Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

A jest dostępna w sprzedaży? Swoją drogą, "pe-elki" nie ma, jest tylko fanowskie tłumaczenie, ale ja tam takich rzeczy nie potrzebuję :P.

Swoją drogą, tak się składa że po raz czwarty przechodzę jedynkę :D. Chociaż na razie mi się trochę nie chce grać (Taris jest jedną z najlepszych lokacji w grze, ale mimo wszystko chciałbym, żeby się jak najszybciej skończyło :P), zamierzam wreszcie grać jak należy - samodzielnie dbać o rozwój wszystkich postaci (zwłaszcza Jedi oraz Cartha, który to ze zwykłych członków drużyny towarzyszył mi najczęściej), przerzucić się na szaty Jedi i moce wsparcia. W dwójce taki styl gry wymiata :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 00:49, Skywalker560 napisał:

A jest dostępna w sprzedaży? Swoją drogą, "pe-elki" nie ma, jest tylko fanowskie tłumaczenie,
ale ja tam takich rzeczy nie potrzebuję :P.


Jest w ofercie to chyba jeszcze mają. Jak by co napisz na priv to podam co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja tą grę mam, więc mi to info jest niepotrzebne ;). Przynajmniej na razie.

Skuszony rozdzielczością 1280x1024 i obietnicami lepszego zoptymalizowania gry zainstalowałem patcha 1.03 na PC (na laptopie z Vistą musiałem zainstalować tego patcha, bo to był warunek uruchomienia gry). Niby poprawia dużo rzeczy, ale chrzani dźwięki, pathfinding jest jeszcze gorszy, do tego brakuje mi kilku rozwiązań z dwójki - pokazywania pustych skrzynek i automatycznego teleportowania zagubionych członków drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 17:04, Furiza napisał:

jak włączam Launcher to klikam ta"graj" i nic się nie dzieje
wyświetla się teki stateczek potem znika i nic , kompletnie nic się nie dzieje prócz
tego że w procesach jest wpis "swkotor"
A jeśli chodzi o wymagania to mam jedynie za mało MHz (mam 902 a potrzeba 1000).

Nie masz "jedynie za mało MHz", ale najprawdopodobniej masz niewłaściwy procesor. Wymagania dotyczące modelu procesora nie są najczęściej brane z kapelusza, ani nie jest brana pod uwagę wydajność CPU. Najważniejszym i jedynym kryterium jest obsługiwana przez procesor lista rozkazów. W przypadku tej gry najstarszym procesorem, którego rozkazy będą rozpoznawane jest Pentium III lub Athlon 1 GHz. Są to pierwsze modele procesorów z nowej serii, które w czasie premiery gra obsługiwała. Jeżeli masz procesor o taktowaniu 900 MHz, to bardzo możliwe, że po prostu nie masz odpowiedniego procesora.
Jeżeli procesor jest zbyt stary, to pewnych nowszych instrukcji maszynowych nie potrafi wykonać i w efekcie mamy wyjątek procesora, albo zawieszenie programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie sprawę, mam bowiem problem z modem sprawiającym, że latająca kulka Bao-Dura mówi mi, jaki mam wpływ na poszczególnych członków drużyny. Ściągnąłem sobie archiwum, rozpakowałem wszystko i skopiowałem pliki do folderu Override. Wczytuję save''a, gadam z kulką i po zrobieniu tego, co kazał mi plik tekstowy nie ma opcji informowania mnie o wpływie członków. Co jest? Czy trzeba może rozpocząć zabawę od nowa (nie chce mi się przechodzić Peragus i Telos, dosyć)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 01:19, Skywalker560 napisał:

Co jest? Czy trzeba może rozpocząć zabawę od nowa (nie chce mi się przechodzić Peragus i Telos, dosyć)?

Tego moda było kilka wariantów. W jednych pytałeś kulki, w innych pytałeś członka drużyny, a kulka tylko inicjowała moda. Jest całkiem możliwe, że potrzebne jest odpalenie gry od zera, żeby wszystko działało od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 14:25, Skywalker560 napisał:

Ściągnąłem ten. No cóż, na razie się bez niego obejdę. Chyba, że są jeszcze jakieś inne
mody tego typu, mógłbym wypróbować.

A wybrałeś mu najpierw odpowiedź, żeby przestał latać wokół wszystkich? Bo dopiero wtedy dostaniesz dialog pozwalający sprawdzić wpływ. Jest to nawet napisane w readme. Czytanie to potęga. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 16:06, Skywalker560 napisał:

A-a-a, a napisałem, że zrobiłem wszystko, o czym mówił plik readme :). Czytanie to potęga
;). Po wybraniu tej opcji rozmowa z kulką się kończy.

Hmm. To znaczy, że moda wczytałeś mając już Bao-Dura i jego robocika. Spróbuj wczytać zapis sprzed spotkania Bao-Dura (Ważne: Również sprzed cut-scenek zawierających tę postać. Nierzadko cut-scenki zawierają postacie, których na niej nie widać bo kamera ich nie obejmuje).
Ewentualnie musisz odpalić nową grę, żeby uzyskać ten efekt.

ps. Co do czytania - masz rację. Sfuszerowałem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, będzie to wymagało zabawy z kontrolą kont użytkownika i przechodzenia pewnego fragmentu gry, ale zajmę się tym w wolnej chwili i sprawdzę. Anyway, widziałem gdzieś moda, który pozwala i GO-TO i Remote''owi informować nas o wpływie na członków drużyny, ale nie mogę go odnaleźć ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam pytanie. Czy Wam chodzi Sar Wars KotOR 2 na Viscie 64. Posiadam ten system i gra nie chce sie uruchomic . Patche zainstalowałem ( 1a i 1b), tryb zgodności włączony i dalej nic. Uruchamia sie tylko launcher a dlaej pojawia sie komunikat " Program przestał działać poprawnie z powodu wystąpienia problemu". Macie jakis pomysł na to? Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają mi się te same problemy, ale jednak udaje mi się grę odpalić. Czasami uruchamia się bez problemu, czasami dopiero za czwartym razem. Tylko tyle, że ja mam Vistę 32-bitową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 09:08, Skywalker560 napisał:

Pojawiają mi się te same problemy, ale jednak udaje mi się grę odpalić. Czasami uruchamia
się bez problemu, czasami dopiero za czwartym razem. Tylko tyle, że ja mam Vistę 32-bitową.



A msz u sibie ten folder SW..ini aby nie szarpała grafika bo kurcze u mnie nie mogę znaleźć. W katalogu z grą nie ma....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 01:32, Zuberuss napisał:

Witam serdecznie. Mam pytanie. Czy Wam chodzi Sar Wars KotOR 2 na Viscie 64.

To może być wielki problem. Jesteś jednym z pionierów, który odpala dwójkę na Viście 64. Na pewno na dzień dobry tryb zgodności z Windows 98SE (prawdopodobnie). Jeżeli odpali konfigurator, to proponowałbym wyłączyć ręcznie z swkotor.ini wszystkie możliwe opcje graficzne i sprawdzić czy odpali. Na moim GS znajdziesz chyba jeszcze pakiet nieoficjalnych poprawek, ale trudno powiedzieć czy to wystarczy. KotOR2 jest silnie zabugowany i fatalnie napisany. Miała ta gra problemy na systemach dla których była przeznaczona, a co dopiero na system działający w trybie emulacji Win32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 01:32, Zuberuss napisał:

Witam serdecznie. Mam pytanie. Czy Wam chodzi Sar Wars KotOR 2 na Viscie 64. Posiadam
ten system i gra nie chce sie uruchomic . Patche zainstalowałem ( 1a i 1b), tryb zgodności
włączony i dalej nic. Uruchamia sie tylko launcher a dlaej pojawia sie komunikat " Program
przestał działać poprawnie z powodu wystąpienia problemu". Macie jakis pomysł na to?
Pozdrawiam serdecznie.


A przy konfiguracji uznaje Twój system za wystarczająco dobry? Ja nie mogę grać w żadnego KotORa na Viście 32-bit bo mam zbyt nową kartę graficzną i obie gry uznają ją właśnie za zbyt słabą. Launcher się uruchamia, potem mam komunikat o błędzie (ale nie pamiętam jakich, przestałem próbować je uruchomić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2009 o 15:23, pkapis napisał:

A przy konfiguracji uznaje Twój system za wystarczająco dobry? Ja nie mogę grać w żadnego
KotORa na Viście 32-bit bo mam zbyt nową kartę graficzną i obie gry uznają ją właśnie
za zbyt słabą. Launcher się uruchamia, potem mam komunikat o błędzie (ale nie pamiętam
jakich, przestałem próbować je uruchomić).



No właśnie nie uznaje :( Na początku program przeprowadził test i wykazał że Video nie działa. Zaznaczył to czerwona kropką. Wszystkie inne testy były zaznaczone kropką zieloną. Kurcze teraz sie zastanawiam czy mi pójdzie na Viscie 64 mój Baldurs Gate który zakupiłem ostatnio jako sagę... JEśli to sie takie numery dzieją na starych grach... ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CZy ktos z kolegów kto posiada Vistę moze mi powiedzieć gdzie znajduje się te plik " swkotor.ini " w którym nalezy dopisac linie aby nie skakała grafika. Nie mogę tego znależć. W głównym katalogu z gra nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 12:05, Zuberuss napisał:

No właśnie nie uznaje :( Na początku program przeprowadził test i wykazał że Video nie
działa. Zaznaczył to czerwona kropką. Wszystkie inne testy były zaznaczone kropką zieloną.


Identycznie jak u mnie. Parę stron temu Olamagato tłumaczył, że w międzyczasie parę rzeczy w sterownikach się pozmieniało i niektóre funkcje działają inaczej, a KotORy były pisane pod tamte stare.

Dnia 15.01.2009 o 12:05, Zuberuss napisał:

Kurcze teraz sie zastanawiam czy mi pójdzie na Viscie 64 mój Baldurs Gate który zakupiłem
ostatnio jako sagę... JEśli to sie takie numery dzieją na starych grach... ehhh


To nie tyle kwestia starych gier, bo na tym samym kompie niektóre starsze spokojnie mi chodzą. Problemy są przede wszystkim z KotORami, które były kiepsko napisane i pełne bugów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować