Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PeCety Gatewaya z Core i7 na pokładzie

13 postów w tym temacie

no ok a system operacyjny to vista 32 bit :D:D::D:D:D:D hehehhehe

tak czy siak .. no no niezły komp... Tylko tak w sumie mi 4 GB na razie wystarczy bo chyba by nie było większej wydajności gdybym dołozył i miał te 8 gb :/ moze na razie... mniejsza z tym na razie .

co do tego czy sponsorowane. a jak nawet to co z tego... i tak nie kupisz ... szkoda kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tjaaa...Core i7, wszystko ładnie i pięknie, ale faktyczny przyrost mocy widzimy dopiero w wielowątkowych aplikacjach (np. rendering). W grach ? Prawie nic nie widać, jako, że największą rolę odgrywa karta grafiki. Trójkanałowa obsługa pamięci również nie powala...Praktycznie nie widać w testach różnicy pomiędzy 128 a 192 bit na RAM.
Jeżeli jesteś profesjonalistą, pewnie i tak masz stację roboczą na stanowisku, nie ? Jest sens zmieniać kompa na takie cuś ? Moim zdaniem nie, tym bardziej jeśli posiadasz obecnie np. C2D 3ghz. Do grania spokojnie starczy w duecie z dobrą kartą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no pewnie że tak 100% racja Xarodon, właściwie z testów wynika, że dołożenie więcej pamięci ram niż 4Gb, zmniejsza osiągi komputera, było to opisane w jakieś gazecie albo pc format, albo expert, ponieważ, coś tam coś tam, dzisiejsze procesory nie są wstanie obsłużyć, tyle pamięci naraz, więc, wydatek kasy na takiego kompa jest bez sensu, jedyne co jest lepsze w tym komputerze FX6800-05 to to, że ma dysk SSD, co poprawia bardzo wydajność odczytu danych czy zapisu, no i lepsza karta graficzna, ale co do karty to tak jak powiedziałeś w grach nie będzie widać różnicy między Radeon HD 4850 a 70, powiem więce komputer FX6800, to też aż nadto, bo to juz jest dla maniaków gier, a dla zwykłych graczy, zeby grać na najwyższych detalach to wystrczy nawet procesor z 2 rdzeniami 2Ghz, 2GB ram DDR2, i karta 8600GT czy 8800GT.

Takie komputery jak ten FX6800-05 to bedą nam potrzebne za jakieś 2 lata a narazie kupowanie go to tlyko wywalanie kasy w błoto, bo nawet połowy tej mocy sie nie wykorzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie ta obudowa. Zwłaszcza patent z tym "panelem portowym" co to sie pewnie otwiera po naciśnięciu paluchem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby nieźle, ale widać, że oparcie PC o i& i odpowiednie komponenty jak RAM, płyta główna winduje nieźle cenę samej jednostki:) Za tą cenę możnaby nabyć konsolę+ TV odpowiedni, oraz niezłą jednostkę do kompa:) Z resztą dzięki multplatformowości i konsolom nie trzeba zbyt często zmieniać sprzętu. Obecnie taki zestaw to zbytni luksus zwłaszcza, że i7 to nowość i odpiowiednie komponenty sporo kosztują. Może za jakiś rok lub dwa taki zestaw będzie bardziej opłacalny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 12:49, R3D napisał:

Podoba mi sie ta obudowa.


kwestia gustu, nie zamieniłbym się na swoją w żadnym wypadku ;p

->Szewczu

woow ;)

...
jedynym interesującym dla mnie składnikiem tego zestawu wydaje się być procesor lecz wolałbym poczekać nieco aż ceny spadną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 16:41, AvP2 napisał:

Przy okazji to śmiesznie by było gdyby dali system 32-bitowy. :P


wszystko jest możliwe :/ ..dziś widziałem właściwości w nowo zakupionym przez znajomego komputerze i mało nie spadłem z krzesła jak zobaczyłem tejże treści informacje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro o obudowie mowa, to i ja wtrącę swoje trzy grosze, a co - nic ciekawego. Skromna, nudna, wygląda prawie jak każda inna, ot - jedynie dodano pomarańczowe wstawki i napis "FX".

Jeśli chodzi o sam sprzęt, to jest naprawdę niezły. Nawet ten tańszy model to niezła bestia, choć jego cena niestety do niskich nie należy. W tej chwili dolar jest w okolicach 3 zł, tak więc ten PC to koszt ponad 3000 zł, a za taką sumkę można złożyć lepszy sprzęt, tyle że bez loga Gateway ;) Droższy model oferuje dysk SSD - ostatnio wyjątkowo często są dodawane do droższych zestawów komputerowych, ale jak spojrzałem ich ceny na Allegro, to nieco się załamałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować