Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Z mojego doświadczenia przeciwko niemu nie potrzeba żadnej specjalnej taktyki... Jeśli nie możesz sobie z nim poradzić użyj przed walką stymulantów i tarcz energetycznych, to powinno zwiększyć Twoje szanse. Jeśli wciąż nie będziesz dawał rady to ustaw wcześniej pole minowe i spróbuj go na nie zwabić.
Ostatecznie po prostu obniż poziom trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Kotorem 1. Kiedy włączam grę jest wszystko ok, ale jak klikam "nowa gra" i pojawia się ekran wyboru klasy, w ogóle nie widzę postaci. Na kolejnym ekranie widzę portrety, ale cyfrowych twarzy już nie. Podczas wstępu, widać tylko głowę mojej postaci, a kiedy już przejmę nad nim kontrolę wszystko wokół jest porozciągane itp. Jednym słowem: sypią się tekstury. Niedawno robiłem format i pamiętam, że instalowałem nowe sterowniki do karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powęszyłem trochę w internecie i natrafiłem na podobny przypadek. okazało się, że gościowi źle się gra zainstalowała, bo zajmowała coś ok. 30MB. Sprawdziłem jak jest u mnie. Cóż, folder to dobre 3 GB, ale po wejściu w panel sterowania okazało się, że gra zajmuje niby 15 MB! I tu pojawia się moja prośba. Mógłby ktoś zamieścic ty screena folderu Textures? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rick - jaki folder "textures".. kotor 1 nie ma takowego, jedynie plik textures.bif w katalogu data i folder TexturePacks [który u mnie waży 641 mb]
Podaj na jakim sprzęcie grasz bo tan bez informacji to nic nie podziałamy.


Mogę ci tylko podac na sucho sposoby na crashe i inne problemy z KOTORem 1 na nowych hi endowych pc z układami nvidi [np z 880gt, 9800, gtx 260-280-295 itp grafikami] które maja zainstalowane najnowsze sterowniki.

- Sterowniki: winą sypania się kotora sa sterowniki powyżej 180+, wystarczy downgrade na jakiekolwiek stery z seri 170 od nvidi i gra nie będzię wyskakiwac po 5-15 min gameplayu do windy.

- Panel Kontrolny : drugi fix dla osób które korzystają z nowych sterów i nie mają ochoty za każdym razem robic downgradeu driverów to zmiana kilku ustawień w panelu nvidi -> zmieniamy Limit Rozszerzenia na : Zaleceane przez Nvidia i Prawidłowe ujęcie tekstury na : Uzyj specyfikacji OpenGL.
Niestety ta metoda nie działa dla wszystkich użytkowników, niektórym zlikwidowało to crashe inni są skazani na downgrade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 18:48, Pietro87 napisał:

Rick - jaki folder "textures".. kotor 1 nie ma takowego, jedynie plik textures.bif w
katalogu data i folder TexturePacks [który u mnie waży 641 mb]

Textures, TexturePacks... różnica niewyobrażalnie duża. :P Ja nie prosiłem o przesłanie całego pliku, tylko zrobienie screena, czy na pewno wszystkie pliki mi mi się zgrały z plyty.

Dnia 13.11.2009 o 18:48, Pietro87 napisał:

Podaj na jakim sprzęcie grasz bo tan bez informacji to nic nie podziałamy.

Sempron 2800+, Radeon 9550 256MB, 1,5 GB Ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 18:54, Rick napisał:

> Rick - jaki folder "textures".. kotor 1 nie ma takowego, jedynie plik textures.bif
w
> katalogu data i folder TexturePacks [który u mnie waży 641 mb]
Textures, TexturePacks... różnica niewyobrażalnie duża. :P Ja nie prosiłem o przesłanie
całego pliku, tylko zrobienie screena, czy na pewno wszystkie pliki mi mi się zgrały
z plyty.

> Podaj na jakim sprzęcie grasz bo tan bez informacji to nic nie podziałamy.
Sempron 2800+, Radeon 9550 256MB, 1,5 GB Ram



A proszę bardzo screen :
http://yfrog.com/5akotor1texj

Btw jakie masz wydanie tego kotora ? Normalne stare wydanie na 4 cdkach czy któreś z wydań na dvd z serii klasyki star wars [takie comba były gdzie bodajże prócz kotora były tez inne star warsowe giery w jednym pakiecie]

Ja bym zaryzykował reinstal w takim układzie. Jak nie pomoże to ewentualnie kombinacje ze sterownikami [może zabawa z downgradem pomoże i radeonowi jak po reinstalce będzie tak samo, dla nvidi rollback do sterów 175 wyleczył mi totalnie wszelkie problemy z kotorem 1]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2009 o 19:01, Pietro87 napisał:

Btw jakie masz wydanie tego kotora ?

Normalne, czteropłytowe

Dnia 13.11.2009 o 19:01, Pietro87 napisał:

Ja bym zaryzykował reinstal w takim układzie.

Był już dwa razy. ;)
>Jak nie pomoże to ewentualnie kombinacje

Dnia 13.11.2009 o 19:01, Pietro87 napisał:

ze sterownikami [może zabawa z downgradem pomoże i radeonowi jak po reinstalce będzie
tak samo, dla nvidi rollback do sterów 175 wyleczył mi totalnie wszelkie problemy z kotorem
1]

Taa, chyba będę musiał zmienić sterowniki na starsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 20:16, Rick napisał:


> Btw jakie masz wydanie tego kotora ?
Normalne, czteropłytowe
> Ja bym zaryzykował reinstal w takim układzie.
Był już dwa razy. ;)
>Jak nie pomoże to ewentualnie kombinacje
> ze sterownikami [może zabawa z downgradem pomoże i radeonowi jak po reinstalce będzie

> tak samo, dla nvidi rollback do sterów 175 wyleczył mi totalnie wszelkie problemy
z kotorem
> 1]
Taa, chyba będę musiał zmienić sterowniki na starsze...



A działał ci wcześniej poprawnie?
Np na starszych sterownikach kiedyś ?
Inne gry się nie krzaczą tak jak teraz kotor, bo to też może być np wina kopniętej grafiki [odpukać].

Ewentualnie jak się okaże że i inne gierki się sypią to wtedy format.
Ale radzę pierw pokombinować ze sterownikami, jest spora szansa że tu tkwi diabeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 13.11.2009 o 20:22, Pietro87 napisał:

A działał ci wcześniej poprawnie?

Pierwszy raz w niego gram, pożyczyłem dzisiaj od kumpla.

Dnia 13.11.2009 o 20:22, Pietro87 napisał:

Inne gry się nie krzaczą tak jak teraz kotor, bo to też może być np wina kopniętej grafiki
[odpukać].

Nie, inne gry w porządku.

Dnia 13.11.2009 o 20:22, Pietro87 napisał:

Ewentualnie jak się okaże że i inne gierki się sypią to wtedy format.

Format był wczoraj. :P

Dnia 13.11.2009 o 20:22, Pietro87 napisał:

Ale radzę pierw pokombinować ze sterownikami, jest spora szansa że tu tkwi diabeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 20:36, Rick napisał:

>
> A działał ci wcześniej poprawnie?
Pierwszy raz w niego gram, pożyczyłem dzisiaj od kumpla.

> Inne gry się nie krzaczą tak jak teraz kotor, bo to też może być np wina kopniętej
grafiki
> [odpukać].
Nie, inne gry w porządku.
> Ewentualnie jak się okaże że i inne gierki się sypią to wtedy format.
Format był wczoraj. :P
> Ale radzę pierw pokombinować ze sterownikami, jest spora szansa że tu tkwi diabeł.



Jeszcze mi sie przypomniało że niektóre radki powodują błędy w wyświetlaniu grafiki w kotorze jak jest włączony AA powyżej 2x [do 2x jest ok ale już np 4x powodował u wielu ludzi różne artefakty]
Możesz jeszcze ustawienie AA sprawdzić [zarówno w grze jak i w panelu kontrolnym grafiki]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jakie to upierdliwe że tak się trzeba gimnastykowac na nowych pc żeby w stare hity popykać T.T
do kotora jedynki sam zawsze przesiadam się na stery 175tki, dla icewind dale 2 musze wyłączyć np direct draw bo innaczej mam kosmiczne fps dropy na moim sprzęcie - do 3-5 fps.. bez powodu kompletnie, co ciekawe id2 działa perfekt na moim bardzo starym pc którego używam jako servera czasem lub kopi zapasowej bazy danych, a staruszek to : Athlon 2600 xp, GeForce gtx 5600, 2 gb ram.

Ale dla takich klasyków jak kotory, icewind itp - warto się pomęczyć ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - czy istnieje mod do pierwszego KOTOR-a, który pozwoli zamienić go w Dartha Vadera? Wiem, że podobne pliki już istniały i chciałbym znaleźć coś takiego, a nie bardzo mogę (a chciałem zrobić z kampanii na Taris coś w rodzaju Gwiezdnych wojen za czasów Imperium Galaktycznego :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka, bo nie zauważyłem :P - chodziło mi o moda, który pozwoli zamienić Dartha Malaka w Dartha Vadera, albo przynajmniej pliki, które przy odpowiedniej edycji pozwolą mi to uczynić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 00:12, Rick napisał:

Dobra, zainstalowałem starsze sterowniki i pomogło. Nie lubię wracać do staroci, ale
cóż, dało radę. :)

Sterownik do Twojej karty czyli Radka 9550 aka 9500 nie był w ogóle rozwijany od 2006 roku. Tak więc nowsze sterowniki, które instalowałeś i tak tylko siedziały niewykorzystane w katalogu system32 bo były dla lepszych kart.

Dla wszystkich posiadaczy Radeona polecam sterowniki w wersji Catalyst 7.6 (czerwiec 2007) na których pierwszy KotOR chodzi idealnie, a jednocześnie jest ostatnią korzystną modyfikacją dla kart do modelu X1950XTX włącznie.
Na tym samym sterowniku bezproblemowo działa również sporo nowszy Mass Effect (tzn. nie ma innych problemów poza tymi z grą), więc jest to korzystna wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2009 o 00:17, Olamagato napisał:

Dla wszystkich posiadaczy Radeona polecam sterowniki w wersji Catalyst 7.6 (czerwiec
2007) na których pierwszy KotOR chodzi idealnie, a jednocześnie jest ostatnią korzystną
modyfikacją dla kart do modelu X1950XTX włącznie.
Na tym samym sterowniku bezproblemowo działa również sporo nowszy Mass Effect (tzn. nie
ma innych problemów poza tymi z grą), więc jest to korzystna wersja.

Jakbyś jeszcze powiedział, gdzie ja ten sterownik znajdę, bo na stronie ATI są do ściągnięcia tylko te w najnowszej wersji(9.1), a na innych stronach udało mi się naleźć jedynie w wersji 8.1. Będę wdzięczny.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 11:16, Revanchist napisał:

Mała poprawka, bo nie zauważyłem :P - chodziło mi o moda, który pozwoli zamienić Dartha
Malaka w Dartha Vadera, albo przynajmniej pliki, które przy odpowiedniej edycji pozwolą
mi to uczynić
.


http://knightsoftheoldrepublic.filefront.com/file/Darth_Malak_Fan_of_Darth_Vader;75098

Jedynie skin istnieje do pierwszego kotora stylizowany na Dartha Vadera.
Kompletny model Vadera był do tsl jako modyfikacja wykorzystująca model nihilusa jako bazę do zrobienia modelu vadera, niestety mod przepadł z chwila skasowania witryny pcgamemods, gdzieś na kopi zapasowej archiwum modów chyba mam go zapisanego jak byś chciał do tsl.


Btw co do sterowników - obecnie na nvidi jadę na najnowszych 191 i też mi na nich pierwszy kotor się nie sypie więc można by je chyba dopisać do listy razem z wersjami 170-176.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 11:18, Pietro87 napisał:

Jedynie skin istnieje do pierwszego kotora stylizowany na Dartha Vadera.


Tego akurat mam, nie było wyjścia.

Dnia 23.11.2009 o 11:18, Pietro87 napisał:

Kompletny model Vadera był do tsl jako modyfikacja wykorzystująca model nihilusa jako
bazę do zrobienia modelu vadera, niestety mod przepadł z chwila skasowania witryny pcgamemods,
gdzieś na kopi zapasowej archiwum modów chyba mam go zapisanego jak byś chciał do tsl.


A przyda mi się. Pobawiłbym się narzędziami edycyjnymi i wykorzystałbym go do przerobienia Malaka na Vadera. Dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 11:50, Revanchist napisał:

A przyda mi się. Pobawiłbym się narzędziami edycyjnymi i wykorzystałbym go do przerobienia
Malaka na Vadera. Dzięki z góry.


http://www.megaupload.com/?d=6UYI50AB

Cudów nie oczekuj niestety, jest to niby finalna wersja 0.92 ale nie jest imho perfekcyjnie dopracowana [chociaż oczywiście trzeba oddac autorowi że zrobił jak zawsze kawał dobrej roboty]

Btw jak bawisz się w moddeling to królestwo, konia i księżniczkę bym dał za szaty do tsl stylizowane na tych które znajdą się w tor mmorpg =P
Szukam jakiś w ten deseń modów po sieci ale kompletnie bezowocnie....

Tego mi w kotorach najbardziej zabrakło : http://www.breakitdownblog.com/wp-content/uploads/2008/10/star-wars-the-old-republic-screenshot-concept-art-jedi.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Thanks a lot!

Cóż, jedna podmiana koloru włosów Bastili to szczyt mojego modowania w KotOR-ach, ale z tym modelem Vadera to chyba nie będzie problemu. Jest oparty na Nihiliusie, a z tego, co wiem, Nihilus był oparty na Malaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować