Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2008 o 20:49, windows00 napisał:

> Ejże, to w KOTORach walczy się w grupie? I trzeba sterować postaciami, drużyną?
Błagam,
> nie mówcie, że jeszcze turowy system walki jest...
Tak, tak, tak.

Dobijesz mnie, jak powiesz, że system walki jest podobny do tego z Baldur''s Gate czy Icewind Dale...

Ech, jednak się zastanowię nad KOTORem, bo nienawidzę turowego systemu walki w grach RPG, sterowania drużyną... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 20:47, Kalejdoskop86 napisał:

Ejże, to w KOTORach walczy się w grupie? I trzeba sterować postaciami, drużyną? Błagam,
nie mówcie, że jeszcze turowy system walki jest...

Zależy co pojmujesz przez tury. Jeśli takie jak w Falloucie to nie, jeśli natomiast chodzi ci o takie jak w BG to właśnie takie tury są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 20:51, Fouton napisał:

> Ejże, to w KOTORach walczy się w grupie? I trzeba sterować postaciami, drużyną?
Błagam,
> nie mówcie, że jeszcze turowy system walki jest...
Zależy co pojmujesz przez tury. Jeśli takie jak w Falloucie to nie, jeśli natomiast chodzi
ci o takie jak w BG to właśnie takie tury są.

Nie lubię tur żadnych w grach RPG... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 20:53, Kalejdoskop86 napisał:

Nie lubię tur żadnych w grach RPG... :/

Znaczy że lubisz action erpegi? Bo jakoś nie kojarzę żadnego klasycznego eprega bez tur. Ale skoro nie wiedziałeś o walce drużynowej i turach to znaczy, że zamierzałeś brać w ciemno? Nie oglądałeś żadnych gameplayów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drużyna w KotORze składa się z maksymalnie 3 osób przy czym inaczej niż w BG można tu sobie odpuścić wydawanie rozkazów towarzyszom (pozostawieni sami sobie i tak będą dobrze walczyli) choć czasami warto trochę zaingerować w to co robią.
System turowy też wygląda inaczej niż BG - tam tura dzieliła się na dziesięć rund a w każdej rundzie postać mogła wykonać określoną ilość akcji (zazwyczaj jedną za wyjątkiem ataków fizycznych których mogło być więcej). W KotORze są jedynie kolejne rundy a w każdej rundzie Twoja postać może wykonać jedną akcję (atak, użycie mocy, rzucenie granatu, użycie stymulantu itp.) sprawia to że walki stają się mniej chaotyczne za to bardziej widowiskowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 20:55, Fouton napisał:

Znaczy że lubisz action erpegi? Bo jakoś nie kojarzę żadnego klasycznego eprega bez tur.
Ale skoro nie wiedziałeś o walce drużynowej i turach to znaczy, że zamierzałeś brać w
ciemno? Nie oglądałeś żadnych gameplayów?

No lubię action RPG. Po doświadczeniach z np. Baldur''s Gate czy Icewind Dale obrzydła mi walka w turach, oprócz doskonałego klimatu i fabuły ja również chcę ładną grafikę 3D i akcję! :>

Co do kupowania w ciemno KOTORa to nie oglądałem żadnych gameplayów, a chciałem się ogólnie na forum zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 21:02, Karharot napisał:

Drużyna w KotORze składa się z maksymalnie 3 osób przy czym inaczej niż w BG można tu
sobie odpuścić wydawanie rozkazów towarzyszom (pozostawieni sami sobie i tak będą dobrze
walczyli) choć czasami warto trochę zaingerować w to co robią.
System turowy też wygląda inaczej niż BG - tam tura dzieliła się na dziesięć rund a w
każdej rundzie postać mogła wykonać określoną ilość akcji (zazwyczaj jedną za wyjątkiem
ataków fizycznych których mogło być więcej). W KotORze są jedynie kolejne rundy a w każdej
rundzie Twoja postać może wykonać jedną akcję (atak, użycie mocy, rzucenie granatu, użycie
stymulantu itp.) sprawia to że walki stają się mniej chaotyczne za to bardziej widowiskowe.

Hmm... narobiłeś mi apetytu musze powiedzieć. Mniej osób i jeszcze dobrze, że walczą bez mojej pomocy dobrze.
A czy w ich ekwipunek też trzeba bardzo ingerować? Nie lubię właśnie tego, dużo tam w KOTORze jest broni, pancerzy itp. ?

btw. a drużyna to jest tak, że my + 3 osoby czy ogólnie 3 osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 21:02, watti napisał:

Ja w KOTORa gram od niedawna i jak dla mnie gra jest świetna,ale to chyba dlatego,że
jestem maniakiem rpg.


KotOR jest jednym z najlepszych cRPG ostatnich lat więc nie ma nic szczególnie dziwnego w tym że Ci się podoba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 21:05, Karharot napisał:

> Ja w KOTORa gram od niedawna i jak dla mnie gra jest świetna,ale to chyba dlatego,że

> jestem maniakiem rpg.

KotOR jest jednym z najlepszych cRPG ostatnich lat więc nie ma nic szczególnie dziwnego
w tym że Ci się podoba:)


>Dzieki,a tak w ogóle to rpg i KOTOR rządzą !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 21:04, Kalejdoskop86 napisał:

A czy w ich ekwipunek też trzeba bardzo ingerować?


Ekwipunkiem towarzyszy zarządzasz tak samo jak własnym (i warto abyś dbał o ich wyposażenie) jednak dobranie odpowiedniego sprzętu nie zabiera zbyt wiele czasu bo lepszego sprzętu nie będziesz zdobywał aż tak często (to nie ME gdzie po każdej misji należy przewalić zdobyty stuff aby porównać co należy wymienić). W KotORze najlepsze są przedmioty unikatowe a tych nie ma aż tak wiele.

Dnia 15.09.2008 o 21:04, Kalejdoskop86 napisał:

Nie lubię właśnie tego, dużo tam w
KOTORze jest broni, pancerzy itp. ?


Ani dużo ani mało:) Dość łatwo się przy tym zorientować co jest użyteczne a co nie.

Dnia 15.09.2008 o 21:04, Kalejdoskop86 napisał:

btw. a drużyna to jest tak, że my + 3 osoby czy ogólnie 3 osoby?


Ogólnie 3 osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 21:02, Kalejdoskop86 napisał:

No lubię action RPG.


A Gothica lubisz (wnioskuję z avatara)? Przecież to czysty aRPG.

>Po doświadczeniach z np. Baldur''s Gate czy Icewind Dale obrzydła

Dnia 15.09.2008 o 21:02, Kalejdoskop86 napisał:

mi walka w turach, oprócz doskonałego klimatu i fabuły ja również chcę ładną grafikę
3D i akcję! :>


Ech - cRPGi to mniej lub bardziej udana adaptacja systemów z papierowych roliplejów (skoro jesteśmy w temacie gier takich jak KOTOR, BG itp., gdzie systemy nie są autorstwa twórców gry). A tam akcja toczy się w turach, wiec tak samo musi być w grach komputerowych ( albo całkowicie, jak w FO lub jak w BG, NWN, tak jakby w tle), bo inaczej cała mechanika bierze w łeb (nie mówcie mi o wynalazkach a''la Fallout 3). Jeśli szukasz ładnych widoczków i akcji, to kup sobie jakiegoś aRPGa. W cRPGach podstawą prowadzenia walki jest dobre myślenie i opracowywanie taktyki (co jak co, ale IWD w tym temacie jest bardzo dobre). A samotne łażenie i siekanie wrogów to już domena innych podgatunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 21:12, Karharot napisał:

Ekwipunkiem towarzyszy zarządzasz tak samo jak własnym (i warto abyś dbał o ich wyposażenie)
jednak dobranie odpowiedniego sprzętu nie zabiera zbyt wiele czasu bo lepszego sprzętu
nie będziesz zdobywał aż tak często (to nie ME gdzie po każdej misji należy przewalić
zdobyty stuff aby porównać co należy wymienić). W KotORze najlepsze są przedmioty unikatowe
a tych nie ma aż tak wiele.

Acha.

Dnia 15.09.2008 o 21:12, Karharot napisał:

Ani dużo ani mało:) Dość łatwo się przy tym zorientować co jest użyteczne a co nie.

;)

Dnia 15.09.2008 o 21:12, Karharot napisał:

Ogólnie 3 osoby.

Acha.

A ładna grafika i ogólnie działa dobrze na Viście?

@Łowca Gier

No uwielbiam aRPG (nie wiem, czemu tak podkreślasz, że Gothica lubię i że to aRPG, bo przecież wiem i lubię) , a sagę Gothic kocham wręcz! ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 21:15, Kalejdoskop86 napisał:

No uwielbiam aRPG (nie wiem, czemu tak podkreślasz, że Gothica lubię i że to aRPG, bo
przecież wiem i lubię) , a sagę Gothic kocham wręcz! ^^


Mój błąd, zamiast "no" przeczytałem "nie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 21:16, Łowca Gier napisał:

> No uwielbiam aRPG (nie wiem, czemu tak podkreślasz, że Gothica lubię i że to aRPG,
bo
> przecież wiem i lubię) , a sagę Gothic kocham wręcz! ^^

Mój błąd, zamiast "no" przeczytałem "nie".

Tak też myślałem. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 21:15, Kalejdoskop86 napisał:

A ładna grafika i ogólnie działa dobrze na Viście?


Grafika może nie dorównuje najnowszym produkcjom ale wciąż jest bardzo ładna i czytelna:)
Co do Visty to nie będę się wypowiadał bo nie mam tego systemu ale na pewno ktoś inny będzie tu w stanie to skomentować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 21:19, Karharot napisał:

> A ładna grafika i ogólnie działa dobrze na Viście?

Grafika może nie dorównuje najnowszym produkcjom ale wciąż jest bardzo ładna i czytelna:)

To dobrze, a obszar gry?

Dnia 15.09.2008 o 21:19, Karharot napisał:

Co do Visty to nie będę się wypowiadał bo nie mam tego systemu ale na pewno ktoś inny
będzie tu w stanie to skomentować:)

Acha.

A gdzie można kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 21:25, Łowca Gier napisał:

> To dobrze, a obszar gry?

Lokacje są małe i nie ma ich zbyt wiele, ale za to wykonano je dość starannie.

Nie ma chyba też takiego czegoś jak w Baldur''s Gate, że przeciwnicy chodzą stadami? IMO w sumie jakby był gdzieś alarm to jakby roboty szły na paru Jedi to ok, tylko jak to jest właściwie?
I w jakiej części Gwiezdnych Wojen się toczy akcja gry?

Czy postacie mogą mieczami świetlnymi blokować ataki i odbijać je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 21:23, Kalejdoskop86 napisał:

To dobrze, a obszar gry?


Tu jest gorzej - to nie jest otwarty świat jak Gothic czy Morrowind. Poruszasz się po wydzielonej i ściśle ogrodzonej przestrzeni, nawet jak znajdziesz się na otwartym polu czy pustyni to nie możesz po prostu iść gdzie chcesz.

Dnia 15.09.2008 o 21:23, Kalejdoskop86 napisał:

A gdzie można kupić?


Niedługo ma się pojawić wznowienie jedynki, najlepiej przeczytaj drugą informację z tego posta ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1614&pid=1965

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować