Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2012 o 02:49, KamyK_84 napisał:

Trochę maltretuje ten temat ale co tam :P W KOTOR''ze 1 na którym poziomie najlepiej
zaprzestać podnoszenia atutów, umiejętności i poczekać na zostanie jedi?

Bezpiecznie to gdzieś koło 3-4 lvl. Jak chcesz wyzwania to przestań już po pierwszym awansie.

Oczywiście, są też mody, ale IMO psuje to klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2012 o 16:58, KamyK_84 napisał:

Mam pytanie co do uzyskiwania i tracenia wpływów w KOTORze 2. Gram teraz ciemną stroną
mocy, ale chciałbym też żeby

Spoiler

moi towarzysze stali się "jedi"

. Jest to możliwe
tylko przy dużym wpływie? Co się może stać jeśli stracę za dużo wpływu a pasek towarzyszy
spadnie na ciemną stronę? Czy wtedy będę mógł z nich zrobić
Spoiler

mroczne jedi

?

Musisz mieć na nich wpływ bardzo wysoki, albo odwrotnie - bardzo niski, aby zaczynały się pojawiać ciekawsze dialogi i w ich następstwie jakieś zmiany. Przy wysokim wpływie towarzysze zaczynają "posuwać" się w "Twoją stronę", a przy niskim w "przeciwną". Działa to w obie strony. Im większy lub im mniejszy wpływ, a jednocześnie im bardziej skrajna postawa Twojej postaci (w obie strony), tym następują większe zmiany w drużynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 21:01, KamyK_84 napisał:

A wszystkie teksty dla kobiety są przetłumaczone czy nie?

Były. Ale zostały skasowane (zarchiwizowane?). Przyczyną było to, że w plikach gry były niepoprawne odniesienia do kwestii męskich i żeńskich przez co jedno zdanie mogło iść jako kobieta, a inne jako mężczyzna - mimo, że cały czas szło się kobietą. Dlatego wszystkie możliwe wypowiedzi zostały zapisane jako męskie.

Dla mnie takie rozwiązanie wycinające było o tyle głupie, że można było na podstawie wersji dialog.tlk (męskiej) zrobić dialogF.tlk (żeński) w taki sposób aby obie kwestie (żeńskie i męskie) były przetłumaczone jako żeńskie (wystarczyłoby powielić kwestie kobiece do męskich). I wtedy wystarczyłoby sobie przed grą ustalić czy gramy postacią męską czy żeńską i odpowiednio do tego kopiować sobie jedną z tych wersji pliku do pliku dialog.tlk. Wtedy nawet gdyby wystąpił błąd złego wyboru kwestii, to ponieważ obie byłyby takie same, wypowiedź byłaby poprawna. No, ale najwyraźniej ktoś na to nie wpadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może był już taki problem, ale nie mogę znaleźć:

Kupiłem ostatnio Kotora (część pierwszą) i na pudełku jak byk stoi: Polska Wersja Językowa. Ale po instalacji okazuje się, że cała gra jest po angielsku. Na stronie LEM''a nie widzę łatki, a na kotor2.pl nie ma filmów. Gdzie mogę pobrać PEŁNĄ (polonizującą również filmy) łatkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest spolonizowana tylko jeśli chodzi o napisy [wersja kinowa].
Jeśli napisy są w pl - wszystko jest jak najbardziej jak być powinno.
Natomiast jeśli faktycznie WSZYSTKO jest po angielsku - przeinstaluj grę i przy nowej instalacji wybierz język polski [może domyślnie wybrałeś eng... choć wątpię, żeby to w ogóle było na tej wersji kotora możliwe]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 11:32, Pietro87 napisał:

Gra jest spolonizowana tylko jeśli chodzi o napisy [wersja kinowa]. (...)


Dzięki za szybką odpowiedź.

Wszystko jest po angielsku. Nie było wyboru wersji językowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm to faktycznie nieco dziwne, że wszystko się zainstalowało w eng.. przeinstaluj i sprawdź czy czasem bankowo na początku instalacji nie pojawia się takie małe okienko z rozwijaną listą języków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, udało mi się dodzwonić do LEM''a. Problemem jest błąd w tłoczni - muszę wymienić egzemplarz u sprzedawcy lub bezpośrednio u LEM''a.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam problem z instalacją gry "star wars knight of the republic II".

Mianowicie.

Gra jest na 4 płytach, wkładam CD1 wybieram gdzie ma się zainstalować po chwili wyskakuje info, żeby włożyć CD2 - wkładam CD2 i wyskakuje mi znów informacja, gdzie ma to zapisać (dziwne drugi raz po kiego balona?) wybieram to samo miejsce co poprzednio czyli tam (dysk H program files) klikam OK i wyskakuje mi komunikat, że nie może nadpisać. Co mogę zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ci niespodzianka - na Steamie pojawił się SW Knight of the Old Republic 2 za 10€.
Nosiłem się z zamiarem kupna ale te płyty... nie chcę się bawić w żonglerkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2012 o 23:27, SpecShadow napisał:

To ci niespodzianka - na Steamie pojawił się SW Knight of the Old Republic 2 za 10€.

Nosiłem się z zamiarem kupna ale te płyty... nie chcę się bawić w żonglerkę.

Biorąc pod uwage co Steam teraz chce wprowadzic, to powodzenia życze. Im się w głowach poprzewracalo, beda nam wyporzyczac gry...


BTW. Można jakoś zwiekszyc rozdzielczosc w KOTOR niż to 1024?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 12:12, Dregorio napisał:

BTW. Można jakoś zwiekszyc rozdzielczosc w KOTOR niż to 1024?


Można, bo gra spokojnie obsługuje wysokie rozdzielczości. Grasz może na laptopie? U mnie tak jest, że przeważnie rozdziałka to 1024x768. A jakby co, to poszukaj też takiego programiku swconfig.exe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, wiem, że się pytasz o zmianę rozdziałki na większą, sugerowałem albo sprawdzenie w opcjach albo użycie programiku do zmiany rozdzielczości, innego wyjścia nie masz.

Względnie możesz znaleźć plik swkotor.ini (tak to się chyba nazywa) i tam wpisać odpowiednie parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2012 o 23:27, SpecShadow napisał:

To ci niespodzianka - na Steamie pojawił się SW Knight of the Old Republic 2 za 10€.

Nosiłem się z zamiarem kupna ale te płyty... nie chcę się bawić w żonglerkę.


Wiadomość tygodnia i trzy lata na to czekałem! Teraz jeszcze poczekam na do grudnia i kupię za 2,50€ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować