Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

A, sorki za post pod postem, ale przyszedł mi do głowy jeszcze jeden powód braku żartów w dwójce. Otóż, gra i tak była wybrakowana (zabrakło czasu, może także pieniędzy, a część rzeczy mogła zostać ,,świadomie" wycięta z powodu ograniczenia wiekowego), a skoro nie można jej było dokończyć, to po co stawiać wisienkę na nie dokończonym torcie (tzn. zabrakło czasu na dokończenie pracy, więc nie można było robić sobie przerwy na zabawę)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 17:07, Woko11 napisał:

Dzięki za screeny. Mam nadzieję, że wyłączenie vertexów coś da bo chyba nikt nie lubi grać
jak mu się tnie.

To nie jest wyłaczenie "werteksów", tylko wyłączenie buforowania. Gra nic przez to nie traci, ani graficznie, ani funkcjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 17:07, Hopeless napisał:

Chyba, że znacie może jakąś taką poprawkę do KotORa 1 PL?

Ściągnij i wgraj sobie Catalysta 5.11 pod XP. To ostatnia wersja bez ATI Control Center i działająca u mnie całkowicie poprawnie z obydwoma KotORami. Pod Win98 dobrze działały jeszcze 3.8 (testowana z grą) i 5.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 16:46, shinian napisał:

Czy ktoś z was natknął się w Sith Lords na jakieś Easter Eggs? W KoTOR 1 było ich całkiem sporo.

A możesz coś o nich napisać? Bo jakoś sie nie natknąłem na nic tego typu (albo nie wiedziałem, że to jajco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 17:20, Olamagato napisał:

A możesz coś o nich napisać? Bo jakoś sie nie natknąłem na nic tego typu (albo nie wiedziałem,
że to jajco:)


Proszę bardzo;) Pierwszy to już opisany przezemnie Jole Bindo. Zdejmij jego zbroję a zobaczysz, że ma dziury w skarpetach i wystają mu z nich jego duże palce. Jest to taki pstryczke w nos systemowi oceniania wiekowego. KoTOR klasyfikowany jest jako Teen. Kiedyś był taki paragraf, że jeżeli jakaś część ciała która powinna być zakryta przez bieliznę (skarpety, majtki, staniki) jest odkryta to gra od ręki dostaje Mature. Chyba później uchylono ten warunek;).

Dwa: (tylko xbox) Podpinasz jeden kotroler pod port 1,2 lub 3, a drugi pod 4. Podczas gry wciskaj biały lub czarny klawisz tego kontrolera podpiętego pod port nr.4. Jeden z nich przyśpieszał głosy/spowalniał głosy rozmów, a drugi podnosił/zaniżał tembr głosu postaci. Bastilia mówiąca głębokim barytonem była naprawdę Sexy;)

Trzy: Normalnie Bastilia miała taką biało-beżową bieliznę. Jednak jeżeli włożyłeś na nią mroczne szaty jedi a później je zdjąłeś, zmieniała się bielizna. W sumie ta wersja ''mroczna'' o wiele bardziej mi się podobała:P

Cztery: W górnej kantynie na Tarris biegnij do rogu gdzie scena łączy się z ścianą. Teraz szybko zacznij zmieniać postacie. W pewnym momencie jeden z Twoich podopiecznych wejdzie na scenę;) nie jestem pewien czy to jest tylko na xbox''a, na PC nie próbowałem tego.

Pięć: zachowanie strojów Zbroja Sith (to ta srebrna co ją szeregowcy nosili) oraz ubioru Ludzi Piasku. Podczas rozmów w których jesteś zmuszony oddać te ubrania załóż je na któregoś z Twoich podopiecznych. W ten sposób będziesz mógł ich później używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znam jeszcze inne ,,żarty". Oto one:

UWAGA! SPOILERY!

1) Nasz drogi ,,HK-47". Jego ,,imię" brzmi znajomo, nieprawdaż? Wzorowane było na karabinie maszynowym AK-47, czyli słynnym ,,Kałachu".
2) Przesłuchanie na Leviatanie. Jedna z odpowiedzi, jakich możemy udzielić brzmi "Dantooine. Oni są na Dantooine." Jest to wypowiedź Księżniczki Lei, zapytajnej, gdzie znajduje się siedziba Rebelii (piszę z pamięci, więc mogę coś mylić).
3) Ach... nie pamiętam. Było jeszcze coś, ale zupełnie wyleciało mi z głowy. Jak mi ,,się przypomni", to napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 18:03, shinian napisał:

Pierwszy to już opisany przezemnie Jole Bindo. Zdejmij jego zbroję a zobaczysz,
że ma dziury w skarpetach i wystają mu z nich jego duże palce.

A fakt. Tylko jakoś wydawało mi sie oczywiste u kogoś, kto naście lat spędził w "buszu". :)

Dnia 07.06.2006 o 18:03, shinian napisał:

Chyba później uchylono ten warunek;).

Powinno. Jak wszelkie nonsensy. :)

Dnia 07.06.2006 o 18:03, shinian napisał:

Bastilia mówiąca głębokim barytonem była naprawdę Sexy;)

No tego raczej nie ma szans dowiedziec się z PC (chyba, że zadziałają dwa joye USB).

Dnia 07.06.2006 o 18:03, shinian napisał:

Trzy: Normalnie Bastilia miała taką biało-beżową bieliznę. Jednak jeżeli włożyłeś na nią
mroczne szaty jedi a później je zdjąłeś, zmieniała się bielizna.

To ciekawe. Sprawdzę. :)

Dnia 07.06.2006 o 18:03, shinian napisał:

W pewnym momencie jeden z Twoich podopiecznych wejdzie na scenę;)

Podejrzewam, że to bug.

Dnia 07.06.2006 o 18:03, shinian napisał:

Pięć: zachowanie strojów Zbroja Sith (to ta srebrna co ją szeregowcy nosili) oraz ubioru Ludzi Piasku.

To na pewno jest bug. Chyba często spotykany w grach Bioware (i nie tylko). To samo działo się np. w NWN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 04:44, Olamagato napisał:

Podejrzewam, że to bug.


Właśnie sobie przypomniałem. Spis tych przypadków znajduje się na bioware.com Tylko musisz być zalogowany a po drugie trzeba zarejestrować grę, tylko wtedy ten dział zostaje odblokowany. Wtedy klika się w Game Info później Game Secrets. Pewnie Bioware chciało zachować twarz, bo te bugi są tutaj podane jako easter eggs:P Oprócz tych co podałem, są tu jeszcze wypisane sposoby na nielimitowane zdobywanie punktów jasnej oraz ciemnej strony mocy. O kurcze jest jeszcze jedna rzecz której nie sprawdzałem na Xbox- ukryte zakończenie. Aby je odblokować to w chwili gdy otwierają się drzwi do sali finałowej walki z Malakiem trzeba jednocześnie wcisnąć przycisk Y oraz Trigger w obu padach. Grrr chyba znowu będzie trzeba pożyczyć pierwszego Xkloca i KoTOR''a na niego:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 07:25, shinian napisał:

O kurcze jest jeszcze
jedna rzecz której nie sprawdzałem na Xbox- ukryte zakończenie. Aby je odblokować to w chwili
gdy otwierają się drzwi do sali finałowej walki z Malakiem trzeba jednocześnie wcisnąć przycisk
Y oraz Trigger w obu padach. Grrr chyba znowu będzie trzeba pożyczyć pierwszego Xkloca i KoTOR''a
na niego:P


Potem podziel sie przezyciami, bo jestem tego strasznie ciekaw, a niestety nie mam zadnego dostepu do Xpudla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2006 o 12:56, jarrro napisał:

Jak się dostać na unknow world? Czy trzeba jakieś zadania wykonać nie wiem jak tam trafić


do unknow world trafisz jak bedziesz juz mieć całą gwiezdna mapę. tam własnie wybierzesz po której stronie sie opowiesz,ciemnej czy jasnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że taki temat istnieje. Miałem zakładać. Może wie ktoś czy czy można sie dostać na niższy poziom bazy w kotorze 2 ? Chodzi mi o sam początek jak wylatujem z telosa albo talosa. Moment gdzie spotykamy BaoDura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2006 o 18:39, Mistrz Magii napisał:

Z kim można w grze romansować? Chodzi mi głownie o jakąś Sithke, bo wole byc tym złym.


Heh w tej grze nie ma zbyt dużego wyboru. Grając mężczyzną możesz romansować z Bastilią a wcielając się w rolę kobiety jedynie z Cartem Onasi. Charakter Twoich towarzyszy zależy od Twojego oraz umięjętnego prowadzenia dialogów.Tylko nie wiem czy grając mężczyzną sithem można ten romans doprowadzić do szczęśliwego końca. SPOILER po pojedynku na gwiezdnej kuźni stosunek między bohaterami zmienia się na Mistrz- Uczeń. Nie wiem jak ten romans mógłby dalej się potoczyć po grałem jedynie kombinacjami mężczyzna Jedi, Kobieta Jedi, Kobieta Sith.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2006 o 18:39, Mistrz Magii napisał:

Z kim można w grze romansować? Chodzi mi głownie o jakąś Sithke, bo wole byc tym złym.

Cała fabuła jedynki jest tak skonstruowana, że romansować można tylko z jedną osobą. Zależnie od Twojego charakteru, charakter tej osoby odpowiednio zmienia się, albo romans sie urywa (chyba). Większe możliwości w tej dziedzinie daje dopiero częśc druga (jeszcze niespolszczona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować