcza do 31 poziomu.
I to jest prawidłowe. Dzięki temu zostaje jeszcze dużo doświadczenia dla ewentualnych dodatków i modów rozszerzających rozgrywkę. Być może nawet był planowany dodatek do KotORa 2, ale po klapie premiery zapewne nie było już mowy o jego zrobieniu.

Dnia 05.06.2010 o 04:39, MarchewaSoler napisał:

Widniutko już, pora kończyć wojaże na Dantooine. ;)

Klasyka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 20:49, Olamagato napisał:

Dlatego zrobiłem swojego moda, który eliminuje tego buga.

Rzadko kiedy korzystam z jakichkolwiek modów. Traumatyczne wspomnienia z Mrocznych Tajemnic wiecznie żywe. Ale spróbuję kiedyś twojego moda. Zresztą, jakoś tak dziwnie mam, że lubię grać wiele razy w grę bez żadnych modyfikacji, nie wiem, czy chodzi o to, by ją całkowicie poznać, czy też to jakieś wynaturzenie. ;)

Dnia 05.06.2010 o 20:49, Olamagato napisał:

Mi też ciężko dociągało się do 30. Po prostu cała suma doświadczenia w grze ledwo wystarcza
do 31 poziomu.
I to jest prawidłowe. Dzięki temu zostaje jeszcze dużo doświadczenia dla ewentualnych
dodatków i modów rozszerzających rozgrywkę. Być może nawet był planowany dodatek do KotORa
2, ale po klapie premiery zapewne nie było już mowy o jego zrobieniu.

W sumie, oprócz spraw technicznych, na które da się przymknąć oko, to nie rozumiem, czemu ta część została tak niezbyt ciepło przyjęta. Fabularnie gniecie ona poprzedniczkę, niczym Pudzian Najmana, ogólne wrażenia są lepsze, muzyka też dużo lepsza (Griskey rządzi!)... Czy może też już wtedy grafika była "przede wszystkim"?

Dnia 05.06.2010 o 20:49, Olamagato napisał:

Klasyka. :)

Dziś chyba będę jeszcze dłużej sobie grał- jutro już nie będzie tej szansy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 21:04, MarchewaSoler napisał:

> Dlatego zrobiłem swojego moda, który eliminuje tego buga.
Rzadko kiedy korzystam z jakichkolwiek modów. Traumatyczne wspomnienia z Mrocznych Tajemnic
wiecznie żywe.

Nie wiem jakie masz traumatyczne wspomnienia, ale ja też nie lubię modów. To co nazywam modem jest odpowiednikiem Restoration patcha z dwójki. Celem było tylko naprawienie błędów balansu i niczego więcej poza odtworzeniem zaprojektowanej pierwotnie zawartości.

Dnia 05.06.2010 o 21:04, MarchewaSoler napisał:

W sumie, oprócz spraw technicznych, na które da się przymknąć oko, to nie rozumiem, czemu
ta część została tak niezbyt ciepło przyjęta. Fabularnie gniecie ona poprzedniczkę, niczym
Pudzian Najmana, ogólne wrażenia są lepsze

Nie mogę się do końca z tym zgodzić. Jedynka opowiada (kanonicznie)

Spoiler

historię jedi, który chcąc poznać wszystkie tajemnice mocy rozpętał wojny Jedi, aby potem tę moc całkowicie utracić i ponownie odzyskać po jasnej stronie

. Dwójka opowiada
Spoiler

o kobiecie Jedi, która poszła w tym samym czasie w przeciwnym kierunku, czyli widząc efekty wojen wybrała świadomą całkowitą utratę mocy, co spowodowało i tak jej przywrócenie po jasnej stronie, zwielokrotnienie i pokonanie ciemnych pozostałości wojen Jedi

. Obie fabuły uzupełniają się wzajemnie, a druga jest wprost następstwem pierwszej. Nie można jednej eliminować na rzecz drugiej bo wtedy obie nie będą miały sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 22:11, Olamagato napisał:

Nie wiem jakie masz traumatyczne wspomnienia, ale ja też nie lubię modów. To co nazywam
modem jest odpowiednikiem Restoration patcha z dwójki. Celem było tylko naprawienie błędów
balansu i niczego więcej poza odtworzeniem zaprojektowanej pierwotnie zawartości.

Po kilku dobrych godzinach gry był taki bug, że nie dało się ukończyć gry.W żaden sposób. Takie mody, o które ci chodzi to jeszcze mogę spokojnie wypróbować.

Dnia 05.06.2010 o 22:11, Olamagato napisał:

Nie mogę się do końca z tym zgodzić.

Jasne, że się uzupełniają. Jednak koncept epickiej "jedynki" trochę mnie mdli; "dwójka" natomiast nie miała takiej mdlącej epickości- była niejednoznaczna, tajemnicza- co było bardzo miłe po tych wszystkich rpgach, w których trzeba było ratować ludzkość, galaktykę, czy co tam jeszcze podstawić można. Co nie zmienia faktu, że obie części gry są wybitne.

Dziś nie wytrzymam, posłucham sobie muzyki, chcę się jednak wyspać. Ale za to dużo wcześniej wstanę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze mam kilka pytań związanych z samą rozgrywką :
Otóż zauważyłem , że nie moge używać mocy Jedi w pancerzach bojowych , a są one dużo lepsze (statystyki) od tych Jediowskich , jest jakaś naprawdę dobra zbroja dla Jedi ?

I czemu nie mogę w warsztacie ulepszyć pancerza ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 11:24, Net_com napisał:

No jeszcze mam kilka pytań związanych z samą rozgrywką :
Otóż zauważyłem , że nie moge używać mocy Jedi w pancerzach bojowych , a są one dużo
lepsze (statystyki) od tych Jediowskich , jest jakaś naprawdę dobra zbroja dla Jedi ?


I czemu nie mogę w warsztacie ulepszyć pancerza ? ;)

1. Każda zbroja, oprócz szat Jedi, ogranicza działanie mocy. Takie założenie w grze, po prostu. Czasami trafiają się szaty, które dają jakieś bonusy, ale "dwójka" pod tym względem była dużo lepsza. W każdym razie spotkasz jeszcze zbroję, która daje trochę do obrony, a także bonusy, np. do mądrośći.

2. Możesz. Tylko że musisz mieć odpowiednie zbroje. Z tego co pamiętam to do pierwszej eksplorowanej przeze mnie teraz planety miałem dwie- echańską i modułową. Zresztą, jest napisane, czy zbroję da się modyfikować, czytaj uważnie opisy o przedmiotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 11:31, MarchewaSoler napisał:

> No jeszcze mam kilka pytań związanych z samą rozgrywką :
> Otóż zauważyłem , że nie moge używać mocy Jedi w pancerzach bojowych , a są one
dużo
> lepsze (statystyki) od tych Jediowskich , jest jakaś naprawdę dobra zbroja dla Jedi
?
>
>
> I czemu nie mogę w warsztacie ulepszyć pancerza ? ;)
1. Każda zbroja, oprócz szat Jedi, ogranicza działanie mocy. Takie założenie w grze,
po prostu. Czasami trafiają się szaty, które dają jakieś bonusy, ale "dwójka" pod tym
względem była dużo lepsza. W każdym razie spotkasz jeszcze zbroję, która daje trochę
do obrony, a także bonusy, np. do mądrośći.

ać, czytaj uważnie opisy o przedmiotach.

To lepiej używać zbroi bojowych czy Jedi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 11:32, Net_com napisał:

ać, czytaj uważnie opisy o przedmiotach.

Tak, tak to podstawa. :P

Dnia 06.06.2010 o 11:32, Net_com napisał:

To lepiej używać zbroi bojowych czy Jedi ?

IMO zdecydowanie szat Jedi. Nie masz ograniczeń, jeśli chodzi o moc, a jeśli grasz Strażnikiem, czy też, przede wszystkim, Negocjatorem będzie to ważne, gdyż masz dosyć mało (albo w przypadku negocjatora bardzo mało) punktów życia, a moc jest twoją główną bronią (jeśli grasz przede wszystkim po Ciemnej Stronie;)); niestety mając pancerz jakikolwiek, nie możemy nawet rzucić zrywu szybkości. Twój wybór. :)

EDIT: o właśnie, do zbroi są jeszcze komponenty potrzebne. :P A są dwa, o kolorze szarym i niebieskim, a kształt- dumnie wypięta pierś żołnierza republiki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 11:24, Net_com napisał:

No jeszcze mam kilka pytań związanych z samą rozgrywką :
Otóż zauważyłem , że nie moge używać mocy Jedi w pancerzach bojowych , a są one dużo
lepsze (statystyki) od tych Jediowskich , jest jakaś naprawdę dobra zbroja dla Jedi ?

Prawdziwa szata Jedi pojawia się prawie na samym końcu gry...Najlepszą nie wskażę, musisz próbować i czytać które posiadają dużą zręczność itp;p

Dnia 06.06.2010 o 11:24, Net_com napisał:

I czemu nie mogę w warsztacie ulepszyć pancerza ? ;)

1.odpowiedni pancerz
2.odpowiednie komponenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W szatach jedi można wykręcić postać praktycznie nie do trafienia [scoundrel 6 + sentinel/guardian 14, robiony na zręczność] której jedynym bólem jest niska siła ale to daje się naprawić przedmiotami.
Łapiąc takim powerbuildem wrogów w stasis field każdego zastopowanego przeciwnika eliminuje się jednym góra dwoma cięciami, bossów można kłaść w zasadzie jednym master flurry z odpalonym master speedem.
Cały bajer polega na darmowym sneak attacku scoundrela który działa na zastunowanych wrogów i dodaje niemały bonus do obrażeń. Do tego na dokładkę lightsaber z odpowiednio dopasowanymi kryształami pod krytyki i mozna szaleć nawet na hardcore modach [choć na modach takich jak ten od olmagato już nie jest tak banalnie jak na czystym kotorze takim zręcznościowym jedi]

P.S.
A zanim ktoś się "czepnie" że rzucam angielskie opisy - mam kotory oba w wersjach oryginalnych językowo, nie będę się gimnastykował jak to przetłumaczyli w spolszczeniu jedynki więc piszę nazwy które znam z oryginału]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kotor2:

Mogę w jakiś sposób zdobyć 2 świetlny miecz?

Jaka cecha odpowiada za trafienie przeciwnika?

Bez spojlerów bym prosił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 12:23, Arkads napisał:

Mogę w jakiś sposób zdobyć 2 świetlny miecz?

Ech, zawsze po skończeniu "planety" będziesz jakiś mieczyk następny miał. Ja miałem w sumie na pewno ponad 8 raz, a i możliwe że z 10 miałem.

Dnia 06.06.2010 o 12:23, Arkads napisał:

Jaka cecha odpowiada za trafienie przeciwnika?

Za obrażenia siła, a za trafienie CHYBA modyfikator, ale nie jestem pewny.

Dnia 06.06.2010 o 12:23, Arkads napisał:

Bez spojlerów bym prosił :)

Proszę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 12:26, MarchewaSoler napisał:

> Jaka cecha odpowiada za trafienie przeciwnika?
Za obrażenia siła, a za trafienie CHYBA modyfikator, ale nie jestem pewny.


A nie zręczność może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 12:33, Arkads napisał:

A nie zręczność może?

Jeśli się nie mylę, to zręczność działa na modyfikator. Więc zapewne... Kurde, cecha, no tak, źle przeczytałem. :| Ale modyfikator też ważny jest. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować