Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wszystkie raidy z Lich Kinga już zaliczone...

59 postów w tym temacie

Przykre, ale prawda jest taka ze PvE w WotLK jest nieco niedopracowane. Blizzard postanowil wskrzeszyć stare Naxx (40-osobowe pre-tBC) co jest genialnym posunięciem w strone wiekszości graczy WoW-a (~90% ludzi nigdy nie widzialo Naxxa przed premierą tBC). Wielkim błędem bylo natomiast dodanie tylko dwóch nowych bossów. Sartharion i Malygos to zdecydowanie za mało dla pozostałych 10-ciu procent. No i co najważniejsze: Sk-gaming i nihilum wcale nie są nowicjuszami w biciu tych bossów. Jako gracze najlepszych gildi wszyscy mieli zagwarantowane klucze do bety WotLK, gdzie Ci bossowie byli od miesięcy. A z resztą, statystyczna gildia na nauke nowej taktyki na bossa, z rajdami trwającymi 4-5godzin, potrzebuje okolo 3-4 dni. Biorąc pod uwagę fakt że sa TYLKO 2nowe bossy, to kwestia tygodnia od rozpoczęcia do zabicia np.Malygosa. Nie wiem tylko dlaczego większości społeczności graczy wyczyn TwentyFifthNovember wydaje się czymś absurdalnym, podchodzącym w chorobę psychiczną. Prawda, wylewelowali swoje postacie szybciej niz inni, ale druga strona medalu jest taka ze nie musieli zdobywać zadnego gearu (SWP gear> WotLK blues) , nie musieli sie uczyć taktyk, po prostu weszli, zabili i wyszli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Moje zdanie :) WoW skończył się na podstawce, pierwszy dodatek położył tę magię gry, mimo nudy, mimo tego, że nie było co robić to magiczna 60 sprawiała że był balans, walka na poziomie i ogólnie super fantastyczne PvP wraz z nagrywanie filmów, naprawdę zbieranie surowców na przedmioty które coś znaczyły ogólnie było bardzo ale to bardzo dobrze. Dodatek TBC (rip), sporo zmian, ale ile wad. Reset postaci od nowa zbieranie tego co się zbierało przez ten długi czas i zamiana tego na shardy, obniżenie poprzeczki (teraz każdy ma już epiki, raidy z 40 na 25), zrobienie beznadziejnego BG z itemami co sprawiło że PVE już nie tuningował ci postaci pod PVP tylko pod instancje które wymagały sporo czasu i nic nie dawały (już nie można było mówić że coś się w wowie osiągnęło bo osiągało to 90% populacji i na dobry serwerze zaroiło się od klonów). Finał dodatku każdy miał już prawie wszystko na serwerze biega od 2-10 osób z broniami legendary z demonka i ogólnie kupa, duża i śmierdząca. Dodatek dwa - reset, dodanie contentu dla idiotów, dodanie na siłę DK i popsucie balansu jeszcze bardziej. Statystyki w kosmosie po 30k życia wow zamienił się w siekę z ciosami nie za 2k (wow) tylko za 10k O.o. (brakuje jeszcze celownika i było by coś Ala Quake, no ale czekajmy i nie traćmy nadziej w końcu w blizie już nie takie jaja były więc można spodziewać się wiekszych) Więcej, więcej, więcej... shitu:) Ogólnie jak napisał ktoś już na stronie wowa idzie to wszystko w kierunku „gra dla idiotów”, dla idiotów co mają 12,15 trochę więcej lat, dla ludzi co nie maja w życiu nic poza pryszczami, oraz dla rodzin z dziecmi co grają mąż, żona i dziecko -> w mieszkaniu z płyty z dywanami na ścianach. No ale w wow w zbrojach błyszczących jak kocie jajka :)
Oczywiście 11 milionów nie może się mylić, chodź z tego ok. 3miliony to konta trial i zawieszane, a 4 to Chińczycy którzy co prawda naród uber bogaty, ale w swojej okazałości biedny też…. i właśnie Ci najczęściej ludzie dla których "american dream" jest tylko dream, jak dla nas co najmniej szóstka w kumulacji lotto… grają w wowa i nawet sie zabija w realu, podpalają kopią, pchają nożami itd… oraz się sądzą o itemy w sądach…. No cuż :) Ruscy też to robią, dzięki Bogu tylko że Polscy gracze maja średnio 2x więcej IQ niż inni.
Dużo flame. Ale co tu mówić WoW się potoczył. Blizzard jest wielką firmą na pewno SCII i Diablo III pokaże klasę,… i modle się aby Blizzard w końcu coś dał innego…. ale WoW jest wielką olbrzymią krową dającą dużo mleka więc po co przestać ją karmić :) Na pewno Vivendi Games zrobiło z blizza interes życia, ale no cóż przestało to juz wielu ludzi bawić, a grają ? Bo niby w co mają grać, jak nic nie ma a WoW nie ukrywajmy to rozbudowane GG (i przeważnie ludzie płacą właśnie po to aby pogadać z znajomymi których poznali i "pokochali" po tych wspólnych latach). Ale świat pokazuje że obecne gry single są dużo, dużo lepsze są lepsze czasem od najlepszych książek… ale skąd Ci biedni gracze WoW mają o tym wiedzieć jeśli mają tylko czas na niego, poza tym średnia pokazuje z forum, że ogólnie są to biedni ludzie w sensie pieniędzy i biorą pod uwagę cenę gry i wola wydać te 50pln za wowa niż 100 za coś innego co można skończyć w 10-15h. Lub w ogóle piratują gry nie mówiąc już o posiadaniu konsoli bo na gry na konsole to … txt realny z wowa „konsola to trzeba płacić, a my/ja płacimy tylko za wow inne wszystko to tor renty” i czasem wydaje się nam że to tylko Polskie realia ale to nie prawda ludzi których nie stać na nic innego jak wow jest masę na tym świecie.

Blizzard niech się weźmie za coś nowego, lub w końcu ktoś zrobi coś lepszego – liczę, że może CDRed w końcu pomyśli o mmo chodź wiadomo ile taki projekt pochłania pieniędzy ale cóż... Wiedźmin to jedyna gra dla dorosłego gracza i chyba najlepsza jaka wyszła. Więc czekamy, na SW od BioWare, oraz na nowe projekty, bo War i AoC to niestety już nie te czasy, aby ktoś grał w chińskie podróbki. (może EU w końcu zablokuje towary niskiej jakości :P)
Pozdrawiam
PS. A autor miał dużo racji w newsie, to że się pomylił to są to błędy które nic nie znaczą. Prawda jest jedna Blizz nie jest wyzwaniem dla ludzi którzy oczekiwali od tej gry wyzwania, oraz przestaje być grą dla ludzi indywidualnych którzy chcą mieć coś innego niż inni, wow idzie w kierunku takim jak cały świat gry dla rodzin i casual aby tacy którzy mają kasę na życie mieli też na abonament na wowa, czy grają czy nie niech płacą takich też ludzi znam co mają aktywne konta i grają 3h na 2 tygodnie, bo jeśli tacy są na świecie to z 11 milionów zrobi się 30 :) bo czemu nie dać im miecza i zbroi jeśli będzie to warte 12-15euro na miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaitsev - widać że nie grałeś w WOWa więc następnym razem pozwólcie skomentować komuś kto grał. Twoje doświadczenie z innych MMO tutaj za dużo nie zdziała. I jaki marsz w strone WAR? to przeciez kompletna porażka a nie mmorpg. Dopracowanie taktyk i settingu ? Po BT taktyki i setting byly juz po miesiacu a i tak wiekszosc gildii do do datku nie zrobiła tych rajdów ;] następnym razem dajcie specjalistów do wypowiadania się bo teraz jak Was ostatni czasy czytam to jakbym wertował "Fakt"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok ale jaki procent wszystkich gildii w wowie stanowia takie "profesjonalne" ? pewnie około 5% W mojej jeszcze nikt nie dobił do 80-tki, większośc w okolicach 74 i jeszcze minie duużo czau zanim będziemy mieli w końcu te 10 osób gotowych na rajd, i zapewnie jeszcze więcej na jego wyczyszczenie. Bardzo dobre posunięcie Blizzarda, tych wszystkich hardcorowców jest najmniej ale najgłośniej ich słychać, traktuja tą grę jak jakiś sport, wyścig, kto pierwszy, kto lepszy, kiedy większośc to po prostu "gracze", tak gramy w tą grę a nie bierzemy udział w jakimś chorym wyścigu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze WoW''a rzucilem jakis czas przed patchem 3.0.2 i nie zaluje ale fakt faktem ze Blizz casualuje ta gre na maxa, nie wiem po co.

W/G mnie granie w ta gre laczy sie z jakims celem (lepszy ekwipunek, zabity boss, trudny achievement) jezeli te cele mozna teraz osiagnac bez zadnego wysilku etc to granie mija sie z celem...

i na prawde cytaty niektorych ludzi tutaj to czysta zenada - skomentuje kilka z nich:
>Po BT taktyki i setting byly juz po miesiacu a i tak wiekszosc gildii do do datku nie zrobiła tych rajdów

czlowieku chyba na twoim jakims zapomnianym przez swiat serverze. Ja gralem w jednej z topowych gildii na Magtheridonie (tam gdzie Nihilum etc, moja gildia to OVER EXPOSURE aka OPERATION ESKIMO - mozna poszukac w google) ale chodzi mi o to ze do BT to chodzily PUGI a po wyjsciu SWP, pugi chodzily na trashfarm do SWP i dzialo sie tak na kazdym rozwinietym serverze wiec nie pisz mi ze wiekszosc gildii do dotaku nie poszla tam bo nawet nie mieli takiej checi, dla nich wystarczylo casualowe KARA a o BT mogli pomarzyc i nie dla tego ze bylo trudne tylko dla tego ze im wystarczala 1-2h wowa dziennie a nie HC 4-5 godzin raidowania

>WotLK to naprawdę dobry dodatek. Do komerchy dla wowa daleko. Jest to jedyna gra z taką społecznością (mmo to nie tylk osama gra - to rowniez ludzie w nia grajacy).

Spolecznosc spamujaca trade, rasistowska, antysemicka etc - zdejmij klapki z oczu koles...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>Wow od poczatku pwostania to komercha jak kazda inna gra ;]<<

Podaj mi tytuł choć jednej gry która nie zostala stworzona dla pięniędzy. Tylko proszę, bez takiego crapu jak miniclip.com czy kurnik.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 00:52, hellgate napisał:

ok ale jaki procent wszystkich gildii w wowie stanowia takie "profesjonalne" ? pewnie
około 5% W mojej jeszcze nikt nie dobił do 80-tki, większośc w okolicach 74 i jeszcze
minie duużo czau zanim będziemy mieli w końcu te 10 osób gotowych na rajd, i zapewnie
jeszcze więcej na jego wyczyszczenie. Bardzo dobre posunięcie Blizzarda, tych wszystkich
hardcorowców jest najmniej ale najgłośniej ich słychać, traktuja tą grę jak jakiś sport,
wyścig, kto pierwszy, kto lepszy, kiedy większośc to po prostu "gracze", tak gramy w
tą grę a nie bierzemy udział w jakimś chorym wyścigu.


zgadzam sie z Toba w 100%, gram w ta gre dla przyjemnosci robie questy, chodze do instantow gadam ze znajomymi z serwera ale nie robie tego wszystkeigo zeby byc pierwszym na serwie ktory dobil do 80lvl, lub wyciac wszsytkie nowe dungeony w pierwszym tygodniu istnienia dodatku.
Jest dokladnie tak jak mowisz jest ich najmniej a najglosniej o nich, zaloze sie ze dzieki takim jak oni zaraz blizz wsadzi patcha w ktorym utrudni wszystko(miejmy nadzieje ze nie).
Ten wyscig kto pierwszy nie ma sensu i tak koniec jest fatalny--- co dalej?? jak wszystko kolega widzial, zabil i wszedzie byl.
Oni beda pierwszymi ktorzy zaczna narzekac ze dodatek za krotki, ze za slaby poziom trudnosci itd.


pzodrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 10:46, Zaknaf napisał:

/.../
Ten wyscig kto pierwszy nie ma sensu i tak koniec jest fatalny--- co dalej?? jak wszystko
kolega widzial, zabil i wszedzie byl.
Oni beda pierwszymi ktorzy zaczna narzekac ze dodatek za krotki, ze za slaby poziom trudnosci
itd.


A może chodzi tu o to, żeby jak najszybciej skończyć ten dodatek i mieć go (nareszcie) z głowy? ;)

Jako osoba spoza świata WoWa rozumuję tak, że to jest pewnie jakiś tam "rispekt" dla gildii jeśli uda jej się zrobić coś pierwszej. Zabawy poza tym może w tym nie być rzeczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko i wprost jest jedna racja ze poziom trudności raidów zszedł bardzo bardzo w dół.... Pamietam raidy z pre TBC MC,BWL i reszte tam był poziom teraz WoW coraz bardziej odchodzi od MMO a staje bardziej Co-pem to jest zenada skoro gildia mojego kolegi juz all maja 80 i skonczyli juz naxx''a ;/ wiec sorry ale to jest jakas pomylka nie zdziwie sie jesli masa ludzi porzuci WoW''a bo stracil on swoj poziom. O czym my tu mówimy prawdziwy WoW zaczol ginąć od momentu kiedy wszedł TBC. A Blizzard probował ratować WoW''a czym sie da i jak się da np wprowadzając ZA zeby słabi gracze wg mnie niedzielni gracze mieli co robić... Coż szkoda ze WoW zszedl tak na psy.. Jedyna nadzieja jaka mam to ze wyjdzie coś w stylu starego dobrego WoW''a jak narazie pozostaje czekac. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda gra to "komercha", w końcu musi zarobić kasę, nieprawdaż?

A co do wyczyszczenia całej zawartości PvE - Nihilium i SK Gaming mają za sobą kilkuletnie doświadczenie w raidowaniu. Naxx wyczyścili już dawno na serwerach testowych tak samo Malygosa. Poziom 80 wskoczył im tak szybko, dlatego, że w chwili wydania dodatku posiadali najlepszy sprzęt, którego nie musieli wymieniać.

Poza tym mam pytanie - skoro mówicie, że klapa itd. z zawartością raidową... a czy wasza gildia już wszystko zaliczyła? ;]

No i małe przypomnienie - Illidan w wersji 1.0 też padł szybko z ich ręki, a teraz nawet mimo zmniejszenia trudności o prawie 50% nadal ponad połowa gildii go nie położyła... ;]

...dlatego nie sugerujcie się ani Nihilium ani SK gaming, chyba, że cała wasza gildia chodzi w Sunwell Gear i SWP robicie bez wipe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 11:55, RoXIcon napisał:

Krótko i wprost jest jedna racja ze poziom trudności raidów zszedł bardzo bardzo w dół....
Pamietam raidy z pre TBC MC,BWL i reszte tam był poziom teraz WoW coraz bardziej odchodzi
od MMO a staje bardziej Co-pem to jest zenada skoro gildia mojego kolegi juz all maja
80 i skonczyli juz naxx''a ;/ wiec sorry ale to jest jakas pomylka nie zdziwie sie jesli
masa ludzi porzuci WoW''a bo stracil on swoj poziom. O czym my tu mówimy prawdziwy WoW
zaczol ginąć od momentu kiedy wszedł TBC. A Blizzard probował ratować WoW''a czym sie
da i jak się da np wprowadzając ZA zeby słabi gracze wg mnie niedzielni gracze mieli
co robić... Coż szkoda ze WoW zszedl tak na psy.. Jedyna nadzieja jaka mam to ze wyjdzie
coś w stylu starego dobrego WoW''a jak narazie pozostaje czekac. :)



ZA to niedzielni gracze raczej ponad Natholakka to nie przejdą :D
Troche zgrania już trzeba zeby ptaszka zatłuc ;p
Relatywnie ZA jest trudniejsze od Gruula ;p (Mags to jest inna bajka, bo jak jego sie raz zabije to potem juz nie ma problemu ;])
Chyba że mówisz o ZA po wydaniu patch''a 3.0.2 xD
Raidów jeszcze ner robiłem ale póki co (73) jedynie Violet hold byl problemem ale to głównie dla tego że wiekszosc DPSu nie mogło trafic w bossa 4 lvl wyzeszego od nich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ze ZA wcale proste nie jest ale wydaje mi sie ze na Gruulu wiecej gildi wipe zaliczylo niz na ZA takie mam odczucie. :P Ja porzucilem gre na pare dni przed wyjsciem Wotlk. Co do sprzętu to skonczyłem z gildia na Felmyscie w Sunwell wiec nie bylo tak źle. Komercja w WoWie jest wielka dlaczego poziom raidów spadł bo zaczeła grać masa ludzi powstała masa gildi o niskim poziomie... Niestety dzis wszystko jest nastawione na $ a nie na prawdziwa gre... Co do SK i Nihilium nie sugeruj sie Tylko tym ze maja wypas gear ok to tez sie liczy ale liczy sie przedewszystim poziom zgrania jaki prezentuja to jest wazne robili wszystko po koleji i dzieki temu sa jacy sa. A czemu prawie ponad polowa gildii nie moze polozyc Illidiana ? bo nie ma zgrania ? bo jest wipe za wipem poprzez jakąś pierdole ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...napisałbym coś innego ale widze że i tak 90% tu przebywających już "wie" co i jak jest naprawdę (chyba k* od babki wróżbitki), a na łatwizne i *"komerche" to idzie z tego co widać po ww. tekście typu "kopiuj/wklej" to idzie gram.pl - gratz byle więcej takich

*komercha - każdy kto napisał że wow "śmierdzi" komerchą, proszę najpierw poczytać o komercji a potem dooobrze przemyśleć dlaczego poważna firma/korporacja miałaby robić grę w czynie społecznym ;)

ps: bai, wracajcie do tibii/runescape''ów i innych crapów ims stfu jak nie macie nic konkretnego i sensownego do powiedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spox kazdy ma swoje zdanie ale nie powiesz mi ze WoW nie jest nastawiony na komerche ? Nikt nie mowi ze Blizz mial by robic cos za free ale tez nie gadaj ze nie robi tego aby zarobic. No chyba kazda firma ktora robi jakis produkt robi go z zalozenia ze zarobi na nim.... a co do twojego ps to powiem Ci Tyle crapy czy nie krapy kazda zmora ma swojego amatora. A i moze sie wysil i Ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 10:46, Zaknaf napisał:

Ten wyscig kto pierwszy nie ma sensu i tak koniec jest fatalny--- co dalej?? jak wszystko
kolega widzial, zabil i wszedzie byl.
Oni beda pierwszymi ktorzy zaczna narzekac ze dodatek za krotki, ze za slaby poziom trudnosci
itd.


Gdybym był wśród nich, to chyba byłbym w siódmym niebie... Mieć wszystko co chcesz w tak krótkim czasie, zamiast męczyć się w przeciętnej gildii, która nie potrafi nawet z 400-500 memberów zebrać 10 osób na raid? Bezcenne. Po za zbieraniem laurów i dużym respektem jakim darzyliby mnie inni (tak jest na prawdę), mógłbym skupić się na tym co najprzyjemniejsze w tej grze i spokojnie wylevelować alty, bez stresu i wnerwiania się na to, że nawet na heroic muszę szukać ludzi w LFM, bo wszyscy albo dalej levelują albo nie mają gearu.

Jedni grają w WoW wyłącznie dla zabiicia czasu i okazyjnie (i nie zależy im na niczym, przez co właściwie w świecie gry są nikim), inni wolą coś osiągać i jakoś pożytkować ten czas spędzony na grę, żeby nie wyszło na to, że przez te wszystkie lata grałeś tyle czasu i guzik w tej grze osiągnąłeś, guzik widziałeś i wcale się dobrze przy tym nie bawiłeś (noob gildia = częste wipy, kłótnie, obsuwy raidów itd). Wtedy faktycznie można dojść do wniosku "zaraz, po co ja w to właściwie dalej gram?".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, żebym się czepiał ale ten obrazek na górze powinien zniknąć.Delikatnie mówiąc to dezinformacja, bardziej dosadnie to kłamstwo i próba wzbudzania sensacji i dyskusji.

Lich King "sfarmiony"- a potem dziesiątki postów, że gra do dupy, że łatwa prosta i dla kasy robiona, zaraz po tym odzew fanów

. Nie jestem wielkim wyznawcą wowa (chociaż w niego gram od kilku lat z przerwami), ale to MMO samą swoją nazwą wzbudza mieszane uczucia u różnych osób, a takie obrazki jak ten prezentujący sfarmionego Lich Kinga tylko to potęguje.

Celowy zabieg czy zwykłe niedoinformowanie ? Od wzbudzania niezdrowej sensacji są tanie brukowce za złotówkę, nie gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW osiągnął taki poziom, że w tej chwili nawet gdyby wyszło kilka o niebo lepszych mmo nikt z niego nie odejdzie, bo ludzie przyczepili się jak wszawica do bezdomnego. Choćby blizzard robił specjalnie błąd za błędem żeby ostraszyc graczy ludzie i tak by zostali, ba! jeszcze by pewnie przybyło. To już nie jest gra to jest ewenement w historii elektronicznej rozgrywki.

Co do samego posta to akurat się nie dziwę, że te gildie juz wyczyściły raidowe instancje, bo po pierwsze pve content w wotlk leży, a po drugie te dwie gildie to jedne z tych co jak do nich dolączysz i nie idziesz na jeden raid to wypad z gildii, przynajmniej w okresie próbnym, potem może dostaniesz kredyt zaufania, ale to i tak jest niemal drugie życie. Mam czas i doświadczenie żeby się do gildii tego typu zapisywać, jednak gra to dla mnie przyjemność i robienie czegoś bo muszę mija się dla mnie z ideą dobrej zabawy, ale kto co woli.

A tak na koniec do tych co tak krytykują WAR''a. Ile panowie graliście? Miesiąc? A teraz obiektywnie spójrzcie ile po miesiącu dawał WoW? Bo jak dla mnie niewiele więcej, jednak jak sie od kilku lat gra endgame a potem się wskakuje na lvlowanie postaci od zera w grze która się opiera na innych założeniach to trochę do kitu. Prawdopodobnie gdyby WAR wyszedł pierwszy dziś mógłby mieć równie dużą rzeszę fanów co WoW choć to tylko nic nie znaczące spekulacje. Jednak jak dla mnie trzeba spojrzeć na wszystko bezstronnie a nie przeczytać recenzję w CDA:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować