Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa KOTORów ze Steama ?
Konkretnie jedynki [bo dwójka nigdy mi nie robiła żadnych problemów na win7 ani z procesorami wyposażonymi w wiele rdzeni ani z nowymi kartami graficznymi i ich sterownikami] tj czy te wersje są jakoś dopasowane do nowych systemów i podzespołów ?
Jedynkę swego czasu okiełznałem kilkoma trikami, aczkolwiek jestem ciekaw czy czasem wersje steam nie zostały skorygowane, wtedy bym je sobie zwyczajnie dokupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stabilność jest w porządku. Większe rozdzielczości (a także interfejs) trzeba sobie skołować modem.
Na Win 7, Radeonie hd 7xxx i czterordzeniowym procku obie części przeszedłem bez większych problemów.

Tylko dwójkę w okienku musiałem odpalić... Co widać wyżej ;) Ale jedynka normalnie leciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadają zintegrowane patche, dwójka dodatkowo takie rzeczy jak filmy i muzyka w wyższej jakości (te oficjalne paczki od LucasArts). W sumie to tyle. U mnie na 8.1 64bit działa dwójka jak złoto.

Rozdzielczości panoramicznych nie ma - obsługę takowych ma wersja na iOS i z tego co pamiętam Xboksowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. rozdzielczości panoramiczne i HD to akurat zawsze załatwiał unwis więc tu problemu mieć nie będę.
Resztę dodatków HD czy restored contentu załatwia mi zawsze paczka modów jaką sobie sam kiedyś skleiłem [Zebrałem najciekawsze i najbardziej pasujące moim skromnym zdaniem mody do gry, tj kosmetyczne podmianki wielu tekstur na wersje hd, podmianki modeli mieczy świetlnych, korekty wielu modeli, efektów specjalnych itp bzdety, nawet kiedyś ta paczkę udostępniałem - muszę zrobić jej rehost bo wielu osobom się zbiór podobał. Oczywiście autorem żadnego moda nie jestem, oprócz kilku korekt w teksturach czy modelach, ale największe creditsy należały się zawsze długiej liście oryginalnych autorów]

Tak czy siak - jak trafie na jakiejś promocji kotory na steam to łykam w ciemno [a jak nie to złapie w full cenie - za te gry jestem w stanie wybulić nawet ich premierową cenę bez żadnego żalu, jedynkę ukończyłem rekordowa jak na mnie liczbę razy, 14 pełnych podejść i dalej mi się nie znudziła, masochizm pełną gębą]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2014 o 14:04, Pietro87 napisał:

Tak czy siak - jak trafie na jakiejś promocji kotory na steam to łykam w ciemno [a jak
nie to złapie w full cenie - za te gry jestem w stanie wybulić nawet ich premierową cenę
bez żadnego żalu, jedynkę ukończyłem rekordowa jak na mnie liczbę razy, 14 pełnych podejść
i dalej mi się nie znudziła, masochizm pełną gębą]

Ja przeszedłem ponad dychę. :)
W tym 5 na swoim modzie, który kosmicznie utrudnia (brak kasy i trudność wyborów) granie z dojściem do LS mastera (mam gdzieś na swoim GS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim modzie [bo rozumiem, ze chodzi ci o ten balance mod jaki kiedyś dawno wrzuciłeś ? ten właśnie od poziomu trudności] chyba z tych 14 zrobiłem 3 podejścia [dwa ls jedno ds].

Drugiego kotora łyknąłem jakieś 10 razy z czego oprócz dwóch pierwszych zaliczeń [jeden ds i jeden ls] reszta modowana [restored content i taka moja własna składanka modów z tekturami i innymi bzdetami, ta o której pisałem i która tu kiedyś też udostępniałem]

Prawdopodobnie gdyby nie TOR i fak, ze mogę sobie w singlowe fabuły grac bez suba za friko, dalej katował bym okazjonalnie KOTORy [nie mniej czuje, ze zbiera mi się na 15naste podejście do jedynki, jak ją zgarnę na steamie to bankowo ją przejdę tak proforma, żeby zobaczyć czy mi na mojej konfiguracji będzie działać bez zgrzytów, tylko ciągle się nie zdecydowałem czy wziąć oba kotory czy tez może poczekać aż mi przyjdzie kasa za nadgodziny i kupić ten cały pakiet SW za ~90 euro, tam bym miał też kilka innych tytułów w tym moje kochane Jedi Academy xD]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja pudełkowa KOTORA II nie korzysta ze Steama? Da się obie spolszczyć, czy tylko pudełkową? Szukam opinii najlepiej kogoś, kto próbował, nie teoretycznej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wymaga. Pudełkową da się na pewno spolszczyć, a Steamową podejrzewam że też. Przynajmniej takie The Walking Dead się dało to czemu tu miało by się nie dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2014 o 13:40, Thalanthas napisał:

/.../


Pudełkowa jest edycją w dawnym stylu (gdy jeszcze się samemu coś instalowało tzn. bez pobierania ze steama)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2014 o 13:40, Thalanthas napisał:

Nie wymaga. Pudełkową da się na pewno spolszczyć, a Steamową podejrzewam że też. Przynajmniej
takie The Walking Dead się dało to czemu tu miało by się nie dać.


Do Steamowej wersji KotORII było fanowskie, płatne spolszczenie ze specjalnym pobierającym pliki z sieci po autoryzacji instalatorem, jednak osoby za nie odpowiedzialne przestały ze sobą współpracować, nie udostępniono bezpłatnie pełnej wersji spolszczenia i jest ono niedostępne. Kilka miesięcy temu kombinowałem, ale nic działającego nie znalazłem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielu modów już nie ma w sieci. Tzn modów które użyłem. Były na starej witrynie pcgamemods która z netu zniknęła już lata temu.
Postaram się dziś wrzucić moją paczkę na jakiś nowy stabilny hosting i dać tu linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.filedropper.com/modpackkotor2

Rehost paczki.

W archiwum są dwa kolejne archiwa zipa, jedno z mod packiem właściwym drugie z opcjonalnym widescreen patchem i oficjalnymi patchami do gry [dla osób z wersją pudełkową premierową]

W plikach readme opisałem wszystko [tj kolejki instalacji itp itd]. Generalnie wszystko jest przejrzyście i przyzwoicie pokatalogowane, więc nie powinno być problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwus,

Dzięki za upload modów. Szybkie 2 pytanka, bo niestety tego nie powiedziałeś. Ile one ważą? Niestety przy ściąganiu nie ma podanej całościowej wartości toteż nie wiem czy będę ściągał 5 minut czy też 5 godzin ;)

Oraz - przy Steamowych wersjach KOTORów nie powinno być problemu, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2014 o 22:13, SiDi napisał:

Dzięki za upload modów. Szybkie 2 pytanka, bo niestety tego nie powiedziałeś. Ile one
ważą? Niestety przy ściąganiu nie ma podanej całościowej wartości toteż nie wiem czy
będę ściągał 5 minut czy też 5 godzin ;)

>

Spakowane jakieś niecałe 400mb, po rozpakowaniu chyba poniżej 1gb [archiwum z mod packiem jest najcięższe, to z patchami i opcjonalnym widescreen fixerem oraz osobny fix na win 7/vistę to jakieś niewielkie archiwa, poniżej 100 mb bodajże]
Mod nie jest jakiś super gigantyczny, zawiera dość przytłaczający zbiór tekstur i modeli, ale sam kotor i jego pliki nie ważyły nigdy jakoś specjalnie wiele.

Dnia 09.06.2014 o 22:13, SiDi napisał:

Oraz - przy Steamowych wersjach KOTORów nie powinno być problemu, prawda?


Nie mam pojęcia, nie korzystałem z modów na wersjach steam, aczkolwiek zakładam, że na 99.9% nie powinno być najmniejszych problemów.


Dodam jeszcze raz małą notkę - z racji tego, że używałem tam wielu modów [które tez sam niekiedy edytowałem czy przerabiałem] a wiele witryn [pcgamemods np] już nie istnieje - jak ktoś odnajdzie tam np teksturę czy model ze swojego moda a nie jest wymieniony w readme w liście creditsów dla oryginalnych autorów to niech nie wiesza na mnie psów ^^
Jakiekolwiek braki w liście nie są celowe i wielokrotnie zaznaczałem, że nie miałem nigdy na celu przypisać sobie żadnego moda [nawet pomimo edycji, korekt itp bzdetów na wielu z nich], ja je tylko skleiłem do kupy w jeden imho całkiem zgrabny pakiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować