Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2013 o 20:12, Daelor napisał:


> w kotorach warto mieć co najmniej kilka sejwów

Panie, na erpegach zęby zjadłem, sejwów Ci u mnie dostatek.
Za każdym razem to samo.


Też miałem taki problem! Ale chyba po ponownym zainstalowaniu gry i wczytaniu sejwa wszystko ruszyło... Dobrze nie pamiętam, bo to dwa lata temu było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się skończyć pierwszego Kotora. Gra jest dobra, gra się nieźle, ale postrzegam ją jako mniej utalentowanego, młodszego brata Neverwinter Nights (z laserami).
Lokacje są puste, interfejs i ekwipunek tragiczny, walka niewygodna. Na szczęście questy i starwarsowy klimat wynagradzają te niedogodności w wystarczającym stopniu.
Przeszedłem, jestem zadowolony z zakupu (10 zł na Steamie), ale drugi raz w to raczej nie zagram. Drugą część sprawdzę jednak z dużą chęcią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2013 o 16:24, Daelor napisał:

Przeszedłem, jestem zadowolony z zakupu (10 zł na Steamie), ale drugi raz w to raczej
nie zagram. Drugą część sprawdzę jednak z dużą chęcią.


Ja obie czesci w sumie przeszedlem 16 razy, najlepsze dziecinstwo na swiecie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratki :)
Faktem jest, ze gra nie jest moze rozbudowana jak NMW i nie ma takich mozliwosci w stworzeniu wlasnego herosa ale fabula i genialny klimat czynia ten tytul wyjatkowy i dla mnie duzo lepszy niz Neverwinter Nights, no i oczywiscie druzyna ktora wedlug mnie jest najlepsza w historii Bioware. Brakuje jakis dobrych i dlugich misji pobocznych ale w sumie gra jest tak swietna, ze osobiscie minusy schodza na dalszy plan. Zagraj w dwojke koniecznie bo po mimo niedopracowania w kilku kwestiach klimat jest mroczniejszy a i fabularnie jest b.dobrze. Nie wiem jak inni ale ja kazdego dnia wchodzac na newsy modle sie zeby zobaczyc notke, ze trzecia czesc jest w produkcji. Zreszta Obsidian cos tam przebakiwal, ze chetnie zabralby sie za taki projekt wiec moze nic nie jest stracone ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obsidian jak Obsidian, nie wiem kto aktualnie miałby prawa do tego. Bo w sumie BioWare (które robiło pierwszy) kupione przez EA, Lucasarts kupiony przez Disneya... Obsidian nawet nie wiem pod kogo teraz podlega...

Eh, same komplikacje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 05:35, Fumiko napisał:

Obsidian jak Obsidian, nie wiem kto aktualnie miałby prawa do tego. Bo w sumie BioWare
(które robiło pierwszy) kupione przez EA, Lucasarts kupiony przez Disneya... Obsidian
nawet nie wiem pod kogo teraz podlega...

Eh, same komplikacje :P

Obsidian jest niezależny, zaś co do K3 to go po prostu nie będzie, przez TORa nie ma sensu i tyle. Chyba, że inna gra w podobnym stylu, ale nie K3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle grzebię nad mod-packiem do K2 w wydaniu na 2013 rok, bo nowy TSLRC wyszedł [tzn już nie taki nowy wersja 1.8.2 a w moim starym packu była 1.7] i jeszcze kilka fajnych tekstur wyszperałem.
Może coś wrzucę za kilka dni.

KOTORy - gry wiecznie żywe niemal jak BG, Torment, ID czy Fallouty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 08:42, ReVanMg napisał:

Obsidian jest niezależny, zaś co do K3 to go po prostu nie będzie, przez TORa nie ma
sensu i tyle. Chyba, że inna gra w podobnym stylu, ale nie K3.


Dlaczego nie ma sensu? Singiel a MMO to dwie różne rzeczy, to tak jakbyś powiedział że TES VI nie ma sensu bo przecież będzie MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2013 o 08:42, ReVanMg napisał:

Obsidian jest niezależny, zaś co do K3 to go po prostu nie będzie, przez TORa nie ma
sensu i tyle. Chyba, że inna gra w podobnym stylu, ale nie K3.


Akcję można umiejscowić w każdym miejscu pieprzonej galaktyki - pole manewru więc jest ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 14:28, Daelor napisał:

Akcję można umiejscowić w każdym miejscu pieprzonej galaktyki - pole manewru więc jest
;]


SWTOR dzieje się ok 300 lat PO wydarzeniach z Kotorów. Więc jest od cholery i czasu i miejsca wcisnąć nawet KotOR 4 i 5, nie tylko 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 21.01.2013 o 14:31, Fumiko napisał:

SWTOR dzieje się ok 300 lat PO wydarzeniach z Kotorów. Więc jest od cholery i czasu i
miejsca wcisnąć nawet KotOR 4 i 5, nie tylko 3.


Dokladnie! Takze wypatrujmy Nowej Nadzieji i nie skreslajmy kontynuacji bo jeszcze wiele mozna w tym uniwersum zrobic ;) Ja jestem dobrej mysli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2013 o 14:31, Fumiko napisał:

SWTOR dzieje się ok 300 lat PO wydarzeniach z Kotorów. Więc jest od cholery i czasu i
miejsca wcisnąć nawet KotOR 4 i 5, nie tylko 3.


Tylko problemem jest generalnie mocne wyczerpanie fabuły Reavan, tzn jesli taki KOTOR3 miał by startować tam gdzie K2 się kończył [czyli Exile rusza za Revanem w domyśle] to fabuła musiała by sztywno prowadzić do finalnych rezultatów znanych z SWTORa [chyba, że olewamy TORA jako "niekanoniczny" twór i robimy co nam się podoba - i taki zamysł był by imho najlepszy]
Ale jadąc trybem kontynuacji K2 los Revana i tych którzy za nim podążali jest przesadzony i dla każdego kto ograł odpowiednie flashpointy w TORze znany :)

Inna bajka - można fabułę umiejscowić np 300 lat po SWTOR i tak dalej będziemy względem oryginalnej sagi SW w "starej republice".
Można tu dąć zupełnie nowe postaci, nowe realia i nowe układy geopolityczne :)

Czasu do wypełnienia jest od groma i ciut, byle tylko ktoś to ruszył. Bo na dobra sprawę KOTORy to jedyne cRPG w świecie SW [cRPG warte uwagi i zrobione na wysokim poziomie].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 18:02, Pietro87 napisał:


>


A właśnie, można gdzieś po polsku poczytać co tam się działo dalej? W TORa nie zamierzam grać,a fajnie by było poznać fabułe, co tam się działo z Revanem itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś problem,że po walce postać nie chce się ruszyć, stoi w miejscu? Jedynym wyjściem jest zmiana postaci, ale to żadne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 19:25, Ecko09 napisał:

>
> >

A właśnie, można gdzieś po polsku poczytać co tam się działo dalej? W TORa nie zamierzam
grać,a fajnie by było poznać fabułe, co tam się działo z Revanem itd.



Na YT masz chyba całe story wszystkich klas + wszystkie opy i flashe.
Gierka jest za friko, story mode jest darmowy w 100%, a sam flashpoint z revanem da się zrobić solo bez najmniejszego problemu [zwłaszcza, że teraz każdą postać po wbiciu lvl 50 dostaje za darmo tier 1 pve set (tzn dostaje konkretnie odpowiednią liczbę komendacji na zakup tego setu)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 14:27, Fumiko napisał:

> Obsidian jest niezależny, zaś co do K3 to go po prostu nie będzie, przez TORa nie
ma
> sensu i tyle. Chyba, że inna gra w podobnym stylu, ale nie K3.

Dlaczego nie ma sensu? Singiel a MMO to dwie różne rzeczy, to tak jakbyś powiedział że
TES VI nie ma sensu bo przecież będzie MMO.

Dlatego nie ma sensu, że robienie Knights of th Old Republic 3 powinno być, w moim odczuciu, kontynuacją Knights of the Old Republic 2, a przez MMO to nie ma sensu, albowim MMO wraz z książką wyjaśnia to co było do wyjaśnienia i zamyka wątki jakie były do zamknięcia. Tak samo jak filmy są sagą o Skywalkerach tak samo KotORy były o Revanie i Exile. Simply put. Poza tym Bio dawało jasno do zrozumienia, że TOR to kilka następnych KotORów razem wziętych.

Chcą to niech zrobią jakiegoś RPGa ale mają tyle innych er, że pchanie się na siłę do tej i robienie z tego KotORa 3 imo nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej hintuje niż wyjaśnia i ja bym na przykład bardzo chętnie zobaczyła w takim K3 kulisy historii między Revan(em) a Lordem Scourge. Niby wiesz co i jak a i tak może być ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2013 o 12:55, tykus napisał:

Nie zapomnij dodać M4-78 EP ;) W ogóle ktoś testował już tego moda?


Nie ma szans na tego moda.
Do paczki dodawałem tylko to co było w 100% sprawdzone i działające - to co poszerzało i poprawiało grę.
A mody które gryza się z TSLRC niestety odpadają :)
Ale kazdy może sobie na własną rekę cos sprawdzać.

A zanim wrzucę update paczki na 2013 to muszę grę skończyć znów ls/ds z wszystkimi modami więc trochę się zejdzie [self beta testing FTW!]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować