Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Grę wydaje LEM ale w internetowym sklepie została już tylko wersja angielska (IMO bardziej atrakcyjna od polskiej ale to subiektywna ocena). Co ciekawe LEM sprzedawał KotORa po 69 zł więc trafiła Ci się okazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie lubię jak teksty są wygłaszane po angielsku a pod spodem pokazują się polskie napisy, wolę jak gra jest jednolita językowo. Poza tym większość modów do gier jest tworzona w języku angielskim i łatwiej jest je odpalić na angielskiej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego co powiedziałeś wybrałbym wersje polską, fakt ze angielska jest również fajna ( no może nie dla tych co nie są najlepszi we włądaniu językiem Angielskim :) ) ale jak dla mnie to zawsze lepiej mieć grę w naszym ojczystym języku, ale w angielską wersje też bym zagrał bo angielski mam juz opanowany :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 21:51, Abok napisał:

A dlaczego angielska jest atrakcyjniejsza od polskiej??

Przede wszystkim dlatego, że wszelkie narzędzia do modowania działają zupełnie prawidłowo tylko z taką wersją.
A reszta, to tylko wygoda dla tych, którzy angielskiego nie jarzą lub niezupełnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 14:03, ReVanMg napisał:

z drugiej strony z uwagi na istnienie Galaxies nowe MMO nie ma raczej
sensu.


Niby dlaczego? Galaxies to jedna wielka klapa, więc taki prawdziwy, udany MMO w świecie SW (a szczególnie SW:KotOR) byłby naprawdę miłą niespodzianką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 09:43, Lamb3rt napisał:

> z drugiej strony z uwagi na istnienie Galaxies nowe MMO nie ma raczej
> sensu.

Niby dlaczego? Galaxies to jedna wielka klapa, więc taki prawdziwy, udany MMO w świecie SW
(a szczególnie SW:KotOR) byłby naprawdę miłą niespodzianką.

a dlaczego wlasciwie Galaxies to klapa? sorry za glupie pytanie ale nigdy nie widzialem tej gierki, natomiast jakbym bral sie za mmo to tylko w swiecie SW lub Warhammer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 09:43, Lamb3rt napisał:

> z drugiej strony z uwagi na istnienie Galaxies nowe MMO nie ma raczej
> sensu.

Niby dlaczego? Galaxies to jedna wielka klapa, więc taki prawdziwy, udany MMO w świecie SW
(a szczególnie SW:KotOR) byłby naprawdę miłą niespodzianką.

Ja nie mam nic przeciwko udanej grze MMO w świecie SW, ale nie kosztem KotORa, niech wypuszczą Galaxies 2, ale KotOR to SP i nie widzę, jak mogli by oddać dobrze fabułę i interakcję z towarzyszami w grze MMORPG( które raczej powinny się nazywać MMOH&S co by lepiej oddawało ich charakter. WoW co prawda posiada serwery RPG, ale liczba graczy na nich, z tego co mi wiadomo, jest mizerna w porównaniu z tymi z PvE tu zapewne byłoby tak samo)A użycie znaku handlowego KotORa do reklamowania gry MMO niewiele mającej wspólnego z poprzednikami i korzystającej z popularności poprzedniczek, aby podbić sprzedaż to z marketingowego punktu widzenia pomysł świetny,ale w jakiś sposób nie fair względem fanów 1 i 2, którzy zamiast kontynuacji historii dostaną płytką opowiastkę(jak w więkoszości MMORPG) mającą na celu dawać jakiś powód dla wybijania tych kolejnych hord potworów. No chyba, że naprawdę zrobią grę wyjątkową.
Z drugiej strony opcje online w stylu Neverwinter Nights byłyby mile z mojej strony widziane, bo w taki sposób i fabuła może być porządna i po necie pograć można:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeszedłem KotoR''a 5 raz i musze przyzna że ta gra jest wspaniała. Jedna z najlepszych gier rpg w jakie kiedykolwiek grałem. Genialna fabuła, muzyka, głosy postaci no i w końcu to Star Wars :D.
Końcowa walka z Darthem Malakiem też świetna a na najwyższym poziomie trudności hehe :D wręcz boska.
Polecam kupno tej gry każdemu kto lubi Star Wars i gry rpg. Dlaczego? Napewno nie możecie przegapic tego co podczas gry usłyszycie z ust HK-47 xD

Dodam że HK-47 to jeden z moich ulubionych bohaterów KotoR''a, za nim jest Canderus (taki Arnold Schwarceneger świata Star Wars xD) i Mission Vao (mimo że ma tylko 14 lat jest chyba najsexiowniejszą bohaterką KotoR''a)

Niestety tej samej pozytywnej opini nie moge wyrazic na temat KotoR''a 2. Mimo że w grze występuje jeden z moich ulubionych Mrocznych Lordów Sith (Darth Nihilus) gra jest jakaś taka... nudna, po prostu chyba brakuje ciekawej histori. Cała akcja z "Jedi Exile" jest mało pociągająca, członkowie drużyny też nie wywarli na mnie dużego wrażenia (oprócz HK-47 oczywiście xD). Walka z Sionem, Nihilusem i Kreią też nie stanowiły wielkiego wyzwania... Mimo to polecam OBIE te gry każdemu komu brakuje dobrego RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 23:54, Shabranigdo napisał:

Właśnie przeszedłem KotoR''a 5 raz i musze przyzna że ta gra jest wspaniała. Jedna z najlepszych
gier rpg w jakie kiedykolwiek grałem. Genialna fabuła, muzyka, głosy postaci no i w końcu to
Star Wars :D.
Końcowa walka z Darthem Malakiem też świetna a na najwyższym poziomie trudności hehe :D wręcz
boska.
Polecam kupno tej gry każdemu kto lubi Star Wars i gry rpg. Dlaczego? Napewno nie możecie przegapic
tego co podczas gry usłyszycie z ust HK-47 xD

Dodam że HK-47 to jeden z moich ulubionych bohaterów KotoR''a, za nim jest Canderus (taki Arnold
Schwarceneger świata Star Wars xD) i Mission Vao (mimo że ma tylko 14 lat jest chyba najsexiowniejszą
bohaterką KotoR''a)

Niestety tej samej pozytywnej opini nie moge wyrazic na temat KotoR''a 2. Mimo że w grze występuje
jeden z moich ulubionych Mrocznych Lordów Sith (Darth Nihilus) gra jest jakaś taka... nudna,
po prostu chyba brakuje ciekawej histori. Cała akcja z "Jedi Exile" jest mało pociągająca,
członkowie drużyny też nie wywarli na mnie dużego wrażenia (oprócz HK-47 oczywiście xD). Walka
z Sionem, Nihilusem i Kreią też nie stanowiły wielkiego wyzwania... Mimo to polecam OBIE te
gry każdemu komu brakuje dobrego RPG.

Dwójka jest duża bardziej mroczna niż jedynka lecz zyskuje to w moim odczuciu kosztem epickości, sama gra została także pocięta niemiłosiernie przed wypuszczeniem co widać, choć nie nazwał bym jej nudną:) Odnośnie łatwości pokonywania bossów, KotORy to poprostu gry łatwe do ukończenia(szczególnie dwójka, która według wielu byłaby idealnie zbalansowana, gdyby level cap wynosił 20, a nie 30 zresztą 30 to tylko maksimum jakie cudem można osiągnąć w kamapni bez cheatów. Z cheatami można się podbić do 50 levelu:) Kwestia balansu pozostaje też w samej mechanice gry, gdzie wszystkie kalsy posiadają identyczną Podstawową Premię do Ataku, jej zróżnicowanie pomogło by w utrudnieniu gry:)
Spoiler Canderous z jedynki to Mandalore z dwójki:)Koniec Spoilera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio zaczolem przechodzic kotora od nowa poraz 10(no co gra jest swietna) i tak znudow prowowalem wpisac kody do wersji polskiej i sie udało nie wiem czamu ale po nacisnieciu ctrl+c wywoluje sie konsola i kody dzialaja (oczywiscie jak zrobicie to zgodnie z instrukcja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minimalne wymagania systemowe KotORa I:
Win 98/98SE/ME/2000/XP; PIII/Athlon 1 GHz; 128 MB RAM w Win 98, 256 MB RAM w Windows ME/2000/XP; akcelerator grafiki 3D z 32 MB RAM, zgodny z OpenGL 1.4 i Transform & Lighting

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 12:58, Nertis napisał:

Mam takie pytanie. Jakie wymagania sprzętowe ma kotor I?? Chcem sobie pograć ,ale nie wiem
czy pójdzie na moim kompie :P.

nie sa zbyt wygorowane - procesor Pentium III 1 GHz 128 MB pamięci RAM Windows 98/ME/2000/XP/NT.
Nastepnym razem polecam google - to naprawde nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś może z modem dodającym Coruscant w KotOR''a 2 ? Jeśli tak to gdzie mogę znaleźć ten kod potrzebny do windy i tego wszystkiego. Bo obszedłem cały obszar i nic nie znalazłem........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 14:01, dobrakos napisał:

nie sa zbyt wygorowane - procesor Pentium III 1 GHz 128 MB pamięci RAM Windows 98/ME/2000/XP/NT.
Nastepnym razem polecam google - to naprawde nie boli

Na google może i coś znajdziesz, ale jezeli tak mało użyteczne informacje jak te, to lepiej nie szukać. Koledze zapewne chodziło o kartę graficzną, o której nie ma tu ani słowa.
O ile pamiętam gra chodziła zupełnie dobrze na kartach od GF 4 Ti i Radków 9600/9500.
Natomiast absolutne minimum, to Radek 8500 i GF 2 GTS lub Titanium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 00:42, Olamagato napisał:

Natomiast absolutne minimum, to Radek 8500 i GF 2 GTS lub Titanium.


Na GF 2 MX też działała, ale na najwyższych (dla tej karty) detalach potrafiła nieźle żabkować przy efektach dymu/trawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 02:52, Goenitz napisał:

Na GF 2 MX też działała, ale na najwyższych (dla tej karty) detalach potrafiła nieźle żabkować
przy efektach dymu/trawy:)

MX obsługuje programowo wszystkie te efekty (udaje, że ma cieniowanie), więc nic dziwnego. Seria MX dla GF2 i GF4, to było nic innego jak orżnięcie graczy. Podobnie jak utrzymywanie przez 2 lata kłamstwa, że GF FX 5900, to karta ośmiopotokowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować