Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

U mnie niestety nie pomogło przełączenie na jeden rdzeń. W ogóle sprawa jest dosyć dziwna. Raz nie ma najmniejszych problemów z uruchomieniem tylko niestety co jakiś czas wywala na pulpit (więc często muszę robić quick save) a czasami dochodzi do reklamy Lucas Artsu i tak jak bym nacisnął alt + tab, program jest uruchomiony w pasku ale nie mogę go przywrócić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku KotORów najbardziej skuteczne jest najprawdopodobniej zgłaszanie przy każdym nowym wypuście sterownika, że KotOR nie działa. Wystarczy zgłaszać jedynkę ponieważ jeżeli jedynka się uruchomi i będzie poprawnie działać, to niemal na bank uruchomi się też dwójka.
Jeżeli takich zgłoszeń "upierdliwych" klientów będzie dużo, to jest większa szansa na to aby kolejne wersje sterowników wciąż KotORy obsługiwały. Niestety co jakieś większe zmiany w sterownikach, to problem się powtarza. I oczywiście należy molestować zarówno na stronie suportu technicznego ATI jak i nVidii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, po trzech latach od zakupienia (!), zacząłem w końcu grać w the Sith Lords. Wszystko za sprawą wspomnianego w poście wyżej TSLRCM. O dziwo, po ustawieniu wszystkich detali na max, zainstalowaniu tego i kilku innych kompatybilnych modów, gra działa jak złoto. Tyle się naczytałem o problemach na nowszych sterownikach, a tu taka miła niespodzianka. Co prawda jestem dopiero na asteroidzie Peragus, ale jak na razie na żadne kłopoty graficzne nie trafiłem.

Jedyna rzecz, która mnie lekko wkurza to mały bug przy uruchamianiu gry - za każdym razem gdy w menu z autorun dam Game gra wywala się przy pierwszej próbie odczytania płyty za każdym razem i muszę powtórzyć proces. Wtedy gra uruchamia się bez problemu, ale... w oknie. Na szczęście bez problemu mogę przełączyć się na tryb pełnoekranowy. Da się coś z tym fantem zrobić? Ten tryb okienkowy to akurat może być wina modyfikacji, bo przy pierwszym uruchomieniu czystej gry tak nie było.

Mam angielską (UK) wersję na 4 CD (chyba premierową). Gra jest oczywiście zaktualizowana do wersji 2.10 (musiałem zrobić ręcznie aktualizację do patcha 1.01a a potem 1.01b, bo automatyczna aktualizacja nie chciała działać). Gram na Windows Vista 64-Bit SP2, grafika 8800GT, sterowniki nie najnowsze, ale i niezbyt stare (wersja 190.38).

Znajomy wspominał, że no cd crack mógłby pomóc, ale nie chciałbym się uciekać do tak drastycznych metod, jeśli jest jakieś lepsze rozwiązanie?

Tak poza tym, po kilku godzinach grania, stwierdziłem, że gra ma ten klimat, który tak bardzo spodobał mi się w pierwszej części. Wiele sobie obiecuję po tym tytule :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że wyszła finalna wersja moda od DeadlyStream, akurat będę miał co robić na wakacjach. Grałem ostatnio bodajże kobietą sentinelem i korzystałem z moda (postać miała głowę Bastili), a w pewnym momencie, gdy odlatywałem z

Spoiler

akademii na Telos

gra mi się wysypała. Pewnie był to konflikt plików appearance.2da. Trzeba będzie pobawić się w merge...

Natomiast co do klimatu - dwójka ma dużo lepszy i właściwie taki sam jak Oryginalna Trylogia i Epizod I (któremu znakomitego klimatu nie można odmówić!), a wpływ na to mają zarówno kolorystyka, jak i znakomita muzyka Marka Griskeya, który skomponował prawdziwe dzieło w duchu Johna Williamsa. Szkoda, że w jedynce Soule nie miał "pod ręką" żadnej orkiestry, tylko musiał emulować ją elektronicznie, przez co soundtrack jest sztuczny (a w Total Annihilation pokazał, że może skomponować coś równie niesamowitego jak dzieła Williamsa, na którym zresztą też się wzoruje i uważa za jednego z ulubionych kompozytorów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 01:18, GanD napisał:

Znajomy wspominał, że no cd crack mógłby pomóc, ale nie chciałbym się uciekać do tak
drastycznych metod, jeśli jest jakieś lepsze rozwiązanie?

A po co uruchamiasz z autoruna? Nie możesz bezpośrednio? Możliwe, że tylko launcher z płyty ma bugi. Rozstrzygający jest tylko plik exe loadera gry (i skrót do niego).
Jeżeli ktoś ma cracka, a jak wiadomo są tacy, to uruchamia wtedy bezpośrednio taki plik. Stąd może utrwalić się opinia, że crack rozwiązuje jakieś problemy.

Co do Peragus, to jest to moim zdaniem najlepsza i najlepiej zrobiony kawałek gry, więc nie można po nim oceniać całości. Dobrze by było gdyby restoration mody utrzymały choćby jego poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tu taka inspirowana trochę TORem tekstura nad która pracuje [oryginalne tekstury zrobione były przez Dartha Darkusa, pozwolił je modyfikować a ja dopasowuje je do colar fixa + nanoszę tam jakieś drobne poprawki]

No i ponawiam pytanie - czy ktoś skończył już całego KOTORa 2 z restoration modem.

20100409132449

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 16:40, revolt505 napisał:

Mam takie pytanko. Co mogę zrobić z tymi bilonami (czy jak to tam się nazywa) wygranymi
w wyścigach na Tatooine?


Sprzedać za credyty.
Radze poszukać po różnych sklepach, z tego co pamiętam gdzieś można te zarobione talony z wyścigów sprzedawać dużo drożej niż na samym tatooine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 16:40, revolt505 napisał:

Mam takie pytanko. Co mogę zrobić z tymi bilonami (czy jak to tam się nazywa) wygranymi
w wyścigach na Tatooine?


Polecam sprzedać u Suvama Tana na stacji orbitującej dookoła Yavina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę jakoś uzyskać tą kartę lub wymknąć się na pustynie bez podejmowania tego questu dla korporacji? Staram się być tym bardziej dobrym, więc ten quest nie pasuje do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 16:58, revolt505 napisał:

Czy mogę jakoś uzyskać tą kartę lub wymknąć się na pustynie bez podejmowania tego questu
dla korporacji? Staram się być tym bardziej dobrym, więc ten quest nie pasuje do mnie.


Mogę tylko powiedzieć, ze ten quest da się rozwiązać w sposób pokojowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 17:20, Patryk_R1 napisał:

Mogę tylko powiedzieć, ze ten quest da się rozwiązać w sposób pokojowy.


Chodzi ci o ten quest, który zleca mi korporacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, składam sobie powoli mod-pack, w którym chciał bym zawrzeć jak najwięcej fixów do TSL.
W czym rzecz - owy mod pack ma być kompatybilny z TSLRC modem i USM [USM oczywiście w wersji już kompatybilnej też z TSLRC]
Na dziś dzień zawarte w nim sa wszystkie Robe Fixy [poprawki tekstur i modeli szat jedi, konkretnie spieprzonych przez Obsidian kołnierzy], Stabiliser Mask Fix [na screnie widoczny efekt tej poprawki,fix ten nie mam pojęcia niestety do kogo nalezy, znalazłem taki poprawiony model gdzieś w zbiorach moich jeszcze z pcgamemods, niestety bez pliku readme z autorem], dodatkowo dołozyłem tam poprawki dotyczące animacji i efektów które usuwają pewne efekty mocy jedi wprowadzając nieco realizmu star warsowego.

I tu pytanie do osób które interesują się sceną modową kotora - ktokolwiek zna jeszcze jakieś ciekawe fixy które w samą grę nie ingeruja [mówię tu o mechanice i zmianach w rozgrywce, statystykach etc] a poprawiają/usprawniają wizualnie tsl podawajcie dane mody i namiary na nie.
Finalnie chce z tego wszystkiego złożyć paczkę która będzie zawierać TSLRC moda + USM + Wszystkie zebrane fixy.
Można by taka paczkę wtedy dać chłopakom z kotor2.pl i zarzucić tez na filefronta, był by to idealny pack dla wszystkich co chcieli by poszarpać w maksymalnie poprawionego i połatanego TSLa a nie bardzo lubią zasysać i wyszukiwać po kilka[naście] modów i składać je do kupy.

Poniżej 3 screeny obecnych fixów jakie wyszperałem.

20100414201324

20100414201341

20100414201354

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem robić questy na tej pustynnej planecie. Gdzie radzilibyście lecieć dalej? (mam zamiar lecieć na manaan, bo tam muszę się spotkać z jakimś gościem, bo dostałem dziwny cyfronotes) Gdzie znajdę ostatniego towarzysza, którego portret znajduje się na środki ekranu postaci? Jak pozbyć się gzików ze statku? No i na koniec: czy kotor 2 naprawdę jest tak bardzo gorszy od jedynki? Mnie razi trochę grafika w jedynce (tak naprawdę to tylko szaty jedi) i tak się zastanawiam czy by nie kupić kotora 2 po przejściu jedynki. (chociaż to spolszczenie mnie odstrasza) Może jest jakiś mod do pierwszej części poprawiający grafikę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 20:51, revolt505 napisał:

Właśnie skończyłem robić questy na tej pustynnej planecie. Gdzie radzilibyście lecieć
dalej? (mam zamiar lecieć na manaan, bo tam muszę się spotkać z jakimś gościem, bo dostałem
dziwny cyfronotes) Gdzie znajdę ostatniego towarzysza, którego portret znajduje się na
środki ekranu postaci? Jak pozbyć się gzików ze statku? No i na koniec: czy kotor 2 naprawdę
jest tak bardzo gorszy od jedynki? Mnie razi trochę grafika w jedynce (tak naprawdę to
tylko szaty jedi) i tak się zastanawiam czy by nie kupić kotora 2 po przejściu jedynki.
(chociaż to spolszczenie mnie odstrasza) Może jest jakiś mod do pierwszej części poprawiający
grafikę?

1. Manaan lub Kashyyyk. Na krobian najlepiej polecić jako ostatnią.
2. Tą postać znajdziesz na Kashyyk
3. Na Manaan można kupić trutkę
4. Szaty Jedi w KotOR II wyglądają lepiej
5. W KotOR II warto zagrać. Tym bardziej, że są już mody przywracające zakończenia urwanych wątków (twórcy spieszyli się z wydaniem gry stąd mało Questów pobocznych i sporo buów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gizki możesz również sprzedać na Manaan handlarzowi egzotycznymi okazami, jak uda ci się mu je opchnąć (musisz mieć cokolwiek rozwiniętą Perswazję). Truciznę kupisz u sprzedawcy na Tatooine, który jest widoczny jako pierwszy po wyjściu z Ebon Hawka. Jest też trzeci sposób, chociaż musisz je tolerować - w końcu na jednej z planet pójdą w cholerę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 20:51, revolt505 napisał:

No i na koniec: czy kotor 2 naprawdę
jest tak bardzo gorszy od jedynki? Mnie razi trochę grafika w jedynce (tak naprawdę to
tylko szaty jedi) i tak się zastanawiam czy by nie kupić kotora 2 po przejściu jedynki.



Nie jest gorszy a jest lepszy. Przynajmniej pod względem dwóch czynników: klimatu, bardziej mrocznego i dojrzalszego, a także muzyki. Griskey stworzył jeden z najlepszych soundtrackow do gier. Ja za "II" dałbym sporo kasy. ;) Zatem kupuj spokojnie. Jeśli grałbyś bez modów to wkurzajace byłyby pewne nieścisłości i braki w grze, np. wątek z robotami, czy też z zamknięte drzwi, które dokądś prowadzą, ale ni ma rady, żeby je otworzyć. Ale w sumie w niczym to nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować