Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Witam.
Zainstalowałem kotora (wersja pl) po pięciu latach.
Nigdy z tą grą nie miałem problemów, lecz teraz nie jestem w stanie przejść tutoriala, ponieważ cały czas gra się crashuje i pojawia się znane okienko "wyślij raport o błędach".
Grę posiadam orginalną i wciąż pracuję na systemie Windows XP.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że KOTOR 2 będzie dostępny w najnowszym cd-action, ale z powodów licencyjnych bez języka polskiego, to czy gdzieś można znaleźć spolszczenie?
Wiem, że można użyć googla, ale jako, że gra ma prawie 10 lat, to zapewne pojawiły się różne wersje spolszczenia. I pytanie najważniejsze, czy nie ma wtedy problemów z modami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno. Pierwszy link z google :P Niestety trzeba za niego zapłacić - poprzez wysłanie SMSa.
Działa idealnie również z obowiązkowym modem The Sith Lords Restored Content Mod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 18:25, SiDi napisał:

Jest jedno. Pierwszy link z google :P Niestety trzeba za niego zapłacić - poprzez wysłanie
SMSa.
Działa idealnie również z obowiązkowym modem The Sith Lords Restored Content Mod.


Ok. Podziękować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 18:25, SiDi napisał:

Jest jedno. Pierwszy link z google :P Niestety trzeba za niego zapłacić - poprzez wysłanie
SMSa.
Działa idealnie również z obowiązkowym modem The Sith Lords Restored Content Mod.


To jest jakaś nowa wersja spolszczenia? Bo ja pobierałem je zanim ten mod został wydany i trochę dziwne by było jakby to spolszczenie z jakiegoś powodu działało z modem -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 15:14, Ecko09 napisał:

To jest jakaś nowa wersja spolszczenia? Bo ja pobierałem je zanim ten mod został wydany
i trochę dziwne by było jakby to spolszczenie z jakiegoś powodu działało z modem -_-

Jeden z członków ekipy tworzącej tego moda jest Polakiem i dlatego mod ten jest również w polskiej wersji językowej. Pasującej do tego właśnie fanowskiego spolszczenia. Krótko mówiąc nie ma powodu aby było to dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2015 o 09:40, Olamagato napisał:

Jeden z członków ekipy tworzącej tego moda jest Polakiem i dlatego mod ten jest również
w polskiej wersji językowej. Pasującej do tego właśnie fanowskiego spolszczenia. Krótko
mówiąc nie ma powodu aby było to dziwne.


Mówiąc ogólnie mam się nie martwić że po zainstalowaniu gry i moda w menu głównym ładnie pod tytułem gry jest nazwa moda a po instalacji spolszczenia to juz znika tak jakby mod został usunięty. Wszystko jest ok? I spolszczenie obejmuje rownież dodatkową zawartość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 23:03, Longer napisał:

Mówiąc ogólnie mam się nie martwić że po zainstalowaniu gry i moda w menu głównym ładnie
pod tytułem gry jest nazwa moda a po instalacji spolszczenia to juz znika tak jakby mod
został usunięty. Wszystko jest ok? I spolszczenie obejmuje rownież dodatkową zawartość?

Kolejność instalacji:
- gra + patche
- spolszczenie
- TSLRCM (z tego co pamiętam w opcjach instalacji wybierasz, że chcesz po polsku)
- opcjonalnie M478-EP (ale tego już nie ma po polsku bo zbyl przemęczył się tłuczeniem tego KotORa tyle lat).

Ale nie jestem pewien, daaaawno temu się w to bawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2015 o 23:39, tykus napisał:

Kolejność instalacji:
- gra + patche
- spolszczenie
- TSLRCM (z tego co pamiętam w opcjach instalacji wybierasz, że chcesz po polsku)
- opcjonalnie M478-EP (ale tego już nie ma po polsku bo zbyl przemęczył się tłuczeniem
tego KotORa tyle lat).

wlasnie tej kolejności nie jestem pewny...w cdaction pisze, zeby instalować najpierw moda pozniej spolszczenie...chociaz teraz w sumie to sam nie jestem juz pewny a nie mam czasopisma ze soba będąc za granicą...cóż moze cos pomyliłem :/ tak czy inaczej dzieki...wroce do domu to cos sie wykombinuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olamagato,

1. Nie mogę zainstalować paczki do KOTORa (KBF 3.14). Próbowałem instalatorem exe, i bat. Dlatego, po rozpakowaniu paczki, foldery Docs, Modules i Override wrzuciłem do katalogu z grą. Na koniec wrzuciłem tam zawartość folderu Bonus PL - czy to wystarczy aby cieszyć się wszystkimi zmianami? Jak inaczej mogę zainstalować KBF?

2. Zmieniłem rozdzielczość w grze przy pomocy uniws.exe na 1440x900. W grze występują dwa rodzaje przerywników filmowych: "fabularne" i te zrobione przy pomocy grafiki z gry - przykładowo: grę zaczynamy od filmiku z kultowym wstępem tekstowym na tle przestrzeni kosmicznej (filmik "fabularny"), a w kolejnym filmiku widzimy już ujęcie z gry, kiedy nasz bohater budzi się na Endar Spire (filmiki z gry). Przy nowej rozdzielczości nie wyświetlają mi się filmiki "fabularne". Słyszę tylko dźwięk. Spotkałeś się z czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 16:00, zagardlenie napisał:

1. Nie mogę zainstalować paczki do KOTORa (KBF 3.14). Próbowałem instalatorem exe, i
bat. Dlatego, po rozpakowaniu paczki, foldery Docs, Modules i Override wrzuciłem do katalogu
z grą. Na koniec wrzuciłem tam zawartość folderu Bonus PL - czy to wystarczy aby cieszyć
się wszystkimi zmianami? Jak inaczej mogę zainstalować KBF?

Generalnie bez względu na to czy masz archiwum samorozpakowujące czy zwykłe chodzi o to, żeby rozpakować je do katalogu gry. To utworzy katalog KBF314, który jest źródłem plików oraz dwa pliki batch: Install_KBF.bat i Uninstall_KBF.bat.
W Windows XP SP2+ można było odpalić pierwszy z nich bez problemu i to powodowało utworzenie kopii zapasowych plików, które będą nałożone z moda w ukrytym katalogu ~KBF, a następnie kopiowało wszystkie pliki z katalogu KBF314 do katalogu gry z nałożeniem wszystkich plików.
To powodowało też utworzenie w katalogu gry dodatkowego katalogu Bonus, w którym były paczki zintegrowanych modów w polskiej i angielskiej wersji oraz dwie wersje instalatorów i deinstalatorów.
Uruchomienie jednego z instalatorów powtarzało całą procedurę dla wybranego typu bonusu, czyli najpierw robiło kopię zapasową nakładanych plików, a następnie kopiowało całą zawartośc bonusu w wybranej wersji językowej z nałożeniem wszystkich plików.

W Windows Vista i nowszych niektóre polecenia plików wsadowych działają nieco inaczej i przez to należy je uruchamiać z opcją zgodności z Windows XP SP2 lub 3, dlatego żeby móc wszystko zainstalować z automatu należy rozpakować archiwum do pliku gry bez względu na to czy jest to wersja exe czy rar - chodzi o to, żeby nie uruchomił się automatycznie plik Install_KBF.bat, co dzieje się w wersji samorozpakowującego archiwum.
Następnie trzeba na każdym pliku bat z moda zarówno w pliku kotora, jak i w podkatalogu KBF314 ustawić w jego właściwościach zgodność z wersją XP SP2. Wtedy dopiero może to działać prawidłowo, choć nie mogę tego na 100% zagwarantować.

Czyli krótko: rozpakować wersję rar archiwum do katalogu gry, ustawić we właściwościach plików Install_KBF.bat i Install_BonusPL.bat zgodność z Windows XP SP2, następnie w katalogu gry uruchomić wiersz poleceń (żeby widzieć rezultaty) i odpalić pierwszy instalator (polecenie: Install_KBF lub np. InstallKBF d:\gry\Kotor gdyby instalator nie potrafił znaleźć w rejstrze tego Windowsa ścieżki do gry). Jeżeli na ekranie konsoli nie będzie wypisanych błędów, to powinno być ok. Jeżeli będą, to poniżej podam całkowicie ręczny sposób instalacji.
Zakładając, że błędów nie było należy zmienić katalog na bonusowy (polecenie: cd KBF314\Bonus) i w taki sam sposób uruchomić (polecenie: Install_BonusPL lub np. Install_BonusPL d:\gry\Kotor gdyby instalator nie potrafił znaleźć w rejstrze tego Windowsa ścieżki do gry)

Gdyby pliki instalatorów nie chciały w ogóle działać, to można ręcznie nałożyć pliki moda w następujący sposób:
[Kotor] oznacza Twój bieżący katalog gry.
Wszystkie pliki z katalogu [Kotor]\KBF314 kopiujemy z tego katalogu do katalogu [Kotor] i zgadzamy się na wszystkie nałożenia plików.
Następnie wszystkie pliki z katalogu "[Kotor]\KBF314\Bonus\Bonus PL" kopiujemy do katalogu [Koror] i zgadzamy się na wszystkie nałożenia plików. To wszystko.

Taki sposób instalacji uniemożliwia jednak deinstalację moda, więc aby z powrotem otrzymać czyste pliki gry trzeba będzie odinstalować grę, skasować pozostały katalog wraz z niektórymi plikami moda, a następnie ponownie zainstalować grę.

Dnia 19.06.2015 o 16:00, zagardlenie napisał:

2. Zmieniłem rozdzielczość w grze przy pomocy uniws.exe na 1440x900. W grze występują
dwa rodzaje przerywników filmowych: "fabularne" i te zrobione przy pomocy grafiki z gry
- przykładowo: grę zaczynamy od filmiku z kultowym wstępem tekstowym na tle przestrzeni
kosmicznej (filmik "fabularny"), a w kolejnym filmiku widzimy już ujęcie z gry, kiedy
nasz bohater budzi się na Endar Spire (filmiki z gry). Przy nowej rozdzielczości nie
wyświetlają mi się filmiki "fabularne". Słyszę tylko dźwięk. Spotkałeś się z czymś takim?

Tak. To typowy problem rozdzielczości 1440x900 użytej w uniws.exe. Jedynym znanym mi rozwiązaniem jest używanie gry w trybie okna, a nie pełnego ekranu. Przynajmniej przełączając grę na chwilę przed wyświetlaniem filmów 2D lub na stałe. Nie jest to jednak rozwiązanie.
Dlatego ja do dzisiaj odpalam grę w propocji 4:3 godząc się na to, żeby po obu stronach ekranu szerokokątnego mieć czarne pasy. Gra jest stara i tylko nielicznym (w zależności od sprzętu) udaje się w nią grać w pełnym trybie widescreen.

Za ok. miesiąc będę reinstalował wszystkie stare gry na Windows 7 x64, więc przy tej okazji pewnie ponaprawiam błędy wersji systemu w moich modach i wtedy powinienem wrzucić nową paczkę (zapewne KBF315). Ale na dzisiaj nic takiego nie ma, a Kotora nie mam teraz zainstalowanego, ani dostępnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2015 o 17:59, zagardlenie napisał:

1. Dzięki.

Nie ma za co. :)
Zadziałała opcja ze zgodnością i instalator, czy po prostu nałożyłeś odpowiednie pliki?

Dnia 21.06.2015 o 17:59, zagardlenie napisał:

2. Znalazłem rozwiązanie: http://www.wsgf.org/book/export/html/5157

Że też na to sam nie wpadłem... :)
Teraz to oczywiste.
Później dorzucę może do posta wiodącego link (albo coś trwalszego) bo może się jeszcze przyda komuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybór płci ma wpływ na to kto dołączy do naszej drużyny? Pytanie tyczy się obu części, nigdy nie grałem kobietą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2015 o 18:34, Elminster napisał:

W drugiej części płeć ma wpływ na to, kto dołączy do drużyny. W pierwszej nie.


To wtedy jakie to postacie dołączają do drużyny zależnie od płci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli grasz mężczyzną dołącza do Ciebie Brianna (pod koniec Telos), a jeżeli kobietą - Mical (jest na Dantooine).
Teraz kiedy przeglądam sobie strony z opisem towarzyszy, to Brianna chyba ma zawsze możliwość dołączenia do drużyny. Potem ewentualnie Mical może ją zastąpić. Nie wiem na ile to jest prawda. Ktoś musiałby to potwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra mi crashuje za każdym razem, gdy próbuję rozpocząć nową grę, zaraz po stworzeniu postaci. Jest na to jakiś sposób, trzeba zmienić tryb zgodności? Tylko na jaki system wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować