Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2008 o 22:41, Ecko09 napisał:

Obecnie gram zdaje sie strażnikiem Jedi.

A czemu Krei się nie zapytasz? Ja się pytałem i mówiła jakie są różnice. Co prawda nie w punktach czy terminach gry, ale łatwo się domyślić o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W FILMIE nie SADZE zwyciężyli. Tu nie ma co gadać. Ale dzięki planowi Antillesa, Obi
> Wana i innych, przetrwali potomkowie Vadera i Amidali.

Planowi niby kogo...?!
To był Bail Organa i nie jest to wiadomość spoza filmu - zarówno w nowej i starej trylogii było mówione, że Leia (przedstawiona jako księżniczka Organa) została wzięta pod opiekę właśnie przez Baila Organę, senatora z Alderaan (planety zniszczonej przez Gwiazdę Śmierci w IV epizodzie).

> Windu to chyba z Anakinem walczył, a nie z Palpatinem, Ten walczył z Yodą. :)

Tu już n/c.

Zwyczajnie nie masz pojęcia o czym piszesz :/.

Jeśli chodzi o porównanie potęgi sith/jedi...
Jeśli każdy dobrze wyszkolony Jedi był lepszy od Sithów i Jedi było dużo więcej, to dlaczego nie potrafili tych sithów skutecznie powstrzymywać...?
I tu nie chodzi nawet o to, która strona Mocy jest "silniejsza" - Sithowie byli potężniejsi od Jedi. Tyle że od wprowadzenia zasady mistrza i ucznia Jedi zawsze mieli przewagę ... liczebną.
Dartha Maula atakowali Qui-Gon i Obi-Wan i Sith był wyraźnie lepszy.
Imperator miał zostać "aresztowany" przez czwórkę Jedi - Mace''a Windu, Kita Fisto, Saesse Tiin i Agena Kolara. Czterech mistrzów Jedi na jednego mistrza Sith. Ostatecznie Mace Windu pokonał Sidiousa. Z tym, że Windu korzystał ze stylu walki vapaad, który (cytat z książki) "jest w pewnym sensie romansem z ciemną stroną Mocy".
Darth Tyranus był zniedołężniałym starcem, "szkolonym" przez Sidiousa tylko po to, by można było na niego zrzucić winę za ruch Separatystów. Też zginął w walce z dwoma rycerzami Jedi (w czasie walki pokonując nota bene mistrza), podczas gdy w rzeczywistości Anakin zabił go pod wpływem ciemnej strony Mocy.
Jeśli chodzi o walkę Anakin - Obi-Wan... Anakin NIE był Sithem.
Ostateczną walkę Sithów i Jedi symbolizuje walka Yody i Sidiousa - każdy wie jak się ona skończyła, Yoda został zmuszony do ucieczki.

Koniec końców w Powrocie Jedi Lord Sidious zostaje pokonany. Ale przez Dartha Vadera...

Tak, Jedi są potężniejsi, lub równi Sithom :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się ostatnio motyw z Ajuntą Pallem i jego posągiem - czy nie przypominał Wam finałowej sceny z Indiany Jonesa i Ostatniej Krucjaty? Tam bohaterowie musieli wybrać odpowiedni kielich i napić się ze źródła - jeżeli pomyliliby się, zginęliby. Tutaj jest podobnie - dostajemy trzy miecze i musimy włożyć w łapę posągowi Palla odpowiedni. Jeśli się pomylimy, też zginiemy (rzekomo, ja umieściłem odpowiedni, zresztą podpowiedź Palla jest wystarczająca) ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 20:12, Łowca Gier napisał:

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym polega swoop racing w dwójce? Przy niektórych startach
lecę nisko i mogę "skakać" na tych dopalaczach i rozbijać się o przeszkody, ale w większości
wypadków lecę wyżej od wszystkiego, skoków nie ma, nad minami i przeszkodami przelatuję
i nic się nie dzieje. O co chodzi?

To jakiś bug, bo ja na pierwszych wyścigach leciałem "normalnie" a od jakiegoś 4 występu do teraz( ! za drugim razem przechodząc grę) latam nad "wyskoczniami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wale, kolejny bug, ten joran, ten najemnik od tych skraplaczy na Dantooine zniknął, nie ma go w tym obozie, a być powinien. OMG, nie dość, że nie zdobęde relikwii od niego ,to nie wykonam zadania dla tego Suurlu. G3 to przy tym nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 15:01, Fagno napisał:

> Po pierwsze primo: dark side? O ty, pożałujesz. ;)
W ramach "żałowania" załączam pewnego optymistycznego screena ^^


Ty a skąd masz spolszczenie KotORA 2 ??

Zelgadis

Co racja to racja. Plus mają wystrzałowe moce: force lightning i force grip.

Jednak mistrzowska moc sithów: force crush wysiada przy mocy Jedi: foece elightment (chyba tak się to pisze).

Furrbacca

Windu walczył z palpatinem, palpatin przegrał, wtedy Anakin zaatakował Windu i odwrócił jego uwagę na tyle, by palpatin wsadził mu piorun w zadek.

Anakin był już sithem podczas walki z Obi-Wanem. Dobitnie świadczy o tym jego atak na swoją żonę, Padme. Zresztą co tu dużo mówić, masakra urządzona przez niego w akademii, a potem w korporacji kupieckiej aż nadto wystarczyły na drogę Sitha.

Yoda vs Sidious = To była równa walka. Między Jedi Masterem, a Sith Lordem.

Aragloin

Nikt mnie nie pytał, lecz także powiem mój sentymentalny kolor świetlówki.
Podstawowy to zielony Jedi Consulara, a rozszeżony to Srebrny... Najrzadszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 20:57, Ecko09 napisał:

Ja wale, kolejny bug, ten joran, ten najemnik od tych skraplaczy na Dantooine zniknął

KotOR 1 w wersji spatchowanej do 1.3 (taką ma od początku polska wersja) niemal nie ma bugów. Jest to więc nieprawdopodobne. No chyba, że masz angielską - to wtedy musisz dociagnć ją do 1.3 oraz wczytać zapis sprzed pierwszego wejścia na lokację, w której bug wystąpił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 21:44, Drake Mariusz napisał:

Zresztą co tu dużo mówić, masakra urządzona przez niego w akademii,
a potem w korporacji kupieckiej aż nadto wystarczyły na drogę Sitha.

Anakin stał się jawnym Sithem w momencie walki Windu z Palpatine i podjętego przez niego wyboru, żeby nie zabijać Palpatine''a (co oznaczało śmierć Windu). A pierwsze zabójstwo popełnił już na ludziach piasku oraz nieuzasadnione niczym kolejne na okręcie korporacji zabijając wtedy bezbronnego już Dooku. Prawdopodobnie już wtedy stawał się Sithem, tylko nie zdawał sobie z tego sprawy.

Dnia 10.09.2008 o 21:44, Drake Mariusz napisał:

Yoda vs Sidious = To była równa walka. Między Jedi Masterem, a Sith Lordem.

Yoda przegrał ponieważ dla posługujących się mocą każda przegrana czy wygrana walka wzmacniała ich. Sidious (czyli Palpatine) wcześniej pokonał całą obstawę Windu złożoną z pewnością z najlepszych rycerzy Jedi jacy byli dostępni, a następnie najpierw przegrał, a następnie z pomocą Anakina pokonał mocniejszego od siebie mistrza Jedi Windu
W samodzielnej walce z Yodą był już więc od niego silniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 09:19, Olamagato napisał:

Yoda przegrał ponieważ dla posługujących się mocą każda przegrana czy wygrana walka wzmacniała
ich.

Jeśli wziąć pod uwagę, że dla Jedi najważniejszy był ich miecz świetlny, to faktycznie Yoda mógł przegrać, bo stracił swój. Jednak co się nie trzyma kupy to to, że w starciu z Dooku skutecznie odpierał każdy jego atak mocą, a w walce z Palpatinem z uporem dobywał miecza świetlnego, kiedy tamten rzucał w niego wszystkim, co miał pod ręką. Zamiast po prostu odbijać wszystko w jego stronę, co mu się udało z zaledwie raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 21:44, Drake Mariusz napisał:

Windu walczył z palpatinem, palpatin przegrał, wtedy Anakin zaatakował Windu i odwrócił
jego uwagę na tyle, by palpatin wsadził mu piorun w zadek.


"Ostatecznie Mace Windu pokonał Sidiousa. Z tym, że Windu korzystał ze stylu walki vapaad, który (cytat z książki) "jest w pewnym sensie romansem z ciemną stroną Mocy"."
To cytat z mojej wypowiedzi. Nie wiem, co chciałeś mi przekazać w swojej :/.

Dnia 10.09.2008 o 21:44, Drake Mariusz napisał:

Anakin był już sithem podczas walki z Obi-Wanem. Dobitnie świadczy o tym jego atak na
swoją żonę, Padme. Zresztą co tu dużo mówić, masakra urządzona przez niego w akademii,
a potem w korporacji kupieckiej aż nadto wystarczyły na drogę Sitha.


Aha, czyli jak zatrudnię się na ciecia w elektrowni jądrowej, to będę mógł się tytułować fizykiem? To, że postępował na ścieżce ciemnej strony Mocy, nie oznacza, że był Sithem!

Ciemna strona Mocy != Sith

Kurczę, w KotORze nawet to było wyjaśnione. ''Upadli Jedi'' nie byli Sithami, byli dalej Jedi, tyle że posługiwali się ciemną stroną Mocy.

Dnia 10.09.2008 o 21:44, Drake Mariusz napisał:

Yoda vs Sidious = To była równa walka. Między Jedi Masterem, a Sith Lordem.


Bardzo równa, dlatego Yoda uciekł, po czym powiedział, że przegrał i musi się udać na wygnanie...
Tytuł nie oznacza umiejętności. Kit Fisto też był Mistrzem Jedi, tak samo jak Saesse Tiin i Agen Kolar. Wszyscy zginęli w kilka sekund podczas walki z Palpatinem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam dziwny problem z Knights of the Old Republic I - mianowicie wkładam płytę, otwiera się menu, wciskam ''Game'', wyświetla mi się obrazek statku kosmicznego i po chwili znika a gra się nie włącza, tzn. jest tak jakbym w ogóle niczego nie odpalił (system nie zawiesza się ani nic z tych rzeczy).

Załączam kawałek raportu DxDiag:

Time of this report: 9/11/2008, 15:37:45
Operating System: Windows XP Home Edition (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 2 (2600.xpsp_sp2_rtm.040803-2158)
Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: System manufacturer
System Model: System Product Name
BIOS: BIOS Date: 05/01/07 12:14:22 Ver: 08.00.12
Processor: AMD Athlon(tm) 64 Processor 3500+, MMX, 3DNow, ~2.2GHz
Memory: 2944MB RAM
Page File: 484MB used, 3643MB available
Windows Dir: C:\WINDOWS
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)


Card name: NVIDIA GeForce 6150SE
Manufacturer: NVIDIA
Chip type: GeForce 6150SE
DAC type: Integrated RAMDAC
Device Key: Enum\PCI\VEN_10DE&DEV_03D0&SUBSYS_82341043&REV_A2
Display Memory: 512.0 MB
Current Mode: 1024 x 768 (32 bit) (75Hz)
Monitor: Monitor Plug and Play
Monitor Max Res: 1600,1200
Driver Name: nv4_disp.dll
Driver Version: 6.14.0010.9163 (English)
DDI Version: 9 (or higher)
Driver Attributes: Final Retail
Driver Date/Size: 10/31/2006 00:35:00, 4493952 bytes

---
Description: Realtek HD Audio output
Default Sound Playback: Yes
Default Voice Playback: Yes
Hardware ID: HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0662&SUBSYS_10438290&REV_1001
Manufacturer ID: 1
Product ID: 100
Type: WDM
Driver Name: RtkHDAud.sys
Driver Version: 5.10.0000.5377 (English) Driver Attributes: Final Retail
WHQL Logo''d: n/a
Date and Size: 3/1/2007 11:27:00, 4484608 bytes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 15:12, Karharot napisał:

Hmm, mi się wydaje że Ecko09 opisuje raczej sytuację z KotOR 2 - to tam była misja
ze skraplaczami.


Dokładnie, chodzi mi o KotOR2,Dantooine. Ale to już nieważne, quest został anulowany, bo Khoonda została zdobyta przez najemników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 15:44, Mychamiki napisał:

mianowicie wkładam płytę, otwiera się menu, wciskam ''Game'', wyświetla mi się obrazek
statku kosmicznego i po chwili znika a gra się nie włącza, tzn. jest tak jakbym w ogóle niczego nie odpalił.

Jak widzę nie masz wersji polskiej. A to znaczy, że możesz mieć wersję niższą niż 1.3.xxx.
Konieczne pewnie więc będzie spatchowanie jej do ostatniej wersji. Warto wiedzieć że najnowszy numer kompilacji tej wersji to 514081 (opisana jest we właściwościach pliku swkotor.exe jak prywatny numer wersji).

Dnia 11.09.2008 o 15:44, Mychamiki napisał:

Memory: 2944MB RAM
Page File: 484MB used, 3643MB available

Niepotrzebny 3,5GB plik wymiany Windows, który nigdy nie zostanie wykorzystany.

Dnia 11.09.2008 o 15:44, Mychamiki napisał:

Card name: NVIDIA GeForce 6150SE

No to wszystko jasne. Ta grafika, to ostatni crap jaki można jeszcze kupić. Właściwie trudno nazwać to crapem. To jest układ zintegrowany, który daje w wielu grach maks. 4-8 klatek, a inne po prostu jej nie odpalą rozpoznając, że to ostatni badziew.
Jak widzisz grafika zintegrowana nie odpali nawet bardzo starych gier sprzed ponad 4-5 lat.
Dla odmiany tę grę odpali niemal każda karta graficzna, która jest prawdziwym akceleratorem. Prawdopodobnie nawet taki zabytek jak Geforce 2 Ti.

Dnia 11.09.2008 o 15:44, Mychamiki napisał:

Display Memory: 512.0 MB

Weź pod uwagę, że 512 MB dedykowanej pamięci na układzie, który nie uciągnie nawet tekstur o wielkości 64 MB, to po prostu marnotrawstwo kasy. Kasy którą na tę pamięć przecież wydałeś (lub rodzice). A w końcu wyrzucisz (płyty główne z grafiką zintegrowaną są też po prostu słabe).

Niestety ktoś Cię naciągnął na komputer, w którym największą wartość pienieżną ma obudowa i napęd DVD. Prawdopodobnie jego dzisiejsza cena (samego korpusu komputera) nie powinna przekraczać 350-400 zł. Jeżeli za tyle go kupiłeś, to nie przepłaciłeś.
No chyba, że to laptop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 12:44, Furrbacca napisał:

Tytuł nie oznacza umiejętności. Kit Fisto też był Mistrzem Jedi, tak samo jak Saesse
Tiin i Agen Kolar. Wszyscy zginęli w kilka sekund podczas walki z Palpatinem...


Byli rycerzami. Tytułowano ich dlatego iż mieli padawanów. Każdy padawan tytułuje swego opiekuna mistrzem, co w cale nie oznacza, że ten faktycznie jest mistrzem Jedi.

Anakin postępował ścieżką Sitha. Zgodnie z ich kodeksem, przyznam jednak iż nieświadomie.
Dodatkowo nie pozwolił na zabicie Sidiousa ponieważ potrzebował go jako mistrza... A co może dać Sith Lord upadłemu Jedi. Nic... bo ten to tylko upadły Jedi, tak jak napisałeś. Lecz jeśli jest początkującym sithem... to ta sytuacja wiele zmienia.

Nie rozumiesz co chciałem przekazać. Trudno. Może kiedyś zrozumiesz, gdy zachcesz wysłuchać także poglądów innych, a nie walić w nie głową, aż tynk leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w dupie z tą popieprzoną grą (kotor2). Tak zabugowanego gówna jeszcze nie widziałem, podczas zapisywania mi kompa zresetowało. I wszystkie save''y mi zwaliło! Żadne nie działa. Sram na te gre, nie warto sobie głowy tym gniotem zawracać. Gra zostaje wywalona z listy moich ulubionych gier...już mnie c%^j strzela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 19:01, Drake Mariusz napisał:

Byli rycerzami. Tytułowano ich dlatego iż mieli padawanów. Każdy padawan tytułuje swego
opiekuna mistrzem, co w cale nie oznacza, że ten faktycznie jest mistrzem Jedi.


Błąd. Byli mistrzami - zasiadali w Radzie Jedi. Jedynym ówczesnym Jedi, który zasiadał w Radzie, a nie był mistrzem był Anakin. Oni zasiadali w radzie - ergo - byli mistrzami.
http://starwars.wikia.com/wiki/Jedi_High_Council
Wybacz, "może kiedyś zrozumiesz, gdy zachcesz wysłuchać także poglądów innych, a nie walić w nie głową, aż tynk leci."

Dnia 11.09.2008 o 19:01, Drake Mariusz napisał:

Anakin postępował ścieżką Sitha. Zgodnie z ich kodeksem, przyznam jednak iż nieświadomie.


I to czyni z niego Sitha...? Nie miał pojęcia o niczym związanym z Sithami prócz tego, co wiedzieli wszyscy Jedi. Palpatine NIE zaczął szkolenia Anakina na Sitha. Anakin był upadłym Jedi, który w czasie RotS nie miał jeszcze żadnych podstaw, żeby być nazwanym Sithem.

Dnia 11.09.2008 o 19:01, Drake Mariusz napisał:

Lecz jeśli jest początkującym sithem... to ta sytuacja wiele zmienia.


Chyba nie oglądałeś filmu. Anakin CHCIAŁ być Sithem (żeby uratować Padme). Nie był ''początkującym'' - w chwili odcięcia rąk Windu pomagał Palpatine''owi, by ten dopiero nauczył go "sztuczek" Sithów.

Dnia 11.09.2008 o 19:01, Drake Mariusz napisał:

Nie rozumiesz co chciałem przekazać. Trudno. Może kiedyś zrozumiesz, gdy zachcesz wysłuchać
także poglądów innych, a nie walić w nie głową, aż tynk leci.


n/c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 22:52, Furrbacca napisał:

> Byli rycerzami. Tytułowano ich dlatego iż mieli padawanów. Każdy padawan tytułuje
swego
> opiekuna mistrzem, co w cale nie oznacza, że ten faktycznie jest mistrzem Jedi.

Błąd. Byli mistrzami - zasiadali w Radzie Jedi. Jedynym ówczesnym Jedi, który zasiadał
w Radzie, a nie był mistrzem był Anakin. Oni zasiadali w radzie - ergo - byli mistrzami.
http://starwars.wikia.com/wiki/Jedi_High_Council
Wybacz, "może kiedyś zrozumiesz, gdy zachcesz wysłuchać także poglądów innych, a nie
walić w nie głową, aż tynk leci."



Twój błąd. Qui-Gon, gdy szkolił Obi-Wana albo Oni-Wan, gdy szkolił Anakina nie mieli stopnia Mistrza. Ot, takie przykłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować