Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard o SW: TOR i WoW-ie 2

62 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2008 o 11:40, Pile napisał:

Zgadzam się że nie ma potrzeby tworzenia wow 2. na razie ten jest ok. I ma penwnie jeszcze
kilka lat życia :]


kilkanaście chyba miałeś na myśli :-). Chociaż zobaczymy, bo już w tej chwili grafika nie powala na kolana, co oczywiście ma też swoje dobre strony - gra ma małe wymagania sprzętowe i może dotrzeć także do użytkowników ze słabszymi maszynami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 13:27, Sth`Devilish napisał:

Dlaczego dajecie takie BRZYDKIE screeny z WoWa? :/ Potem dzieci neo tu piszą, że WoW
ma beznadziejną grafikę :)

A bo ma? WoW wcale ładnej grafiki nie ma, przyznać musisz że jest już przestarzała. Starają się wprowadzać nowe bajery graficzne, ale za dużo im to nie zmieni. Wiem, w grach tego typu nie jest najważniejsza grafika, ale napisałeś tylko o grafie to ja odpowiadam :P

Co do newsów, za dużo o WoW''ie a za mało o innych grach mmo. O warhammerze widzę, że nikt nie ma zamiaru tu pisać, a on dalej stanowi dobrą alternatywę WoW''a. W szczególności w pvp, które IMO na stan obecny prezentuje się najlepiej w porównaniu do inne gry mmo. Rozumiem, że WoW jest uhh, ahh itd. dla większości graczy, którzy uznają tylko ten kult gry i w ogóle, ale zróbcie coś czego nowy dodatek (według niektórych graczy) nie zrobił... Czyli dodajcie nutkę świeżości, poprzez newsy o różnych mmo.
Dodatek IMO dużo nie wnosi, ba nawet specjalnie blizz dał możliwość wbijania szybko 80 lvlu... Szczerze, nie podoba mi się to. Tak, mam opinię od tych co grają w dodatek na globie, że na te początkowe insty na 80 lvl mogą spokojnie jeszcze chodzić w itach na 70ty lvl, jedynie tank musi trochę się przebrać.
Mam nadzieję, że SW jako mmo oraz aktualnie warhammer oświeci niektórych graczy, że są lepsze pozycje niż WoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 14:07, pepsi' napisał:

Deathscythe - statystyki oglądalności mówią same za siebie. tematy powiązane z Blizzardem
cieszą się dużą popularnością wśród Gramowiczów, dlatego nie ma podstaw, by ich nie poruszać
(tych tematów). poza tym nie wydaje mi się, byśmy przez to zaniedbywali inne sprawy.


Zaniedbywali na pewno nie, ale Deathscythe miał pewnie na myśli, że trochę nudzą newsy w stylu "9 milionów użytkowników WoWa", "WoW zbliża się za 10 milionów abonentów", "WoW przekroczył 10 milionów", "WoW juz jest na najlepszej drodze do 11 milionów" itd. Teraz może było trochę głośniej o WoWie, bo mieliśmy premierę dodatku, ale mam nadzieje że za 2-3 tygodnie już wszyscy ochłoną i będzie co najwyżej kilka newsów tygodniowo (o WoWie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 14:04, TobiAlex napisał:

Pafun a w zasadzie powinno być Pawian.

Dlaczego próbujesz mnie obrażać? To, że mam inne zdanie i się ze mną nie zgadzasz uprawnia Cię od razu do obrażania mnie? Właśnie w innych postach pisałem, że takie prymitywne zachowanie jak Twoje jest tutaj normą niestety. Wystarczy napisać coś z czym większość się nie zgadza to już zaczynają ciebie wyzywać i obrażać :-/

Dnia 15.11.2008 o 14:04, TobiAlex napisał:

Powiedz mi jaka inna firma przed Blizzardem w czasie Diablo 1 miała większy
poziom doświadczenia w rozgrywkach sieciowych na wielką skalę? Mi nie przychodzi żadna,
bo nawet MMO, które wtedy rządziły (Ultima) nie miały nawet 1/100 graczy, którymi mógł
się już wtedy pochwalić Blizzard.

Po pierwsze Ultima to MMO, a Diablo I nie jest grą MMO
Po drugie Ultima to gra płatna, a Diablo I (battle.net) nie
Po trzecie ludzi co robili te największe przeboje (seria Diablo, Warcraft, WoW) już dawno w Blizzardzie nie ma. To już jest zupełnie inna firma po połączeniu z Activision. Teraz to jest moloch pokroju EA. Zobaczymy co teraz wyjdzie spod ich pióra (klawiatur), obyś wtedy nie zapłakał za starym Blizzardem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 14:12, neonek90 napisał:

A bo ma? WoW wcale ładnej grafiki nie ma, przyznać musisz że jest już przestarzała. Starają
się wprowadzać nowe bajery graficzne, ale za dużo im to nie zmieni. Wiem, w grach tego
typu nie jest najważniejsza grafika, ale napisałeś tylko o grafie to ja odpowiadam :P


Zapomniałeś zaznaczyć, że to tylko twoja subiektywna opinia, że nikt się nie musi z tobą zgadzać i nie muszę tobie niczego przyznawać. Tymbardziej jeśli powiesz mi, że w WoWa nie grasz (bo inaczej nie jesteś na czasie i nie wiesz jak to się prezentuje teraz), a tak się dziwnie składa, że prawie wszyscy którzy psioczą na WoWa znają go tylko z triali i są zwykłymi trollami próbującymi zwrócić na siebie uwagę. 11 milionom graczy się jakoś podoba i chociaż jest już nieco przestarzała, to nadal ma swój urok, czego niestety screenshoty z materiałów na gram.pl... nie pokazują i nawet nie starają się pokazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 14:28, Pafun napisał:

To już jest zupełnie inna firma po połączeniu z Activision. Teraz
to jest moloch pokroju EA. Zobaczymy co teraz wyjdzie spod ich pióra (klawiatur), obyś
wtedy nie zapłakał za starym Blizzardem.


Bzdury pleciesz. Połączenie obu firm odbyło się ze względów finansowych (chodziło o stworzenie ogromnej konkurencji dla EA), w Blizzardzie nadal pracują ci sami ludzie co przed połączeniem i nadal mają taką samą politykę oraz tę samą siedzibę, nic się tutaj nie zmieniło i się nie zmieni. Blizzard zachował swoją samodzielność i nikt za nich nie decyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 14:07, pepsi' napisał:

poza tym nie wydaje mi się, byśmy przez to zaniedbywali inne sprawy.

Owszem zaniedbujecie - w ciągu mijającego tygodnia miała miejsce premiera kolejnego dodatku do EVE oraz fan fest tej gry na Islandii. W pierwszej sprawie wysłałem nawet do was maila do redakcji, ale pozostał bez odzewu. W sprawie drugiej zamieściliście news na temat gry FPS w świecie EVE - co ciekawe informacja ta na świecie przeszła raczej bez echa i mało kto się tym zainteresował, w przeciwieństwie do innych wiadomości na temat gry CCP (walking in stations oraz zapowiedziany na pierwszą połowę 2009 roku dodatek wprowadzający nowe przestrzenie i technologie do gry), o których WarCry lub MMORPG.com trąbią nadal. W tym czasie tutaj tylko WoW, WoW i WoW. Wcale nie wygląda to na namolną reklamę, ani trochę. Nie jest tez objawem ignorancji wobec innych gier, jak na przykład GW i Lineage II, w czasie gdy NCSoft w coraz większe kłopoty finansowe, a wy o tej sprawie milczycie. Wcale nie segregujecie informacji faworyzując i wybielając to co się opłaca CDP ;)
Swoją drogą ciekawe co się stanie gdy w przyszłym roku wydadzą boxowa wersję EVE Online - na świecie odpowiada za to Atari, więc w Polsce czyżby miał to być CDP? TO by było bardzo ironiczne muszę przyznać.

W odniesieniu do rewelacji Blizzardu. Jak już parę osób zauważyło, Zamieć nie wymyśliła MMO, a WoW jako gra z tego gatunku wniósł do niego bardzo niewiele lub zupełnie nic poza dobitnym udowodnieniem wartości licencji i reklamy. I o tych właśnie dwóch punktach (licencja + wydawca płacący za reklamę) bardzo prawdziwie się przedstawiciel Blizzarda wypowiada - to jest podstawa. Cała reszta to w dzisiejszych czasach mniej istotna sprawa - wybiera się jedną z dwóch dróg: można wymyślić coś unikatowego i nowego co będzie inne niż WoW (licząc na jakieś 300-500k graczy) lub zrobić kolejną kopię WoWa (jak WAR, AoC i zapewne SW:TOR) licząc na... mniej więcej tyle samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 15:03, Sth`Devilish napisał:

> To już jest zupełnie inna firma po połączeniu z Activision. Teraz
> to jest moloch pokroju EA. Zobaczymy co teraz wyjdzie spod ich pióra (klawiatur),
obyś
> wtedy nie zapłakał za starym Blizzardem.

Bzdury pleciesz. Połączenie obu firm odbyło się ze względów finansowych (chodziło o stworzenie
ogromnej konkurencji dla EA), w Blizzardzie nadal pracują ci sami ludzie co przed połączeniem
i nadal mają taką samą politykę oraz tę samą siedzibę, nic się tutaj nie zmieniło i się
nie zmieni. Blizzard zachował swoją samodzielność i nikt za nich nie decyduje.


Jak sam Sth`Devilish napisał połączenie nie wpłynęło i nie wpłynie na ekipę Blizzard. Co do obrażania Twojej osoby, sam używasz prostych argumentów i w tej chili wchodzisz w defensywę, kurde jacy to my źli i podli jesteśmy w stosunku do twojej wypowiedzi.
Nie dałoby się z tobą porozmawiać o twórczości Blizzard ponieważ jesteś "anty-fanem" Blizza i jakbyś nawet nie miał racji to i tak dla zasady powiesz "Nie".
Aha i jeszcze jedna sprawa, tak siedzę w psychiatryku na oknie i piszę że firma Blizzard ma prawo mianować się jedną z najlepszych marek na rynku. I tak jestem fan-boyem Blizzarda bo moim zdaniem robią nie gry ale sztukę i to taką która zapada w pamięci na dziesiątki lat życia. Arcydzieła sztuki elektronicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 15:24, TomsII napisał:

Jak sam Sth`Devilish napisał połączenie nie wpłynęło i nie wpłynie na ekipę Blizzard.

Wpłynie, wpłynie. Niby co goście z Blizzarda mają mówić? Połączyliśmy się z Activision i teraz będziemy robić gorsze gry? To jest biznes, liczy się tylko i wyłącznie zadowolenie udziałowców, nie graczy!!! Jeśli tego nie zauważyłeś to sorry ale tak jest świat skąstruowany. Można na to narzekać ale zmienić się tego nie da. Jeśli ktoś myśli, że jest inaczej to jest naiwny.

Dnia 15.11.2008 o 15:24, TomsII napisał:

Co do obrażania Twojej osoby, sam używasz prostych argumentów i w tej chili wchodzisz
w defensywę, kurde jacy to my źli i podli jesteśmy w stosunku do twojej wypowiedzi.

Jestem w defensywie bo niby co mam robić, kopać się z koniem?

Dnia 15.11.2008 o 15:24, TomsII napisał:

Nie dałoby się z tobą porozmawiać o twórczości Blizzard ponieważ jesteś "anty-fanem"
Blizza i jakbyś nawet nie miał racji to i tak dla zasady powiesz "Nie".

Ciekawe wnioski, nigdzie nie napisałem że jestem anty-fanem Blizzarda. Bardzo lubię ich gry, a w WoW''a grałem od pierwszego dnia gdy się na rynku ukazał (dopóki mi się nie znudził) więc mam o nim jako takie pojęcie.

Dnia 15.11.2008 o 15:24, TomsII napisał:

I tak jestem fan-boyem Blizzarda
bo moim zdaniem robią nie gry ale sztukę i to taką która zapada w pamięci na dziesiątki
lat życia. Arcydzieła sztuki elektronicznej.

No to idąc twoim tokiem myślenia (czyli ja jestem antyfanej i zawsze na NIE) to ty jesteś, jak sam powiedziałeś, fanbojem i zawsze na TAK więc nie mamy o czym rozmawiać bo czy mam rację czy nie to i tak Blizzard będzie dla ciebie najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 14:57, Sth`Devilish napisał:

Zapomniałeś zaznaczyć, że to tylko twoja subiektywna opinia, że nikt się nie musi z tobą
zgadzać i nie muszę tobie niczego przyznawać. Tymbardziej jeśli powiesz mi, że w WoWa
nie grasz (bo inaczej nie jesteś na czasie i nie wiesz jak to się prezentuje teraz),
a tak się dziwnie składa, że prawie wszyscy którzy psioczą na WoWa znają go tylko z triali
i są zwykłymi trollami próbującymi zwrócić na siebie uwagę. 11 milionom graczy się jakoś
podoba i chociaż jest już nieco przestarzała, to nadal ma swój urok, czego niestety screenshoty
z materiałów na gram.pl... nie pokazują i nawet nie starają się pokazać.

Dobra, wybacz. Zapomniałem zaznaczyć, że to tylko moja opinia ;) A co do grania w WoW''a, grałem i wiem jak wygląda. 11 mln - IMO (tak, podkreśle to, IMO) zaślepieni ludzie jak pisałem.
Co do trolla, to nim nie jestem, więc wybacz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 15:14, Graffis napisał:

>
W odniesieniu do rewelacji Blizzardu. Jak już parę osób zauważyło, Zamieć nie wymyśliła
MMO, a WoW jako gra z tego gatunku wniósł do niego bardzo niewiele lub zupełnie nic poza
dobitnym udowodnieniem wartości licencji i reklamy.


Zgodziłbym sie z Tobą jakby po 4 latach istnienia tej gry na rynku grało w nią 100 000 ludzi. Ale gra w nia 100 razy wiecej. Bardzo wiele osob gra w nia od poczatku (z przerwami lub bez). Moim zdaniem WOW stworzył zupełnie nową jakość. A przede wszystkim wywołał niezdrowe rumieńce podniecenia u szefów wszystkich innych firm chcacych zarabiac te same pieniadze. Tylko ze jak na razie inne firmy nie potrafiły zrobic gry chociazby w 1/10 dobrej jak WoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 16:03, temist napisał:

Tylko ze jak na razie inne firmy nie potrafiły zrobic gry chociazby w 1/10
dobrej jak WoW.


Nie przepadam za MMORPG, ale podejrzewam, że isnieją gry lepsze od WoW. Np. autorstwa NCSoftu. Tyle tylko, że połowa, jeśli nie więcej, obecnych grających w MMO nie pozna żadnego nowego/innego MMO, bo wychodzi z założenia, że i tak żadna inna gra nie dosięga "geniuszu" ich ulubionej/ukochanej gry.
Zaznaczam, że to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

temist
> Tylko ze jak na razie inne firmy nie potrafiły zrobic gry chociazby w 1/10
> dobrej jak WoW.

No ręce opadają po takich tekstach :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Zgodziłbym sie z Tobą jakby po 4 latach istnienia tej gry na rynku grało w nią 100 000
> ludzi. Ale gra w nia 100 razy wiecej. Bardzo wiele osob gra w nia od poczatku (z przerwami
> lub bez). Moim zdaniem WOW stworzył zupełnie nową jakość. A przede wszystkim wywołał
> niezdrowe rumieńce podniecenia u szefów wszystkich innych firm chcacych zarabiac te same
> pieniadze. Tylko ze jak na razie inne firmy nie potrafiły zrobic gry chociazby w 1/10
> dobrej jak WoW.

Skoro wyznacznikiem tego że gra jest taka dobra jest twoim zdaniem to ile osób w nią gra to chyba się nie wiesz że Począwszy od swojej premiery w 2003 roku, Lineage II z ponad 17 milionami graczy na całym świecie powinno być lepsze od WoW ale jakoś nikt tu się nad tym nie rozpisuje. Dlatego że Blizz tak reklamami omamił umysły wielu ludzi że wieżą iż to WoW był pierwszy i jest największy. Szkoda mi wszystkich zaślepionych WoW, choć sam gram nie sądzę jednak że jest taki the best mam kilka MMO i WoW nie jest wcale najlepszy, trzeba tylko na to wszystko spojrzeć z neutralnej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 16:03, temist napisał:

Zgodziłbym sie z Tobą jakby po 4 latach istnienia tej gry na rynku grało w nią 100 000 ludzi. Ale gra w nia 100 > razy wiecej.

To, ze coś jest popularne wcale nie oznacza, że jest dobre lub innowacyjne. W ten sposób możesz powiedzieć, że taka Britney Spears czy inna gwiazdka (wstaw proszę w to miejsce kogoś popularnego w show-buisinesie - ja się nie orientuję, a potrzeba mi przykładu ;) ) jest lepszą artystką od Queen lub Elvisa - słucha jej zapewne więcej ludzi. Problem w tym, że nowe gwiazdki mają zadyszkę po jednej piosence połączonej z kręceniem tyłkiem i jadą z playbacku. Freddie i Elvis potrafili więcej i już ;)

Dnia 15.11.2008 o 16:03, temist napisał:

Moim zdaniem WOW stworzył zupełnie nową jakość.

Nie, Blizzard zebrał pomysły z różnych źródeł, wpakował je w jedno pudełko i porządnie rozreklamował. Ot i cała historia.

Dnia 15.11.2008 o 16:03, temist napisał:

A przede wszystkim wywołał niezdrowe rumieńce podniecenia u szefów wszystkich innych firm chcacych
zarabiac te same pieniadze.

A tu się zgodzę - klony WoW''''a powstają jak grzyby po deszczu. Mało tego, ze względu na popularność Wow''''a mamy do czynienia z korzystnym efektem w postaci popularyzacji samego gatunku MMO, ale z drugiej strony jest on obdarty z innowacyjności, bo wszyscy nowi na rynku idą uparcie ścieżką wytyczoną przez Zamieć. I tak po kolei marnowane są licencje: Conan, Warghammer, teraz Star Wars.

Dnia 15.11.2008 o 16:03, temist napisał:

Tylko ze jak na razie inne firmy nie potrafiły zrobic gry chociazby w 1/10 dobrej jak WoW.

Jak już napisałem - popularność nie jest miarą jakości. Dla mnie nie do zniesienia są uproszczenia w WoW''''ie, brak konsekwencji śmierci postaci (co czyni PvP niemal bezwartościowym), dzielenie świata na serwery - sharding (co czyni role-playing bezwartościowym) i instancing, który nie pozwala mi zepsuć komuś dnia zabijając go gdy próbuje się dobrze bawić w swoim małym świecie (co czyni PvP zupełnie bezwartościowym). Dodaj do tego brak spójnej ekonomii i polityki oraz wynikający z tego pierwszego ubogi crafting. WoW jest świetny jako theme-park i prosta rozrywka, nie jest (i nie usiłuje być, mimo wielkich ambicji niektórych fan-boyów) i nie ma szans być prawdziwym wirtualnym światem. A zatem ocena tego czy było, czy nie było do tej pory gry MMO równie dobrej zależy przede wszystkim od oczekiwań. Ale jeśli szukam gry online przeznaczonej do wycinania tłumów wrogów mieczykiem to wolę GW - przynajmniej nie płacę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pafun jak sam napisałeś lubisz gry Blizzarda, grałeś w Wow''a a więc z kąd taki pesymizm wobec firmy Blizzarda? Nigdy swoich fanów nie zawiedli i mieliby nagle to zrobić dla kasy? Czy moloch pokroju EA robiłby gry "when its done?" Otóż nie, zrobiłby je jak najszybciej a potem je łatając masowo. Do twojej wiadomości zgodnie z informacją na stronie to nie Blizzard wchodzi w fuzję tylko Vivendi Games, i poza międzynarodowym supportem fuzja ma nie mieć żadnego wpływu na projekty realizowane przez zespoły Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2008 o 16:35, Graffis napisał:

> Moim zdaniem WOW stworzył zupełnie nową jakość.
Nie, Blizzard zebrał pomysły z różnych źródeł, wpakował je w jedno pudełko i porządnie
rozreklamował. Ot i cała historia.


A widzisz... wpakował wszystko do jednego pudełka i zobacz co wyszło. Ale nie rozumiem "porządnie rozreklamował"... nie musiał. Po zagraniu w któregokolwiek warcrafta ( no ja akurat grałem tylko warcrafta 3 + tft ), chęć polizania WoW''a jest automatyczna w wielu przypadkach. Ze mną było własnie, tak, najpierw strategia "wow", potem jakiś gówniany filmik z przed paru...nastu lat, który został dodany do płytki z warcraftem 3 i już "Musze mieć tą gra". Nie wpłynęły na to jakieś głośne reklamy :), po prostu człowieka rozsadza w środku by zanurzyć się w tym świecie :P. No na pewno reklama, też coś zdziałała, ale moim zdaniem miała w tym przypadku najmniej do powiedzenia.

A tak poza tym, zobaczmy jak ładnie to wszystko zapakowali :), spójrzmy na L2... moim zdaniem L2 to porażka, właśnie ze względu na grafikę i "pedalskie" zachowanie się płci męskiej ( tudzież biegają jak panienki ) i jest strasznie nudną grą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować