Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2012 o 16:30, Sericulum napisał:

Mod już dawno wgrany, od razu jak zainstalowałem grę to zassałem. Mam nadzieję, że gra
nie skończy się na 25h rozgrywki, bo już mam 15 :D

Ja miałem średnio 120 h, ale podobno jestem nienormalny, bo większość ludzi twierdzi, że na niezmodowanej grze miała ok. 70h. Tak więc jeszcze sobie pograsz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już na Korribean(czy jakoś tak) i czuję, że koniec coraz bliżej. To normalne, że jeden Mroczny Jedi rozwala mi całą drużynę, a jemu zostaje z 50% hp? Zawsze z tymi lepszymi mam problemy, bo albo pudła albo unieruchamia wszystkich z mojej drużyny i sobie zabija jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 10:20, Sericulum napisał:

Jestem już na Korribean(czy jakoś tak) i czuję, że koniec coraz bliżej. To normalne,
że jeden Mroczny Jedi rozwala mi całą drużynę, a jemu zostaje z 50% hp?


Trochę kiepsko. Sprawdź ekwipunek, możliwe, że w torbach masz megablastery a śmigasz z jakimiś pistoletami na wodę ;) To raz. A dwa - moce typu ogłuszenie (czy tam spętanie, nie pamiętam) + granaty (plazmowe ^_^ ). Trzy - olewka na Korriban, lecisz na inną planetę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 10:20, Sericulum napisał:

Jestem już na Korribean(czy jakoś tak) i czuję, że koniec coraz bliżej. To normalne,
że jeden Mroczny Jedi rozwala mi całą drużynę, a jemu zostaje z 50% hp? Zawsze z tymi
lepszymi mam problemy, bo albo pudła albo unieruchamia wszystkich z mojej drużyny i sobie
zabija jak chce.

Jeżeli gra Ci działa na moim modzie, to przełącz sobie na normalny poziom trudności (albo nawet łatwy). Pierwszym celem tego moda było utrudnienie gry i robi to tak dobrze, że nierzadko sam mam problemy i muszę ostro kombinować oraz skakać po planetach, żeby wyhaczyć najpierw słabszych przeciwników. Przechodzenie gry na zasadzie planeta->mapa gwiezdna i tak do skutku jest w takim wypadku ciężkie nawet na normalnym. Po prostu ostatni wrogowie przy mapie są jednymi z najmocniejszych w całej grze. Mocniejsi są już tylko później kiedy odkryjesz lokalizację wiadomo czego. Różnica jest taka, że w oryginalnej grze przeciwnicy przy mapach mają 10-12 poziom i zero umiejętności i wyposażenie, a z modem mają 16-18 poziom, tyle atrybutów i mocy ile normalna postać na tym poziomie, oraz przyzwoite wyposażenie. Tak więc walki na poziomie normalnym są jakieś cztery razy bardziej utrudnione, a na trudnym dochodzi do tego jeszcze zadawanie przez przeciwnika 150% ekstra obrażeń. Tak więc nawet jeżeli jakaś walka wydaje Ci się za trudna, to przełączenie na łatwy nie jest niczym dziwnym. Tym bardziej jeżeli przechodzisz grę pierwszy raz.
Przy walkach z bossami stymulanty i moce rzucane w odpowiednich momentach, a czasem również granaty są niezbędne. Jeżeli nie masz kilku, to należy je sobie dokupić w sklepie, a co do mocy to doczytać jak działają i używać tak aby wpływ wielu rzeczy się kumulował w krótkim odcinku czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Postać już trochę ogarnąłem, hity nawet po 40 wchodzą z mieczy świetlnych więc chyba nie jest źle.
Fabuła tej gry jest zajebista, tak się zdziwiłem kiedy dowiedziałem się, że to ja jestem

Spoiler

Ravenem

. Mam nadzieję, że 2 też jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 17:31, Sericulum napisał:

Dzięki za rady. Postać już trochę ogarnąłem, hity nawet po 40 wchodzą z mieczy świetlnych
więc chyba nie jest źle.
Fabuła tej gry jest zajebista, tak się zdziwiłem kiedy dowiedziałem się, że to ja jestem

Spoiler

Ravenem

. Mam nadzieję, że 2 też jest dobra.

Dwójka ma bardziej skomplikowaną fabułę od jedynki (jest jej spin-offem), zawiera retrospekcje, wymiany prowadzonych postaci, ma dużo bardziej rozbudowane możliwości modowania broni, od niej zaczęła się technika wpływania na stan swoich członków drużyny, która stała się standardem w dzisiejszych grach tego rodzaju. Ma też dużo lepszą ekonomię i balans przedmiotów, ale tego możesz nie zauważyć bo robiąc moda do jedynki - którego używasz - wzorowałem się właśnie na rozwiązaniach z dwójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Mam techniczny problem z KotOR II... Otóż zakupiłem dzisiaj w empiku grę i kiedy próbuje ja zainstalować to przy włożeniu 4 płyty cd-rom zaczyna wariować i nie widzi płyty... Miał ktoś podobny problem? Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2012 o 18:09, loginus07 napisał:

Witam :) Mam techniczny problem z KotOR II... Otóż zakupiłem dzisiaj w empiku grę i kiedy
próbuje ja zainstalować to przy włożeniu 4 płyty cd-rom zaczyna wariować i nie widzi
płyty... Miał ktoś podobny problem? Co robić?

Po pierwsze spróbować użyć spowalniacza prędkości obrotowej, często są takie dołączone do programów nagrywających takich jak Nero, w jego wypadku nazywa się to DriveSpeed. Oczywiście należy płytę spowolnić bo zbyt szybko się kręcąca może zepsuć wykrycie oryginalnej płyty przez zabezpieczenie oryginalnej wersji. Alternatywnym sposobem który pozwoli przynajmniej zainstalować grę jest połączyć się sieciowo z innym komputerem, włożyć płytę do jego napędu, na swoim zmapować jego udostępnione CD/DVD jako osobną literkę i wtedy wybrać ją przy oczekiwaniu na ostatnią płytę. Oczywiście dodatkową alternatywą jest wybranie innego napędu CD/DVD lub jego wymiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2012 o 18:09, loginus07 napisał:

Witam :) Mam techniczny problem z KotOR II... Otóż zakupiłem dzisiaj w empiku grę i kiedy
próbuje ja zainstalować to przy włożeniu 4 płyty cd-rom zaczyna wariować i nie widzi
płyty... Miał ktoś podobny problem? Co robić?


Albo po prostu ściągnąć, bo jeśli kupiłeś grę, to będzie tylko kopia zapasowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na starcie to ja bym sama płytę sprawdził, najlepiej u znajomego który ma w 100% sprawny napęd.
Jeśli u takowego znajomego płyta też by zaczęła wyczyniać takie cuda - to zwyczajnie poproś o wymianę towaru w Empiku [generalnie problemów wielkich nie robią, zawsze możesz się powołać na prawa konsumenckie]

Jeśli płyta okaże się sprawna - to tak jak pisał olmagato, wina leży zapewne w napędzie który ma zakładam tutaj swoje lata i już może nieco kaprysić.
Pomóc może faktycznie program taki jak nero drive speed - pamiętaj tylko, żeby prędkość zmieniać zawsze co jeden dostępny zakres, jak na którymś "zaskoczy" to zainstalować i grać =)


A tak już zupełnie pobocznie - warto zrobić sobie na własny użytek kopię swoich kotorów.
Płyty CD powoli odchodzą do lamusa [jedyne co na nich jeszcze długo długo będziemy "oglądać" to nasza kochana muzyka] i nowsze napędy lubią sobie kaprysić z takowym nośnikiem.

Najlepszym rozwiązaniem jest zgranie wszystkich płyt jako obrazy np programem nero czy clone cd.
Następnie wypalenie takowych obrazów w ładnie posegregowanych katalogach na płytkę DVD.

Oczywiście instalacja z takiej kopii dalej wymagać będzie oryginalnej płyty w napędzie, ale już sam problematyczny proces przyszłych instalacji pomijamy kompletnie.
Ewentualnie można sobie pobrać z netu plik no-cd/dvd exe do własnej oryginalnej gry.
Do pierwszego spolonizowanego kotora raczej takowego "fixa" nie znajdzie, ale do drugiego - bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edycja zgasła =.= [w ogóle to forum tak nota bene to albo umrze w końcu i wstanie jak trzeba ? czy może tak teraz będziemy się gibać z zamulającym syfiastym serwisem przez kolejne miesiące ?]

P.S.
W razie potrzeby - posiadam oba takie pliki dla każdego kto chciał by sobie zrobić kopię zapasową i grać bez płyty.
P.S.2
Jeśli przez myśl ci drogi moderatorze przechodzi, żem pirat straszliwy i kotory ukradłem to tu mam coś i dla ciebie =) : zajrzyj do tematu ze zdjęciami kolekcji gier : http://img22.imageshack.us/gal.php?g=img0129qv.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2012 o 12:46, Pietro87 napisał:

Jeśli przez myśl ci drogi moderatorze przechodzi, żem pirat straszliwy

Spokojnie. Gdyby ktoś teraz wydawał nową edycję KotORów to byłyby one najprawdopodobniej pozbawione jakichkolwiek weryfikacji płyty. Zresztą możliwe jest, że edycje cyfrowe, które można obecnie kupić tak właśnie mają (sprawdzanie płyty, której nie ma byłoby dość głupie).
Zresztą weryfikacja płyty, to dość zawodne narzędzie zabezpieczania swoich interesów przez wydawców oprogramowania - również dlatego, że najbardziej utrudnia życie prawdziwym klientom. Sam posiadam grę, której nie da się w żaden sposób uruchomić na współczesnych napędach DVD i jedynym wyjściem jest usunięcie weryfikacji - szczególnie jeżeli wydawca porzucił myśl wspierania tytułu na współczesne PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz - ja się tam zawsze asekuracyjnie wolę zabezpieczyć. Gram.pl ma swoja politykę "walki z piractwem" po części słuszną, czasami jednak pozbawioną rozsądku [vide kiedyś ban dla gościa który stwierdził, że grał w swojego AC2 z crackiem - a grało tak mnóstwo osób, w tym ja sam bo serwer online notorycznie czyścił mi zapis gry i przy 4tym razie kiedy straciłem progress z 5h powiedziałem sobie niczym Chylińska "dość" xD, na szczęście tamtą sytuację szybko wyjaśniono, niesmak drobny jednak pozostał.]


Być może masz racje, bo co jak co ale do polskiej wersji KOTORa takiego pliku pozwalającego grac bez płyty nie było bardzo długo, aż do bodajże zeszłego roku [wtedy naszło mnie na kolejne podejście do jedynki i tak rutynowo przeszukałem net i trafiłem w jednym z portali, gamecopy lub softpedii na plik no-cd, możliwe, że pochodzący właśnie z jakiegoś cyfrowego wydania].


Generalnie zrobienie sobie teraz własnej kopii swoich KOTORów to najlepsze rozwiązanie, Cdki odchodzą do lamusa a na jednym DVD5 można zmieścić np całego KOTORa 2 [4x obraz płyty] + wszystkie patche + mój mod-pack w którym mam restored ontent i wybrane kilkanaście fajnych modów [tekstury hd, lepsze modele saberów itp bzdety, ot taki "zbiór życiowy" K2 kompletowany na przestrzeni lat śledzenia strefy moddingowej]
Podobnie mam z jedynka, tez obrazy + mod pack [min z twoim modem na poprawę poziomu trudności]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Mam spory problem z pierwszym KotORem. Jestem teraz na Tatooine, jakieś 7h gry (jestem na półmetku zostania padawanem) i wielu lokacjach mam problem z działaniem gry, zwłaszcza gdy zbliżam się do jednej z rodzin (obrzeża, gaj). Czytałem, że tylko tam występuje ten błąd, ale jest na tyle uporczywy, że praktycznie nie da się przejść tych kilku mapek (animacja zwalnia nawet do 0,5 klatki na sekundę, postacie się zawieszają bądź teleportują na drugi koniec lokacji). KotOR oczywiście oryginalny, wydanie polskie, zaktualizowany do najnowszej wersji (tak przynajmniej mówi mi gra). Kiedyś też doszedłem do tego momentu, ale nie miałem takich problemów (nie pamiętam tylko, czy grałem na tym samym sprzęcie). Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy przechodząc Korriban

Spoiler

po odzyskaniu pamięci, czyli jako Revan

będzie to normalnie wyglądało czy też coś sie zmieni? Z awsze przechodziłem Korriban jako 2 planetę teraz chce zrobić inną kolejnosć ale nie wiem czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to są różnice w dialogach. Questy takie same będą. Ja tę planetę zawsze ostatnią przechodziłem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy normalnie będę wypełniać zadania na planecie i "dziekana" akademi czy też będzei coś w stylu

Spoiler

"Malak powiedział, że przybędziesz Revanie" i będe musiał wszystkich od razu wytłuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 22:09, GodOfLiar napisał:



Nie, nic z tych rzeczy.

Spoiler

Nie uwierzą ci, że jesteś Revanem nawet jak im powiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować