Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

To może poleć na Tatooine i sprawdź czy questa nie da się ruszyć dalej w siedzibie Czerki (może gra z jakiegoś powodu uznała spotkanie z Leną za już zaliczone). Ewentualnie porozmawiaj z Mission i zobacz czy nie ma jakiejś nieporuszonej opcji dialogowej.
Jeśli jedno i drugie nie pomoże to faktycznie natrafiłeś na jakiś bug:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz za swoją niepochlebną opinię o KOTORZE! :P

A tak na serio - upewnij się, że wyczerpałeś z Mission tematy o jej bracie. W większości przypadków trzeba naprawdę dużo gadać z niektórymi członkami drużyny, by odblokować ich side questy. A potem pewnie wrócić na Dantooine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arghh, zaczynacie mnie złościć, ile razy mam pisać, że już doszedłem do tego etapu, w którym powinna pojawić się scenka z Leną? -.- Raz się aktywowało, ale nie zrobiłem save''a (poprzedni save miałem tuż przed tym) i potem już nie chciało... Jak gadam z Mission to pojawia mi się tylko gadka o tym, że nie chce aby poszukiwania jej brata przeszkodziły w misji i tyle (czyli dokładnie ten moment, w którym powinna pojawić się Lena). Latam po różnych portach i kompletnie NIC się nie dzieje...

EDIT: byłem też na Tatooine i nie ma tam absolutnie nic. Czyli pewnie natrafiłem na kolejny irytujący bug, pytanie tylko czy Dantooine (przed odkryciem przedostatniej Gwiezdnej Mapy) odgrywa w tym side quescie jakąś rolę, czy też nie i mogę spokojnie to przełożyć na końcówkę gry? Wiecie co się dzieje na Dantooine potem, stąd moje pytanie.

PS. O skryptach (jak z resztą widać powyżej) nadal mam baaardzo niepochlebną opinię, są zrobione po prostu na odwał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 14:50, Sth`Devilish napisał:

Jak gadam z Mission to pojawia mi się tylko gadka o tym, że nie chce aby poszukiwania jej
brata przeszkodziły w misji i tyle (czyli dokładnie ten moment, w którym powinna pojawić się Lena).

No to już chyba jasne. Musiałeś w którymś momencie wybrać w dialogu, że nie macie czasu na szukanie jej brata. Dlatego nie uaktywnia się scenka. Prawdopodobnie któryś z dialogów przeklikałeś bez patrzenia co wybrałeś. Po wybraniu opcji takiej jak "nie mamy czasu" żywot questów osobistych dobiega końca. Jedyny ratunek w jeszcze wcześniejszym save. Ostatni chyba został zrobiony już po przeklikaniu.

Dnia 05.12.2008 o 14:50, Sth`Devilish napisał:

Latam po różnych portach i kompletnie NIC się nie dzieje...

Quest Mission jest tak zrobiony, że niemal na 100% pokazuje się na samym początku Dantooine. Wynika to z pewnego buga - Dantooine jest jednym z wyzwalaczy takich questów, ale w czasie przylotu tylko jej quest może być w kolejce do uaktywnienia. Można Lenę spotkać na innych planetach - nawet na Korriban, ale na Taris nie należy z Mission wcale gadać.
Jest tylko szansa 1:10, że quest, który może się uaktywnić nie uaktywni się bez żadnego powodu. Jeżeli się więc nie uaktywnia żaden cały czas latając po planetach, to znaczy, że część questów już skończyła swój bieg, lub jeszcze nie osiągnęły warunków do uaktywnienia.

Dnia 05.12.2008 o 14:50, Sth`Devilish napisał:

EDIT: byłem też na Tatooine i nie ma tam absolutnie nic. Czyli pewnie natrafiłem na kolejny
irytujący bug, pytanie tylko czy Dantooine odgrywa w tym side quescie jakąś rolę, czy też nie i mogę spokojnie to przełożyć na końcówkę gry?

Możesz przełożyć na po Leviatanie. O ile są szanse na uaktywnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 16:25, Olamagato napisał:

Quest Mission jest tak zrobiony, że niemal na 100% pokazuje się na samym początku Dantooine.
Wynika to z pewnego buga - Dantooine jest jednym z wyzwalaczy takich questów, ale w czasie
przylotu tylko jej quest może być w kolejce do uaktywnienia. Można Lenę spotkać na innych
planetach - nawet na Korriban, ale na Taris nie należy z Mission wcale gadać.


No to ja dodam, że po tym jak przepadł mi save i wgrałem poprzedni (na którym niby wszystkie warunki tego side questu nadal były spełnione i powinna się aktywować scenka), to wyszedłem na Dantooine i dostałem jednak najpierw side questa dla innej postaci (Bastila). W sumie to przypadek sprawił, że na Dantooine zaktywował mi się także quest Cartha, nawet kumpel Jolee Bindo wpadł również będąc w porcie Dantooine, ale już dla Mission nikt się nie pojawił :/ Może faktycznie bug, nie przypominam sobie żebym coś klikał źle (nadal ma opcję dialogową o jej bracie, ale do niczego to nie prowadzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A żebyś wiedział że warta :):) Nawet się nie zastanawiałem tylko brałem. Tyle co się naszukałem już 2 szybciej było kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O gra dosyć stara już, ale jak dobrze trzyma się na rynku. Nic dziwnego ta gra to rewelacyjna pozycja, wg mnie nawet lepsza od II ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możnaby żałować, że tej gry nie wydało CDP. Nie dość, że pewnie nie dali by za wygraną ze spolszczeniem dwójki, to jeszcze wychodziłyby liczne reedycje, tak samo jak to bylo z BG, NWN czy nawet Jade Empire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi przypomnieć, czy po odkryciu ostatniej Gwiezdnej Mapy mogę jeszcze polatać pomiędzy planetami i pozałatwiać niedokończone sprawy, czy też od razu mimowolnie rozpoczyna się finał gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 23:08, Sth`Devilish napisał:

Możecie mi przypomnieć, czy po odkryciu ostatniej Gwiezdnej Mapy mogę jeszcze polatać
pomiędzy planetami i pozałatwiać niedokończone sprawy, czy też od razu mimowolnie rozpoczyna
się finał gry?


Możesz, jak najbardziej... i to jest właśnie to co lubie :) mogę robić co chcę, kiedy chcę i gdzie chcę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 01:00, Skywalker560 napisał:

Naturalnie jeśli jeszcze nie poleci na Gwiezdną Kuźnię.

Raczej na "nieznaną planetę" (unknown world). Kuźnia odkrywa się dopiero po niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 21:46, Skywalker560 napisał:

A racja, najpierw otrzymuje się współrzędne Lehon. Ale to i tak nic nie zmienia, dopóki
się tam nie poleci, ma się jeszcze "wolność wyboru".

Spoiler


Dokładniej rzecz ujmując, najpierw dostajemy współrzędne Gwiezdnej Kuźni, ale zanim się na nią dostaniemy czeka nas przymusowe lądowanie na Rakata Prime (aka Lehon aka Unkown World)

. Co nie zmienia tego, że macie rację :)

Sth`Devilish
Spoiler

Myli Ci się z dwójką, w KotOR I Dantooine zostało zbombardowane i gracz nie jest w stanie tam wrócić (I sense a disturbance in the Force), poza tym nie miałoby to sensu, bo nad Dantooine orbitowała wtedy flota Sithów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się zdaje, czy coś przegapiłem (lub pomyliłem z dwójką)?

Spoiler

Bo wydaje mi się, że po ucieczce z Lewiatana powinienem jeszcze być w stanie wrócić na Dantooine, ale nic z tego planety już nie ma na mapie (a pamiętam coś z wracaniem tam oraz ochroną jakiegoś domu przed najazdem Mandalorian czy coś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 22:22, Sth`Devilish napisał:

(a pamiętam coś z wracaniem tam oraz ochroną jakiegoś
domu przed najazdem Mandalorian czy coś).


? O.o

Człowieku,chyba coś ci sie pomerdało.

Spoiler

Sithowie zbombardowali planete,dlatego nie mozesz tam wrocic.

Mandalorianie ? No way.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 22:22, Sth`Devilish napisał:

Czy mi się zdaje, czy coś przegapiłem (lub pomyliłem z dwójką)?

Spoiler

Bo wydaje mi się,
że po ucieczce z Lewiatana powinienem jeszcze być w stanie wrócić na Dantooine, ale nic
z tego planety już nie ma na mapie (a pamiętam coś z wracaniem tam oraz ochroną jakiegoś
domu przed najazdem Mandalorian czy coś).



Spoiler

Z tego co pamiętam po ucieczce lub przed z Lewiatana Dantooine zostaje zbombardowane przez Shitów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować