Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard o SW: TOR i WoW-ie 2

62 postów w tym temacie

>> Tak, mam opinię od tych co grają w dodatek na

Dnia 15.11.2008 o 14:12, neonek90 napisał:

globie, że na te początkowe insty na 80 lvl mogą spokojnie jeszcze chodzić w itach na
70ty lvl, jedynie tank musi trochę się przebrać.
Mam nadzieję, że SW jako mmo oraz aktualnie warhammer oświeci niektórych graczy, że są
lepsze pozycje niż WoW.


Szczerze ? Rozwaliłeś mnie tym tekstem. Dodatek wyszedł wczoraj i poza paroma osobami (nie polakami) nikt nie ma 80 lvl. Gear jaki został z TBC wystarcza spokojnie do lvl 74-76 (w zależności od jego jakości, wiadome że t6 będziemy mogli nosić dłużej niż t4), bo tak zapowiadał Blizz. A co WH wprowadza takiego nadzwyczajnego w PvP to ja nie bardzo wiem, pograłem tydzień w open-bete i RvR wyglądał tak samo jak BG w WoWie. Nie żebym był fanatykiem WoW''a, bo grałem i w L2 i GW ale World of Warcraft ma w sobie to coś co dla mnie MMO powinien mieć (i nie jest to grafika :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 16:49, AjKnowJu napisał:

Nie wpłynęły na to jakieś głośne reklamy :), po prostu człowieka rozsadza
w środku by zanurzyć się w tym świecie :P.

Projekty poboczne względem danej gry też są jej reklamą - w ten sposób W3 i dodatek do niego były artykułami promocyjnymi dla WoW''a - co zresztą widać wyraźnie w fabule.

Dnia 15.11.2008 o 16:49, AjKnowJu napisał:

A tak poza tym, zobaczmy jak ładnie to wszystko zapakowali :), spójrzmy na L2... moim
zdaniem L2 to porażka, właśnie ze względu na grafikę i "pedalskie" zachowanie się płci
męskiej ( tudzież biegają jak panienki ) i jest strasznie nudną grą...

Cóż... ja mam podobne zdanie o WoW''ie i nie rozumiem jak można grac w grę, gdzie w PvP nie da się komuś nic zrobić bo niczym klasyczny bot respawnuje się bez żadnych konsekwencji - nie traci sprzętu, czasu - niczego. Po prostu się nie udało, spróbuje jeszcze raz. Zresztą wady WoW''a i ogólnie theme-parku wypisywałem nie raz i zdarzyło mi się to nawet w poprzednim poście ;) Jest to kwestia gustu tak naprawdę, bo trudno się tu silić na obiektywną ocenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 16:23, Rogerro napisał:



Skoro wyznacznikiem tego że gra jest taka dobra jest twoim zdaniem to ile osób w nią
gra to chyba się nie wiesz że Począwszy od swojej premiery w 2003 roku, Lineage II z
ponad 17 milionami graczy na całym świecie powinno być lepsze od WoW ale jakoś nikt tu
się nad tym nie rozpisuje. Dlatego że Blizz tak reklamami omamił umysły wielu ludzi że
wieżą iż to WoW był pierwszy i jest największy.


Miarą WoWa jest to ze co miesiąc miliony osób płacą, za przywilej grania. Miliony osób grają/grały powyżej kilkunastu miesiecy. Nie ma co porwonywać do tego Simsów, Britney Spears czy Lineage. Mozna porownywac tylko te gry które maja abonament. Ciekawe ile osób by chciało placic za Lineage albo za przywiley słuchania Britney po 40-50 pln miesiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@arciu

Jak pograłeś tydzień to się nie dziwie czemu nie widziałeś za wiele skoro RvR zaczyna się od mniej więcej 30 lvl i z dobrą gildią mimo, że niby cos tam jest wcześniej ale to jednak nie jest to co porządne siege.

@AjKnowJu

No ja bym tutaj popatrzył szerzej bo większość osób które znałem w WoWie, chodzi głównie o obcokrajowców, nie widziała W1 i W2 na oczy i jak juz to grała w W3 w dodatku tak, że nie pamiętali prawie nic z fabuły. No i w polsce poza reklamami w netcie nie było reklam żadnych, ale co innego na zachodzie gdzie kampania marketingowa WoW''a była bardziej niż widoczna. Przy tym gra na pierwszy rzut oka wygląda na bajkową (na drugi i trzeci itd zresztą też) co po reklamach w TV skłoniło wiele osób w wieku <12 lat do kupna co zreszta potem było widać najczęściej jak juz w innym postcie pisałem w pugach.

A jak dla mnie to wyglada tak i niech fanboye mówią co chcą: jak ktos lubi grę gdzie wszystko jest intuicyjne i do tego podoba mu sie rozbudowane pve to polecam. Jeśli odpowiedz jest przeczaca to nie ruszajcie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 17:33, temist napisał:

Ciekawe ile osób by chciało placic za Lineage albo za przywiley słuchania Britney po 40-50 pln miesiecznie.

Ech... porównując z EVE to rzeczywiście WoW musi być świetny, bo wynik to jakieś 250k vs. 11mil. Cóż z tego, skoro w moim osobistym doświadczeniu kontaktów z graczami WoW''a próbującymi sił w EVE wracają oni do Azeroth z prostej przyczyny - EVE jest dla nich za trudne, zbyt skomplikowane, wymaga za wiele cierpliwości, bezlitośnie karze za błędy, nie prowadzi za rączkę na każdym etapie gry, a do tego nie chroni w sztuczny sposób przed światem (vide instancing).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 17:41, Graffis napisał:

> Ciekawe ile osób by chciało placic za Lineage albo za przywiley słuchania Britney
po 40-50 pln miesiecznie.
Ech... porównując z EVE to rzeczywiście WoW musi być świetny, bo wynik to jakieś 250k
vs. 11mil. Cóż z tego, skoro w moim osobistym doświadczeniu kontaktów z graczami WoW''a
próbującymi sił w EVE wracają oni do Azeroth z prostej przyczyny - EVE jest dla nich
za trudne, zbyt skomplikowane, wymaga za wiele cierpliwości, bezlitośnie karze za błędy,
nie prowadzi za rączkę na każdym etapie gry, a do tego nie chroni w sztuczny sposób przed
światem (vide instancing).


Heh z EVE się z tydzień męczyłem żeby jakieś podstawy załapać, ale mało gdzie jest tak... prawdziwie. A klimat też genialny + sama gra daje ogromna satysfakcje. Ale właśnie jak piszesz mało któremu graczowi sie spodoba ze względu na poziom komplikacji. Ba znałem gosci co grali po rok w WoW''a i jeszcze sie ciapy nie orientowały to co by było z EVE to nie chce wiedzieć nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 17:46, Afgncap napisał:

Ale właśnie jak piszesz mało któremu graczowi sie spodoba ze względu na poziom komplikacji.

Najlepiej mieć kogoś kto pomoże i część spraw wyjaśni - inaczej można zatonąć w morzu okienek, opcji, modułów, statku i innych możliwości :)
Zresztą ten obrazek to dobrze podsumowuje:

20081115175336

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 14:12, neonek90 napisał:

> Dlaczego dajecie takie BRZYDKIE screeny z WoWa? :/ Potem dzieci neo tu piszą, że
WoW
> ma beznadziejną grafikę :)
A bo ma? WoW wcale ładnej grafiki nie ma, przyznać musisz że jest już przestarzała. Starają
się wprowadzać nowe bajery graficzne, ale za dużo im to nie zmieni. Wiem, w grach tego
typu nie jest najważniejsza grafika, ale napisałeś tylko o grafie to ja odpowiadam :P

A widziałeś nowe modele postaci? np. Silvanas? A Northtrend? Bo grafika w nim jest znacząco lepsza i naprawdę wygląda fajnie. Powiem jedno zapiera w dech w piersiach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 17:56, Namaru napisał:

> > Dlaczego dajecie takie BRZYDKIE screeny z WoWa? :/ Potem dzieci neo tu piszą,
że
> WoW
> > ma beznadziejną grafikę :)
> A bo ma? WoW wcale ładnej grafiki nie ma, przyznać musisz że jest już przestarzała.
Starają
> się wprowadzać nowe bajery graficzne, ale za dużo im to nie zmieni. Wiem, w grach
tego
> typu nie jest najważniejsza grafika, ale napisałeś tylko o grafie to ja odpowiadam
:P
A widziałeś nowe modele postaci? np. Silvanas? A Northtrend? Bo grafika w nim jest znacząco
lepsza i naprawdę wygląda fajnie. Powiem jedno zapiera w dech w piersiach ...


Tak zapiera dech w piersiach, ale tylko tym co grają jedynie w WoW''a chyba i na oczy nie widzieli grafiki w dzisiejszych grach (tylko o grafice pisze ofc nie ma sensu rozwodzić się nad resztą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 18:04, Afgncap napisał:

Tak zapiera dech w piersiach, ale tylko tym co grają jedynie w WoW''a chyba i na oczy
nie widzieli grafiki w dzisiejszych grach (tylko o grafice pisze ofc nie ma sensu rozwodzić
się nad resztą)


Tak na prawdę w kwestii ogromnych otwartych przestrzeni, które można przemierzać przez ląd / wodę / powietrze, World of WarCraft NIE MA sobie równych jeśli idzie o oprawę graficzną... Do tego teraz jeszcze dynamiczne cieniowanie, no po prostu inne MMO przy WoWie są daleko z tyłu i mam tu na myśli PRAWDZIWE MMO, a nie gry tj Guild Wars / Age of Conan, gdzie co każdą zonę czeka ciebie loading screen i nie ma takiej swobody eksploracji (choć grafika tam przykuwa oko, momentami nawet faktycznie jakościowo przewyższa WoW, mnie cholernie podobały się krajobrazy w Guild Wars Factions czy Nightfall).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 18:22, Sth`Devilish napisał:

> Tak zapiera dech w piersiach, ale tylko tym co grają jedynie w WoW''a chyba i na
oczy
> nie widzieli grafiki w dzisiejszych grach (tylko o grafice pisze ofc nie ma sensu
rozwodzić
> się nad resztą)

Tak na prawdę w kwestii ogromnych otwartych przestrzeni, które można przemierzać przez
ląd / wodę / powietrze, World of WarCraft NIE MA sobie równych jeśli idzie o oprawę graficzną...
Do tego teraz jeszcze dynamiczne cieniowanie, no po prostu inne MMO przy WoWie są daleko
z tyłu i mam tu na myśli PRAWDZIWE MMO, a nie gry tj Guild Wars / Age of Conan, gdzie
co każdą zonę czeka ciebie loading screen i nie ma takiej swobody eksploracji (choć grafika
tam przykuwa oko, momentami nawet faktycznie jakościowo przewyższa WoW, mnie cholernie
podobały się krajobrazy w Guild Wars Factions czy Nightfall).


Tak ale tu już odwołujemy się do wielkości świata a nie samej technologii, poza tym "zapiera dech w piersiach" było dość otwartą wypowiedzią i można pomyśleć, że dotyczy gier w ogole. Bo grafika to grafika nie ważne czy mmo czy jakiś single wrażenia z jej oglądania nie będzie różne tylko dlatego, że to jest online i z racji tego musi być słabsze. Jak ktoś widział benchmarki pokroju Crysis to grafike w WoWie, mimo że dla wielu ma niezaprzeczalny urok i jest solidnie wykonana, uzna co najwyżej za minimum bo nie ma co się kłócić o to, że jest dawno przestarzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 17:53, Graffis napisał:

Najlepiej mieć kogoś kto pomoże i część spraw wyjaśni - inaczej można zatonąć w morzu
okienek, opcji, modułów, statku i innych możliwości :)


Dla jednych gry to lekka forma rozrywki. Dla innych - drugie życie, więc chcą żeby było jak najbardziej realne. Co jest lepsze? Nie powiem. Kwestia gustu.
IMHO prostota nie jest zła. Zbytnie skomplikowanie zaś, wytwarza czasem w graczach poczucie wyższości ;P

A obrazek świetny! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy zobaczymy narazie wiem jedno Blizzard żądzi myślałem że Warhammer przebije WoW''a a dalej gram w tego drugiego i nie zanosi się żeby cokolwiek się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 18:46, Astropath napisał:

> Najlepiej mieć kogoś kto pomoże i część spraw wyjaśni - inaczej można zatonąć w
morzu
> okienek, opcji, modułów, statku i innych możliwości :)

Dla jednych gry to lekka forma rozrywki. Dla innych - drugie życie, więc chcą żeby było
jak najbardziej realne. Co jest lepsze? Nie powiem. Kwestia gustu.
IMHO prostota nie jest zła. Zbytnie skomplikowanie zaś, wytwarza czasem w graczach poczucie
wyższości ;P

A obrazek świetny! :)


Jak dla mnie to EVE bardziej sprzyja casualom niz WoW tyle, że EVE jest z poczatku ciezki do opanowania, ale jak juz się rozkrecisz to potem możesz grac raz na tydzień i wciąż się na coś przydać, gdzie wiemy co się dzieje w raidowych gildiach w WoWie jak bys tak zrobil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 19:51, Afgncap napisał:

Jak dla mnie to EVE bardziej sprzyja casualom niz WoW tyle, że EVE jest z poczatku ciezki
do opanowania, ale jak juz się rozkrecisz to potem możesz grac raz na tydzień i wciąż
się na coś przydać, gdzie wiemy co się dzieje w raidowych gildiach w WoWie jak bys tak
zrobil.

To zależy od tego do czego masz być przydatny. Bo jeśli do produkcji to wystarczy zalogować się raz na dwa tygodnie (jeśli masz ludzi którzy w tym czasie zajmą się przygotowaniem dla ciebie wszystkiego). Ale jeśli twoją rolą jest zarządzanie takim przedsiębiorstwem albo udział w kreowaniu własnego imperium w 0.0... to niestety ale potrzebny jesteś częściej niż byś chciał ;) Są i tacy, którzy twierdzą, że przez ''czasożerność'' i siłę uzależniającą EVE należy uznać za narkotyk i zakazać posiadania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja do dziś gram w Warcrafta 3 i czekam (z niecierpliwością) na Warcrafta 4 (koniecznie z edytorem!). Nie uwierzycie, co można stworzyć za pomocą edytora W3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 20:35, Graffis napisał:

> Jak dla mnie to EVE bardziej sprzyja casualom niz WoW tyle, że EVE jest z poczatku
ciezki
> do opanowania, ale jak juz się rozkrecisz to potem możesz grac raz na tydzień i
wciąż
> się na coś przydać, gdzie wiemy co się dzieje w raidowych gildiach w WoWie jak bys
tak
> zrobil.
To zależy od tego do czego masz być przydatny. Bo jeśli do produkcji to wystarczy zalogować
się raz na dwa tygodnie (jeśli masz ludzi którzy w tym czasie zajmą się przygotowaniem
dla ciebie wszystkiego). Ale jeśli twoją rolą jest zarządzanie takim przedsiębiorstwem
albo udział w kreowaniu własnego imperium w 0.0... to niestety ale potrzebny jesteś częściej
niż byś chciał ;) Są i tacy, którzy twierdzą, że przez ''czasożerność'' i siłę uzależniającą
EVE należy uznać za narkotyk i zakazać posiadania :P


No tak ale możesz byc przydatny i mieć dobrą postać, natomiast w WoWie jak nie farmisz albo nie jestes w gildii raidowej to jedynie mozesz lvlowac kolejne alty, nie masz np możliwości dosprzęcenia się tylko dzięki twoim umiejętnościom z zakresu craftingu i handlu, a jedynie poprzez mozolne przebijanie się przez endgame.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 21:05, Afgncap napisał:

No tak ale możesz byc przydatny i mieć dobrą postać, natomiast w WoWie jak nie farmisz
albo nie jestes w gildii raidowej to jedynie mozesz lvlowac kolejne alty, nie masz np
możliwości dosprzęcenia się tylko dzięki twoim umiejętnościom z zakresu craftingu i handlu,
a jedynie poprzez mozolne przebijanie się przez endgame.

To też niezupełnie tak - na to wszystko potrzeba ISKu, one się same nie uzbierają ;) Do tego w EVE masz persitent universe, co zmienia tak naprawdę wszystko. Zaawansowana produkcja i R&D, null-sec, capital opy - to wszystko jest end-game, ale trzeba przyznać, że zupełnie inny niż w większości gier MMO, a przez to inaczej realizowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować