Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Czy wie ktoś gdzie można wykonać quest z przesyłką dla Huta? Tą, z taką paczką gdzie się zadaje zagadki czy coś. Przechodzę grę 3 raz i nie mogę wykąbinować gdzie to jest.;p A może to w KotOR2 jest?
Cóż, z Calo idzie coraz lepiej, ale jeszcze żadnego członka ekipy nie udało mi się zabić, choć Calo był blisko śmierci. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Quest rozpoczyna się gdy dotrzesz na Korriban i pogadasz z typkiem który stoi przed kantyną (być może sam Cię zaczepi). Typek powie Ci że w schowku w ładowni Ebon Hawka jest przesyłka dla niego i jeśli zgodzisz się mu ją przekazać poda Ci kod do tej skrytki (bez niego nie możesz jej otworzyć), za przyniesienie mu schowanej w środku paczki gość Ci zapłaci i poprosi o przekazanie przesyłki dla Hutta na Tatooine (tego samego który organizuje wyścigi). Jeśli się zgodzisz przesyłka pojawi się w twojej ładowni i wszystko co musisz zrobić to polecieć na Tatooine i przekazać ją Huttowi w zamian za trochę kredytów.
Jeśli chcesz możesz też otworzyć przesyłkę (chociaż otrzymujesz ostrzeżenie aby tego nie robić), w takim wypadku zostaniesz uwięziony w środku i aby się wydostać będziesz musiał zagrać w grę zagadek, jeśli wygrasz wydostaniesz się na zewnątrz a przesyłka zostanie zamknięta (możesz ją potem oddać Huttowi tak samo jak gdybyś jej nie otworzył). Ani za otworzenie przesyłki ani za wydostanie się z niej nie otrzymasz jednak żadnej nagrody ani nawet expa, jedynie szansę na spotkanie przedstawiciela rasy Rakatan zanim dotrzesz na ich świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 23:19, Karharot napisał:

Quest rozpoczyna się gdy dotrzesz na Korriban i pogadasz z typkiem który stoi przed kantyną
(być może sam Cię zaczepi). Typek powie Ci że w schowku w ładowni Ebon Hawka jest przesyłka
dla niego i jeśli zgodzisz się mu ją przekazać poda Ci kod do tej skrytki (bez niego
nie możesz jej otworzyć), za przyniesienie mu schowanej w środku paczki gość Ci zapłaci
i poprosi o przekazanie przesyłki dla Hutta na Tatooine (tego samego który organizuje
wyścigi). Jeśli się zgodzisz przesyłka pojawi się w twojej ładowni i wszystko co musisz
zrobić to polecieć na Tatooine i przekazać ją Huttowi w zamian za trochę kredytów.
Jeśli chcesz możesz też otworzyć przesyłkę (chociaż otrzymujesz ostrzeżenie aby tego
nie robić), w takim wypadku zostaniesz uwięziony w środku i aby się wydostać będziesz
musiał zagrać w grę zagadek, jeśli wygrasz wydostaniesz się na zewnątrz a przesyłka zostanie
zamknięta (możesz ją potem oddać Huttowi tak samo jak gdybyś jej nie otworzył). Ani za
otworzenie przesyłki ani za wydostanie się z niej nie otrzymasz jednak żadnej nagrody
ani nawet expa, jedynie szansę na spotkanie przedstawiciela rasy Rakatan zanim dotrzesz
na ich świat.


Ja zawsze otwierałem te przesyłke i nic sie nie działo. Jak i gdzie tego Rakatana można spotkac? I o jakie zagadki chodzi? Gdzie uwięziony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 23:02, Black Dog napisał:

Czy wie ktoś gdzie można wykonać quest z przesyłką dla Huta? Tą, z taką paczką gdzie
się zadaje zagadki czy coś. Przechodzę grę 3 raz i nie mogę wykąbinować gdzie to jest.;p
A może to w KotOR2 jest?
Cóż, z Calo idzie coraz lepiej, ale jeszcze żadnego członka ekipy nie udało mi się zabić,
choć Calo był blisko śmierci. :D


Przy 1 wizycie na Korriban zagada Cię (albo Ty będziesz musiał zagadać jego) rodianin w czerwonym uniformie (obok stołówki). Będzie chciał od Ciebie "przyprawy", jeśli mu je dasz zleci Ci kolejne zadanie, które będzie polegać właśnie na dostarczeniu huttowi tej przesyłeczki. Nie jestem pewien czy dobrze mówię, jak już mówiłem - piszę z pamięci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiało się dziać. Przesyłka stoi na podłodze w twojej ładowni (nie jest schowana w żadnym schowku ani pojemniku). Wystarczy do niej podejść i na nią kliknąć a następnie wybrać opcję dialogową aby ją otworzyć. Zostaniesz wtedy uwięziony wewnątrz własnego umysłu - w praktyce na małej białej przestrzeni, jedyną inną osobą tam jest właśnie ten Rakata więc nie sposób go przeoczyć. Zagadek jest kilka i są raczej klasyczne, nie pamiętam ich teraz dokładnie ale z łatwością można sobie z nimi poradzić tym bardziej że odpowiedź wybiera się z krótkiej listy dialogowej.

P.S.
Nie zapominaj ciąć postów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to słabą postać musisz mieć :P
Przesyłkę odbiera się od Lurze na Korriban po wykonaniu questa z przyprawami.

EDIT:Dziwne...Nie widziałem wczesniejszych postów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 15:37, Black Dog napisał:

Gubernator Taris też okazał się silnym przeciwnikiem, ale nie aż tak, by by się zupełnie nie dało.

Gubernator będzie osłabiony w kolejnej wersji. Niestety jest to swoisty bug KotORa, ponieważ zasadniczo przewaga Twojej postaci nad postaciami w grze bierze się stąd iż Twoja jest dwuklasowcem po uzyskaniu statusu Jedi. Na Taris, zanim staniesz się jeszcze dwuklasowcem masz konfrontację z dwuklasowym Gubernatorem Jedi Obrońca 6/Żołnierz 6, czyli z postacią 12 poziomu. Normalnie był on trudny, lecz do pokonania z powodu błędu wyposażenia Gubernatora. Po naprawieniu tego błędu w modzie stał się on o wiele za trudny dla 3 postaci ok. 5-6 poziomu (Twojej drużyny).

Dnia 22.02.2008 o 15:37, Black Dog napisał:

pojawił się proble, a mianowicie (tadam) - Calo Nord. Nie mogę go za nicw świecie pokonać składem Ja, Bastila, Juhani. Masz jakieś porady?

Kolega już podał. Zasadniczo musisz dobierać skład drużyny do przeciwnika bo tylko niektóre składy są skuteczne. Na tym poziomie Bastilla jest jeszcze za słaba, Juhani kompletnie bezużyteczna (początkujący Jedi są bardzo słabi), a Twoja postać niewystarczająco silna.

Dnia 22.02.2008 o 15:37, Black Dog napisał:

PS. W walce z Bendakiem są bugi typu - wyciąga wibroostrze i z niego strzela. O_o

A to bardzo interesująca informacja bo jest to ewidentnie bug moda. Sprawdzę i poprawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, muszę oskarżyć Twojego moda i Ciebie przy okazji o niemożliwość przejścia. ;P Po zdobyciu 2 Gwiezdnej Mapy, na Korriban, gdzie mam spotkać Bandona wychodzę z Akademii Sithów i pojawia się przerywnik na którym widać plecy jakichś gości. W tym momencie gra zacina się i koniec. Zawsze wyskakuje błąd, a w grze bez moda tak się nie dzieje. Więc zastanawiam się czy widzisz rozwiązanie jakieś. Próbowałem wchodzić różnymi składami itp. ale wszystko do niczego. :d

Inf. dodatkowe: Nigdy nie splamiłem się Jasną Stroną, wykonałem wszelkie możliwe questy, do tej pory, chyba, że coś przeoczyłem. Nie wiem czy to potrzebne. Aha, wbrew Twojemu "czytajto" do moda, Siatkowy Pancerz Quel Dromy zdobyłem na 10 lvl, a nie 14 i Bothański Andrenosymulant(czy jakoś tak) na 12 zamiast 14. ;P Jak to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 21:27, Black Dog napisał:

Oj, muszę oskarżyć Twojego moda i Ciebie przy okazji o niemożliwość przejścia.

To się niestety zdarzyć może. Przyczyną jest niestety program KotOR Tool Freda Tetry, który w większości przypadków umożliwia modyfikacje przedmiotów i postaci. Niestety jest on dostosowany do amerykańskiej wersji gry i oprócz tego powoduje liczne błędy w edytowanych plikach (żeby je poprawić trzeba uruchamiać kaskadę innych programów). Drugą przyczyną jest użycie tych samych nazw plików postaci do cutscenek jak i do gry, w czego efekcie dochodzi do cudów. Niestety modowanie jest w KotOR dość bliskie zgadywaniu.

Dnia 23.02.2008 o 21:27, Black Dog napisał:

Po zdobyciu 2 Gwiezdnej Mapy, na Korriban, gdzie mam spotkać Bandona wychodzę z Akademii Sithów i pojawia się przerywnik na którym widać plecy jakichś gości.

Spróbuj a kafolderu ovverride gry skasować plik kor_bandon.utc. Jeżeli to nie pomoże, to spróuj jeszcze pliki kor_bandon_thug1.utc i kor_bandon_thug2.utc.

W celu uniknięcia dalszych podobnych problemów z Bastillą możesz też być zmuszony później tak samo usunąć plik p_bastilla002.utc (znany mi problem nad którym kombinuję).

Dnia 23.02.2008 o 21:27, Black Dog napisał:

Inf. dodatkowe: Nigdy nie splamiłem się Jasną Stroną, wykonałem wszelkie możliwe questy, do tej pory

To świetnie bo ja nie miałem siły testować całej darkside. Niestety z tego powodu stałeś się swoistym królikiem doświadczalnym.

Dnia 23.02.2008 o 21:27, Black Dog napisał:

Aha, wbrew Twojemu "czytajto" do moda, Siatkowy Pancerz Quel Dromy zdobyłem na 10 lvl, a nie 14 i Bothański Andrenosymulant(czy jakoś tak) na 12 zamiast 14. ;P Jak to możliwe?

Gra zawiera plik konfiguracyjny, który decyduje o pojawianiu się "wypadających" przedmiotów tylko jeżeli Twoja postać osiągnęła jakiś poziom. Pierwotnie były tam tylko 2 poziomy: 1 i 10. Zmodyfikowałem tabelę tej dostępności. Niestety jak się okazało nie działa to na skrzynki i na dialogi w wyniku których jakaś postać nam coś daje. Tak więc w przypadku przedmiotów, które nie wypadają z martwego wroga zmiana ta nie ma znaczenia. Okazało się to jednak dopiero w trakcie testowania. To niestety przykład niekonsekwencji skryptów gry. Naprawienie tego wydaje się niemożliwe ponieważ ze względu na brak podkatalogów w override, a istnienie ich w zasobach gry - zmodyfikowane pliki odpowiadają wielu plikom z różnych miejsc mającym te same nazwy. Stąd problemy z cutscenkami itp. błędami. Ich eliminacja w skrajnych przypadkach będzie polegać w nowej wersji na zwyczajnym zrezygnowaniu z pewnych możliwości moda, o ile nie da się w jednym pliku zawrzeć funkcjonalności kilku różnych plików (np. rózne pliki o tych samych nazwach wywołują różne skrypty).

Ze znanych błędów istnieje też problem z apteczkami, które zamiast być w ilości nieskończonej są w wielu sklepach w liczbie 1. Ale to będzie na pewno poprawione w wer. 3.09.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam taki problem grając na tym komputerze,ta gra nie miłosiernie > wolno chodzi,zwalnia i tnie.Włączyłem program konfiguracyjny tej gry > i wybrałem opcje skanuj sprzęt i wybrało że wszystko mam wymaganiach > zalecanych oprócz karty graficznej która jest podświetlona na żółto i > pisze żnie spełnia zalecanych wymagań gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 10:57, Tyron napisał:


No to logicznie myśląc oznacza to że jeżeli pisze że twój komputer jest za słaby to jest on za słaby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 4800 athlon geforce 8600 gt i 2gb ram wszystko jest na zalecanych oprócz karty graficznej kt.óra jest na minimalnych.Jakby ta gra nie opsługiwała tej karty .Czy jest jakiś sposób jakiś patch czy mod żeby to porawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 10:57, Tyron napisał:

Otóż mam taki problem grając na tym komputerze,ta gra nie miłosiernie > wolno chodzi,zwalnia
i tnie.Włączyłem program konfiguracyjny tej gry > i wybrałem opcje skanuj sprzęt i
wybrało że wszystko mam wymaganiach > zalecanych oprócz karty graficznej która jest
podświetlona na żółto i > pisze żnie spełnia zalecanych wymagań gry.


A probowałeś zmniejszyć detale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zmniejszyć detale ijest tak samo .Nawet po zainstalowaniu starszych sterowników nic się nie zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 14:03, rafekx 12 napisał:

Fakt że Kotor 2 jest Troszke słabszy ale wg. mnie jeśli Kotor 1 komuś sie podoba to i
@ też powinien[ale to moje zdanie,każdy ma inne:)}Pozdro


Jak dla mnie to 2 trochę przekombinowana ;)

W 1 aż bije z monitora tym star warsowym klimatem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 14:03, rafekx 12 napisał:

Fakt że Kotor 2 jest Troszke słabszy ale wg. mnie jeśli Kotor 1 komuś sie podoba to i
@ też powinien[ale to moje zdanie,każdy ma inne:)}Pozdro


To, że KotOR II jest słabszy nie jest faktem. Bo mi się na przykład on bardziej podobał niż jedynka - zdecydowania bardziej odpowiada mi ten mroczny klimat i tajemniczość;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować