Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Multi w StarCrafcie II spektakularne od początku

40 postów w tym temacie

Ja tam planuję kupić tylko kampanię Protossów, jakoś tylko ta rasa mi się podobała. ;)
Do czasu jej wydania multi będzie z pewnością poprawione i pozbawione jakichś błędów, na które gracze, którzy kupią Wings of Liberty będą sarkać od samego początku.

A tak na marginesie - czy kampania Protossów nie miała przypadkiem mieć tytułu Legacy of the Void? Chyba że coś mi umknęło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak już wspomniao w tekście jest błąd. W tytule 3 kampanii powinno być "Legacy".

To, że w multi od początku będą 3 rasy było wiadome od początku, więc w sumie nie wiem po co w ogóle ten news. Było o tym mówione już w chwili ogłoszenia trylogii. Gdyby było inaczej to Blizzard strzeliłby sobie w stopę, multi to coś, co zapewni tej grze żywotność na długie lata. Możliwe, że następne kampanie wprowadzą też jakieś nowe jednostki do armii, które trafią także do multi (pewnie 1-2 nowe jednostki na armię, zgodnie z tradycją znaną z dodatków do SC i W3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś w moim imieniu zadać Blizzardowi jedno proste pytanie? Bez kluczenia, migania się etc. Oto ono - Czy gracz, który kupił tylko pierwszą część będzie mógł bez żadnych przeszkód zagrać online z kimś, kto kupił i zainstalował wszystkie trzy?

Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 07:07, Vilmar napisał:

Czy mógłby ktoś w moim imieniu zadać Blizzardowi jedno proste pytanie? Bez kluczenia,
migania się etc. Oto ono - Czy gracz, który kupił tylko pierwszą część będzie mógł
bez żadnych przeszkód zagrać online z kimś, kto kupił i zainstalował wszystkie trzy
?

Dziękuję :)

Oczywiście, że tak...>.> wiem to bo jestem najbliżej informacji rzetelnych i prawdziwych, możesz śmiało pytać o różne rzeczy.
Chciałbym wszystkim przypomnieć moje posty na temat bzdur, które były wypisywane po BlizzConie na temat płatnego Battle.net''a i o tym, że jeśli chcesz pograć w multi trzema rasami to musisz kupić wszystkie 3 gry... kto miał rację? Tak ja miałem rację.
Na następny raz proszę o sprawdzenie wiarygodności informacji, które zostały podane a nie pisać, że Blizz jest łasy na kasę, bo oni już to kilka razy powtarzali że nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 09:43, Spychi napisał:

(...) że Blizz jest łasy na kasę, bo oni już to kilka razy powtarzali że nie są.


Nie rozśmieszaj mnie, że to Blizzard ma oceniać, czy Blizzard jest łasy na kasę :D To tak jakby zapytać tygrysa bengalskiego czy jest groźny dla ludzi.

Bez urazy, ale wciąż chciałbym usłyszeć lub przeczytać faktyczne zdanie Blizzarda na podany przeze mnie temat, bo chociaż za "dbanie o dobro graczy" jestem Blizzardowi dozgonnie wdzięczny, chciałbym znać wszystkie strony tego "medalu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard jest jak kobieta : kiedy mówi,że nie jest łasy, to właśnie jest. Kiedy mówi , że jest to trzeba mu wierzyć, bo przecież Blizzard nie kłamie swoich fanów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze , zapewne właśnie na to fani liczyli. Akurat w tej grze multi to dla mnie drugorzędna sprawa , single jest najważniejszy , ale nie zmienia to faktu , że ciesze się iż Blizzard bardzo dobrze wie jak zadbać o graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 12:43, Vilmar napisał:

> (...) że Blizz jest łasy na kasę, bo oni już to kilka razy powtarzali że nie są.


Nie rozśmieszaj mnie, że to Blizzard ma oceniać, czy Blizzard jest łasy na kasę :D To
tak jakby zapytać tygrysa bengalskiego czy jest groźny dla ludzi.

Bez urazy, ale wciąż chciałbym usłyszeć lub przeczytać faktyczne zdanie Blizzarda na
podany przeze mnie temat, bo chociaż za "dbanie o dobro graczy" jestem Blizzardowi dozgonnie
wdzięczny, chciałbym znać wszystkie strony tego "medalu".

Jeśli nie wierzysz mi to ok, jeśli chcesz wiedzieć i dowiadywać się sam proponuję dołączyć do Blizzforum.com lub sclegacy.com tam dowiesz się wszystko sam (wymagany angielski BTW).
Blizz nigdy nie był łasy na kasę, gdyby był to nie mielibyśmy szity zamiast gier, a wszystkie gry które wydali zawsze były najlepsze, najbardziej popularne oraz super cenowo.
Diablo, Diablo 2, StarCraft, Warcraft 1/2/3, World of WarCraft. Wszystkie ich gry są hitami za przystępną cenę.
Nie próbuj mi wmówić, że oni podzielili SC2 na 3 części bo chcą wydoić klienta, radzę ci oglądnąć "story panel" z Blizzcona
większość filmików (tych ważniejszych) na tej stronce:
http://starcraft.org/videos.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 15:19, Spychi napisał:

Nie próbuj mi wmówić, że oni podzielili SC2 na 3 części bo chcą wydoić klienta, radzę
ci oglądnąć "story panel" z Blizzcona
większość filmików (tych ważniejszych) na tej stronce:
http://starcraft.org/videos.php

Za przeproszeniem bla bla bla, a fakt pozostaje, że za jeden produkt będziemy płacić trzy razy, nie wspominając o przebąkiwaniach o "częściowej odpłatności za battlenet". Jeśli jesteś w stanie wyjaśnić mi posunięcie z rozdzieleniem jednej gry na trzy częsci, to niniejszym zobowiązuje się do kupna SC2. Od razu jednak uprzedzam, że bajeczki w stylu "nie zdążylibyśmy z wydaniem" albo "bo 3 DVD sie nie zmieszczą do pudełka" obrażają moją inteligencję. Po pierwsze Blizzard zawsze wydawał gry wtedy, gdy były gotowe i nie przejmował się za bardzo terminami (nagle zaczęli?), po drugie sam mam w domu pudełka, w których mieszczą się cztery DVD.

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 15:27, _sahib_ napisał:

> Nie próbuj mi wmówić, że oni podzielili SC2 na 3 części bo chcą wydoić klienta,
radzę
> ci oglądnąć "story panel" z Blizzcona
> większość filmików (tych ważniejszych) na tej stronce:
> http://starcraft.org/videos.php
Za przeproszeniem bla bla bla, a fakt pozostaje, że za jeden produkt będziemy płacić
trzy razy, nie wspominając o przebąkiwaniach o "częściowej odpłatności za battlenet".
Jeśli jesteś w stanie wyjaśnić mi posunięcie z rozdzieleniem jednej gry na trzy częsci,
to niniejszym zobowiązuje się do kupna SC2. Od razu jednak uprzedzam, że bajeczki w stylu
"nie zdążylibyśmy z wydaniem" albo "bo 3 DVD sie nie zmieszczą do pudełka" obrażają moją
inteligencję. Po pierwsze Blizzard zawsze wydawał gry wtedy, gdy były gotowe i nie przejmował
się za bardzo terminami (nagle zaczęli?), po drugie sam mam w domu pudełka, w których
mieszczą się cztery DVD.

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

Twój post jest ignorancki i śmieszny bo już wcześniej pisałem (w innym temacie) czemu podjęto taką decyzję.

Po pierwsze Battle.net nie będzie płatny, Battle.net 2.0 będzie czerpał korzyści z reklam.
Po drugie proszę oglądnij film z ogłoszenia trylogii i wsłuchaj się w słowa Roba Pardo, a zrozumiesz czemu podzielili SC2 na 3 części (wytłumaczę ci międzyczasie: podjęto tą decyzję przez fakt, że chcą dać fanom w nią pograć jak najszybciej - nie robiąc oczywiście syfu i przemieszania - jednocześnie starając się dać jak najwięcej)...a posłuchaj reakcji ludzi na wybranie 2-ego rozwiązania.
Po trzecie jeśli podasz mi termin wydania gry, który został opublikowany jesteś zaje*****.
Tak jeszcze pisząc; każda część będzie wydawana w odstępie czasowym*
*gdzie ten odstęp czasowy to najprawdopodobniej 6 miesięcy...chciałbyś czekać na SC2 jeszcze 2 i pół roku? bo ja nie.
Dla mnie StarCraft jest grą kultową, jestem prawdziwym fanem SC, gram 10 lat w To Dzieło sztuki i wiem, że Blizzard mnie nie zawiedzie, jestem bardzo zadowolony z tego posunięcia aczkolwiek trochę zasmucony bo nie prędko kupię (przez fakt dat wydawań części) edycję kolekcjonerską. Jeszcze raz proszę was o lub poczytanie sekcji SC2 na Blizzforums.com lub zarejestrować się tam i samemu pytać.
Mike Morhame powiedział, że gra nie będzie kosztowała wiele**

**gdzie wiele jest dwuznaczne ale można przyjąć, że nie będzie kosztowało więcej niż 40 dolarów, każda będzie kosztowała tyle samo ze względu na fakt, że tryb multiplayer będzie zawierał wszystko w każdej części.

P.S. Porównaj sobie zawartość Red Alerta 3 (30 misji) z każdą częścią Trylogii SC2 (od 25 do 28 misji, w tym bardzo dużo filmów CG).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, swoim postem upewniłeś mnie, że mam rację. Nie będę cię już dłużej męczył swoimi ignoranckimi i śmiesznymi wypowiedziami, miłego brania od tyłu bez wazeliny przez Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej według mnie prawdopodobny rozwój wypadków:
W momencie pojawiania się się kolejnych części trylogii będą pojawiały się nowe elementy rozbudowujące tryb multi, które będą automatycznie dostępne dla wszystkich na zasadzie patcha, żeby zapewnić sobie pozytywne reakcje graczy. Jednocześnie kolejne części będą zawierały pewne elementy (najprawdopodobniej nowe jednostki), które będą dostępne tylko dla posiadaczy danej części. Możliwe zresztą, że takowe elementy będą posiadały również wcześniejsze części. Gra w trybie multi bez posiadania późniejszych (wszystkich) części będzie możliwa, wymagane będzie tylko uaktualnienie gry do najnowszej wersji, jednak ze względu na brak pewnych jednostek będzie się startowało z nieco gorszej pozycji. Owe dodatkowe jednostki nie będą jednak z gatunku przedefiniowujących rozgrywkę i całkiem możliwe, że niektórzy gracze nawet posiadając je nie będą ich wykorzystywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2008 o 09:43, Spychi napisał:

nie pisać, że Blizz jest łasy na kasę, bo oni już to kilka razy powtarzali że nie są.

Bez jaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 20:14, Spychi napisał:

(...) gdzie ten odstęp czasowy to najprawdopodobniej 6 miesięcy...chciałbyś czekać na SC2
jeszcze 2 i pół roku? bo ja nie.


Albo zastosowałeś tu jakąś wyższą matematykę, albo piszesz kosmiczne bzdury, albo manipulujesz faktami. Jeżeli odstęp czasowy to ok. 6 miesięcy, to rozwój wypadków wygląda tak:

1. Wychodzi pierwsza część [0],
2. Wychodzi druga część [+6=6],
3. Wychodzi trzecia część [+6=12].

Więc przy tym założeniu kompletna, pojedyncza gra wyszłaby maksymalnie rok później, pomijając nawet fakt, że biorąc pod uwagę kwestie logistyczne i marketingowe, wydanie gry w jednym kawałku jest znacznie szybsze niż wydanie jej w formie rozczłonkowanej. Argument ostateczny - do tej pory Blizzardowi nie przeszkadzało, że gra wyjdzie później i nie przejmowali się faktem, że gracze muszą czekać wiele lat na ich tytuły. Ba, był to wręcz jego znak rozpoznawczy.

Już bardziej przemawiałby do mnie argument, że Blizzard chce dać możliwość graczom wypowiedzenia się na temat gry i wpłynięcia na pewne aspekty drugiej i trzeciej części, ale o ile sobie przypominam, do tej pory było tak, że "Blizzard wie najlepiej" i opinie graczy olewa z góry na dół (vide: Diablo 3 i jego cukierkowate kolorki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie powiedzcie jak wysoki trza mieć IQ by zrozumieć, że to będzie podstawka + 2 dodatki? Jeden dodatek więcej i ludzie robią uproar jakby to był koniec świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 00:33, Smash-PL napisał:

Ludzie powiedzcie jak wysoki trza mieć IQ by zrozumieć, że to będzie podstawka + 2 dodatki?
Jeden dodatek więcej i ludzie robią uproar jakby to był koniec świata.


Problem polega na tymże sam Blizz uważa każdą cześć za pełnoprawną grę, czyli każda będzie kosztować tyle, co normalna gra i o to rozbija się całe to gadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli to prawda a pierwsze o tym słyszę, bo cena tych dodatków nie jest jeszcze uzgodniona i nie ma oficjalnej wersji a nawet jeśli tak to co? Nie powiedział bym, żeby rynek pc był rozpieszczany samymi super grami ze znaczkiem jakości "Q" a patrząc na kampanie sc2 to naprawde wgnaita w ziemie konkurencje.
Naprawdę cały ten płacz na wyrost, mogę zrozumiec forumowych trolli ale gdy zielony do tego się dołańcza to ręce opadają (cukierkowate kolorki w diablo3? gdzie bo chyba nie w ostatnim buildzie.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować