Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2008 o 16:04, Llordus napisał:

Polecam:
http://shop.gameplay.co.uk/webstore/advanced_search.asp?keyword=old+republic&prodc ode=&min_price=&max_price=&platform=ALL&x=0&y=0

20 funciakow (+ jesli dobrze czaje - nastepne 3 za przesylke) - wyjdzie niecale 100 plnow.
Czyli za sztuke ok 50 pln - czyli w normie. A chyba nawet taniej od tego, co mozna u
nas kupic.

Wielkie dzięki za link, zaczynam się poważnie zastanawiać nad zakupem. Cena całości to jakieś 105 PLN, a jakbym kupował na Allegro wyszłoby 200 PLN... Szkoda tylko, że kartą trzeba płacić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do wyjadaczy i weteranow KOTORa2 :)
Wlasnie skonczylem sobie jedyneczke, biore sie za dwojeczke (wersja angielska). Gra spatchowana ostatnim dostepnym patchem.
Pytania, jakie mam to:
- jak mniej wiecej budowac postac, aby byc w stanie odkryc wszystkie mozliwe informacje zwiazane z postaciami towarzyszacymi, w tym rowniez hk-47 i t3-m4. Jakie skille sa potrzebne i na jakim poziomie?
- sa jakies istotne nieoficjalne patche/mody/poprawki ktore warto wrzucac do wersji angielskiej? Jesli tak - to skad mozna pobrac?

Z gory dzieki za ewentualna pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 13:07, Mściwój napisał:

Pikuś, wzwonienie Quake 4 ma być 28 lutego... 2012 roku. LEM jest naprawdę nic nie wart.
Ale ponawiam pytanie:

Eeee... o.0

Dnia 19.10.2008 o 13:07, Mściwój napisał:

Rome: Total War (i pierwszy dodatek) w pudełku premierowym wydał LEM, a jakoś parę miesięcy
temu złota edycja Romka weszła do Platyny (CDP). Wie ktoś dlaczego?

Ja nie wiem, ale może CDP wykupił prawa do sprzedaży Rome: Total War? Sprzedaje przecież CDP wszystkie gry z serii Total War.

Co do KOTOR to się nie uda, bo LEM jest oficjalnym wydawcą gier o Star Wars w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 14:04, Llordus napisał:

- jak mniej wiecej budowac postac, aby byc w stanie odkryc wszystkie mozliwe informacje
zwiazane z postaciami towarzyszacymi, w tym rowniez hk-47 i t3-m4. Jakie skille sa potrzebne
i na jakim poziomie?


Persuade to najważniejsza dla głównej (twojej) postaci umiejętność. Zawsze łąduj w nią dużo punktów, bo pojawia się wszędzie, zwłaszcza w dialogach z postaciami z drużyny. Warto rozwijać też wysoko umiejętność Repair - nie dość, że tanio będziesz tworzyć przedmioty na workbenchu, to jeszcze przydaje się w rozmowach z droidami, w tym z HK-47 i T3-M4. Awerness to kolejna ważna do rozwijania umiejętność, też pojawia się w dialogach.

I chyba nie muszę dodawać, że atrybuty Wisdom, Inteligence oraz Charisma równierz przydają się w konwersacjach ;)

Dnia 19.10.2008 o 14:04, Llordus napisał:

- sa jakies istotne nieoficjalne patche/mody/poprawki ktore warto wrzucac do wersji angielskiej?
Jesli tak - to skad mozna pobrac?


Przede wszystkim zaopatrz się w filmy w wysokiej rodzielczości (są wyraźniejsze i bardziej szczegółowe) i poprawioną muzykę. Oba mody są do pobrania z knightsoftheoldrepublic.filefront.com

Z innych modów bardzo polecam ulepszone klingi mieczy świetlnych oraz nowe rękojeści (zastępują te niezbyt gustowne białe) i zmienione szaty Jedi i Sithów (upodobnione do sagi filmowej). Urozmaicają one znacznie rozgrywkę i sprawiają, że nieco przyjemniej się gra ;)

Przeglądnij zasoby i kategorie na filefront, a na pewno znajdziesz coś ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o modzie/patchu do KOTOR-a, który pozwala odpalić grę na rozdzielczościach panoramicznych. Nie działa mi na laptopie, który spełnia wymagania, ale gra pewnie robi problemy właśnie przez rozdziałkę. Co to za mod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 22:51, Skywalker560 napisał:

Słyszałem o modzie/patchu do KOTOR-a, który pozwala odpalić grę na rozdzielczościach
panoramicznych. Nie działa mi na laptopie, który spełnia wymagania, ale gra pewnie robi
problemy właśnie przez rozdziałkę. Co to za mod?


Poczytaj z łaski swojej kilka wcześniejszych postów, to się dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 14:04, Llordus napisał:

- sa jakies istotne nieoficjalne patche/mody/poprawki ktore warto wrzucac do wersji angielskiej?

Patche oficjalne (mirror):
http://rapidshare.com/files/147593279/KotOR2_Patch_v2.xx_to_v2.01.420_UK. exe
http://rapidshare.com/files/147593997/KotOR2_Patch_v2.01.420_to_v2.11.427_UK.ex e
Patch nieoficjalny:
http://rapidshare.com/files/147598436/KotOR2_Unofficial_Patch_1.1.exe
Być może jest już nowsza wersja, ale nigdzie nie mogłem znaleźć.

Jeszcze jakiś czas pewnie będą na serwerze.

ps. Dodatkowo spolszczenie zawiera mnóstwo nieoficjalnych poprawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2008 o 19:09, Olamagato napisał:

Patche oficjalne (mirror):
Patch nieoficjalny:
http://rapidshare.com/files/147598436/KotOR2_Unofficial_Patch_1.1.exe
Być może jest już nowsza wersja, ale nigdzie nie mogłem znaleźć.

Dzieki Ci dobry czlowieku :) Oficjalne patche to mam, ale ten nieoficjalny to chetnie zciagne.
Btw - w przypadku instalacji tego cuda trzeba zaczynac gre od poczatku? Troche juz ugralem (8 lvl sentinela) i nie chce mi sie specjalnie zaczynac od nowa :)

Dnia 20.10.2008 o 19:09, Olamagato napisał:


ps. Dodatkowo spolszczenie zawiera mnóstwo nieoficjalnych poprawek.

Jakos kompletnie mi nie zalezy na spolszczeniu. Jesli nawet jakiegos slowka nie zrozumiem, to bedzie dobra okazja na przerzucenie sie na translate.google.com i powiekszenie swojej znajomosci jezyka ;)


@Zelgadis
Dzieki za info, generalnie cos takiego mniej wiecej zrobilem w sumie sam z siebie :) Nawet sie sobie dziwie, bo generalnie zwykle wolalem postacie ukierunkowane na walke. Ale juz w kotor1 dosc fajnie mimo wszystko gralo sie polaczeniem scout/jedi consular i w sumie w kotor2 mam ochote sprobowac czegos podobnego, zwlaszcza ze z tego co pamietam, to faktycznie skille w tej czesci maja duzo wieksze znaczenie.

Tak czy siak - zdecydowalem zrobic sobie Jedi Sentinela. Pozniej zostane albo jako Jedi Watchman, albo Jedi Master. W atrybutach postawilem mocno na wiedze, charyzme i inteligencje - w koncu chodzi o wyciaganie wszystkiego co sie da z fabuly i dialogow :)

A co do modow - w sumie powinienem byl sprecyzowac - glownie chodzi mi o jakies fabularne, cos w stylu ''restore content'' - byle tylko bylo to cos w miare sprawdzonego i stabilnego - bo nie chcialbym sie uzerac z jakims niestabilnym, zabugowanym potworkiem, do ktorego przejscia potrzeba najpierw przeczytac 3mb tekstow na 10 forach, zeby wiedziec w ktorych momentach cos sie moze sypnac i jak to omijac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2008 o 17:49, Mściwój napisał:

Poczytaj z łaski swojej kilka wcześniejszych postów, to się dowiesz.


Tyle, że po zmianie trybu zgodności gra nie raczy z łaski swojej nawet launchera odpalić, czyli jest jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie - odnosnie wyscigow swoop racerem w KOTOR 2.
Probuje w kantynie na Telos poscigac sie troche, ale cos jest nie tak.
Kiedy startuje (normalny wyscig, nie treningowy), moj scigacz jest ustawioyn dosc wysoko - ponad wszystkimi przeszkodami i akceleratorami, skutkiem tego nie za bardzo moge zylowac czasy. Nie doszukalem sie tez nigdzie klawiszologi do opuszczania/podnoszenia wysokosci lotu. To normalne?
I drugie pytanie - na ile warto faktycznie bawic sie w latanie scigaczami? Sa za to jakies pieniadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 21:22, Llordus napisał:

Kiedy startuje (normalny wyscig, nie treningowy), moj scigacz jest ustawioyn dosc wysoko
- ponad wszystkimi przeszkodami i akceleratorami, skutkiem tego nie za bardzo moge zylowac
czasy. Nie doszukalem sie tez nigdzie klawiszologi do opuszczania/podnoszenia wysokosci
lotu. To normalne?

Nie jest to normalne. O ile wiem, był to bug w niespatchowanej wersji gry. Najnowsza łatka to naprawiała.
No i podobno spowodowane jest to też naciskaniem gazu już w czasie odliczania, ale nie jest to regułą.

Dnia 21.10.2008 o 21:22, Llordus napisał:

na ile warto faktycznie bawic sie w latanie scigaczami? Sa za to jakies pieniadze?

Owszem, są, dosyć znaczne nawet, ale nie zostaniesz przez nie milionerem ;)
Warto się ścigać. Ot, choćby satysfakcja z wygrania tych wyścigów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 21:54, Lukas1992 napisał:

Jak myślicie kiedy wyjdzie KOTOR MMO to odnowią w sklepach stare części (czyli KOTOR
I, II), albo dadzą coś na wzór battle chest`a z wow?


właśnie czekam na wznowienie KOTORa II, ostatnio znalazłem niemieckie wydanie, w MediaMarkt i to jeszcze na zamówienie, wiem ze i tak po angielsku jest najwyżej i tłumaczenie i tak trzeba sobie ściagnąć, ale mimo wszystko wolałbym wydanie angielskie niż.... niemieckie :/ Najlepsze było by wydanie tego Kotora z innymi grami LucasArts, tak jak to było w przypadku edycji The Best... gdzie był m.in. Kotor jedynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzyć grodzie na Harbringerze? Chcę przejść do Engine Deck i przejścia dalej bronią mi dwie grodzie tuż przed magazynem droidów i wyjściem z lokacji Crew Quarters. Nie jestem w stanie ich otworzyć - co przegapiłem?

EDIT: Dobra, problem już rozwiązany ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za double post, ale nie da się inaczej. Mam pytanko co do tipsa "dancemalakdance" - wpisuję go w konsoli i niby działa, ale Malak nie chce się zmienić w tańczącą twi''leczankę. Czemu to się dzieje? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 21:58, Paoro napisał:

właśnie czekam na wznowienie KOTORa II, ostatnio znalazłem niemieckie wydanie, w MediaMarkt
i to jeszcze na zamówienie, wiem ze i tak po angielsku jest najwyżej i tłumaczenie i
tak trzeba sobie ściagnąć, ale mimo wszystko wolałbym wydanie angielskie niż.... niemieckie
:/ Najlepsze było by wydanie tego Kotora z innymi grami LucasArts, tak jak to było w
przypadku edycji The Best... gdzie był m.in. Kotor jedynka.

Na www.wirtus.pl jest do kupienia KOTOR 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 00:05, Kalejdoskop86 napisał:

Na www.wirtus.pl jest do kupienia KOTOR 2.

Eee... o.O SKĄD ONI GO WZIĘLI?! Mają Republic Commando, mają Kotora 2, mają Battlefronta... Tylko skąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 11:15, Mściwój napisał:

> Na www.wirtus.pl jest do kupienia KOTOR 2.
Eee... o.O SKĄD ONI GO WZIĘLI?! Mają Republic Commando, mają Kotora 2, mają Battlefronta...
Tylko skąd?


Część gier pewnie zalegała w magazynach i się po prostu nie sprzedała do końca a część gier jest sprowadzanych z zagranicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 11:26, rybisiu napisał:

Część gier pewnie zalegała w magazynach i się po prostu nie sprzedała do końca a część
gier jest sprowadzanych z zagranicy ;)

Niech jeszcze dorzucą Kotora 1 do oferty, a zastanowię się nad sensem robienia zakupów na eBay''u. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować