Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2008 o 15:06, Mściwój napisał:

Mam pytanie: czy 30 listopada w Timsofcie naprawdę będzie dostępny pierwszy KotOR? Jak
byk pisze, że "W sprzedaży od 30.11.2008", ALE. Już rok temu zamówiłem u nich Kotora
i nie dostałem nawet maila, że nie ma go w magazynie. Czy oni sobie wyczarują te pudełka,
czy naprawdę LEM wznowi KotOR-a?

obawiam sie ze nie, a oferta Timsoftu to moim zdaniem zwykle oszustwo, daty ktore podaja w tym sklepie sa rolowane, czyli 30.11.2008 zmieni sie na 30.01.2009 :) Jezeli chcesz kupic gre to musisz poszukac po aukcjach internetowych, nie widze innego wyjscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 14:06, -Elk- napisał:

Hm... takie pytanie. W jedynce po pierwszym starciu z Malakiem, idę do statku, uciekam,
zestrzeliwuje wszystkie myśliwce i ... w tym momencie gra zawsze się wykrzacza. Przeinstalowałem
całego KotOR''a i nadal to samo. Obojętnie czy mam ustawienia na full czy minimum, zawsze
gra się wykrzacza. Wyłącza się po prostu do windowsa i tyle.

Any idea what to do with this? :/

Moze masz problem z płytą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 14:06, -Elk- napisał:

Any idea what to do with this? :/

Jaka wersja gry? W jakim języku? Czy jest zmodowana w jakikolwiek sposób? Wersja sterowników? Co masz w autostarcie (zarówno folder jak i rejestr)? Jaki system i wersja?
Czy w folderze gry lub w głównym katalogu dysku C: pojawia się jakiś plik .log, który może pochodzić od KotORa? Jeżeli tak, rzuć jego zawartością.

Za mało danych po prostu podałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jako, że zmieniłem zdanie co do Kotora i teraz uważam, że gra jest świetna mam kilka pytań.
Mianowicie:
1. Czy jest jakaś zborja która jest dostępna w mieście w którym szkolimy sie na Jedi i z którą można żucać moc, te pioruny?
2. Chciałem zobaczyć czy działają kody i przez przypadek zapisałem stan gry. Teraz na savie pisze, że używałem kodów. Czy da sie to jakoś usunąć, bo nie zamieżam już używać kodów, a nie chce tego.
3. Czy dobrze wybrałem biorąc profesjie strażnika, czyli pół na pół (tak mi sie wydaje)?
4. Dużo jest takich misji jak ta z przesłuchaniem? (Długich i nudnych)
Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje.
A zapomniałem się zapytać, czy w grze można wejść w szeregi shitow? (Chodzi mi o tych żołnieży z pistoletami, którzy patrolują miasto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 22:39, Cieju09 napisał:

1. Czy jest jakaś zborja która jest dostępna w mieście w którym szkolimy sie na Jedi
i z którą można żucać moc, te pioruny?


W niezmodowanej wersji jedynie różne odmiany szat Jedi oraz podstawowe ubranie, dotyczy to całości gry nie tylko Dantooine. Wybierając moce dla swojej postaci musisz zwracać uwagę na ich opisy bo tam jest zaznaczone czy zbroja uniemożliwia ich użycie.

Dnia 14.09.2008 o 22:39, Cieju09 napisał:

2. Chciałem zobaczyć czy działają kody i przez przypadek zapisałem stan gry. Teraz na
savie pisze, że używałem kodów. Czy da sie to jakoś usunąć, bo nie zamieżam już używać
kodów, a nie chce tego.


Wczytać wcześniejszego sejwa? Chyba nie da się tego usunąć.

Dnia 14.09.2008 o 22:39, Cieju09 napisał:

3. Czy dobrze wybrałem biorąc profesjie strażnika, czyli pół na pół (tak mi sie wydaje)?


Każda z klas Jest dobra, to która z nich najbardziej przypadnie do gustu Tobie to już osobne pytanie ale jedynie Ty będziesz mógł to ocenić i to dopiero po wypróbowaniu wszystkich trzech:)

Dnia 14.09.2008 o 22:39, Cieju09 napisał:

4. Dużo jest takich misji jak ta z przesłuchaniem? (Długich i nudnych)


Nie, ta misja jest dość wyjątkowa. W grze są questy dłuższe od niej i wymagające przesłuchania większej ilości osób ale te misje są też o wiele ciekawsze, to przesłuchanie na Dantooine jest jednym z najsłabszych zadań w tej grze.

Dnia 14.09.2008 o 22:39, Cieju09 napisał:

A zapomniałem się zapytać, czy w grze można wejść w szeregi shitow? (Chodzi mi o tych
żołnieży z pistoletami, którzy patrolują miasto)


Żołnierzem Sithów zostać nie możesz (poza tym krótkim przebraniem które już masz za sobą), więcej nie napiszę aby nie spoilerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze od siebie jakieś drobiazgi bo Karharot prawie wyczerpał temat.

Dnia 14.09.2008 o 22:39, Cieju09 napisał:

4. Dużo jest takich misji jak ta z przesłuchaniem? (Długich i nudnych)

Mi ten quest zajął 3-4 minuty. Ale satysfakcję jaką miałem pierwszy raz z wykrycia tego co się naprawdę stało wynagradzała to. Jeżeli nie wykryjesz wszystkiego, to o prawdziwej wersji zdarzeń często się nie dowiesz. W całej grze są może ze 3 takie questy i sam żałuję, że tylko tyle.

Dnia 14.09.2008 o 22:39, Cieju09 napisał:

A zapomniałem się zapytać, czy w grze można wejść w szeregi shitow?

Shitów? Hehehe. Sprawdź na słowniku angielskim co to znaczy "Shit". :)
A odpowiedź dał przedmówca. Więcej nie chcemy spoilerować bo zepsujemy Ci zabawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 01:13, Olamagato napisał:

Mi ten quest zajął 3-4 minuty. Ale satysfakcję jaką miałem pierwszy raz z wykrycia tego
co się naprawdę stało wynagradzała to. Jeżeli nie wykryjesz wszystkiego, to o prawdziwej
wersji zdarzeń często się nie dowiesz. W całej grze są może ze 3 takie questy i sam żałuję,
że tylko tyle.

Zadanie rzeczywiście było fajne ale mogło być trochę bardziej rozbudowane. Mieliśmy z góry określone że pytamy obydwu o jedna rzecz a potem dostajemy info od robota. I tak kilka razy.

Dnia 15.09.2008 o 01:13, Olamagato napisał:


> A zapomniałem się zapytać, czy w grze można wejść w szeregi shitow?
Shitów? Hehehe. Sprawdź na słowniku angielskim co to znaczy "Shit". :)

Jestem pewien że było to celowe. Wiele razy spotkałem się z używaniem słowa Shit zamiast Sith, ba sam go kilka razy używałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 01:22, Fouton napisał:

> > A zapomniałem się zapytać, czy w grze można wejść w szeregi shitow?
> Shitów? Hehehe. Sprawdź na słowniku angielskim co to znaczy "Shit". :)
Jestem pewien że było to celowe. Wiele razy spotkałem się z używaniem słowa Shit zamiast
Sith, ba sam go kilka razy używałem.


Ja też, zwłaszcza podsumowując "epizod trzeci". "Zemsta Shitów" to dość adekwatny opis do filmu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 21:42, Olamagato napisał:

> Any idea what to do with this? :/
Jaka wersja gry? W jakim języku? Czy jest zmodowana w jakikolwiek sposób? Wersja sterowników?
Co masz w autostarcie (zarówno folder jak i rejestr)? Jaki system i wersja?
Czy w folderze gry lub w głównym katalogu dysku C: pojawia się jakiś plik .log, który
może pochodzić od KotORa? Jeżeli tak, rzuć jego zawartością.

Za mało danych po prostu podałeś.


Okej okej juz podaje :D

Wersja: 1.03.514081 Polish
czyli gra po posku.
Keine modów.
Stery do wszystkiego najnowsze.
W autostarcie mam to co być powinno, żadnych śmieci nie mam, bo o to dba :) ( firewall sprzętowy plus programowy, skan systemu po wiry raz na 2 tygodnie, skan po troajny/cookisy i inne g raz na tydzień )

Żadnych plików z logami nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łee.. :rw:. Jak tam levelowanie? ;) U mnie 24, w tym 8 Jedi Master... Kurde, i tego Bao-Dura nie mogę na Jedi, bo już jestem w pradawnym grobowcu Freddon Nadda czy jak tam, i chyba jednego influence mi brakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 01:13, Olamagato napisał:

> 4. Dużo jest takich misji jak ta z przesłuchaniem? (Długich i nudnych)
Mi ten quest zajął 3-4 minuty. Ale satysfakcję jaką miałem pierwszy raz z wykrycia tego
co się naprawdę stało wynagradzała to. Jeżeli nie wykryjesz wszystkiego, to o prawdziwej
wersji zdarzeń często się nie dowiesz. W całej grze są może ze 3 takie questy i sam żałuję,
że tylko tyle.

No to gratuluje, mi same czytanie tekstu zajęło powyżej pięciu + to, że zapomniałem o tej pogodzie i zastanawiałem sie kilka minut.

Dnia 15.09.2008 o 01:13, Olamagato napisał:

> A zapomniałem się zapytać, czy w grze można wejść w szeregi shitow?
Shitów? Hehehe. Sprawdź na słowniku angielskim co to znaczy "Shit". :)
A odpowiedź dał przedmówca. Więcej nie chcemy spoilerować bo zepsujemy Ci zabawę.

Shit wiem co to jest :P. Thx za odpowiedzi wracam do bajecznej gry. (Tak nawiasem to myślałem, że się zawiode na grze ale brak 100% kontroli walki rekompensuje mnogość questów, rozwój postaci i prześliczny świat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 13:40, -Elk- napisał:

Wersja: 1.03.514081 Polish czyli gra po posku.

No to grę (o ile nie ma żadnego uszkodzonego pliku na dysku) można raczej wyeliminować.

Dnia 15.09.2008 o 13:40, -Elk- napisał:

Stery do wszystkiego najnowsze.

I tu może być właśnie zgryz. Jezeli nic innego nie pomoże spróbuj cofnąć stery do pierwszej wersji jaka wyszła po premierze GF 7600, a która już obsługiwała Twoją kartę. Nvidia tradycyjnie robi w sterownikach optymalizacje, które biją starsze gry. (ATI też, ale w znacznie mniejszym stopniu)

Nie wiem jaki masz system, ale na takim sprzęcie jaki masz na GS, to wszystko powinno śmigać. Spróbuj odinstalować wszystkie możliwe do zainstalowania kodeki. W momencie w którym wypada Ci gra jest mnóstwo przełączania między 3D, a video. Takie coś może wysypać grę jeżeli stery/kodeki nie działają w pełni stabilnie. Dopiero jeżeli to nie pomoże, spróbuj cofać sterownik na starszy (popytaj się na jakich sterach odpalają KotORa inni właściciele GF7600). Jeżeli i to nie pomoże, to mając starszy sterownik, odinstaluj grę (zachowaj zapisy, bez ustawień), zrób defragmentację dysku z grami i ponownie ją zainstaluj ( na ustawieniach domyślnych). Jeżeli i to nie pomoże, to wtedy wgraj sterownik zalecany przez innych lub najnowszy. Po każdej zmianie (poza deinstalacją:) wgrywaj zapis i sprawdzaj czy idzie dalej.

A dalej, to nie wiem co ugryźć... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka ptanek co jest lepsze

Star Wars Knights of the old Republic czy Star Wars Knights of the old Republic II The Sith Lords

1.W której części można szybciej zostać Jedi??
2.W której części można szybciej zdobyć miecz świetlny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 20:23, filip1-1 napisał:

Mam kilka ptanek co jest lepsze

Star Wars Knights of the old Republic czy Star Wars Knights of the old Republic II The
Sith Lords

1.W której części można szybciej zostać Jedi??
2.W której części można szybciej zdobyć miecz świetlny??

Dołączam się do pytania. KOTOR chciałbym kupić, ale nie wiem właśnie jaki, a chciałbym bardzo być Jedi oraz przeżywać emocjonujące walki mieczem świetlnym i Mocą. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 20:27, Kalejdoskop86 napisał:

Dołączam się do pytania. KOTOR chciałbym kupić, ale nie wiem właśnie jaki, a chciałbym
bardzo być Jedi oraz przeżywać emocjonujące walki mieczem świetlnym i Mocą. ^^

Oczywiście 90% fanów odpowie Ci że należy brać jedynkę. Jest dużo lepsza od zwyczajnie dobrej dwójki. Co do zostawania Jedi jest to mniej więcej w tym samym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 20:29, Fouton napisał:

> Dołączam się do pytania. KOTOR chciałbym kupić, ale nie wiem właśnie jaki, a chciałbym

> bardzo być Jedi oraz przeżywać emocjonujące walki mieczem świetlnym i Mocą. ^^
Oczywiście 90% fanów odpowie Ci że należy brać jedynkę. Jest dużo lepsza od zwyczajnie
dobrej dwójki. Co do zostawania Jedi jest to mniej więcej w tym samym czasie.

Ale ponoć KOTORa nie ma już w sklepach (tylko za granicą) , a KOTOR 2 jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Star Wars Knights of the old Republic czy Star Wars Knights of the old Republic II The
> Sith Lords
Trudno dokładnie określić, ale moim zdaniem lepszy jest Kotor I. Oba te tytuły b. lubię, ale 1-sza część szczególnie mnie urzekła. A poza tym lepiej zacząć grać od pierwszej części. ;)

> 1.W której części można szybciej zostać Jedi??
W Kotorze II Jedi jesteś praktycznie od początku (od razu masz dostęp do mocy), z tym że jesteś wygnańcem. W 1-szej części dostęp do mocy uzyskujesz nieco później.

> 2.W której części można szybciej zdobyć miecz świetlny??
Trudno powiedzieć. Mniej więcej w tym samym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 20:23, filip1-1 napisał:

1.W której części można szybciej zostać Jedi??


W dwójce jest się nim od razu.

Dnia 15.09.2008 o 20:23, filip1-1 napisał:

2.W której części można szybciej zdobyć miecz świetlny??


Mniej więcej w podobnym czasie, dużo zależy od tego, czy będziesz wypełniał wszystkie questy. W jedynce jednak łatwiej wyekwipować swoją drużynę w różnorakie miecze (krótkie, podwójne, zwykłe), ale mamy mniej Jedi (my + max 3 osoby), w dwójce (na tyle ile przeszedłem) miecze mają tylko 3 postacie (w tym moja), a 4 jeszcze czekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 20:47, Kalejdoskop86 napisał:

Ejże, to w KOTORach walczy się w grupie? I trzeba sterować postaciami, drużyną? Błagam,
nie mówcie, że jeszcze turowy system walki jest...

Tak, tak, tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować