Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 19.02.2008 o 21:15, Ecko09 napisał:

Ściągnąć spolszczenie z innej strony, bo chyba na jakieś lipne trafiłeś.


Hmm a znasz jakieś inne strony niż www.kotor2.pl gdzie może być spolszczenie ? Pamiętam kiedyś miałem i działało cacy, natomiast tutaj mam bugi. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 22:07, oOreVenOo napisał:

> Ściągnąć spolszczenie z innej strony, bo chyba na jakieś lipne trafiłeś.

Hmm a znasz jakieś inne strony niż www.kotor2.pl gdzie może być spolszczenie ? Pamiętam
kiedyś miałem i działało cacy, natomiast tutaj mam bugi. Z góry dziękuję.


A do której części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do I ale już znalazłem. Rzeczywiście wcześniej miałem jakieś lelawe to spolszczenie teraz chodzi jak należy. Mam jeszcze pytanie. Ostatni raz przeszedłem KotOR''a po jego premierze a więc 4 lata temu ? Chyba jakoś tak więc praktycznie nic nie pamiętam. Gram Scoundrelem (chyba tak się piszę) jest to odpowiednikiem "maga" ? Jaką klasę Jedi mam wziąć dla niego ? Która klasa Jedi jest odpowiedzialna za "czarowanie" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 23:09, WIkitory napisał:

Za czarowanie ?^^ Wydaje mi sie ,że chodzi o używaniu mocy.
W mocy specjalizuje się negocjator.


Czyli ten, który posługuje sie zielonym mieczem świetlnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było dopowiedzenia czy też pytanie ? ;)
Żeby nie było...Ile trzeba mieć perswazji ,żeby uwolnić więźniów Republiki na Korriban ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie drugiej części.
Gram po raz pierwszy kobietą, ale w dialogach postacie mówią do mnie jak do faceta, ja tak samo się wyrażam.
Nie wie ktoś jak temu zaradzić? Spolszczenie mam z www.kotor2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 10:05, Długi18 napisał:

Mam pytanie odnośnie drugiej części.
Gram po raz pierwszy kobietą, ale w dialogach postacie mówią do mnie jak do faceta, ja
tak samo się wyrażam.
Nie wie ktoś jak temu zaradzić? Spolszczenie mam z www.kotor2.pl

czasami w spolszczeniach tak jest ja tak miałem w herosie V że Isabela gadała ja facet najierw se myśle... obijniak XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet w przypadku profesjonalnych spolszczeń tłumacze mają często problemy z płcią, wiąże się to z tym że wiele zwrotów w języku angielskim jest "bezpłciowych" (czyli mogą być równie dobrze używane w odniesieniu do kobiety jak i mężczyzny) podczas gdy ten sam zwrot przetłumaczony na nasz ojczysty język wymusza jasne określenie płci. Jest to sporym problemem gdyż w dialogach zaimplementowanych do gry nie ma wtedy dwóch różnych wersji danej wypowiedzi oraz skryptu MALE/FEMALE który decyduje która wersja powinna być użyta, jest tylko jedna wersja i zostanie ona odtworzona dla obydwu płci a tłumacz musi sobie z tym jakoś poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 10:05, Długi18 napisał:

Mam pytanie odnośnie drugiej części.
Gram po raz pierwszy kobietą, ale w dialogach postacie mówią do mnie jak do faceta, ja
tak samo się wyrażam.
Nie wie ktoś jak temu zaradzić? Spolszczenie mam z www.kotor2.pl


Na tejże stronie napisali, że pracują nad tym, więc pozostaje czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 23:09, WIkitory napisał:

Za czarowanie ?^^ Wydaje mi sie ,że chodzi o używaniu mocy.
W mocy specjalizuje się negocjator.


Napisałem czarowanie w cudzysłowiu więc nie wiem w czym problem, oboje wiemy, iż chodzi o używanie mocy. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 10:05, Długi18 napisał:

Gram po raz pierwszy kobietą, ale w dialogach postacie mówią do mnie jak do faceta, ja
tak samo się wyrażam. Nie wie ktoś jak temu zaradzić?

Niestety są to bugi KotOR2. Chodzi o to, że gra zależnie od tego czy idzie się postacią męską czy żeńską powinna brać dialogi tylko z jednej wersji pliku ze zdaniami. A z powodu braku rozróżnienia form w języku angielskim twórcy po prostu olali to i przy jednych dialogach brane jest z jednego, a przy innych z drugiego. A angielskim nie ma to znaczenia bo te zwroty są identyczne (dlatego nie wykryto błędów), ale w polskim już nie, więc takie błędy muszą się zdarzać, albo ktoś musiałby naprawić błędy gry. Te same problemy zdarzają się w wielu innych grach (np. w Guild Wars PL). Przyczyną jest niechlujstwo developera i bardzo ciężko jest to naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 22:09, Olamagato napisał:

> Gram po raz pierwszy kobietą, ale w dialogach postacie mówią do mnie jak do faceta,
ja
> tak samo się wyrażam. Nie wie ktoś jak temu zaradzić?
Niestety są to bugi KotOR2. Chodzi o to, że gra zależnie od tego czy idzie się postacią
męską czy żeńską powinna brać dialogi tylko z jednej wersji pliku ze zdaniami. A z powodu
braku rozróżnienia form w języku angielskim twórcy po prostu olali to i przy jednych
dialogach brane jest z jednego, a przy innych z drugiego. A angielskim nie ma to znaczenia
bo te zwroty są identyczne (dlatego nie wykryto błędów), ale w polskim już nie, więc
takie błędy muszą się zdarzać, albo ktoś musiałby naprawić błędy gry. Te same problemy
zdarzają się w wielu innych grach (np. w Guild Wars PL). Przyczyną jest niechlujstwo
developera i bardzo ciężko jest to naprawić.


A w KotOR1 tez jest ten problem z dialogami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 22:12, Ecko09 napisał:

A w KotOR1 tez jest ten problem z dialogami?


W jedynce nie było już tych błędów...

@oOreVenOo - Mówisz o angielskiej wersji czy spolszczeniu? Bo nie pamiętam żeby w KotORze 2 po angielsku było coś takiego, w spolszczeniu owszem był ten błąd, bo tłumacze nie dali radę stworzyć poprawnie drugiego pliku z dialogami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 22:17, Marcin321 napisał:

> A w KotOR1 tez jest ten problem z dialogami?

W jedynce nie było już tych błędów...

@oOreVenOo - Mówisz o angielskiej wersji czy spolszczeniu? Bo nie pamiętam żeby w KotORze
2 po angielsku było coś takiego, w spolszczeniu owszem był ten błąd, bo tłumacze nie
dali radę stworzyć poprawnie drugiego pliku z dialogami.


Oczywiście, że mowa o spolszczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 22:12, Ecko09 napisał:

A w KotOR1 tez jest ten problem z dialogami?

Nie. Różnica klasy jakości. Tam Bioware, tu Obsidian. Poza tym K1 było lokalizowane na więcej języków niż dwójka ( w końcu jedynka to była gra roku, dwójka - nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 22:17, Marcin321 napisał:

tłumacze nie dali radę stworzyć poprawnie drugiego pliku z dialogami.

Tłumacze dali radę, tylko co z tego skoro gra w zasobach odwoływała się do niewłaściwych dialogów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie na twoim modzie i fajnie jest. Wszystko szło gładko do Bendaka Starkillera, którego rozwaliłem na 4 lvl. ;) Fakt, musiałem się trochę pomęczyć. Gubernator Taris też okazał się silnym przeciwnikiem, ale nie aż tak, by by się zupełnie nie dało. Wykonywałem wszystkie możliwe questy - dotarłem do Gwiezdnej Mapy na Tatooine i pojawił się proble, a mianowicie (tadam) - Calo Nord. Nie mogę go za nicw świecie pokonać składem Ja, Bastila, Juhani. Masz jakieś porady?

PS. W walce z Bendakiem są bugi typu - wyciąga wibroostrze i z niego strzela. O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 15:37, Black Dog napisał:

Gram sobie na twoim modzie i fajnie jest. Wszystko szło gładko do Bendaka Starkillera,
którego rozwaliłem na 4 lvl. ;) Fakt, musiałem się trochę pomęczyć. Gubernator Taris
też okazał się silnym przeciwnikiem, ale nie aż tak, by by się zupełnie nie dało. Wykonywałem
wszystkie możliwe questy - dotarłem do Gwiezdnej Mapy na Tatooine i pojawił się proble,
a mianowicie (tadam) - Calo Nord. Nie mogę go za nicw świecie pokonać składem Ja, Bastila,
Juhani. Masz jakieś porady?

PS. W walce z Bendakiem są bugi typu - wyciąga wibroostrze i z niego strzela. O_o


Weź Canderousa albo Cartha i kiedy Calo załatwi Twoją drużynę, uciekaj nim tak daleko aż Calo straci Cię z pola widzenia i zaprzestanie pościgu. Wtedy podejdź do któregoś ze słupków granicznych, wtedy gra powinna zmienić bohatera na Twoją postać która tadam - zostanie teleportowana zaraz obok Ciebie. Podlecz się medpakami, wrzuć stymulanty i od nowa. Zastawić min też nie zaszkodzi, a granaty nie jednemu zapewniły przetrwanie :) .
Czemu Cand? Ponieważ ma regeneracje.
Nie jestem pewien czy metoda zadziała - pisane z głowy bez przetestowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować