Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Przeczytaj fragment nowej książki Pratchetta!

35 postów w tym temacie

Dnia 31.01.2006 o 22:26, GooZieC napisał:

czy wszystkie książki ze Świata Dysku są ze sobą powiązane chronologicznie, czy mozna je czytać
w dowolnej kolejności???

http://uam.dmkhosting.com/forum/viewtopic.php?t=490 - tutaj masz wszystko bardzo szczegółowo rozpisane.
Drogi moderatorze, przymknij oko na linka. Proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm swoja droga dziwne, ze tlumaczenia ksiazek Pratchetta trwaja tak dlugo... "ostatni kontynent" po angielsku lezy u mni juz chyba z 5 albo 6 lat. pamieta jeszcze czasy gimnazjum a jestem na studiach :P No ale wreszcie nadszedl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupę na pewno! Mam już 22 książki Pratchetta, 3 kolejne kupuje jutro, bo musieli mi specjalnie sprowadzać w Empiku. Kiedy wychodzi ta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2006 o 10:30, Abi Dalzim napisał:

Kupę na pewno! Mam już 22 książki Pratchetta, 3 kolejne kupuje jutro, bo musieli mi specjalnie
sprowadzać w Empiku. Kiedy wychodzi ta?


24 lutego. Polecam na merlinie, szkoda kasy na empik ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też się cieszę, lubię Pratchetta...ale co on robi w serwisie o grach? -_- trochę to dziwne. pewnie panowie szykują wydać jakąs grę/gadżet/czy coś w tym stylu i badają rynek oraz zachęcają do zapoznania się z panem P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że cdprojekt postanowił dodać swój znaczek na okładkę "Ostatniego Kontynentu" ze względów marketingowych. A żeby znaleźć się w "Polecających" to trzeba też książce reklamę zrobić- tu poprzez tego newsa.

A tak swoją drogą- już w grudniu miał wyjść "OK". My biedni polscy fani PTery''ego zawsze jesteśmy pokrzywdzeni. A zwłaszcza my Łodzianie, bo do nas PTerry nie zawitał (choć obiecywał) podczas wizyty w Polsce :(
Jednak zapominając o urazach, jakich doznałem, za te kilka tygodni pobiegnę z wypiekami na twarzy do księgarni, aby zatopić się chwilę po tym w lekturze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 18:03, Hubi Koshi napisał:

Hmm czytałem kiedyś pewien artykuł o Terrym w którym była opisana geneza jego stworzenia Świata
Dysku. Otóż pracował wtedy chyba w dziale do spraw kontaktów z prasą pewnej elektrowni atomowej
w Angli. Tak się zdarzyło że musiał cięgiem powtarzać że wszystko ok że nic nikomu nie grozi
że wszystko działa itd. W końcu tak bardzo go to zaczeło irytować, wkurzać, nudzić etc. Że
nie wytrzymał i zaczął płodzić iście schizowate historyjki i tak właśnie powstał Świat Dysku
:-] Nie jestem pewien ile w tym prawdy, ale dla mnie brzmi fajniusio :-]


To by mi pasowało do przyczyny umieszczenie w "Ostatnim Kontynencie" frazy "wszystko jest w porządku", powtarzanej co chwila przez Rincewinda... ale że dlatego zaczął pisać serię Discworld nie uwierzę, zwłaszcza że Terry był młodziutki jak napisał pierwszą książkę (" Dywan").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować