Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Niby mógłbyś ale byłaby to strata tych dwóch wydanych punktów (których zawsze będzie Ci brakować) więc lepiej już pograj sobie z jednoręcznymi, przynajmniej będziesz miał jedną odmianę więcej przy następnym podejściu do gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 16:57, revolt505 napisał:

Ech już 2 punkty przeznaczyłem na jednoręczne. ; / Najwyżej jak będę grał drugi raz jako
Sith to spróbuję, chyba, że mogę po prostu zacząć rozdawać punkty w dwuręczne? Dopiero
co uciekłem z Taris, więc może jeszcze nie jest za późno?

Skoro idziesz postacią miłującą walkę, to będziesz miał mnóstwo atutów do wyboru. Nie będzie więc problemu z dołożeniem 3 atutów walki dwiema broniami.

Co do szybkości eliminowania przeciwników, to najsilniejszym złożeniem jest jak już napisał Karharot walka dwiema broniami (1 dodatkowy atak) + mistrzowskie przyspieszenie (2 dodatkowe ataki) + moc stasis połączona z atakiem z zaskoczenia łotra (6-36 obrażeń dodatkowych od KAŻDEGO ataku). Łącznie można uzyskać 5 ataków w ciągu jednej 6-sekundowej rundy, co przy wysokim BAB i poziomie obrażeń maksymalnie wzmocnionych obu mieczy świetlnych (np. 10-40 + 6-36 dmg) daje 80-380 dmg.

Zwykle taki atak kończy się eliminacją każdego przeciwnika jednym cięciem. I czasem staje się nawet nudne.
W Twoim wypadku odpadnie premia ataku z zaskoczenia, ale i tak uzyskasz 50-200 dmg. W przypadku gdy masz mało dobrych kryształów ulepszających miecze warto zamiast dwóch mieczy wybrać jeden podwójny, co pozwoli działać jednemu zestawowi 2 kryształów na oba ostrza. Później możesz sobie zamienić na dwa miecze z 4 kryształami.

W przypadku walki 1 mieczem uzyskujesz tylko +3 do BAB oraz +3 do AC. W pierwszym wypadku zysk do ataku jest marginalny w porównaniu do levelu postaci (zwykle 1 na poziom), a w przypadku obrony również ponieważ BAB przeciwnika też rośnie z poziomem.

Im więc postacie mają wyższy poziom, tym łatwiej się trafiają nawzajem.
Samo w sobie pokazuje to wadliwy model walki D&D i K20. W realu postacie niedoświadczone łatwo się trafiają, a doświadczone przede wszystkim unikają trafień. Np. Walka dwóch mistrzów w dowolnej sztuce walki bardziej przypomina bezkrwawy taniec, a walka żółtodziobów bolesne okładanie bronią. W grach jest dokładnie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do Olamagato. Mógłbyś zrobić reupload Balance Modu do Kotora 2? Jest nigdzie niedostępny, a granie w śmiesznie łatwą grę rzadko kiedy jest przyjemne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 15:05, Feallan napisał:

Mam prośbę do Olamagato. Mógłbyś zrobić reupload Balance Modu do Kotora 2? Jest nigdzie
niedostępny, a granie w śmiesznie łatwą grę rzadko kiedy jest przyjemne...

Nie ma problemu. Nikt nie ściągał pliku przez 3 miechy, to w końcu wygasł z rapida.
Strona domowa moda z linkiem:
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=4756&n=7&k=1#km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego czasu umrzesz albo rapida szlag trafi :P. Olamagato mógłby wrzucić ten plik na netload.in, bo ma świetny transfer (reszta znowu się zbuntowała).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 15:09, Revanchist napisał:

Do tego czasu umrzesz albo rapida szlag trafi :P. Olamagato mógłby wrzucić ten plik na
netload.in, bo ma świetny transfer (reszta znowu się zbuntowała).


Ściągnąłem. Łyso ci? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 15:59, Feallan napisał:

Ściągnąłem. Łyso ci? :)


A masz premium? :P Nawet jak nie, to trudno, miałeś fuksa, ja rapida sobie odpuściłem totalnie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 16:46, Revanchist napisał:

> Ściągnąłem. Łyso ci? :)

A masz premium? :P Nawet jak nie, to trudno, miałeś fuksa, ja rapida sobie odpuściłem
totalnie :P.


Nie mam premium. Więc głupi fart. Za to mam problem. Na forum kotor.pl nie chcą najwyraźniej mi pomóc, więc napiszę tutaj:





Dzisiaj mnie naszła ochota, żeby sobie zagrać w Kotora 2 dopakowanego najnowszym modem zbyla2. Poprzednio grałem w gołą wersję (tylko ze spolszczeniem) na starym kompie i było ok, ale teraz mam nowego. Cztery rdzenie + Windows 7 + karta z DX10 + monitor Full HD 1920x1080 nie wróży nic dobrego. No, naściągałem tych modów (TSLRCM, UniWS), paczy do modów i instalatorów spolszczenia. w między czasie instalując grę. Przy połowie trzeciego CD wyskoczył jakiś tam error, a mój Windows machnął kijem i krzyknął "You shall not pass!". Domyśliłem się, że mam po prostu zbyt młodego i porywczego Windowsa, więc wyszukałem w necie rozwiązania problemu - trzeba było po prostu uruchomić setup.exe w trybie zgodności... To żonglujemy płytkami od początku. Tym razem zainstalowało się bezproblemowo. Ściągnąłem spolszczenie, a potem zainstalowałem angielską wersję moda. Jakoś w połowie jego instalacji zorientowałem się, że nie spaczowałem gry. Mać. To wywalamy i żonglujemy od początku. Potem paczujemy (1.0b instalował się dłuuuugo...), instalujemy poda, spolszczenie moda i pacze do moda, po kolei. Wszystko poszło prawie bezproblemowo podczas instalacji moda miałem 63 errory, ale co tam. Włączyłem grę przez ten starter, ucieszony że wreszcie się udało. Ale dupa. Nie ma polskich znaków, tylko jakieś krzaczki. o.O Zorientowałem się, że mam w Windzie zaznaczone, że mój region to US. Zmieniłem na Polskę, zrestartowałem system. jak się dziad uruchomił, to stwierdziłem że najpierw sobie panoramiczną rozdzielczość w UniWS-ie ustawię. A guzik, pola Width, Height i Patch nieaktywne. W tym momencie chyba wzrosło mi ciśnienie. Przez 15 minut szukałem rozwiązania problemu w necie i na tym forum, ale najwyraźniej słabo szukałem. Zrezygnowany uruchomiłem grę, żeby sprawdzić, czy chociaż polskie znaki są. Jak się pewnie domyślacie - nie ma.

No to po tym długaśnym wstępie moja prośba... Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, krok po kroku, jak mam zainstalować całe to cholerstwo, żeby mi działało...? Samemu już na pewno nie będę próbował, bo tylko zmarnuję kolejne 2 godziny. Sad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 16:58, Feallan napisał:

Nie mam premium. Więc głupi fart.

To tylko 200KB, więc żaden fart. :)

Dnia 05.02.2010 o 16:58, Feallan napisał:

Za to mam problem. Na forum kotor.pl nie chcą najwyraźniej mi pomóc

1. Wszystko co robisz z grą robisz z prawami administratora.

2. Grę instalujesz i uruchamiasz zawsze w trybie zgodności (najlepiej z Windows 98SE).

3. Instalujesz zawsze do innego katalogu niż proponowany przez system ponieważ od Visty istnieje założenie zakazu ręcznej modyfikacji plików programów przez użytkowników. Najlepiej w tym celu ustalić sobie jeden katalog przeznaczony specjalnie na wszystkie gry (najlepiej na innej partycji, aby móc na nie j wyłączyć monitorowanie stanu przywrócenia systemu). Na przykład D:\Gry lub E:\Gry.

4. Najpierw instalujesz grę, potem aktualizujesz ją wyłącznie oficjalnymi patchami aby uzyskać ostatnią wersję gry podaną w pierwszym przypiętym poście.

5. Tak zainstalowaną grę odpalasz, sprawdzasz czy się uruchamia, ustawiasz opcje gry, sterowania i grafiki i jeżeli wszystko jest już ok, to wychodzisz z niej i robisz kopię całego tak przygotowanego katalogu gry (do łatwego późniejszego odtworzenia).

6. Decydujesz się czy instalować spolszczenie z kotor2.pl czy patche restoration. Wg mojej wiedzy nie można ich łączyć. No chyba, że na forum kotor2.pl dowiesz się, że można instalować spolszczenie na takich patchach, albo że można je instalować na wersji spolszczonej.

7. Zabawa w różne zmieniacze rozdzielczości, to lekkie hakowanie DirectX 9 - tego typu programy mogą nie działać na innej wersji systemu niż XP, a jeżeli zadziałają, to tylko w trybie zgodności. Problem w tym, że gra może potrzebować zgodności z Win98SE, a program hakujący rozdzielczość zgodności z XP, więc często nie da się tego pożenić na Viście czy Win7. W takim wypadku radziłbym olać bo da się grać z tymi dwoma bocznymi paskami na widescreen.

Pamiętaj, że spolszczenie nie działa tak jak sobie myślisz - gra nie jest tak naprawdę spolszczona, lecz uruchamiany jest starter, który zmienia ustawienia gry w taki sposób aby zostały użyte spolszczone pliki. Kiedy nie jest aktywny starter spolszczenia (czyli nie jest odpalona gra), to wszelkie programy próbują modyfikować wersję angielską, a nie spolszczoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2010 o 11:56, Olamagato napisał:

1. Wszystko co robisz z grą robisz z prawami administratora.


Tak robię.

Dnia 06.02.2010 o 11:56, Olamagato napisał:

2. Grę instalujesz i uruchamiasz zawsze w trybie zgodności (najlepiej z Windows
98SE).


Tak zrobiłem. W trybie zgodności z XP, ale działa niby.

Dnia 06.02.2010 o 11:56, Olamagato napisał:

3. Instalujesz zawsze do innego katalogu niż proponowany przez system ponieważ od Visty
istnieje założenie zakazu ręcznej modyfikacji plików programów przez użytkowników. Najlepiej
w tym celu ustalić sobie jeden katalog przeznaczony specjalnie na wszystkie gry (najlepiej
na innej partycji, aby móc na nie j wyłączyć monitorowanie stanu przywrócenia systemu).
Na przykład D:\Gry lub E:\Gry.


Mam na partycji systemowej, ale faktycznie mam C:\GRY

Dnia 06.02.2010 o 11:56, Olamagato napisał:

4. Najpierw instalujesz grę, potem aktualizujesz ją wyłącznie oficjalnymi patchami aby
uzyskać ostatnią wersję gry podaną w pierwszym przypiętym poście.


Tak zrobiłem.

Dnia 06.02.2010 o 11:56, Olamagato napisał:

5. Tak zainstalowaną grę odpalasz, sprawdzasz czy się uruchamia, ustawiasz opcje gry,
sterowania i grafiki i jeżeli wszystko jest już ok, to wychodzisz z niej i robisz kopię
całego tak przygotowanego katalogu gry (do łatwego późniejszego odtworzenia).


Uruchamia się bez problemu po angielsku i w tych małych rozdzielczościach. Problem w tym, że w takiej postaci Kotor 2 jest dla mnie nie do przyjęcia. ;)

Dnia 06.02.2010 o 11:56, Olamagato napisał:

6. Decydujesz się czy instalować spolszczenie z kotor2.pl czy patche restoration. Wg
mojej wiedzy nie można ich łączyć. No chyba, że na forum kotor2.pl dowiesz się, że można
instalować spolszczenie na takich patchach, albo że można je instalować na wersji spolszczonej.


Restration Mod jest zrobiony przez zbyla2, 100% Polaka, który zadbał by oprócz angielskiej wersji moda było dostępne spolszczenie do niego.

Dnia 06.02.2010 o 11:56, Olamagato napisał:

7. Zabawa w różne zmieniacze rozdzielczości, to lekkie hakowanie DirectX 9 - tego typu
programy mogą nie działać na innej wersji systemu niż XP, a jeżeli zadziałają, to tylko
w trybie zgodności. Problem w tym, że gra może potrzebować zgodności z Win98SE, a program
hakujący rozdzielczość zgodności z XP, więc często nie da się tego pożenić na Viście
czy Win7. W takim wypadku radziłbym olać bo da się grać z tymi dwoma bocznymi paskami
na widescreen.


Da się, ale trochę boli, bo mało widać. Kotor2 obsługuje rozdzielczości tylko do 1280x1024

Dnia 06.02.2010 o 11:56, Olamagato napisał:

Pamiętaj, że spolszczenie nie działa tak jak sobie myślisz - gra nie jest tak naprawdę
spolszczona, lecz uruchamiany jest starter, który zmienia ustawienia gry w taki sposób
aby zostały użyte spolszczone pliki. Kiedy nie jest aktywny starter spolszczenia (czyli
nie jest odpalona gra), to wszelkie programy próbują modyfikować wersję angielską, a
nie spolszczoną.


No wiem, wiem, nubem aż takim nie jestem, już kiedyś to spolszczenie instalowałem, ale wtedy było instalowane na gołą grę.

Dla przejrzystości, podsumuję co chcę zainstalować:

1. KotOR2
2. Patche do niego, zeby miał wersję 1.0B (i tu pierwszy zgrzyt, UniWS nie działa z tą wersją, tylko 1.0a)
3. Spolszczenie
4. Restoration mod od zbyla2 + spolszczenie do niego + 4 patche do polskiej wersji owego moda
5. Najlepiej byłoby "zhakować" exeka gry, żeby można było grać w 1920x1080, no ale jak się nie uda to trudno.
6. No i twój mod utrudniający grę, jeśli się da. Chociaż wątpię by był kompatybilny z modem od zbyla2 - szkoda.

Ale problemy napotykam na każdym kroku. Największym jest brak polskich znaków i mała rozdzielczość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2010 o 11:56, Olamagato napisał:

> Nie mam premium. Więc głupi fart.
To tylko 200KB, więc żaden fart. :)


Oj, to jest właśnie fart, bo postanowiłem dla próby to pobrać i ja na przykład nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2010 o 12:32, Feallan napisał:

Da się, ale trochę boli, bo mało widać. Kotor2 obsługuje rozdzielczości tylko do 1280x1024

Coś za coś - gdybyś ustawił sobie na monitorze rozdzielczość 2560x2048, to mógłbyś grać bezproblemowo przy rescalingu 1:2. Takiej przekładki praktycznie nie widać na ekranie bo nie wpływa ona na jakość. Przy 1920x1536 masz przekładkę 2:3, co też minimalnie wpływa na jakość (co trzeci piksel jest usuwany).

No, ale na kiepskim monitorze LCD rzeczywiście obraz będzie wyglądał paskudnie jeżeli użyjesz innych rozdzielczości i to jeszcze z zaburzeniem proporcji ekranu (aspect ratio).

Dnia 06.02.2010 o 12:32, Feallan napisał:

No wiem, wiem, nubem aż takim nie jestem, już kiedyś to spolszczenie instalowałem, ale
wtedy było instalowane na gołą grę.

Tylko, że to od dawna nie jest aktualne. Niespatchowany KotOR 2 jest praktycznie niegrywalny, więc nie ma co tu kombinować. Nawet spatchowany wszystkim co możliwe jest potwornie zabugowany.

Dnia 06.02.2010 o 12:32, Feallan napisał:

2. Patche do niego, zeby miał wersję 1.0B (i tu pierwszy zgrzyt, UniWS nie działa z tą wersją, tylko 1.0a)

Wywalić.

Dnia 06.02.2010 o 12:32, Feallan napisał:

4. Restoration mod od zbyla2 + spolszczenie do niego + 4 patche do polskiej wersji owego moda

OK, zakładając, że taka jest zalecana kolejność instalacji.

Dnia 06.02.2010 o 12:32, Feallan napisał:

5. Najlepiej byłoby "zhakować" exeka gry, żeby można było grać w 1920x1080, no ale jak
się nie uda to trudno.

Gdyby to było takie proste, to już by to zrobiono.

Dnia 06.02.2010 o 12:32, Feallan napisał:

6. No i twój mod utrudniający grę, jeśli się da. Chociaż wątpię by był kompatybilny z
modem od zbyla2 - szkoda.

Jestem niemal pewien, że jest na 100% zgodny. Rozpakuj sobie oba mody i porównaj czy jakieś pliki się powtarzają. Mój mod, to w większości zmiany w niezwykle rzadko używanych plikach .2da. Nie widziałem jak na razie ani jednego moda, który by te same pliki modyfikował. Oczywiście poza kopiami mojego.

Dnia 06.02.2010 o 12:32, Feallan napisał:

Ale problemy napotykam na każdym kroku. Największym jest brak polskich znaków i mała rozdzielczość.

Zmniejsz rozdzielczość monitora, to problem zniknie. 1280x1024 to rozdzielczość odpowiadająca w technice RTV sygnałowi HD. Taki obraz jest wystarczająco szczegółowy, żeby komfortowo grać na full HD. Co do polskich znaków to jest to wyłącznie Twoja wina. Coś po drodze musiałeś skopać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 14:33, Olamagato napisał:

Tylko, że to od dawna nie jest aktualne. Niespatchowany KotOR 2 jest praktycznie niegrywalny,
więc nie ma co tu kombinować. Nawet spatchowany wszystkim co możliwe jest potwornie zabugowany.


Gołą, tzn. bez modów. Patche instalowałem.

Dnia 08.02.2010 o 14:33, Olamagato napisał:

Gdyby to było takie proste, to już by to zrobiono.


UniWS właśnie to robi. ;)

Dnia 08.02.2010 o 14:33, Olamagato napisał:

Jestem niemal pewien, że jest na 100% zgodny. Rozpakuj sobie oba mody i porównaj czy
jakieś pliki się powtarzają. Mój mod, to w większości zmiany w niezwykle rzadko używanych
plikach .2da. Nie widziałem jak na razie ani jednego moda, który by te same pliki modyfikował.
Oczywiście poza kopiami mojego.


Jak zerkałem, to pliki się nie powtarzają. Ten restoration mod to jakieś absurdalne liczby małych pliczków, więc nigdy nie ma pewności, czy coś się nie powtarza, ale raczej nie.

Dnia 08.02.2010 o 14:33, Olamagato napisał:

Zmniejsz rozdzielczość monitora, to problem zniknie. 1280x1024 to rozdzielczość odpowiadająca
w technice RTV sygnałowi HD. Taki obraz jest wystarczająco szczegółowy, żeby komfortowo
grać na full HD. Co do polskich znaków to jest to wyłącznie Twoja wina. Coś po drodze
musiałeś skopać.


No problem w tym, że mam LCD-ka. Nie najlepszego zresztą. Chyba po prostu muszę ustawić 1280x1024 i pogodzić się z czarnymi pasami (i olać te grakujące 56 pikseli w pionie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 16:29, Feallan napisał:

UniWS właśnie to robi. ;)

Nie robi bo jeżeli nie działa na innej wersji gry niż przewidziana, to tylko dlatego, że hakuje kod gry.
Dobrze zrobiona tego typu nakładka odpala swojego agenta, który działa jak emulator DirectX i nie musi wtedy bazować na konkretnym kodzie gry. Niestety w wielu wypadkach to nie będzie działać.

Dnia 08.02.2010 o 16:29, Feallan napisał:

Jak zerkałem, to pliki się nie powtarzają. Ten restoration mod to jakieś absurdalne liczby
małych pliczków, więc nigdy nie ma pewności, czy coś się nie powtarza, ale raczej nie.

Jak "zerkałeś"? Jeżeli "na oko", to jest to bezwartościowe sprawdzenie.
Rozpakuj oba mody, a następnie odpal jakąś wyszukiwarkę duplikatów i jako kryterium wybierz wyłącznie nazwy (żadnej zawartości, CRC, czy długości lub dat). Wtedy jeżeli liczba duplikatów wyjdzie zero lub powielać się będą jedynie takie pliki jak readme itp. możesz mieć pewność, że oba mody mogą ze sobą współpracować.
Jak już mówiłem to, że mogą jestem pewien na 99%.

Co do restoration moda - liczba plików do modyfikacji jest tak "absurdalna" z dwóch powodów:
1. Niemal wszystkie pliki są zapakowane w kilkumegabajtowe paczki.
2. Powielanie nazw plików dla zupełnie różnych obiektów w grze jest w tej części normą. Tak więc, aby ten problem rozwiązać trzeba stosować różne poziomy podkatalogów w Override lub bardzo żmudnie powielać zawartość plików i separować ich nazwy.
Tak więc przyzwyczajaj się. :)

Dnia 08.02.2010 o 16:29, Feallan napisał:

No problem w tym, że mam LCD-ka. Nie najlepszego zresztą. Chyba po prostu muszę ustawić
1280x1024 i pogodzić się z czarnymi pasami (i olać te grakujące 56 pikseli w pionie).

Masz dwa sposoby. Pierwszy, to zezwolić na przeskalowanie dokonywane przez monitor, a drugi, to nie zezwolić.
Musisz najpierw ustalić czy potrzebny byłby upscaling czy downscaling. Upscaling w wykonaniu elektroniki monitora jest zazwyczaj fatalny, więc tego nie polecam, z kolei downscaling pogarsza i tak kiepską już rozdzielczość. Z tego co piszesz wynika, że Twój monitor chodzi w rozdzielczości 1920x1080 (której odpowiada przy proporcji 4:3 rozdzielczość 1440x1080).
Dla najlepszej gry bez jakiegokolwiek rescalingu proponowałbym Ci wyłączenie przeskalowywania monitora i odpalenie gry w 1280x1024 (5:4) lub 1280x960 (4:3). Właściwie nie masz innej opcji - chyba, że miałbyś monitor 1920x1200, który pozwalałby nieźle przeskalować rozdzielczość 800x600 w grze. Przy czym nieźle nie oznacza, że efekt byłby niezły bo jest to raczej kiepska rozdzielczość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. > Jak "zerkałeś"? Jeżeli "na oko", to jest to bezwartościowe sprawdzenie.

Dnia 09.02.2010 o 04:58, Olamagato napisał:

Rozpakuj oba mody, a następnie odpal jakąś wyszukiwarkę duplikatów i jako kryterium wybierz
wyłącznie nazwy (żadnej zawartości, CRC, czy długości lub dat). Wtedy jeżeli liczba duplikatów
wyjdzie zero lub powielać się będą jedynie takie pliki jak readme itp. możesz mieć pewność,
że oba mody mogą ze sobą współpracować.
Jak już mówiłem to, że mogą jestem pewien na 99%.


Żadnych duplikatów nie ma. Chyba, że Easy Duplicate Finder się myli. ;)

Dnia 09.02.2010 o 04:58, Olamagato napisał:

Musisz najpierw ustalić czy potrzebny byłby upscaling czy downscaling. Upscaling w wykonaniu
elektroniki monitora jest zazwyczaj fatalny, więc tego nie polecam, z kolei downscaling
pogarsza i tak kiepską już rozdzielczość. Z tego co piszesz wynika, że Twój monitor chodzi
w rozdzielczości 1920x1080 (której odpowiada przy proporcji 4:3 rozdzielczość 1440x1080).
Dla najlepszej gry bez jakiegokolwiek rescalingu proponowałbym Ci wyłączenie przeskalowywania
monitora i odpalenie gry w 1280x1024 (5:4) lub 1280x960 (4:3). Właściwie nie masz innej
opcji - chyba, że miałbyś monitor 1920x1200, który pozwalałby nieźle przeskalować rozdzielczość
800x600 w grze. Przy czym nieźle nie oznacza, że efekt byłby niezły bo jest to raczej
kiepska rozdzielczość.


LCD chyba nigdy nie skalują dobrze obrazu. Dobrze, że Windows 7 taki głupi nie jest i nie rozciąga obrazu, tylko dodaje te czarne pasy. Cóż, niech będą, no trudno. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 12:59, Feallan napisał:

LCD chyba nigdy nie skalują dobrze obrazu. Dobrze, że Windows 7 taki głupi nie jest i
nie rozciąga obrazu, tylko dodaje te czarne pasy. Cóż, niech będą, no trudno. ;)

To nie jest właściwość Windows, ale karty graficznej i jej sterownika. Zarówno karty Nvidii i ATI oferują rescaling lub jego brak, ale różnią się interfejsem: nVidia próbuje upraszczać temat czym doprowadza czasem do konsternacji rozumiejącego w czym rzecz użytkownika. Z kolei ATI daje wybór techniczny, czym może wprawić w zakłopotanie początkującego użytkownika (który nie rozumie że LCD ma tylko jedną rozdzielczość i jeden schemat kolorów, albo nawet nie rozumie pojęcia rozdzielczości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 11:18, Olamagato napisał:

To nie jest właściwość Windows, ale karty graficznej i jej sterownika. Zarówno karty
Nvidii i ATI oferują rescaling lub jego brak, ale różnią się interfejsem: nVidia próbuje
upraszczać temat czym doprowadza czasem do konsternacji rozumiejącego w czym rzecz użytkownika.
Z kolei ATI daje wybór techniczny, czym może wprawić w zakłopotanie początkującego użytkownika
(który nie rozumie że LCD ma tylko jedną rozdzielczość i jeden schemat kolorów, albo
nawet nie rozumie pojęcia rozdzielczości).


Mam na jednym kompie WinXP i Win 7. Na XP mi rozciąga. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 14:24, Feallan napisał:

Mam na jednym kompie WinXP i Win 7. Na XP mi rozciąga. :)

OK. Tyle że sterowniki do tej karty masz zupełnie różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 15:53, Olamagato napisał:

OK. Tyle że sterowniki do tej karty masz zupełnie różne.


Te same, tylko jedne do 7, drugie do XP. Ale starczy już, offtop robimy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować