Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Mam problem z KotOR 1, w sumie ten sam co z dwójką... Czuję końcówkę gry, a tu oczywiście po zestrzeleniu "stateczków" Malaka wyskakuje mi crash. <Jak leciałem na Yavin to Malak mnie napadł, zostawiłem go z Bastilą>. Gram na XP. Nie chce ktoś przyjąć save''a i spróbować mi u siebie to przejść, tzn. zrobiłby mi mi save po filmiku, bo nawet jak go ominę to i tak crash wyskakuje... Taka świetna gra ( dwójka także), a nie mogę ich zrobić przez głupie błędy pod koniec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 16:07, Nikodem95 napisał:

Mam problem z KotOR 1, w sumie ten sam co z dwójką... Czuję końcówkę gry, a tu oczywiście
po zestrzeleniu "stateczków" Malaka wyskakuje mi crash. <Jak leciałem na Yavin to
Malak mnie napadł, zostawiłem go z Bastilą>. Gram na XP. Nie chce ktoś przyjąć save''a
i spróbować mi u siebie to przejść, tzn. zrobiłby mi mi save po filmiku, bo nawet jak
go ominę to i tak crash wyskakuje... Taka świetna gra ( dwójka także), a nie mogę ich
zrobić przez głupie błędy pod koniec...

Nieaktualne. Wczytałem save ( ten zły ), ruszyłem się trochę, zapisałem znów, wczytałem nowy save i ruszyło.Ufff :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod wpływem ToRowego hype''u znów naszedł mnie apetyt na uniwesum Gwiezdnych Wojen - i jakoś tak, przy przeglądaniu pudełek z grami na półce wypadł na mnie KotOR 2. Ha, magia!
Stwierdziłem jednak, że skoro znów mam zamiar zabrać się do tego cudnego dzieła przemysłu elektronicznej rozrywki to zrobię to tym razem na porządnie - najpewniej od razu z całym tym restoration packiem. Tak więc zgłaszam się do Was z zapytaniem - gdzie toto można dorwać? I jak wiele to tak w sumie daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 00:25, Tajemnic napisał:

Tak więc zgłaszam się do Was z zapytaniem - gdzie toto można
dorwać? I jak wiele to tak w sumie daje?


Mi udało się znaleźć gdzieś pół roku temu. Nie mam pojęcia gdzie, zbyt odległe czasy ;). Widać w niektórych miejscach spore różnice, szczególnie na Nar Shadaa. Końcówka dalej jest odrobinę dziwna, ale znacznie bardziej logiczna, niż w oryginale. Na pewno w niczym ten mod mi nie zaszkodził :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=152851&n=3


Tu był wpis całego mod-packa, aczkolwiek widzę wywiało go bo upnałem go wtedy na megaupload który [thx fbi] został dziś zamknięty.
Mam moda na portalu chomikuj, ale tam masz płatny transfer, jutro wrzucę go tez na jakiś free hosting i zrobię edycję posta.

Jeśli chcesz zassać już dziś : http://chomikuj.pl/zekzt/Star+Wars+Knights+Of+The+Old+Republic/KOTOR+2/Mod+Pack+TSLRC

Jak wolisz poczekać do jutra w gsowym wpisie będą nowe aktualne linki z całą paczka na jakimś dobrym darmowym hostingu.

Mój pack zawiera skompilowany restoration mod + własnoręcznie zebrany do kupy hd mod-pack, zmieniający tekstury, modele lightsaberów, efekty specjalne, shadery itp rzeczy.
Wszystko testowane, grane, gra skończona kilkukrotnie bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 01:45, Tajemnic napisał:

> <CIACH>

Dziękuję bardzo; poczekam jednak do jutra. :)



Upload na hotfileu już zarobiony we wpisie na GSie.
Można pobierać =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra crashuje mi na Korriban w jaskini gdy zabijam tego dużego stwora

Spoiler

co przeszkadza tym uczniom, którzy odeszli z akademii

. W momencie gdy stwór pada gra zalicza zwieche, i tak za każdym razem. Próbowałem już wcześniej trybu zgodności i trybu administratora ale i tak nadal występują crashe. Jakiś program, fix, mod, patch który naprawia to? I jak przełączyć proces na jednordzeniowy? Mam Windowsa 7 i to jest główną przyczyną crashy, to wiem. Tylko czy da się coś z tym jeszcze zrobić? Instalowanie starszego systemu nie wchodzi w grę.
W linku jest rozpiska co mam w komputerze, jakby ta informacja miała pomóc http://www.xfire.com/profile/kamyyk0/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 12:18, Pietro87 napisał:

<Dziab>


Paczkę ściągnąłem i zainstalowałem. Wszystko działa w jak najlepszym porządku, choć na razie nie miałem przyjemności zetknąć się ze zbyt dużą ilością przywróconego contentu. W każdym razie - wielce dziękuję.
...a może został tak dyskretnie wpleciony w grę, że wszystko to przy czym mówię sobie "O! Tego nie pamiętałem..." to coś nowego? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy content jest aczkolwiek to tez nie jest tak, że jest tego nie wiadomo ile i wrzucone na hurra =)
Generalnie na początku nie ma prawie nic z nowego contentu oprócz np jakiś bug-fixow czy eliminacji losowych glitchy bo generalnie z początkowych etapów gry niewiele powycinano, prawdziwa rozkminka zaczyna się już nieco dalej, gdzie pojawią się nowe rozmowy, nowe scenki czasami nowi npc.
No i generalnie im dalej - tym więcej bo najwięcej straciły finalne etapy gry i tu najwięcej analogicznie rzecz biorąc zostało przywrócone.
Łącznie z zakończeniami naszej rozgrywki.

P.S.
Gdybyś trafił jakiegoś buga - dawaj znać, np jakaś "przezroczysta" tekstura, bo to jedyne co mogło się tam gdzieś zamotać. Co prawda grałem z ta konkretnie sklejoną paczką chyba z 3 razy i nic nie wyłapałem, nie mniej zawsze zakładam, że wszystkie bugi graficzne wyeliminowałem w 99%, 1% zostawiam na to co mi mogło umknąć =)
No i niestety do mnie tylko bugi z teksturami - ewentualnie modelami.
Za jakieś losowe bugi z samego restored content nie jestem w stanie odpowiadać bo ani przy nim nie uczestniczyłem ani go nie fixowałem, aczkolwiek obecny resotored content jest na tyle dobry, że chyba nie ma z nim już żadnych błędów w rozgrywce czy questach [po raz kolejny - grałem z nim i nic nie znalazłem]

P.S.2
Hmm a jak wizualna oprawa ?
Widać z marszu rożnice z nowymi poprawionymi shaderami i teksturami ? =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 12:30, Pietro87 napisał:

P.S.
Gdybyś trafił jakiegoś buga - dawaj znać, np jakaś "przezroczysta" tekstura, bo to jedyne
co mogło się tam gdzieś zamotać


Na razie znalazłem jednego gammoreanina w knajpie w Telos (koło Luxy) - widziałem tylko fragmenty jego tekstur unoszące się w powietrzu.

Dnia 22.01.2012 o 12:30, Pietro87 napisał:

P.S.2
Hmm a jak wizualna oprawa ?
Widać z marszu rożnice z nowymi poprawionymi shaderami i teksturami ? =)


Szczerze i bez bicia się przyznam, że w KotORa II grałem ostatnio na tyle dawno, że moja wspomnienia stały się w oczywisty sposób zamglone. Chociaż... może to, że nie odczułem zawodu ("bo to przecież wyglądało lepiej!") wywołanym konfrontacją rzeczywistości ze wspomnieniami jest właśnie skutkiem tych shaderów i tekstur? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 12:44, Tajemnic napisał:

Na razie znalazłem jednego gammoreanina w knajpie w Telos (koło Luxy) - widziałem tylko
fragmenty jego tekstur unoszące się w powietrzu.



http://hotfile.com/dl/143176287/166e51c/Gam-Fix.rar.html

Wypakować, wrzucić do overridea i nadpisać plik jak zapyta i poinformuje, że taki już istnieje =)
Powinno wyleczyć problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 13:50, KamyK_84 napisał:


Spróbuj pierw wcześniejszy zapis, a jak to nie zda się, to wczytaj ten najnowszy zapis i zapisz jeszcze raz. Raz normalny zapis, raz szybki zapis. Czasami pomagało mi to w różnych sytuacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jakoś rozwiązałem, dopisałem odpowiednią linijkę w config.ini .

Teraz pojawił się inny problem. Misja z odnalezieniem brata Mission. Jestem w enklawie ludzi piasku, rozmawiałem z wodzem, powiedział, że Griffin go wkurza i mogę go zabrać. To idę do cel, a tam Griffina nie ma. Miotam się po całej enklawie, nigdzie indziej też go nie ma. Zapewne kolejny bug. Wcześniejszego save''a nie mam. Jest jakiś sposób, czy ta misja zostanie niewykonana po wsze czasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 10:18, KamyK_84 napisał:

To idę do cel, a tam Griffina nie ma.


To znany i częsty bug.

Spoiler

Pojawia się zwykle w trzech sytuacjach:
- jeśli zajrzysz do wioski Sand People zanim otrzymasz ten quest
- jeśli nie pogadasz z gościem z Czerka Corp zanim udasz się do wioski
- kiedy tylko ma na to ochotę.



Niektórym skutkowało wczytywanie wcześniejszych save''ów, ja sobie po prostu odpuściłem. Mówi się trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie

Spoiler

byłem wcześniej i na dodatek otwierałem już cele

. Damn it.
Damn x2 zapomniałem o spojlerze w poprzednim poście.
Save''ów sprzed 2-3 h wczytywać nie będę , mówi się trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 10:42, KamyK_84 napisał:

No właśnie

Spoiler

byłem wcześniej i na dodatek otwierałem już cele

. Damn it.
Damn x2 zapomniałem o spojlerze w poprzednim poście.
Save''ów sprzed 2-3 h wczytywać nie będę , mówi się trudno.

Do większości RPGów stosuje się zasada "nie szwendaj się bez sensu" - idź tylko tam gdzie masz coś zrobić i nigdzie indziej. Większość gier (może poza Oblivionem IV) i tak przeciągnie cię fabułą po całym wirtualnym świecie, więc nie ma co się spieszyć i psuć sobie zabawę robieniem czegoś czego być może jakiś średnio myślący projektant nie przewidział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zawsze staram się iść prawie wszędzie, może coś odkryję, rozpocznę nową misję. Inaczej mam takie odczucie, że coś może ważnego zostawiam za sobą. Po za tym wolę mieć lokacje odkryte, zaliczone na prawie 100%, inaczej nie dają mi spokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 15:58, KamyK_84 napisał:

A ja właśnie zawsze staram się iść prawie wszędzie, może coś odkryję, rozpocznę nową
misję. Inaczej mam takie odczucie, że coś może ważnego zostawiam za sobą. Po za tym wolę
mieć lokacje odkryte, zaliczone na prawie 100%, inaczej nie dają mi spokoju :)

I w wielu grach cRPG bardzo wiele w ten sposób tracisz. Po prostu pewnych sytuacji nie spotkasz nigdy. W przypadku pierwszego KotORa jest to szczególnie prawdziwe. Przejechanie 4 planet od początku do końca eliminuje Ci połowę pobocznej fabuły. I jeszcze więcej jeżeli masz zawsze ten sam ustalony schemat wybierania odwiedzanych miejsc. Jedynka nie pozwoli Ci niczego zgubić bo jedyne miejsce, które możesz stracić będziesz musiał przeryć praktycznie do końca zanim to się stanie. Dodatkowo praktycznie każda z planet z mapą robi niespodzianki jeżeli odwiedzisz jej mapę jako ostatnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować