Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2008 o 20:34, Kalejdoskop86 napisał:

> Gdy pierwszy raz przechodziłem zajęło mi to około 28h, za drugim 17h.
Eee, wyjaśnisz mi trochę to przechodzenie, bo różnica między 28h a 17h a 2h jest spora.
:>

nic dziwnego, skoro za drugim razem wiadomo gdzie iść, co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 20:35, Asthariel napisał:


> > Gdy pierwszy raz przechodziłem zajęło mi to około 28h, za drugim 17h.
> Eee, wyjaśnisz mi trochę to przechodzenie, bo różnica między 28h a 17h a 2h jest
spora.
> :>
nic dziwnego, skoro za drugim razem wiadomo gdzie iść, co zrobić.

No tak, ale głównie mnie chodzi o przejście s 2h. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 20:53, Kalejdoskop86 napisał:

A mógłbyś opisać to w paru zdaniach? ;)

Po prostu nie wykonując pobocznych zadań jesteś w stanie przejść KotORa w 2h. Nie przeczytałem tamtego artykuł, ale nie wierze by dali rade przechodząc całą grę w 100%. Zresztą klikając w godzine masz dostęp do filmiku, więc go obejrzyj i zobaczysz jak wszystko wygląda ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 21:09, Black Dog napisał:

> A mógłbyś opisać to w paru zdaniach? ;)
Po prostu nie wykonując pobocznych zadań jesteś w stanie przejść KotORa w 2h. Nie przeczytałem
tamtego artykuł, ale nie wierze by dali rade przechodząc całą grę w 100%. Zresztą klikając
w godzine masz dostęp do filmiku, więc go obejrzyj i zobaczysz jak wszystko wygląda ;d

Heh, ale pewnie trudno mają, jeśli bez zadań pobocznych będą walczyć. :P

Swoją drogą jeśli walka w KotOR''ze nie ma takich walk jak w Baldur''s Gate (masa przeciwników, walka prawie ciągle w podziemiach i nakładanie osłon, dużo bohaterów i narzucone, że np. ma być wojownik koniecznie, mag...) to pomyślę jeszcze.
A czy drużyna jest tworzona przez gracza, czy gracz tworzy jedną postać, swoją, a później członkowie się dołączają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie bawisz się w nabijanie postów, skoro to samo pytanie zadajesz w różny sposób, pare razy - ale mniejsza.

http://dl.speeddemosarchive.com/demo.pl?KnightsOfTheOldRepublic_light_20551
Obe jrzyj sobie ten filmik - tu masz przejscie KotORa w 2 godziny - zobaczysz podstawy rozgrywki i przy okazji dowiesz się czy walka jest dynamiczna i w ogóle. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 21:15, Black Dog napisał:

Nie wiem, czy nie bawisz się w nabijanie postów, skoro to samo pytanie zadajesz w różny
sposób, pare razy - ale mniejsza.

Nie bawię się, tylko po prostu nie chcę kupić gry, która mnie się znudzi z powodu systemu walki.

Dnia 16.09.2008 o 21:15, Black Dog napisał:

http://dl.speeddemosarchive.com/demo.pl?KnightsOfTheOldRepublic_light_20551
Obe jrzyj sobie ten filmik - tu masz przejscie KotORa w 2 godziny - zobaczysz podstawy
rozgrywki i przy okazji dowiesz się czy walka jest dynamiczna i w ogóle. ;d

A nie ma na nim wirusów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 20:09, Kalejdoskop86 napisał:

> A jest wraz z grą jakiś poradnik w formie książeczki, jak przejść grę "od dechy
do dechy" ?


Nie było go nawet w premierowym wydaniu więc pewnie nie ma go i teraz. Ale jak gdzieś utkniesz to zawsze możesz się tutaj zapytać.

Dnia 16.09.2008 o 20:09, Kalejdoskop86 napisał:

Ech... a długa jest ogólnie ta gra? I serio: jakie są questy, dajcie jakiś przykład...


W kanałach jest Rancor i musisz koło niego przejść,atak frontalny to niemal pewne samobójstwo ale jeśli znalazłeś leżący niedaleko datapad to dowiesz się że umieszczając granat potraktowany odpowiednim zapachem (wszystko do znalezienia na tym samym obszarze) sprowokujesz Rancora do połknięcia ":przysmaku" i po sprawie. Możesz też jednak pokombinować samodzielnie i w trybie maskowania umieścić pole minowe na które potem wciągniesz stworka.

Dnia 16.09.2008 o 20:09, Kalejdoskop86 napisał:

I jeszcze dla pewności: walki są turowe, ale nie takie jak w Baldur''s Gate, tylko bardziej
widowiskowe, tak?


Tak, ogólnie wskazujesz przeciwnika (i opcjonalnie wybierasz rodzaj ataków które mają być przeprowadzone w następnych rundach) po czym oglądasz wymianę ognia czy pojedynek na miecze. Nie masz bezpośredniego wpływu na to jak Twoja postać robi uniki czy paruje ciosy ale zaręczam że wygląda to ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 21:20, Karharot napisał:

Nie było go nawet w premierowym wydaniu więc pewnie nie ma go i teraz. Ale jak gdzieś
utkniesz to zawsze możesz się tutaj zapytać.

Szkoda, że nie było go w premierowym wydaniu (poradnika) , ale masz rację - zawsze się mogę tutaj zapytać.

Dnia 16.09.2008 o 21:20, Karharot napisał:

W kanałach jest Rancor i musisz koło niego przejść,atak frontalny to niemal pewne samobójstwo
ale jeśli znalazłeś leżący niedaleko datapad to dowiesz się że umieszczając granat potraktowany
odpowiednim zapachem (wszystko do znalezienia na tym samym obszarze) sprowokujesz Rancora
do połknięcia ":przysmaku" i po sprawie. Możesz też jednak pokombinować samodzielnie
i w trybie maskowania umieścić pole minowe na które potem wciągniesz stworka.

Hmm, to mnie się podoba już. :)
Ogólnie chyba jednak spodoba mnie się KotOR. Oby wyszło wznowienie, od razu zamówię jak wyjdzie. :)

Dnia 16.09.2008 o 21:20, Karharot napisał:

Tak, ogólnie wskazujesz przeciwnika (i opcjonalnie wybierasz rodzaj ataków które mają
być przeprowadzone w następnych rundach) po czym oglądasz wymianę ognia czy pojedynek
na miecze. Nie masz bezpośredniego wpływu na to jak Twoja postać robi uniki czy paruje
ciosy ale zaręczam że wygląda to ładnie.

I nie muszę ciągle pauzę klikać i nastawiać, żeby walczyli na miecze na przykład, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 21:22, Kalejdoskop86 napisał:

Swoją drogą jeśli walka w KotOR''ze nie ma takich walk jak w Baldur''s Gate (masa przeciwników,
walka prawie ciągle w podziemiach i nakładanie osłon, dużo bohaterów i narzucone, że
np. ma być wojownik koniecznie, mag...) to pomyślę jeszcze.


W doborze drużyny masz bardzo dużą dowolność, warto mieć kogoś kto zna się na komputerach zabezpieczeniach i minach ale nie jest to konieczne, większość zamków można zniszczyć siłą a wybuch miny da się przeżyć.

Dnia 16.09.2008 o 21:22, Kalejdoskop86 napisał:

A czy drużyna jest tworzona przez gracza, czy gracz tworzy jedną postać, swoją, a później
członkowie się dołączają?


Tworzysz tylko własną postać a reszta przyłącza się do Ciebie w trakcie gry, po tym jak już są w Twojej drużynie możesz jednak decydować jak rozwijać icj umiejętności (możesz też to olać i zawsze wybierać autoawans).

Dnia 16.09.2008 o 21:22, Kalejdoskop86 napisał:

I nie muszę ciągle pauzę klikać i nastawiać, żeby walczyli na miecze na przykład, tak?


Nie musisz. Postać samodzielnie nie zmieni broni i będzie kontynuować nakazany atak dopóki nie zabije przeciwnika lub sama nie zostanie wyłączona z akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 21:32, Karharot napisał:

W doborze drużyny masz bardzo dużą dowolność, warto mieć kogoś kto zna się na komputerach
zabezpieczeniach i minach ale nie jest to konieczne, większość zamków można zniszczyć
siłą a wybuch miny da się przeżyć.

Acha... :]

Dnia 16.09.2008 o 21:32, Karharot napisał:

Tworzysz tylko własną postać a reszta przyłącza się do Ciebie w trakcie gry, po tym jak
już są w Twojej drużynie możesz jednak decydować jak rozwijać icj umiejętności (możesz
też to olać i zawsze wybierać autoawans).

Ok, to dobrze. :]

Dnia 16.09.2008 o 21:32, Karharot napisał:

Nie musisz. Postać samodzielnie nie zmieni broni i będzie kontynuować nakazany atak dopóki
nie zabije przeciwnika lub sama nie zostanie wyłączona z akcji.

A tu już sweet, tyle powiem. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 20:32, Kędziorus napisał:

Da się przejść nawet w 2h ;).
Gdy pierwszy raz przechodziłem zajęło mi to około 28h, za drugim 17h.


Tia ta gra do długich nie należy za pierwszym razem przeszedłem Dark Jedi w 14 h a za drugim Jedi Knight w 12.Zrobiłem wszystkie questy a maxymalny poziom (22 ta?)osiągnąłem na tej planecie przed Star Forgem.Szkoda tylko że w grze nie ma maski Darh Revena ciekawiej by mi się grało Dark Jedi.Preferowana drużyna DJ:HK-47,Canderous Ordo/Bastila Shan ale dopiero jak ją przekabaciłem na Dark Jedi) jak grałem dobrym to raczej Bastila Shan,Zaalbar i Carth Onasi.Juhani miałem tylko jak grałem dobrym ale IMHo mało przydatna jest jak grałem Dark Jedi to ją po prostu utłukłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są, ścigać musisz się na Taris (wyjątkowo prosty wyścig, niemal nie da się go przegrać) a możesz na Tatooine i Manaan (dla dodatkowej kasy). Wyścigi to tzw. minigra, jej zasady są bardzo proste chociaż wygranie w najwyższej lidze może się okazać już nieco trudniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sciągaj tego filmu tylko obejrzyj przez przeglądarke, gdyż pojawia się wesja jak z youtuba - klikasz play i masz. A wyścigi są banalne i z łatwością dajesz sobie rade. W jedynce są na Taris i Tatooine, a w dwójce Telos, Onderon i chyba coś jeszcze, ale nie pamiętam. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 21:40, Karharot napisał:

Są, ścigać musisz się na Taris (wyjątkowo prosty wyścig, niemal nie da się go przegrać)
a możesz na Tatooine i Manaan (dla dodatkowej kasy). Wyścigi to tzw. minigra, jej zasady
są bardzo proste chociaż wygranie w najwyższej lidze może się okazać już nieco trudniejsze.

I jak ta minigra wygląda? W 3D jest? ;)

@Black Dog
Acha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 21:13, Kalejdoskop86 napisał:

> > A mógłbyś opisać to w paru zdaniach? ;)
> Po prostu nie wykonując pobocznych zadań jesteś w stanie przejść KotORa w 2h. Nie
przeczytałem
> tamtego artykuł, ale nie wierze by dali rade przechodząc całą grę w 100%. Zresztą
klikając
> w godzine masz dostęp do filmiku, więc go obejrzyj i zobaczysz jak wszystko wygląda
;d
Heh, ale pewnie trudno mają, jeśli bez zadań pobocznych będą walczyć. :P

Nie bardzo bo jeden z kolesi wykorzystuje w jednym miejscu pewien bug dialogowy, który pozwala nabijać XP w nieskończoność. W ten sposób bardzo szybko mają 20 poziom i reszta jest już łatwa. Jednak tego buga nie tak łatwo zauważyć (a i można łatwo poprawić - jest to zrobione w różnych modach).

A i tak minimalny czas przejścia jest bardzo dobry bo 2-3 godziny. Stawia to KotORa bardzo wysoko na liście topów bo wyraźnie dłuższe przejścia mają zaledwie 2 gry: GTA: San Andreas (6 godzin) oraz Final Fantasy VII (7,5 godziny).

Dnia 16.09.2008 o 21:13, Kalejdoskop86 napisał:

A czy drużyna jest tworzona przez gracza, czy gracz tworzy jedną postać, swoją, a później
członkowie się dołączają?

Jedna postać, reszta się dołącza, a ty też możesz ich odłączyć - zazwyczaj ze skutkiem śmiertelnym dla nich. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 21:44, Olamagato napisał:

> Heh, ale pewnie trudno mają, jeśli bez zadań pobocznych będą walczyć. :P
Nie bardzo bo kolesie wykorzystują w jednym miejscu pewien bug dialogowy, który pozwala
nabijać XP w nieskończoność. W ten sposób bardzo szybko mają 20 poziom i reszta jest
już łatwa.


A gdzie jest ten bug tak apropos? ;D Chociaż lokacje podaj :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 21:22, Kalejdoskop86 napisał:

> Nie było go nawet w premierowym wydaniu więc pewnie nie ma go i teraz. Ale jak gdzieś

> utkniesz to zawsze możesz się tutaj zapytać.
Szkoda, że nie było go w premierowym wydaniu (poradnika) , ale masz rację - zawsze się
mogę tutaj zapytać.


Kiedyś do żadnej gry nie dawano poradników. Zaryzykuję stwierdzenie, że świat był piękniejszy... Albo kombinowałeś sam albo grzebałeś w sieci, w każdym razie musiałeś się wysilić. A teraz do głupiego Gears of War dają poradnik...

Dnia 16.09.2008 o 21:22, Kalejdoskop86 napisał:

I jak ta minigra wygląda? W 3D jest? ;)

Jak uproszczona wersja ścigałki ze świata SW - Pod Racer. W 3D oczywiście. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować