Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2009 o 18:51, PinKee napisał:

Jaką najlepiej zrobić kolejność odwiedzanych planet po Dantooine?


To bez znaczenia właściwie - chociaż ja zawsze zostawiałem Korriban na koniec. Warto kombinować z kolejnością, bo za każdym razem nasze przygody tam wyglądać mogą nieco inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 18:51, PinKee napisał:

Jaką najlepiej zrobić kolejność odwiedzanych planet po Dantooine?


Najciekawiej fabularnie w moim przypadku było tak:
Dantoine -> Kashyyk -> Manaan -> Tatoine -> Korriban

Poniżej czytasz na własna odpowiedzialność dodatkowe info i wyjaśnienie czemu taki układ wybrałem:

Spoiler

Kashyyk pierw bo można na nim z marszu zaliczyć zadanie związane z Zaalbarem, dodatkowo jak rozmawiałeś z Carthem wystarczająco długo na taris i dantoine można tu się dowiedzieć o jego synu dustilu [choć to spotkanie z jego znajomym z przed wojny który o tym informuje jest losowe bodajże i może się zdarzyć chyba wszędzie], kolejne manaan bo masz po kashyyku zwerbowanego Jolego a tu jest zadanie z nim związane które daje dodatkowe informacje fabularne [proces jego przyjaciela oskarżonego o morderstwo] no i mozna tu tez zaliczyc zadanie Canderousa jesli się z nim dostatecznie długo rozmawiało o wojennych wspomnieniach, kolejna tattoine gdzie mozna zaliczyc zadanie z bratem mission jeśli wystarczająco długo się z nią rozmawiało i została zainicjowana rozmowa z dziewczyną jej brata na wcześniejszej planecie, mozna tu tez zaliczyc zadanie fabularne bastilli o jej matce tez jesli się z nia dostatecznie dużo rozmawiało. Finisz korriban gdzie można zaliczyć zadanie juhani spotykając pewnego łowce niewolników z jej przeszłości [choć to tez jest losowe i może się zdarzyć chyba wszędzie], no i zaliczymy tu do końca zadanie cartha związane z jego synem.



Troche chaotycznie bo pisałem lekko na pałę z pamięci ale chyba nic nie pominąłem.
No i nie zapomnij po każdej planecie wpadać na Yavin,
Spoiler

gdzie z biegiem czasu można nabyć naprawde porządne graty [ubber eq ftw]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że zawsze na Telos (jak na razie, bo akurat niedawno zacząłem grać) nie mogę wygrać wyścigu? Twi''leak mówi coś w stylu "niezłe okrążenie, ale nie ukończyłeś wyścigu" ...

I dlaczego za każdym razem jak ładuje się lokacja pojawia się błąd, że "Invalid bumpmap twi''leak(...) " ? Nie przeszkadza to w grze, ale irytuje minimalizowanie gry i wyłączanie błędu... to zmniejsza nieco komfort rozgrywki. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 21:06, Mieszofash napisał:

I dlaczego za każdym razem jak ładuje się lokacja pojawia się błąd, że "Invalid bumpmap
twi''leak(...) " ? Nie przeszkadza to w grze, ale irytuje minimalizowanie gry i wyłączanie
błędu... to zmniejsza nieco komfort rozgrywki. :P


U mnie pomogło wywalenie tego pliku. Zrób sobie kopię i usuń go. Powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Dantooine w Kotor 1 przy wyjściu z siedziby Jedi stoi obok poduszkowca kobieta, której zginął droid - gdzie go można znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 21:22, Lucas01 napisał:

U mnie pomogło wywalenie tego pliku. Zrób sobie kopię i usuń go. Powinno pomóc.

Pomogło pomogło. :) dziękuję
Jeszcze pozostaje tylko kwestia wyścigów... za nic nie mogę ich ukończyć! To znaczy kończę je, a ten organizator wmawia mi, że tego nie zrobiłem... paranoja, już chyba z 12x brałem w nich udział i traciłem kredyty z nadzieją, że może w KotOR2 inaczej zrobili te wyścigi (okrążenia i średnia czasu pomiaru) ... myliłem się widać, a kredyty poszły się j***ć mówiąc delikatnie. Wiem, mogłem zrobić save, ale cóż, nie zrobiłem bo myślałem, że jednak będzie wszystko dobrze. Poza tym zawsze organizator mi mówi, jaki miałem czas za pierwszym razem. On był kiepski, 1 minuta i 2 sekundy, ale to przez to, że dawno grałem w "jedynkę" i troszeczkę zapomniało mi się jak w ogóle ruszyć pojazd. :x

Prosiłbym o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby ci nie mówił ciągle że twój przejazd jest do kitu musisz pobić chociaż którykolwiek z rekordów.
Są trzy lub cztery rekordy do pobicia, przed chwila włączyłem dwójkę żeby sprawdzić i na championa musisz pojechać poniżej 41.27, poleciałem na 39.27 przed chwilą i dostałem tekst że zostałem championem na telos.
Więc wyścigi działają najnormalniej w świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 23:33, Pietro87 napisał:

Żeby ci nie mówił ciągle że twój przejazd jest do kitu musisz pobić chociaż którykolwiek
z rekordów.
Są trzy lub cztery rekordy do pobicia, przed chwila włączyłem dwójkę żeby sprawdzić i
na championa musisz pojechać poniżej 41.27, poleciałem na 39.27 przed chwilą i dostałem
tekst że zostałem championem na telos.
Więc wyścigi działają najnormalniej w świecie.

Tak? to dlaczego ja miałem 41 z groszami sekund i wciąż pierniczy mi, że mój najlepszy czas to minuta z czymś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 23:39, Mieszofash napisał:

Tak? to dlaczego ja miałem 41 z groszami sekund i wciąż pierniczy mi, że mój najlepszy
czas to minuta z czymś?


A wybierasz odpowiedni kurs ?
Może cały czas walisz sesje treningowe zamiast wyścigów mierzonych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 00:25, Pietro87 napisał:

A wybierasz odpowiedni kurs ?
Może cały czas walisz sesje treningowe zamiast wyścigów mierzonych ?

Tak, płacę jak idiota 100 kredytów i... dalszy ciąg już znacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 18:34, Mieszofash napisał:

> A wybierasz odpowiedni kurs ?
> Może cały czas walisz sesje treningowe zamiast wyścigów mierzonych ?
Tak, płacę jak idiota 100 kredytów i... dalszy ciąg już znacie.


Hmm teoretycznie to jest tak że po zdobyciu championa na danym obiekcie podawany jest ciągle ten sam [czyli najlepszy] czas przejazdu.
Ja po zdobyciu champa na Telos mam ciągle po każdym kolejnym przejeździe ten sam tekst - "jesteś championem tego toru, twój czas to 39.27 bla bla bla" coś w tym guście.

Dziwny ten błąd u ciebie.... Gra oczywiście spatchowana na full ? Jakieś modyfikacje włączone ? Jakieś restoration mody ?
Od biedy możesz mi zauploadowac swojego savea np na megaupload i sobie go podejrzę, może wtedy wykombinuje co jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 18:34, Mieszofash napisał:

> A wybierasz odpowiedni kurs ?
> Może cały czas walisz sesje treningowe zamiast wyścigów mierzonych ?
Tak, płacę jak idiota 100 kredytów i... dalszy ciąg już znacie.


nie jestem pewien ale coś mi się kołacze po łbie, że któryś KotoR miał takiego buga że tylko pierwszyt wyścig był brany pod uwagę, a każdy kolejny jest przez grę ignorowany, w związku z czym należy wygrać wyścig za pierwszym podejściem albo stosować nieczystą zagrywkę save/load.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 19:19, Nufiko napisał:

> > A wybierasz odpowiedni kurs ?
> > Może cały czas walisz sesje treningowe zamiast wyścigów mierzonych ?
> Tak, płacę jak idiota 100 kredytów i... dalszy ciąg już znacie.

nie jestem pewien ale coś mi się kołacze po łbie, że któryś KotoR miał takiego buga że
tylko pierwszyt wyścig był brany pod uwagę, a każdy kolejny jest przez grę ignorowany,
w związku z czym należy wygrać wyścig za pierwszym podejściem albo stosować nieczystą
zagrywkę save/load.


Odpada, pierwszy przejazd miałem na telos 44 sekundy z hakiem, drugim pobiłem przedostatni rekord z czasem 42.44 bodajże i dopiero trzeci przejazd machnął mi max rekord na czasie 39.27.
Wczoraj z nudów sprawdzałem to Telos po poście Mieszofasha o jego błędzie i u mnie działa normalnie.

Ale czekam ciągle na jego save może to coś rozwiąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, odpuszczę sobie ten wyścig. Pewno to jest bug, a KotOR2 mam spatchowany chyba na maxa i łatkę polonizującą wgraną mam. No nic, ważne, że ja dla siebie już jestem mistrzem (godzinę temu przejechałem chyba 40.2 sekundy ^^) , a kredyty... nadrobi się... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fakt faktem ja gram bez spolszczenia, może tu leży wina tego buga [gram na max spatchowanej wersji + mod USM + fixy tekstur od szat jedi, zero restoration modów czy innych bzdetów]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 20:31, Pietro87 napisał:

No fakt faktem ja gram bez spolszczenia, może tu leży wina tego buga [gram na max spatchowanej
wersji + mod USM + fixy tekstur od szat jedi, zero restoration modów czy innych bzdetów]

Może to też wina fixa na Vista/Win7? :)
Kto to wie, bez wyścigów jakoś przeżyję, tym bardziej, że w jedynce wszystkie wygrałem, a tutaj wystarczy mi również sam posmak tego, że wygrałem. Niekoniecznie gra musi mi to okazywać kredytami czy entuzjazmem gościa od wyścigów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 20:04, Mieszofash napisał:

Dobra, odpuszczę sobie ten wyścig. Pewno to jest bug, a KotOR2 mam spatchowany

Tak, to jest bug. Nie ma na niego haka jeżeli na jakimś kompie się ujawni (a ujawnia się dość często). Po prostu w dwójce trzeba niestety olać wyścigi, albo cheatować save/load.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 15:16, Olamagato napisał:

> Dobra, odpuszczę sobie ten wyścig. Pewno to jest bug, a KotOR2 mam spatchowany
Tak, to jest bug. Nie ma na niego haka jeżeli na jakimś kompie się ujawni (a ujawnia
się dość często). Po prostu w dwójce trzeba niestety olać wyścigi, albo cheatować save/load.

U mnie pozostaje chyba tylko je pomijać, bo nawet "save/load" nie pomaga. Swoją drogą przypomniałem sobie, że w jedynce też musiałem tak grać na wyścigach, ale tylko na Tatooine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 20:00, Mieszofash napisał:

przypomniałem sobie, że w jedynce też musiałem tak grać na wyścigach, ale tylko na Tatooine.

U mnie w jedynce na polskiej wersji (numery wersji w poście na topie) działa wszystko bez zarzutu. Jedyny bug, na którego nic nie ma, to brak działania próbników do otwierania drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować