Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2009 o 09:20, Revanchist napisał:

Ja akurat zainteresowany nie jestem, bardzo mi się podoba to, że gra ma niski poziom
trudności, dzięki temu jest taka przyjemna :D. Ale też mnie to rozleniwiło po prostu
:P.


A mi to zawsze przeszkadzało cholernie - ze 90% wrogów przy nawet średnim buildzie postaci pada na 1-2 szlagi saberem.
Nie żebym chciał jakiś nierealnych opcji gdzie musze każdego pomniejszego mobka bić bóg wie ile ale chociaz kluczowe walki jak np Nihillus czy wszyscy dark jedi spotykani po drodze, Sion i kluczowi inni "bossowie" łącznie z radą jedi której szukamy [lub na która polujemy =P] byli jacyś względnie wymagający.

Pamiętam swoje rozczarowanie gdy

Spoiler

wszystkich mistrzów z dwojki rozjeżdżało się na jedno improved flurry na master speedzie... epic fail...



W jedynce nie było aż tak źle bo nie była tak przegięta jak dwójka, w kotor2 to totalna przeginka, wbicie 19-20 poziomu zajmuje dosłownie : przejście peragusa, telos i kolejnej wybranej planety i juz mamy ten 17-19 poziom i prestiżówkę a wszystko od tego momentu kosi sie równo jak trawę bez patrzenia na własny hp bar.

W jedynce tylko mix scroundel + guardian lub sentinel tak kosił niemiłosiernie [przez zaskoki co siadaja na wrogach objetych stasis fieldem lub insanity] inne mixy klas już nie były tak przepakowane ale tak czy siak imho obie są za łatwe =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomoc LEM nie odesłała rozwiązania problemu. Wyłączenie trzech procesorów i zostawienie jednego też nie pomogło, tryb zgodności, konto administratora tez nie. Szukanie po różnych forach również. Już nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 13:06, Revanchist napisał:

Najprawdopodobniej będziesz musiał pogodzić się z faktem, że ta gra na Windowsie 7 nie
pójdzie. Przykro mi.

Już zrobiłem partycje i będę wgrywał XP. To powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam takie pytanko, bo wzięła mnie ochota, by powrócić do tej fenomenalnej gry (grałem raz, wiele lat temu, nie znając zbyt dobrze angielskiego wtedy, teraz kończę jedynkę i zaczynam intensywnie myśleć o dwójeczce)
Czy nasza drużyna równo z nami staje się zła/dobra? (jak na screenach z reklam, niby te same postacie a przedstawione po jednej stronie jako dobre a po drugiej mroczne) na jakiej zasadzie się to odbywa bo nie pamiętam czegoś takiego jak zły Atton, czy Bao Dur...?
I pytanko drugie, czy znacie jakiś dobry reskin (żebym nie musiał z konsoli wklepywać) szat jedi/sith kompatybilny z Ultimate sabre modem? ( próbowałem kilka, ale ostro namieszały w plikach, tak ostro że nawet gry odinstalować nie umiałem :D)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 20:01, Pariah napisał:

Czy nasza drużyna równo z nami staje się zła/dobra? (jak na screenach z reklam, niby te same postacie a przedstawione po jednej stronie jako dobre a po drugiej mroczne) na jakiej zasadzie się to odbywa bo nie pamiętam czegoś takiego jak zły Atton, czy Bao Dur...?

Tak, można wpływać na naszych towarzyszy i przeciągać ich na jasną/ciemną stronę (IMO sposób w jaki przeciąga się na ciemną stronę Attona jest epicki, zwłaszcza jeśli pamięta się jak wyglądało udzielanie mu nauk gdy robiło się z niego Jedi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, gdzie znajdę wszystkie części do HK-47? Jak dla mnie jest to jeden z najlepszych towarzyszy w grach RPG w ogóle . W pierwszej części był genialny, mam nadzieję, że w tej także. Przechodziłem tylko raz niestety dwójkę i nie udało mi się znaleźć wszystkich części ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 16:48, Longer napisał:

Mam pytanko, gdzie znajdę części do HK-47? Jak dla mnie jest to jeden z najlepszych towarzyszy
w grach RPG w ogóle ;)


W dwójce? Na Onderonie u jednego droida sprzedawcy, na Peragusie chyba dostawało się jedną część, potem po walce z droidami na płaskowyżu polarnym na Telos IV, na Nar Shaddaa można coś znaleźć... Warto szukać sprzedawców podzespołów do droidów, oni mają tego pełno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2009 o 16:50, Revanchist napisał:

W dwójce? Na Onderonie u jednego droida sprzedawcy, na Peragusie chyba dostawało się
jedną część, potem po walce z droidami na płaskowyżu polarnym na Telos IV, na Nar Shaddaa
można coś znaleźć... Warto szukać sprzedawców podzespołów do droidów, oni mają tego pełno.


No właśnie szukałem i nie potrafiłem znaleźć wszystkich części. Mam nadzieję, że w drugiej części jest równie genialny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AVol_MastersRobeFix + Standard Robe Retexture for use with Svösh''s Robe Collar Fix - oba poprawiają wygląd szat jedi i spaprane przez twórców "kołnierze".

Sam zawsze ich używam do spółki z USM i wszystko smiga bez problemu.

Longer

Spoiler

Pierwszą część zdobywasz na Peragusie po pokonaniu robota zabójcy.
Drugą po pokonaniu robotów na Telos.
Na Dantooine przy Khoondzie jest sprzedawca który ma kolejny part.
Ostatnie są na Naar Shada - jeden do kupienoa u Kodina drugi w magazynie Voggi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dzięki, właśnie na Naar Shada nie umiałem jednej części znaleźć, w sumie teraz po głębszym zastanowieniu to dużo opuściłem questów ;/ .

4 ALL

Może głupie pytanie ale jestem ciekaw. Która część jest waszym zdaniem najlepsza i dlaczego?
Dla mnie dwójka, ciekawsi towarzysze, questy i mroczniejszy klimat, fabuła też jest lepsza moim zdaniem, jedyne co mi się nie podobało to zakończenie...byłem mocno rozczarowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedynka, mimo lekko "lukrowanej" fabuły. Dwójka miała potencjał który nie do końca wykorzystali twórcy i który spieprzył lucas arts dając wytyczne na jak najszybsze jej ukończenie.

Jedynkę cenię za całokształt i najbardziej chyba za względny poziom trudnosci.
O ile w jedynce na hardzie jeszcze kilka walk sprawić potrafi problem o tyle w dwójce jest żenada.. kosisz wszystko równo z ziemią nie patrząc na hp... bez insane dificulty moda nie idzie grać [przynajmniej mnie boli to że mój jedi lata jak na god-modzie nawet na defaultowym hardzie w dwójce]

Zakończeniessie - dzieki wspomnanemu lucasowi i temu że naciskano na oddanie gry w równe 12 miesięcy.

Sam system dwójki cenię za prestiżówki i wyższy lvl cap, fabuła jest poprawna, postaci sa świetnie stworzone [kreia to najlepszy voice act ever jak dla mnie.. kapitalna postać]
No i sama fabuła jest nieco głębsza i posępniejsza.
Reasumując dwójka mnie nie rozczarowała - ale też mnie nie oczarowała tak jak zrobiła to jedynka swego czasu.


Z kolei jedynkę - kocham za drużynę, może nie tak głęboką moralnie jak kilka postaci z dwójki ale i tak świetną.
Za zwrot akcji - jeden z bardziej zaskakujących w grach jaki widziałem, pamiętam mój pierwszy raz z kotorem jak grałem zaraz po premierze w wersję wtedy xboxową na pożyczonym xpudle kolegi... i w trakcie wspomnianego "zwrotu" akcji moja reakcja to było wielkie WTF o.0... jest to bodajże także gra która ukończyłem najwięcej razy - totalny hardcore, 14 podejść, po 7 na strone mocy =P [ta wiem mam nie równo pod kopułą]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o planetę droidów M4-78 w KotOR 2...mianowicie można ja pobrać ale ciekawi mnie czy jest to paneta którą stworzyło Obsidian czy tylko czyjś mod i jego wariacja o tej planecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pierwotny element gry, który został wycięty, by zakończyć projekt szybciej. Tego typu wycinanek jest spooro, gdyby nie naciski na termin kotor2 pewnie przewyszałby jedynkę dwukrotnie :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 13:53, Longer napisał:

Mam pytanko o planetę droidów M4-78 w KotOR 2...mianowicie można ja pobrać ale ciekawi
mnie czy jest to paneta którą stworzyło Obsidian czy tylko czyjś mod i jego wariacja
o tej planecie...


Jest M4-78 Restoration, czyli próba wskrzeszenia tego wg wszystkich materiałów, jakie zostały w grze. Jednak jest to raczej przedstawienie planety, ogółem bieda i nuda. Obecnie powstaje M4-78 EP, który ma już mieć pełno questów i w ogóle być super, tyle że to już jest, jak sam nazwałeś, w większości wariacją i próbą zrobienia czegoś na miarę reszty gry - stąd też chociażby muszą nagrywać nowe dialogi itp.
Inny szkopuł - obecne M4-78R nie współpracuje z TSLRCM, dopiero M4-78 EP będzie kompatybilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest mi znane, w całej grze jest pełno niejasności, zamkniętych drzwi itp, chodziło mi dokładnie o planetę droidów ;)

tykus
Dzięki za szczegóły, zastanowię się nad tym M4-78 EP jeśli opinie o nim będą pozytywne ;) W sumie żal mam do Lucas Arts, że tak śpieszyło im się do premiery, ta gra mogła być genialna. Ogromem i grywalnością dorównać P:T ;/..szkoda ale nic się nie poradzi. Zresztą nawet ta "powycinana" gra jest jak dla mnie w ścisłej czołówce RPG-ów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś już grać z TSLRCM? Ja dopiero co zacząłem, jestem w strefie rekultywacji Telos. Nic szczególnego do tej pory się nie wydarzyło, ot ktoś miał do mnie problemy, że zadaje zbyt dużo pytań, ale ponoć później robi się ciekawiej, zwłaszcza na Nar Shaddaa i Dantooine ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować