Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Intel wprowadza do sprzedaży pierwsze procesory Core i7

19 postów w tym temacie

Zobaczymy co tak naprawde potrafią te modele, wkrótce... .Jak dla mnie to cena jest bardzo wysoka, przy aktualnym kursie dolara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesory fajne :)
ja byłbym zainteresowany tym modelem: Core i7 965 Extreme Edition 3,2 GHz - cena 1070 dolarów no ale jak widać cena zaporowa a nawet jakbym go kupił to jeszcze dochodzą koszty płyty głównej i pamięci ram więc procesor jak na razie w sferze marzeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo... widać, Intel wykazuje już cenowo pierwsze oznaki monopolu...
Do gier te proce się średnio nadadzą, są wydajnościowo podobne do Core.

Ale w benchmarkach... miazga^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 12:17, wdowiakm napisał:

> wdowiakm -> http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=14152&katid=1 :P

Mówiłem, że cena zaporowa jak na razie :)


Każde High-Endowy procesor w momencie premiery kosztuje mnie więcej tyle, zatem cena akurat nie jest zaskoczeniem. Co więcej nie spadnie ona jakoś znacząco. Wkrótce pojawią się kolejne modele z serii Extreme, a obecne po prostu znikną ze sklepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 12:28, Klimos napisał:

Każde High-Endowy procesor w momencie premiery kosztuje mnie więcej tyle, zatem cena
akurat nie jest zaskoczeniem. Co więcej nie spadnie ona jakoś znacząco. Wkrótce pojawią
się kolejne modele z serii Extreme, a obecne po prostu znikną ze sklepów.


Zgadza się, Intel wprowadza nowe procesory w takim momencie, w którym planuję wymianę komputera na nowszy i jak zwykle daje mi dylemat bo chcę coś dobrego i w miarę nowego a te procesory aż się proszą by je kupić. Zobaczę pod koniec miesiąca jak będę z kasą stał i jak nie będzie źle to któryś procesor z tej rodziny sobie wybiorę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co za cenę samego tego procesora można nabyć bardzo sensowny zestaw.
Moim zdaniem nie warto jest rzucać się na najnowsze, świeżo wydane komponenty, nie tylko ze względu na ich cenę (i późniejszą strategie wydawniczą) - tu wystarczą proste metody kalkulacji stosunku wydajności do ceny - ale i inne względy - nowa i mało znana technologia zazwyczaj implikuje sporo problemów technicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza się, Intel wprowadza nowe procesory w takim momencie, w którym planuję wymianę
> komputera na nowszy i jak zwykle daje mi dylemat bo chcę coś dobrego i w miarę nowego
> a te procesory aż się proszą by je kupić. Zobaczę pod koniec miesiąca jak będę z kasą
> stał i jak nie będzie źle to któryś procesor z tej rodziny sobie wybiorę :)


No musisz naprawdę dobrze z kasą stać... Najsłabszy model kosztuje prawie 2 tysie. Do tego dochodzi zmiana RAM na DDR3 i kupno specjalnej płyty głównej. Cholernie kosztowny zabieg... Ja czaję się raczej na nowe Phenomy II, które mają się pojawić na początku 2009. Nie będę musiał wymieniać nic poza prockiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 15:42, Thoor napisał:

Nikt nie karze Wam zmieniać bebechów w kompie bo akurat pojawił się nowy procek Intela...



Nikt nie kupuje nowego sprzętu dlatego, że się pojawił. ;P Jeśli już wcześniej ktoś planował upgrade to teraz będzie dobra okazja ponieważ pojawią się nowe modele a starsze stanieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 21:22, Klimos napisał:



Ale to zupełnie innny procesor:P Serwerowy więc wiadomo że będzie b.drogi. A tamten to ten sam.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cena na razie poza logiką. dla kogo ten procesor? chyba nie dla domowych użytkowników.ewentualnie dla wybranych, którzy absolutnie nie liczą się z kasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 22:01, jaceloth napisał:

cena na razie poza logiką. dla kogo ten procesor? chyba nie dla domowych użytkowników.ewentualnie
dla wybranych, którzy absolutnie nie liczą się z kasą.


Zwykły domowy użytkownik nigdy nie kupuje sprzętu w kilka dni po premierze. Zobaczysz, że w ciągu kilku miesięcy i7 stanieje do normalnego poziomu i reafi "pod strzechy"

@Vernio:
Proszę bardzo: http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=58641&s=1
Zwykły (no może nie zwykły, bo Extreme, ale za to nie serwerowy) Core 2 Quad za ponad 6k ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 00:10, Klimos napisał:

Zwykły domowy użytkownik nigdy nie kupuje sprzętu w kilka dni po premierze. Zobaczysz,
że w ciągu kilku miesięcy i7 stanieje do normalnego poziomu i reafi "pod strzechy"

mam taką nadzieję. w końcu intelowi zależy na ilości sprzedanych egzemplarzy. nie jest to raczej firma niszowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować