Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2007 o 11:47, MrSmok napisał:

> Sorki ale jesteś w błędzie.Powiem dlaczego, bo mam kotora i zaliczyłem Jedi to dało się
nawrócić
> tylko Bastilę ale Malaka???I to jest mod.Bez moda możesz zapomnieć o nawróceniu go nawet
gdy
> to powiesz to Malak inaczej powie(oczywiście nie zgadzając się)

Ja też mam KotOR-a, nie instalowałem żadnych modów i mogę nawrócić Malaka na jasną stronę.

Rozmowa przebiega mniej więcej tak:
Revan - mówi o powrocie na ścieżkę jasności, że nigdy nie jest za późno aby się nawróćić.
Malak - zgadza się z Revanem i umiera.



Chodzi mi o to że jest taki mod "save malak" czyli daje możliwość nowego zakończenia gry. Można uratować naszego byłego kolegę Malaka. Po finałowej walce z wymienionym dodana została opcja dialogowa, która pozwala nam bądź to zachować Malaka przy życiu bądź go zabić. Z pozostawieniem przy życiu wiąże się nawrócenie go na jasną stronę.Ale tylko dla Jedi.
Można go znaleść na tym linku: http://www.kotor2.pl/infopage.php?id=130

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 21:37, Lamb3rt napisał:

Olamagato - nawróciłeś w końcu Malaka na LightSide? Bo coś się doczekać nie mogę

Jeszcze nie bo kolejne błędy w swoim modzie eliminuję (= paskudnie wolno idzie). Na pewno dojdę do końca bo muszę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 14:24, Revan007 napisał:

Chodzi mi o to że jest taki mod "save malak" czyli daje możliwość nowego zakończenia gry. Można
uratować naszego byłego kolegę Malaka. Po finałowej walce z wymienionym dodana została opcja
dialogowa, która pozwala nam bądź to zachować Malaka przy życiu bądź go zabić. Z pozostawieniem
przy życiu wiąże się nawrócenie go na jasną stronę.Ale tylko dla Jedi.
Można go znaleść na tym linku: http://www.kotor2.pl/infopage.php?id=130


To dzięki za wiadomość ;) Tak jak pisałem wcześniej - myślałem, że chodzi Ci o nawrócenie a nie pozostawienie przy życiu.
Nie wiedziałem, że taki mod istnieje.

@ Olamagato

Poza tym, że mod spowalnia grę, występują jeszcze jakieś problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 20:53, MrSmok napisał:

myślałem, że chodzi Ci o nawrócenie a nie pozostawienie przy życiu. Nie wiedziałem, że taki mod istnieje.

Pozostawienie przy życiu = nawrócenie. Tyle, że nie było to możliwe idąc postacią męską, a tym bardziej nie mając mistrza negocjatora (wymaganiem była kobieta + negocjator z max lightside i prawdopodobnie maks. w przyjaźni z Bastilą).
Ten mod po prostu ułatwia sprawę gdyż pozwala na to samo postaciom męskim, nie negocjatorom oraz takim, które nie mają maksimum jasnej strony na ocalenie Malaka przed śmiercią.

Dnia 17.12.2007 o 20:53, MrSmok napisał:

Poza tym, że mod spowalnia grę, występują jeszcze jakieś problemy?

Mój mod nie spowalnia gry - po prostu walki są trudniejsze, kasy jest tyle co kot napłakał, więc trudniej się idzie. Poza tym jeżeli napotkam błąd, to muszę go poprawiać i cofać się w zapisie, żeby sprawdzić czy został wyeliminowany. Stąd jedno testowanie gry może zająć kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się może czy i kiedy The Sith Lords Restoration Project zostanie ukończony i udostępniony szerszej publiczności? Wieść gminna niesie, że pod choinką znajdę KOTOR2 i bardzo chciałbym zagrać w "pełną wersję".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 16:54, GanD napisał:

Orientujesz się może czy i kiedy The Sith Lords Restoration Project zostanie ukończony [...]?

Tego nikt nie wie. Moim zdaniem KotOR2 powoli staje się porzucony. Tzn. ani nie widać przewidywalnej daty powstania Restoration Project, ani spolszczenia, które obejmować będzie również postaci żeńskie. Chociaż wolałbym się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Mam taka prośbę. Po zakupie KATORa 2 ściągnąłem spolszcenie tej gry. Po uruchomieniu mimo że mam Gforca 8800GTX, 2 GB ramu gra strasznie się tnie. System XP. Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu? Ponadto korzystając z okazji bardzo był bym wdzięczny ze linki do patchy i modyfikacji tej gry. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 02:43, Olamagato napisał:

> Orientujesz się może czy i kiedy The Sith Lords Restoration Project zostanie ukończony
[...]?
Tego nikt nie wie. Moim zdaniem KotOR2 powoli staje się porzucony. Tzn. ani nie widać przewidywalnej
daty powstania Restoration Project, ani spolszczenia, które obejmować będzie również postaci
żeńskie. Chociaż wolałbym się mylić.


Co do Restoration Project - wydaje mi się, że projekt jednak powoli idzie do przodu, staram się w miarę regularnie odwiedzać http://www.team-gizka.org/ i w jakimś ślimaczym tempie jednak się pracę posuwają, niedawno projekt wszedł w stadium 0.9b1 czyli "All languages building successfully.".
Co do spolszczenia, nie mam zbyt dobrych informacji na ten temat, jednak również wydaje mi się że kotor2.pl powoli umiera, a przynajmniej przestaje wykonywać czynności życiowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2007 o 21:38, skaybay napisał:

kotor2.pl powoli umiera, a przynajmniej przestaje wykonywać czynności życiowe.


Mogę Cię pocieszyć ;) Jako newsman na tej stronie wiem, że jest planowana rewolucja - zupełnie nowa strona. Poza tym autorzy spolszczenia ciągle je uaktualniają - tylko rzadko wypuszczają poprawki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 11:23, Zuberuss napisał:

Witam koledzy. Mam taka prośbę. Po zakupie KATORa 2 ściągnąłem spolszcenie tej gry. Po uruchomieniu
mimo że mam Gforca 8800GTX, 2 GB ramu gra strasznie się tnie. System XP. Czy jest jakieś rozwiązanie
tego problemu? Ponadto korzystając z okazji bardzo był bym wdzięczny ze linki do patchy i modyfikacji
tej gry. Pozdrawiam serdecznie.

U mnie(mimo iż nie mam super kompa j.w) Kotor 1 też się cioł niemiłosiernie. Zawsze pomagała reinstalka sterówników na starsze/najnowsze. Sprawdź może tobie też pomoże. Może to być wina tego że ta karta jest poprostu za nowa. Musiałbyś znaleźć kogoś z podobną konfiguracją i zobaczyć jak działa kotor u niego. Jesli działą dobrze to znaczy ze to wina oprogramowania , jesli tez zle no to chyba wina sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 14:18, Ecko09 napisał:

Ostatnio mi sie klawa popsuła i z nudów odkryłem, że w KotORa da sie grać także korzystając
tylko z myszki.


Nom jest taka możliwość :)Ale wole używać jeśli chodzi o ruch bohatera :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2007 o 11:23, Zuberuss napisał:

mimo że mam Gforca 8800GTX, 2 GB ramu gra strasznie się tnie.


oprocz tego co napisales masz moze jeszcze dwu badz czterordzeniowego procka ?? bo jezeli tak to moze byc powodem Twoich osiagow framerate w KOTORze 2 ... czytalem na forum obsidiana ze moze on nie tolerowac wiekszej ilosci rdzeni ;]

jak chcesz sobei poczytaj koles ma ten sam problem co Ty ;]

http://forums.obsidianent.com/index.php?showtopic=48496&st=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można dostać save editora?? Bo przechodząc grę po raz kolejny postanowiłem że będę mieć max wpływu na Kreie i okazało się to nie możliwym więc chcę sprawdzić jakie dialogi z nią będą jeśli bedzie max wpływu.
Druga sprawa. Kiedy grałem facetem, naprawiając T3-M4 dostałem się do nagrania Bastilli. Teraz grając kobietą czegos takiego nie uświadczyłem, czemu??
i trzecia sprawa. Gram po jasnej stronie byłem na Dantooine pokonałem najemników, dogadałem się z Vrookiem, ale na Nar Shadda zabiłem Zez Kai-Ela(chyba tak to się pisze), punktów ciemniej strony nie dostałem więc mam pytanie czy będzie to miało jakieś konsekwencje później czy podczas "narady" w odbudowanej enklawie będzie ich tylko 2??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do save editora raczej nie bawie sie w takie gierki bo to psuje cala zabawe ;]
druga sprawa z tym holocomem Bastilli ... ma to zwiazek z tym jakiej plci jest Wygnany Jedi ... w sumie wg kanonicznej wersji uznanej prze Lucasa :] uwaza sie ze Wygnana Jedi byla kobieta tak wiec inna historia jest pisana przez faceta. Tak jak w KOTORze 1 Bastilla zakochuje sie w Revanie jako facecie i pomaga republice swoja bitewna medytacja (kanoniczna) a grajac kobieta (niekanoniczna) zakochuje sie w nas Carth Onasi i jak rozwiazesz ten problem zalezy od tego po jakiej stronie mocy jestes.
trzecia sprawa - czy zabijesz go teraz czy pozniej raczej znaczenia miec nie bedzie oprocz tego ze bedzie ich tylko 2 wyrok bedzie zawsze ten sam zreszta Kreia sama zalatwi sprawe ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 11:23, Zuberuss napisał:

Witam koledzy. Mam taka prośbę. Po zakupie KATORa 2 ściągnąłem spolszcenie tej gry. Po uruchomieniu
mimo że mam Gforca 8800GTX, 2 GB ramu gra strasznie się tnie.

Nieśmiertelne rozwiązanie:
W sekcji:
[Graphics Options]

Dopisujesz/zmieniasz:
Disable Vertex Buffer Objects=1

I po skakaniu. Silnik graficzny Oddysey używa cache dla wierzchołków modeli 3d. Bufor ten nie jest często efektywny przy nowszych sterownikach grafiki, dlatego najlepiej go wyłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę durne pytanie odnośnie fabuły Kotor2 (tylko mnie nie zlinczujcie od razu), mianowicie czy można spotkać gdzieś Revana? Bo przechodziłem dawno grę w wersji językowej angielskiej; a mój angielski pozostawia wiele do życzenia, pytam z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Gdy zainstalowalem KotOR-a 1 na moim kompie, wlaczam go i nagle wyskakuje mi Windows i okienko "Knights of the Old Republic has stopped working". Wie ktos czemu tak sie dzieje?

Sprzet: Pentium D 3GHz, 1280MB RAM, SIS Mirage Graphics 3, Vista Home Basic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 16:41, szczena napisał:

Mam trochę durne pytanie odnośnie fabuły Kotor2 (tylko mnie nie zlinczujcie od razu), mianowicie
czy można spotkać gdzieś Revana? Bo przechodziłem dawno grę w wersji językowej angielskiej;
a mój angielski pozostawia wiele do życzenia, pytam z ciekawości.

Uwaga spoiler

W jaskini na Korbian masz wizję w której walczysz z Revanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to jednak tylko wizja, na takich samych zasadach na jakich Luke miał swoją wizję w jaskini na Dagobah. Ani on nie spotkał tam prawdziwego Dartha Vadera ani my nie spotykamy prawdziwego Revana.
Może w KotOR 3 dowiemy się coś więcej o jego losach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować