Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

"Though its action mechanics aren’t quite as polished as those of Mass Effect and Dragon Age (...)"

Słucham? To, że są inne to nie znaczy, że są "not quite as polished". Akurat system z KotOR-ów jest bardzo dopracowany i bardzo go lubię, problem jedynki leży w nieco niedopracowanym interfejsie, przeglądanie chociażby ekwipunku czy sklepowej listy zakupów to był troszkę koszmar.

Jak to dobrze, że Obsidian rozwiązał w dwójce wszystkie te problemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło raczej o fakt, (patrząc na dalszą część zdania), że mimo mechaniki rozgrywki, no... po prostu turowej akcji, nie każdego emocjonującej, gra nadal dostarcza jedne z najlepszych wrażeń elektronicznego RPG.

Choć akurat rozgrywka w Dragon Age jest bardzo ale to bardzo bliska KOTORowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2013 o 21:38, Demagol napisał:

To nie są tury, tylko real-time z aktywną pauzą i ograniczoną ilością wykonywanych akcji.
:)


No niestety KOTOR ma tury, masz to jak byk w logu rzutów.
Nie możesz zrobić kilku akcji real time w jednej turze [o ile jakiś perk na to nie pozwala np force speed dający +2 ataki na turę].
To jest turn based rpg tylko nie ma klasycznego podziału na ruchy w turze a same tury idą w czasie rzeczywistym gdzie wszystkie rzuty są wykonywane w locie.
Można powiedzieć, ze jest to system typu "roll based" bardziej niż klasyczne "turn based".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2013 o 11:34, Ecko09 napisał:

Jaka jest najnowsza wersja tego moda restor content czy coś tam do kotora 2? I jest PL?


Na forum Kotora 2 PL masz przetłumaczonego tego moda. Notabene jest potrzebne spolszczenie, jeśli chcesz, aby mod się zainstalował. Czyli mod po ang na ang wersję gry, pl -> pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej "fluent action covered turn based" :) Force speed +2 op op op op.

Realtime z aktywną pauzą to właśnie Dragon Age prędzej, ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to w instrukcji do pierwszego BG coś było o tym systemie i było tam zaznaczone, że nie jest to system turowy (per se), system rund to nieco inna zasada.

Generalnie chodzi o ograniczenie ilości akcji wykonywanych przez poszczególnych "agentów", zawsze kojarzyło mi się to z RTS-ami i "attack rate". Taki real-time z turowymi zasadami.

A Force Speed rządzi, jak tylko to odkryłem, to <3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

+/- Coś w ten deseń.
Ja to określam "roll based" bo każda wykonywana akcja ma roll.
Nie mniej same opisy perkow w kotorze sugerują tury [vide Flurry, Force Speed które wyraźnie w opisie dodają +1/+2 ataki na turę]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to jest ten sam system, ale walka jest zrealizowana podobnie, ale pamiętam, że w BG runda = 6 sekund, a kilka rund bodajże określanych było jako tura. W KotOR chyba jest podobny system. Muszę poszukać instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, zainstalowałem KOTORa2 by w końcu go dokończyć, ale nową postacią. I pojawia się problem. Wersja gry ze Steama, z modem Restored Content 1.8.2.
Po utworzeniu postaci, zaraz po (a raczej w trakcie bo muzyka nadal z menu) wczytywaniu... wyłącza mi się monitor. Tzn. przechodzi w tryb oszczędny, czyli tak jakbym wyłączył komputer.
Windows 7 64bit, i5, Radeon 7970.

Jakieś wskazówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.
Nie jestem pewien czy to akurat to, czy po prostu grze "przeszło", ale przeczyściłem system CCleanerem. Znalazłem w internetach info, by pozbyć się wszelkich śladów po starych sterownikach do karty graficznej. A z racji, że ja wymieniałem kartę, do tego z Nvidii na AMD to mogło być to. CCleaner, restart komputera i działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2013 o 22:33, Demagol napisał:

Nie wiem, czy to jest ten sam system, ale walka jest zrealizowana podobnie, ale pamiętam,
że w BG runda = 6 sekund, a kilka rund bodajże określanych było jako tura. W KotOR chyba
jest podobny system. Muszę poszukać instrukcji.

W tej grze jest ten sam system, co w BG, tylko minimalnie unowocześniony. Nie nazywa się go jednak AD&D lub D&D lecz K20 - w istocie z powodów czysto licencyjnych. Za pierwsze dwa trzeba było płacić, za K20 nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 20:47, Olamagato napisał:

W tej grze jest ten sam system, co w BG, tylko minimalnie unowocześniony. Nie nazywa
się go jednak AD&D lub D&D lecz K20 - w istocie z powodów czysto licencyjnych. Za pierwsze
dwa trzeba było płacić, za K20 nie.


O wiele bardziej to przypomina trzecią edycję D&D, którą reprezentują gry takie jak Icewind Dale II czy Neverwinter Nights.
W BG nie występowały ani atuty, ani umiejętności (wspólne dla KotORów i trzeciej edycji D&D), a zamiast Trak0 (malejącego) była premiera do ataku (rosnąca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 20:52, Zajanski napisał:

W BG nie występowały ani atuty, ani umiejętności (wspólne dla KotORów i trzeciej edycji
D&D),

Dlatego napisałem, że była to wersja unowocześniona.:)

Dnia 11.06.2013 o 20:52, Zajanski napisał:

a zamiast Trak0 (malejącego) była premiera do ataku (rosnąca).

Matematycznie sprowadza się to do identycznego wyniku obliczania szansy trafienia.
To tak jak kiedyś wymyślono jak pogodzić system heliocentryczny z kościołem przez ustalenie, że planety kręcą się wokół Słońca, a Słońce wokół Ziemi. Efekt takiego ustalenia był tyleż skuteczny, co bez znaczenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że mój problem (wyłaczanie się monitora po wczytywaniu) jednak się nie rozwiązał po użyciu CCleanera (drugie włączenie gry i bam! znów to samo), tym razem postuję to co rzeczywiście działa (bez problemów odleciałem już z Peragusa). Otóż należy odpalić grę w trybie okienkowym. Raz, ze wygląda nieco lepiej, bo nie rozciągnięte, to można bezpiecznie w razie potrzeby google odpalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować