Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Z samym spolszczeniem najlepiej jest na początku (Peragus i Telos robiiono chyba od nowa, bo im się nie podobało), później poziom jest baaardzo różny, no i kwestie dla kobiety pozostają nieprzetłumaczone (pewnie jakaś część jest, ale co z tego, skoro nie doczekała sie publikacji). Sam chętnie bym pomógł w wolnym czasie na dokończenie projektu, bo trochę go szkoda, ale jakoś nikt z większą inicjatywą nie wychodzi...
A jak serio się za USM weźmiesz, to życzę powodzenia ;) I oczywiście czekam na publikację paczki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli się wezmę za USM i go skończę, to zapewne ludzie tacy jak ty - jesli grasz ze spolszczeniem, bedą go musieli beta-testować =)
Sam oczywiście też bym wszystko u siebie sprawdzał na bieżąco.
No i musiał bym się też skontaktować ze zbylem, on jako współautor TSLRC robił także bankowo tego patchera pozwalającego USMa instalować kompatybilne z RC, więc musiał bym jakoś i z nim współpracować żeby do spolszczonego USMa zrobili on i stoney odpowiedniego patchera na polskie RC.

Generalnie za dwa tygodnie w koncu odbiorę mój cholerny upragniony urlop, a że nigdzie nie wypuszczam się to może wtedy przysiąde te 2-3dni i przetłumaczę wszystkie opisy saberów i krzystzałów [tłumaczenie dodatkowych dialogów musiał bym sobie obczaić tutorialem, kiedyś niby cos tam do pierwszego kotora spolszczałem, ale muszę sobie przypomnieć z czym to się jadło, chcociaz pakiet kootor toolsów i róznorakich uti, dlg, 2da edytorów na kompie ciagle mam więc nie będzie tak źle]

A mod packa pod angielską wersję upnę dziś wieczorem, jak tylko przejrzę te stare archiwa z pcgamemods [a tego deko jest, bodajże koło 450-550 modów mam zarchiwizowanych], nóż widelec jeszcze tam znajdę coś ciekawego do dorzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię się bawić w beta-testy, więc się nie bój ;) Aktualnie KotORa II nie mam nawet zainstalowanego (taa, o zgrozo!), zwykle gram po polsku, ale następne podejście chyba będzie w engliszu, chcę kobietą pograć.
Tego patchera robił Stoney, czy zbyl coś przy tym majstrował - nie mam pojęcia (choć pewnie tak).

Co do samego spolszczenia gry - orientujesz się może, czy ktoś przy tym jeszcze majstruje, czy też projekt jest kompletnie martwy i czeka na wskrzeszenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia aktualizacja spolszczenia miała miejsce okrągły rok temu, konkretnie 1szego kwietnia 2009.
Od tamtej pory chyba projekt leży i kwiczy.

A patchera do USM jednak robił sam Stoney.
Hmm to może trochę pogmatwać sprawę, trzeba będzie przejrzeć wszystkie pliki z patchera i zobaczyć co może skomplikować sprawę.
Ewentualnie jak będę miał samego USMa już spolszczonego [wszystkie opisy + dialogi] a dalej nie będę mógł podołac pomęczę zbyla mailowo żeby mnie jakoś wsparł =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten mod jest NAJ NAJ NAJ najważniejszy, to chyba wiesz:

http://www.deadlystream.com/forum/f123/sith-lords-restored-content-mod-final-1-5-version-here-1158.html

Z tamtego tematu: USM-compatibility patch can be downloaded in download section over at deadlystream.com. Nie szukałem, czy takie cuś rzeczywiście tam jest, ale jak napisali, że tak, to musi być.

Poza tym dodaj do paczki utrudniającego moda autorstwa Olamagato. Bez niego Kotor 2 śmiesznie łatwy jest. Tylko najpierw się go zapytaj. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 20:53, Feallan napisał:


Ekhem, toc przeciez napisałemże w paczce będzie TSLRC.

Dnia 21.04.2010 o 20:53, Feallan napisał:

Z tamtego tematu: USM-compatibility patch can be downloaded in download section over
at deadlystream.com. Nie szukałem, czy takie cuś rzeczywiście tam jest, ale jak napisali,
że tak, to musi być.


J/w też pisałem że w paczce będzie już gotowy USM połączony z patcherem Stoneya, tak zeby można go było instalowac prosto na TSLRC.

Dnia 21.04.2010 o 20:53, Feallan napisał:

Poza tym dodaj do paczki utrudniającego moda autorstwa Olamagato. Bez niego Kotor 2 śmiesznie
łatwy jest. Tylko najpierw się go zapytaj. ^^


Moda zmieniającego trudność wrzucać nie będę, ewentualnie jeśli już to mogę go wrzucić jako osobny odseparowany mod. Nie każdy lubi takie rzeczy [osobiście gram na hardcore modzie Beancountera no i generalnie lubię takowe mody do kotora, ale nie będę narzucał komuś z góry takich zmian w gameplayu]


Ogółem cały modpak zawierać będzie w sumie kosmetyczne zmiany i poprawki.
Nie ma tu żadnych dodatkowych przedmiotów [nie licząc tego co dodaje usm], nie ma tez żadnych wybajerzonych dodatkowych treści [od tego jest TSLRC nic nie będę do niego dodawał], ot tylko taka kosmetyka drobnych irytujących błędów w grafice i trochę lepszych tekstur dla niektórych postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 21:13, Pietro87 napisał:

Moda zmieniającego trudność wrzucać nie będę, ewentualnie jeśli już to mogę go wrzucić
jako osobny odseparowany mod. Nie każdy lubi takie rzeczy [osobiście gram na hardcore
modzie Beancountera no i generalnie lubię takowe mody do kotora, ale nie będę narzucał
komuś z góry takich zmian w gameplayu]


No nie każdy lubi. Tylko prawie każdy. Jedna osoba na dziesięć tysięcy powie Ci, że Kotory są trudne. ;)

Dnia 21.04.2010 o 21:13, Pietro87 napisał:

Ogółem cały modpak zawierać będzie w sumie kosmetyczne zmiany i poprawki.
Nie ma tu żadnych dodatkowych przedmiotów [nie licząc tego co dodaje usm], nie ma tez
żadnych wybajerzonych dodatkowych treści [od tego jest TSLRC nic nie będę do niego dodawał],
ot tylko taka kosmetyka drobnych irytujących błędów w grafice i trochę lepszych tekstur
dla niektórych postaci.


TSLRC to jest bardzo duży mod, dodaje dużo, ale tylko to, co zostało wycięte. Dopiero z nim gra jest pełna. A że nie ma dodanego nic od fanów - to dobrze. Ja zagrałem w moda Yavin 4 do pierwszego Kotora. Miałem po tym taką postać, że gdyby się dało, to bym Malaka pięściami zatłukł.

BTW: Wie ktoś, kiedy będzie M4-78EP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2010 o 21:41, Feallan napisał:

BTW: Wie ktoś, kiedy będzie M4-78EP?


A w ogóle ktoś nad tym pracuje jeszcze ?


Ok mod-packa skleiłem, mogłem go w sumie zatytułować v 1.0, bo zamierzam go kiedyś może rozwinąć np o lepsze tektury zbroi light/mid/heavy i broni dystansowych jeśli oczywiście takowe gdzieś znajdę i dadzą się dopasować odpowiednio.

Poniżej zawartość :


TSL Restored Content :
Nie trzeba przedstawiać, mod przywraca wiekszosc wycietych z gry treści.

Ultimate Saber Mod :
Mod dodaje do gry cała mase nowych mieczy swietlnych.

Robe Fixes :
Poprawka tektur szat jedi.

Jal Shey Armors Reskin :
Nowe, lepszej jakości tektury w/w zbroi.

Darth Malak Armor Reskin :
Poprawna tektura zbroi Dartha Malaka.

Mask Fix :
Poprawiony model masek stabilizacyjnych.

Carth Onasi Reskin :
Zmiana wygladu ubrania Cartha na Admirała Republiki.

Mandalorians Reskin HD :
Wysokiej jakości tektury mandalorian.

Prequel Sabers Fix :
Poprawione tektury ostrzy mieczy swietlnych.

Force Lightning HD :
Wysokiej jakości efekty mocy Force Lightning.

Nihilus Reskin - Lord of Hunger :
Wysokiej jakości skin Dartha Nihilusa.

Revan HD Skin :
Wysokiej jakości skin Dartha Revana.

Trayus Academy Fix :
Poprawka modeli postaci w akademi na Malachorze V

Revan Cutscene Fix :
Poprawiona scenka z Revanem, skorygowane moce które źle się wyświetlały.

Force Crush Sound Fix :
Poprawny dźwięk force crusha.

Ithorians HD Reskin :
Poprawione tektury ithorianów.

T3 HD Reskin :
Wysokiej jakości tektura T3.

Toydarian HD Reskin :
Wysokiej jakości tektura toydarianina.

Harbringer Reskin :
Poprawiona tektura Harbringera.

Naar Shada Skybox HD :
Wysokiej jakości tła na naar shada.

Weapon Finesse Icon Fix :
Skorygowane ikony atutów finezji.

Link do downloadu : http://www.megaupload.com/?d=KV8TYEAY


Jak widać, sam mod pack to iście kosmetyczne, drobne zmiany, głównie irytujących niedoróbek jak np źle obłożone tektury, źle wyświetlane efekty, źle dobrane modele postaci w akademii na malachorze itp pomniejsze bzdety.
Instrukcja co w jakiej kolejności instalować znajduje się w archiwum z modami.
Znajduje się tam tez unwis + instrukcja do niego [programik ów pozwala przerabiać rozdzielczość kotora na widescreen 16/9, 16/10]
Dorzuciłem tam też czysty sprawdzony no-cd exe, wiele osób go często poszukuje po sieci a z tego co wiem teraz zapanowała jakaś moda na wrzucanie w oba kotorowe no-cd cracki rożnych trojanów i wirów, tu jak ktoś chce jest sprawdzony mój własny no-cd.exe file.

Z tego co wiem kompa mam czystego od wszelkich syfów, korzystam z aviry premium i sunbelta, nie mniej wiadomo że należy każdy pobierany plik sobie przeskanować u siebie na własną rękę.

Zaznaczam nie jestem autorem powyższych modów, w pliku z instrukcją są credity dla wszystkich oryginalnych twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 23:16, Pietro87 napisał:

Zaznaczam nie jestem autorem powyższych modów, w pliku z instrukcją są
credity dla wszystkich oryginalnych twórców.


Niemniej nieźle, że komus chce się tego szukać i skompilować. Okejka!

A są mody HD na otoczenie? :>

PS. Plik uszkodzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2010 o 06:20, Ostrowiak napisał:

A są mody HD na otoczenie? :>


Nie, bo wtedy paczka by ważyła koło 1.5 gb.
A powiem szczerze, że nie wszystko w HD modzie na tektury planet i otoczenia jest dobrze zmontowane.
Niektóre zmiany zaliczył bym na spory minus i mocne przekombinowanie, nie jestem fanem HD moda, giera mimo kilku lat i bez tego na max ustawieniach nie wygląda źle =)

Dnia 22.04.2010 o 06:20, Ostrowiak napisał:

PS. Plik uszkodzony


Cholerny megaupload =.=
Muszę lecieć za 25 min do roboty, jak wrócę to reupnę paczkę na kilka serwisów żeby nie było takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 11:58, Pietro87 napisał:

Cholerny megaupload =.=


Spokojnie, nie gorączkuj się, u mnie paczka rozpakowała się bez problemów ;P Za to w instrukcji natrzaskałeś bugami.
Niemniej dzięki, postaram się te nowinki posprawdzać za jakiś czas ;) Może nawet dziś, żeby sprawdzić, czy faktycznie wszystko działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzekomą instrukcję pisałem hmm bez bicia mówię na odwal się, byle tylko było zaznaczone co jest w środku i w jakiej kolejce to instalować =P
Miałem tam w ogóle nic nie wrzucać, prócz creditów oryginalnych autorów, ale w sumie pomyślałem że nie każdy pokuma co w jakiej kolejności instalować to skrobnąłem takiego "babola" na szybko ^^

To jednak upek na megaupie działa, dobrze wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 16:31, Pietro87 napisał:

Teoretycznie wszystko w paczce jest kompatybilne z polską wersją gry [z naszym fanowskim
spolszczeniem], oprócz TSLRC i USM

To jak to zainstaluję na polską wersję to nie będzie działać, czy zadziała ale w dodanych rzeczach będą angielskie teksty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 15:29, Krzycho napisał:

To jak to zainstaluję na polską wersję to nie będzie działać, czy zadziała ale w dodanych
rzeczach będą angielskie teksty?


TSLRCM zadziała, bo jest tam paczka z kilkoma językami, w tym polska. Trudno powiedzieć jak z USM.

@Pietro87
Zainstalowałem, wszystko działa bez problemów, ale pogram w to na poważnie kiedy indziej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 23:16, Pietro87 napisał:


> BTW: Wie ktoś, kiedy będzie M4-78EP?

A w ogóle ktoś nad tym pracuje jeszcze ?


Em, zbyl2 pisał gdzieś, że to będzie ich następny projekt po TSLRC...

Dnia 21.04.2010 o 23:16, Pietro87 napisał:

Ultimate Saber Mod :
Mod dodaje do gry cała mase nowych mieczy swietlnych.


A to w końcu jak jest z tym modem na wersji PL? Działa, tylko że są angielskie teksty? Mam nadzieję? :)

Dnia 21.04.2010 o 23:16, Pietro87 napisał:

Instrukcja co w jakiej kolejności instalować znajduje się w archiwum z modami.
Znajduje się tam tez unwis + instrukcja do niego [programik ów pozwala przerabiać rozdzielczość
kotora na widescreen 16/9, 16/10]


Aaa, tu Cię mam. :) Uniws działa tylko na wersji 1.0, lub 1.0a Kotora 2. Nie widzi wersji 1.0b, a właśnie na tą wersję są robione wszystkie mody. Przynajmniej mi nie działał (zarówno na Win XP, jak i 7), i ani na forum Kotor2.pl, ani tu nikt nie mógł mi pomóc.

A tak w sumie to mogłeś wrzucić te patche do paczki z modami. Niby to nie mody, ale i tak trzeba instalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osoby z polską wersją zwyczajnie pomijają instalacje USMa który z polonizacją nie jest kompatybilny, instalują sobie za to TSLRC pod polską wersje a z mojego packa dodatkowe fixy i poprawki [które się tam znajdują w oddzielnym folderze] zadziałają bez problemu.
Same poprawki tekstur będą działać normalnie z każda wersją bo nie ingerują w żadne pliki, ot nadpisują tylko niektóre grafiki.

A poniżej reupload, z poprawioną instrukcją [bo faktycznie jak do niej dziś zajrzałem to wygląda strasznie o.0] i z dodatkowym elementem - reskinem większości zbroi light/mid/heavy na lepszej jakości tektury.

Link do downloadu : http://www.megaupload.com/?d=OWPPNARS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Double post bo edycja wygasła =.="

Unwis działa mi normalnie z wersją 211427 kotora2 [czyli patch "b" finalny]
Tak samo z pierwszym kotorem.
W obu mam ustawioną rodziałkę 16/10 : 1440/900.
Nigdy nie miałem z nim problemów.
Na bank robisz wszystko poprawnie i po kolei ? W odpowiednim miejscu zmieniasz wartości w pliku ini ? W grze masz ustawioną w menu konfiguracji rozdzielczość 1280/960 przed zrobieniem widescreen patcha ?

A co do patchy - jak by je wrzucał, tak samo jak np HD tekstury dla poszczególnych planet i inne bzdety to ta paczka z czasem by się rozrosła do rozmiarów ponad 1.5gb.
Z resztą chyba każdy właściciel kotora ma pozasysane patche do gry =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować