Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Niemcy - kraj dla wszystkich

212 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2008 o 15:57, szerszeń45 napisał:

Człowieku, nie walcz ze stereotypami, każdy wie, że wszyscy Polacy to chamy i złodzieje,
a wszyscy Niemcy to naziści. Przecież to jasne i oczywiste. I najmniej ważne jest to,
że nie jestem złodziejem i chamem, ale stereotyp mówi co innego, co zrobisz, takie jest
życie, trzeba się pogodzić z własnym złodziejstwem. :)


Czyli kolega Dark Energy myli się, świat nie żyje zazdrością (chciwością, etc.) tylko stereotypami. Jak Niemiec to nazista, faszysta itp.. Ruski to komunista i alkoholik. Angol, flegmatyk. Polak leń, przesadnie religijny (i raczej w 2/4 też alkoholik), a Czech jest głupi i po prostu trzeba się z niego śmiać. Tymczasem wszystkie te stereotypy sprowadzają się do jednego - głupoty ludzkiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.11.2008 o 00:59, Tethys napisał:

typowy polak jesteś, na poziome.. gdzie mieszkasz? wieś?

Ej, a ty sobie wyobrażasz, że kim jesteś? Że mieszczuch to lepszy? Lepiej wykształcony? Wyższe IQ?
Wieś się różni od miasta zupełnie.. ale to nie znaczy, że od razu obrażać kogoś, że mieszka na wsi.. to, że masz szczęście bo mieszkasz sobie w przytulnym mieszkanku (domu) i nie musisz codziennie (np. w wakacje) wstawać o 6.00 rano żeby zdążyć skosić pole na czas? (Tak, jest..) Więc się zastanów lepiej co napiszesz. Bo ja mieszkałem w mieście i się przeprowadziłem na wieś i racja widzę, że tutaj nie tyle co są głupsi ludzie lub o mniejszym IQ, tylko o tyle, że są problemy z dojazdami, oraz czysto materialne rzeczy ( nie każdego stać na ciągle to nowe podręczniki, szczególnie jak ma się jeszcze rodzeństwo).. (szkoła np. 5 km dalej i nie ma busa, a?) Także na wsi jest inaczej, ciężej niż w mieście, (dojazdy itp) ale to nie znaczy, że jestem jakimś debilem jak to ty właściwie określiłeś..

Dnia 01.11.2008 o 00:59, Tethys napisał:

Jesli masz na myśli człowieka za najwyższe dobro ceniącego religie, telewizor... Leniwego, odbieranie
wszystkiego z zewnątrz jako złe, w tym przypadku naszych sąsiadów. Małe IQ, nienawidzenie władz
(policja/StrażM) i jeszcze wiele wspaniałych cech jak choćby zazdrość..

Eee? To jak już napisał Dark Energy ja też może spotkałem ze 2 takie osoby (ale to już raczej staruszkowie, którzy mieli traumatyczne przeżycia związane z komunizmem, wojną..)

Także trzymaj język za zębami, bo lepiej najpierw coś poznać i jak to coś funkcjonuje niż za przeproszeniem pierdolić głupoty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnice są, co prawda w stolicy też mieszką mnóstwo idotów ale nie o to tu teraz chodzi. Potwierdzają pewne sprawy niedawne wybory, gdy to największe poparcie samoobrona i PiS dostały właśnie z takich regionów polski. Mało tego człowiek na wsi jest bardzo przywiązany do tradycji, religii, jest zazwyczaj wręcz negatywne nastawiony do sąsiadów (tak jak nasz inteligent Dark energy). Patrzy z pryzmatu, dawnych stosunków między krajami, nienawidzenie choćby niemców za Hitlerowców i wojny. Zazwyczaj na wsi jest niższy poziom nauczania, dzieciaki chodzą do podstawówki(ewentualnie gim) i na tym się kończy ich edukacja. Można jeszcze wymieniać wady, ale nie widze w tym większego sensu. Więc przestań tu wyskakiwać bo to, ze mieszkałeś w jakimś "mieście" nie znaczy, że masz zaraz większe o czymś pojęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 23:15, Tethys napisał:

Zazwyczaj na wsi jest niższy poziom nauczania,
dzieciaki chodzą do podstawówki(ewentualnie gim) i na tym się kończy ich edukacja.

LoL, proponuje przejechać się na jakąś wieś i sprawdzić jak naprawdę jest. To XXI wiek, a nie średniowiecze. Sam mieszkam na wsi i nie znam nikogo, kto skończyłby swoją edukację na gimnazjum, nie wspominając już o podstawówce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam Pernie osobiście i on nie rozumie tego że ktoś nie lubi niemców, bo sam je uwielbia. Gdyby mógł to by tam wyjechal i nie wracał. Tak samo jak jest mecz Polska - Niemcy kibicuje szwabom.

i zgadzam się z tobą szerszeń w 70%, bo Niemcy pomimo tego, że są uznawani jako naziźci to i tak stoją wyżej od nas na szczeblu politycznym oraz społecznym. S ą obdarzeni większym szacunkiem od nas. i to o wieelee.

Sam osobiście nie darzę niemców zbyt wielką sympatią ale jako lud. Kraj jest na pewno lepszy od naszego. Austria już jest barrdziej sympatyczna. Ale z Polski wyjade i tak tylko wtedy jak będę miał ofertę pracy lub na wakacje. Póki co jestem nie letni i niech się dzieje wola boża nie jadę w innych miesiącach niż wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 23:15, Tethys napisał:

Różnice są, co prawda w stolicy też mieszką mnóstwo idotów ale nie o to tu teraz chodzi.
Potwierdzają pewne sprawy niedawne wybory, gdy to największe poparcie samoobrona i PiS
dostały właśnie z takich regionów polski.

Twierdzisz że na PiS głosują idioci ? Cóż... Ja właśnie z powodu ludzi pokroju ciebie w nadchodzących wyborach najprawdopodobniej będę głosował na pis
>Mało tego człowiek na wsi jest bardzo przywiązany

Dnia 07.11.2008 o 23:15, Tethys napisał:

do tradycji, religii, jest zazwyczaj wręcz negatywne nastawiony do sąsiadów (tak jak
nasz inteligent Dark energy). Patrzy z pryzmatu, dawnych stosunków między krajami, nienawidzenie

Nie pryzmatów stosunków.Jakoś nie mieliśmy zatargu z USA a też życzliwością na nich nie patrzę .
A powinienem wg. ciebie kościuszko i te sprawy.
A ten swój sarkazm to sobie wsadź proszę bardzo głęboko bo jest żałosny...
Nacjonalizm jest postępowy także, pamiętaj.Religia ? Nie wierzę. O niemcach jako narodzie mam jak najbardziej negatywne zdanie, ale indywidualnie niektórzy są ok( i nie mają kompleksów na punkcie historii).Właśnie będę gościł na dniach takiego niemca. Opiszę, co i jak (na początek mu zafunduję MPW :] )

Dnia 07.11.2008 o 23:15, Tethys napisał:

choćby niemców za Hitlerowców i wojny. Zazwyczaj na wsi jest niższy poziom nauczania,
dzieciaki chodzą do podstawówki(ewentualnie gim) i na tym się kończy ich edukacja. Można
jeszcze wymieniać wady, ale nie widze w tym większego sensu. Więc przestań tu wyskakiwać
bo to, ze mieszkałeś w jakimś "mieście" nie znaczy, że masz zaraz większe o czymś pojęcie.

Wieś wsi nie równa inna sprawa że mieszczuchy czują się lepsze.
Porównajcie sobie np. Raszyn (maz.) i np Dźwierzuty (war-maz)

Ale nie , nadal wśród moralizatorów muszę pałać miłością do tamtego narodu bez względu na wszystko i brać przykład z (już nie profesora) Bartoszewskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że nie przepadam za Niemcami. Znaczy nie lubię narodu niemieckiego i jego histori bo sam kraj jest ładny i nie jestem raista. Może jest to kraj dla wszystkich i dobze się tam agranicznym pracuje ale to nie zmienia faktu że za nimi nie przepadam. Moje zdanie na ten temat. Sorry jak wypowiedziałem sie w złym temacie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie niemca i myślę że niemcy to strasznie wytresowany naród.
Oprowadzałem go o starówce, mówię o obozie koncentracyjnym piłsudskiego .
I oczywiście zaczęło się że nacjonalizm to nie niemiecki wymysł (utwierdziłem go w tym przekonaniu bowiem sam jestem jakby narodowcem-tego że ja jestem nie powiedziałem i większość państw na początku XX wieku miała takie ruchy)
A szkoda, mogłem zacząć się kłócić że patriotyzm i nacjonalizm to niemieckie wynalazki(ale by były jaja ) .
Braciak mi powiedział że pozbawiony typowo niemieckich kompleksów - ale je nadal widać .
Najlepsze było potem , zapytałem się go co sądzi o austriakach - powiedział że nie patrzy na ludzi jako naród itp. (prawda była, z resztą potem powiedział że polska mu się wydawała katolickim krajem itp.)

Ale w sumie fajnie że go ugościliśmy i że dostałem zaproszenie na ''09 .
I kij w oko tym co twierdzą że opieram się na stereotypach - oni sami się opierają na stereotypach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważyłeś, że wszyscy próbują powiedzieć ci coś, a zaraz wszytko negujesz??? Ubzdurałeś sobie coś, co jest nieprawdą i myślisz, że ty masz największą wiedzę na ten temat i nie dasz sobie nic powiedzieć, np. "I kij w oko tym co twierdzą że opieram się na stereotypach - oni sami się opierają na stereotypach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 20:32, Dawid17 napisał:

A nie zauważyłeś, że wszyscy próbują powiedzieć ci coś, a zaraz wszytko negujesz??? Ubzdurałeś
sobie coś, co jest nieprawdą i myślisz, że ty masz największą wiedzę na ten temat i nie
dasz sobie nic powiedzieć, np. "I kij w oko tym co twierdzą że opieram się na stereotypach
- oni sami się opierają na stereotypach".

A więc co sobie ubzdurałem i gdzie napisałem że mam największą wiedzę na ten temat.
Proszę pokazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 22:42, Dark Energy napisał:

Dam link:
http://radiozet.pl/news/news.aspx?newsid=7881
Bez komentarza, byście mogli zależnie od sytuacji powiedzieć że jestem germanofilem/germanofobem

(...) informuje "Nasz Dziennik" :/. Nie powiem, żeby mi się podobały "polskie obozy koncentracyjne", ale dzisiaj redaktor naczelny Die Welt przeprosił za to określenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 14:36, Dark Energy napisał:

Jestem po wizycie niemca i myślę że niemcy to strasznie wytresowany naród.
Oprowadzałem go o starówce, mówię o obozie koncentracyjnym piłsudskiego .
I oczywiście zaczęło się że nacjonalizm to nie niemiecki wymysł (utwierdziłem go w tym
przekonaniu bowiem sam jestem jakby narodowcem-tego że ja jestem nie powiedziałem i
większość państw na początku XX wieku miała takie ruchy)
A szkoda, mogłem zacząć się kłócić że patriotyzm i nacjonalizm to niemieckie wynalazki(ale
by były jaja ) .
Braciak mi powiedział że pozbawiony typowo niemieckich kompleksów - ale je nadal widać
.
Najlepsze było potem , zapytałem się go co sądzi o austriakach - powiedział że nie patrzy
na ludzi jako naród itp. (prawda była, z resztą potem powiedział że polska mu się wydawała
katolickim krajem itp.)

Ale w sumie fajnie że go ugościliśmy i że dostałem zaproszenie na ''09 .
I kij w oko tym co twierdzą że opieram się na stereotypach - oni sami się opierają na
stereotypach


A tym bardziej z wypowiedzi powyżej nic nie wynika. Piszesz, przaskakując z jednej myśli do drugiej i nic nie da się zrozumieć. Trzeba jeszcze wspomnieć, że sam sobie zaprzeczasz i mylisz się we własnych poglądach. A jeśli jesteś taki "anty" to po co przyjmujesz Niemców i ich oprowadzasz po mieście???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 10:01, kitek0101 napisał:

> Dam link:
> http://radiozet.pl/news/news.aspx?newsid=7881
> Bez komentarza, byście mogli zależnie od sytuacji powiedzieć że jestem germanofilem/germanofobem

(...) informuje "Nasz Dziennik" :/. Nie powiem, żeby mi się podobały "polskie obozy
koncentracyjne", ale dzisiaj redaktor naczelny Die Welt przeprosił za to określenie.


Ja nadal nie rozumiem tego czepiania się "polskie obozy" - czyli wybudowane w Polsce, zresztą łatwiej jest powiedzieć skrótowo Polskie, niż np. obozy koncentracyjne wybudowane w Polsce przez nazistów. Przeprosił, bo i tego skrótu myślowego nie każdy mógł zrozumieć i dobrze, po sprawie. Trzeba dać temu spokój.

BTW: żeby od tematu nie odbiegać. Ile osób źle oceniających Niemców naprawdę miała przez dłuższy czas z nimi do czynienia? Ja znam Niemców chamów etc., ale znam też Polaków chamów etc. Przestańmy patrzeć na siebie przez stereotypy.

BTW2: ostatnio czytałem, że badania przeprowadzone na terenie Europy (nie pamiętam przez kogo) wykazują, że Polacy piją o wiele mniej od reszty Europy (mniej od nas piją tylko Szwedzi, Bułgarzy i ktoś jeszcze). Kolejny stereotyp odchodzi w zapomnienie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Ja nadal nie rozumiem tego czepiania się "polskie obozy" - czyli wybudowane w Polsce,

Dnia 26.11.2008 o 12:18, audioslave2000 napisał:

zresztą łatwiej jest powiedzieć skrótowo Polskie, niż np. obozy koncentracyjne wybudowane
w Polsce przez nazistów. Przeprosił, bo i tego skrótu myślowego nie każdy mógł zrozumieć
i dobrze, po sprawie. Trzeba dać temu spokój.


Może w innym jezyku tak jest, ale po polsku wychodzi jakby to były obozy założone przez polaków. I bardziej pasuje jednak "Niemieckie Obozy"

Ostatnio coś w parlamencie europejskim polacy próbują przepchnąć, żeby nie mówić "naziści hitlerowcy" tylko "naziści niemieccy". Polacy nie chcą, zeby historia była zakłamywana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować