Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Cóż, mi działa, ale jest to chyba losowe (jednym działa, drugim nie). Jakieś fixy są, chociaż ja ich chyba nie potrzebowałem (dawno instalowałem). W każdym razie jest możliwe odpalenie Kotora 2 na win7 64bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2012 o 12:12, Dregorio napisał:

> Nosiłem się z zamiarem kupna ale te płyty... nie chcę się bawić w żonglerkę.
Biorąc pod uwage co Steam teraz chce wprowadzic, to powodzenia życze. Im się w głowach
poprzewracalo, beda nam wyporzyczac gry...


Widać nie myślisz samodzielnie i idziesz z prądem, w tym przypadku hejt na Steama o rzekome wypożyczanie. Tak jakby dotąd nie było inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 12:12, Dregorio napisał:

BTW. Można jakoś zwiekszyc rozdzielczosc w KOTOR niż to 1024?

Jak byk stoi w pierwszym przypiętym poście. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 00:33, Olamagato napisał:

> BTW. Można jakoś zwiekszyc rozdzielczosc w KOTOR niż to 1024?
Jak byk stoi w pierwszym przypiętym poście. :)

Może nie jestem najmilszy, ale nie jestem głupi. Nie działa mi to rozwiązanie. Dodam, że aby bawić się w jedynkę na win 7 tez nie wystarczyło ściągnąć patcha poprawiającego. Musiałem zainstalować nakładkę z win xp. mam dziwny komputer... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 17:05, Dregorio napisał:

Może nie jestem najmilszy, ale nie jestem głupi.

Nikt tak nie twierdzi.

Dnia 26.08.2012 o 17:05, Dregorio napisał:

Nie działa mi to rozwiązanie. Dodam, że aby bawić się w jedynkę na win 7 tez nie wystarczyło ściągnąć patcha
poprawiającego.Musiałem zainstalować nakładkę z win xp. mam dziwny komputer... :D

Zazwyczaj jeżeli jest problem z kotorami, to leży on w obsłudze grafiki. Niestety w obsłudze starszych gier jest tak, że między kolejnymi wersjami sterowników są stale regresy i progresy, czyli jedne sterowniki działają, a inne nie bez żadnego sensownego uzasadnienia. Związane jest to zazwyczaj z poprawkami wprowadzanymi przez zgłaszane przez użytkowników problemy z nowymi grami. Producenci tych grafik i sterowników interesują się tylko nowymi grami bo tylko te napędzają im sprzedaż nowszych urządzeń (a przynajmniej tak im się wydaje). Do tego dochodzi czasem możliwość zmniejszenia akceleracji lub inne cuda, które mogą sprawić, że sterownik, który czegoś nie obsługuje może zacząć jakoś z grą współpracować. To niestety jest jak wyciąganie losów w ciemno. Szczególnie na dużo nowszym systemie, który w jakiś sposób udaje starszą maszynę.
W przypadku kotorów można spróbować spatchować grę za pomocą uniws.exe nie zmieniając rozdzielczości domyślnej. Jeżeli gra będzie się wywalać w każdych możliwych wersjach sterów i ustawieniach, to nic się z nim nie wykombinuje. Jeżeli po różnych kombinacjach zadziała w domyślnej (1024x768), to jest szansa, że po jej zmianie może zadziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2012 o 02:57, KamyK_84 napisał:

Cóż, mi działa, ale jest to chyba losowe (jednym działa, drugim nie). Jakieś fixy są,
chociaż ja ich chyba nie potrzebowałem (dawno instalowałem). W każdym razie jest możliwe
odpalenie Kotora 2 na win7 64bit.

Dzięki za odpowiedź. Niebawem sam się przekonam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś informacje o innym spolszczeniu KOTOR II niż to podane w przypiętym poście?
To które jest tam wskazane, posiada beznadziejny instalator nowych plików, który na mojej wersji gry zakupionej poprzez Steam pokazuje, iż brak wpisów gry w rejestrze i wyłącza się :(
Dobijające, że na pirackiej wersji nie byłoby takiego problemu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 09:17, Lord_of_the_force napisał:

Grał już ktoś w KotOR 1 Restored content i może się podzielić wrażeniami?


Eee a co to jest? Co tam powycinane było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 09:17, Lord_of_the_force napisał:

Grał już ktoś w KotOR 1 Restored content i może się podzielić wrażeniami?

Z tego co pamiętam najwięcej wycięte było na Taris i Dantooine.
Na Taris w bazie Vulkarów miał być dodatkowy poziom dostępny przez windę. Nie skończono go jednak, a z szybu windy zrobiono zbrojownie z kilkoma fantami w środku. Przywrócenie przywraca windę oraz cały poziom, który do niej prowadzi.
Drugą zmianą jest przywrócenie dostępności na Taris całego poziomu ze ścigaczami, który jest normalnie dostępny tylko w jednym momencie w grze. Tu też wykorzystana jest winda, która jest w jednym z budynków zapchana normalnie różnymi śmieciami.
Kolejną zmianą jest przywrócenie dwóch Jedi (Garrum i Tareelok) rozmawiających ze sobą na dziedzińcu/lądowisku na Dantooine, to powoduje przywrócenie na tej planecie również jednego Hutta (tego nie jestem pewien).
Jeszcze jedną zmianą jest przywrócenie rozszerzenia losów Shariny Fizark, której można pomóc kupując pancerz płytowy po jednym z upolowanych zwierzaków. Dzięki temu również ona może się znaleźć na Dantooine (oczywiście tak długo, dopóki można).
Na koniec dodane są 3 filmiki z uciekającego myśliwcom Ebon Hawka lub zbliżającego się do Star Forge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 20:43, Olamagato napisał:

> Grał już ktoś w KotOR 1 Restored content i może się podzielić wrażeniami?
Z tego co pamiętam najwięcej wycięte było na Taris i Dantooine.
Na Taris w bazie Vulkarów miał być dodatkowy poziom dostępny przez windę. Nie skończono
go jednak, a z szybu windy zrobiono zbrojownie z kilkoma fantami w środku. Przywrócenie
przywraca windę oraz cały poziom, który do niej prowadzi.
Drugą zmianą jest przywrócenie dostępności na Taris całego poziomu ze ścigaczami, który
jest normalnie dostępny tylko w jednym momencie w grze. Tu też wykorzystana jest winda,
która jest w jednym z budynków zapchana normalnie różnymi śmieciami.
Kolejną zmianą jest przywrócenie dwóch Jedi (Garrum i Tareelok) rozmawiających ze sobą
na dziedzińcu/lądowisku na Dantooine, to powoduje przywrócenie na tej planecie również
jednego Hutta (tego nie jestem pewien).
Jeszcze jedną zmianą jest przywrócenie rozszerzenia losów Shariny Fizark, której można
pomóc kupując pancerz płytowy po jednym z upolowanych zwierzaków. Dzięki temu również
ona może się znaleźć na Dantooine (oczywiście tak długo, dopóki można).
Na koniec dodane są 3 filmiki z uciekającego myśliwcom Ebon Hawka lub zbliżającego się
do Star Forge.


Jest jakiś gameplay pokazujący te wycięte rzeczy po przywróceniu albo chociaż te filmiki same?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie małe info dla tych, którym się płytki zapodziały czy wersja nie współpracuje - na Steam aktualnie pierwszy KotOR jest -75%.

Edit: Drugi też, musiałam sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2013 o 11:36, Fumiko napisał:

Takie małe info dla tych, którym się płytki zapodziały czy wersja nie współpracuje -
na Steam aktualnie pierwszy KotOR jest -75%.


Dobry to gość, co dobre wieści niesie T_T W wątku o promocjach właśnie się żaliłem, że steam nie robi obniżki na kotory, dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemo:
Jestem na Taris, wszedłem do Dolnego miasta (przez windę strzeżoną przez Sitha). Zabijam pierwszego cżłonka gangu i idę dalej: odpala się filmik, dwa konkurujące gangi zaczynają ze sobą walczyć i... nic. Filmik trwa w najlepsze, nie da się go przerwać, wrogowie stoją na przeciw siebie, dookoła lecą iskry i nic się nie dzieje.
Pomocy? T_T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2013 o 20:10, Ostrowiak napisał:

w kotorach warto mieć co najmniej kilka sejwów


Panie, na erpegach zęby zjadłem, sejwów Ci u mnie dostatek.
Za każdym razem to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować