Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Call of Duty: World at War - recenzja

86 postów w tym temacie

Autor nie podał w wadach tego że gra jest cholernie liniowa, praktycznie wszędzie mamy niewidzialne ściany, jedyne co mnie trzyma przy CODzie 5 to Multiplayer oraz Zombie!:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem, ale potrafię sobie wyobrazić CoDa WaW na podstawie czwórki :). Czwórki, w którą gram do dziś... Starania Treyarch to za mało, trza mieć jeszcze talent, jak IW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 19:21, D_1 napisał:

mnie zawiódł...


jeeaaa! czekałem na taką wypowiedź :/ ..na upartego można by i jednym słowem w tymże, jednak ostrzejszym guście się wypowiedzieć xD czy można wiedzieć dlaczego tak kolega sądzi.. czy może spoczął na laurach zadowolony ze swych dzisiejszych na forum dokonań?
..sorry ja Cie bardzo ale ważne dla mnie są wasze spostrzeżenia na temat CoD:WaW.. dlaczego, pisałem wcześniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że CoD jest liniowy, to wie każdy co zagrał. Ale gra się bardzo przyjemnie ;). Zawsze, ma multi, które przyciąga na dłuugie miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podobało...
Japończycy wyskakujący z nikąd, albo czający się na drzewach, super sprawa...
Miotacz ognia, dobry, ale gorszy, niż w Far Cry 2...
Kampania rosyjska niezwykle klimatyczna, super się grało.
Zombie level - błeee, nie lubię tego typu addonów...
Tylko jest jeden maleńki mankament, który nie pozwala tej grze na długo zapaść mi w pamięć...
... Z A K R Ó T K A !!
Why? For money? I don''t believe... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 20:26, dan1000 napisał:

A według mnie i tak najlepsza była jedynka z dodatkiem ;P


o tak, była dobra :) ..jednak traktuję ją na równi z dwójeczką ;p
..po długiej absencji CoDa u mnie na HD ( nie grałem w MW.. błąd czy nie, nieważne, wolę drugowojenne CoDy ) przyszła kolej na WaW, które ku mojemu zdziwieniu, może nie mocno lecz kontrowersyjnym tytułem się okazuje :/

Dnia 18.11.2008 o 20:26, dan1000 napisał:

Pozdro


pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 18:25, PSAT Darth Stan napisał:

Gra jest słabsza od CoD4, to wiedziałem od początku, tak jak 3 była słabsza od 2.(produkcja 2 i 4 IW, 3 i 5
treyarch)i i tak jak 6 będzie lepsza od 4 i 5, tak 4 była lepsza od 2 i 3.;)

Dnia 18.11.2008 o 18:25, PSAT Darth Stan napisał:

A tak gdyby co to jest tylko moje zdanie z tym codem(choć wielu się ze mną zgadza).


No, z chęcią bym się zgodził, tyle że uważam CoD 2 za słabszego od CoD:UO, więc dla mnie dobre imię serii zbudowane jest na CoD1 i COD4, a dwójeczka nie ma nic do roboty w tym towarzystwie (ale wiadomo - dgcc).
W czwórce rządzi przede wszystkim MP, więc zobaczenie tego samego ale w realiach drugowojennych (a te lubię bardzo) tylko mnie cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gierka jest bardzo fajna . Nie pozwala oderwać się od monitora podobnie jak jej poprzedniczka . Nie da się ukryć faktu , że 4 była lepsza aczkolwiek WaW nie jest gorsza tylko trochę inna . Nie ma w niej takiego tempa rozgrywki jaki był w 4 jednak jest to usprawiedliwione rodzajem uzbrojenia . Trudno żeby walka karabinem kar98k lub M1 Garandem przypominała zaporę ogniową z M4A1 lub z MP5 . Co do AI nie zauważyłem większych problemów oprócz jednego przeciwnik nie odrzuca granatów tylko woli uciekać . W tryb kooperacji można grac cały czas i mieć dobra zabawę , podobnie jak w grach ze stemplem x360 np GoW kooperacja jest fajniejsza i można usłyszeć "Ej osłaniaj" albo "Masz amunicje" i dla takich rzeczy opłaca się wydać kasę na grę . Zombie mod w trybie cop-op jest po prostu przepraszam za wyrażenie zaj*****y taka śmieszna mini gierka . Chciałbym aby wyszedł do tej gry dodatek bazujący na trybie cop-op i na multi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą przeszedłem. Kampania mi się podobała, bardzo przypominała dobry film wojenny, szybki i brutalny. Duża liniowość ale nic do zarzucenia ogółem. Nie wiele mu brakuje do cod 4 . Ale jeśli chodzi o II wojnę światową jest faworytem. W multiplayera narazie nie miałem czasu za dużo pograć więc się nie wypowiadam. Z tego co na razie zaobserwowałem to cod 4 60 lat wcześniej. To były plusy. Na minusy liczy się to, że mimo dobrego sprzętu zaliczał co jakieś 10 minut takie paro sekundowe zwiechy, bugi graficzne, przynajmniej u mnie(np. woda przenikająca przez łódź) no i za wysoka cena, ale kupiłem, bo tak dobrej gry nie sposób okradać:) Naprawdę warto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Woda przenikająca przez łódź jest spowodowana zaznaczeniem w ustawieniach "2 kart graficznych"

A co do dodatku co myślicie o wojnie we Włoszech albo na Bałkanach lub w okopach podczas fińskiej wojny zimowej chociaż najlepiej by było gdybyśmy grali polakami i bronili naszych granic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa wada tej gry to

CENA

CENA

i jeszcze raz CENA!

Czy naszych polskich wydawców coś nie morzy jakaś poważna choroba filipińska? Przecież żądanie 150 zł za niemal puste pudełko to rozbój w biały dzień! COD 4 kosztował na starcie 89 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w dodatku powinniśmy kierować nazistami ;) skoro można sowietami to czemu nie Niemcami? (atak na Francję, lądowanie na Krecie i w Afryce Północnej, Operacja Barbarossa...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko. Gorsza od Cod4(przeszedłem 3 razy i spędziłem duuużo godzin w multi). Ale jej engine mnie rozwala. Gram na lapie (C2D 1,73Ghz, Nvidia 8400 GS, 256MB, 2 GB RAM) i engine z cod4 jest super gra ekstra chodzi i ekstra wygląda. W WaW poprsotu na najniższych detalach się przycina gdy np. pojawia się dym lub ogień( bardzo upierdliwe przy misji z czołgiem). Liczę na jakiegoś patcha. Nazi zombie jest super! A i w cod4 odprawy były OK (ciekawsze niż jak w większości gier przeglądanie akt). W WaW to jest naprawdę świetne i te filmiki real z Japonii MIODZIO. Gra się nie tak filmowo jak w cod4 ale ostatnia scena z wywieszeniem flagi jest tak dobra jak cod4 zakończenie ;)( liczę na modzika wprowadzającego polską flagę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaniem Hakkena:
Muszę przyznać, że bardzo zawiodłem się na CoD5.


Pytanie skąd zatem ocena: 5?

IMO da się jeszcze w tego typu shooterach dużo nowego wymyślić. Tyle że zachodnie firmy tego już zrobić nie potrafią, bo myślą schematami opracowanymi lata temu, ściśle przykrywane przez propagandę i polityczną poprawność. Brutalność w CoDWaW jest zaledwie kwiatkiem do kożucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 22:09, Irc100 napisał:

A propos ceny. Czy zmieni się ona do świąt?


Ty na poważnie czy o drogę pytasz? xD ..ta cena to specjalna promocja świąteczna właśnie :/

->sykta

bowiem działania nazistów były i będą potępiane w wolnym świecie.. chciałbyś by w przyszłości twoje dziecko spędzając wolny czas przed monitorem rozkoszowało się zabijaniem niewinnych ludzi? ..ja wiem że z Twojej strony to był żart, ale uważam że był nietrafiony :/
..to samo tyczy się przytoczonej przez Ciebie choroby filipińskiej ..tak się składa że znam kilka osób tej narodowości i stwierdzam że:
po1. haniebne są takie stwierdzenia
po2. nie wiem co masz na myśli
..i specjalnie nie stawiam znaku zapytania na końcu bo widząc Twoje rasistowskie zachowanie (wręcz) boję się!! odpowiedzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nudzi mnie już CoD. Pierwsza część i dodatek były najfajniejsze, później dwójka też dała radę. Natomiast czwarta część to dla mnie porażka. Mowa oczywiście o trybie multi bo singla najwyżej kilka razy odpalam żeby ustawienia sprawdzić :P . Za piątą część zapłacę najwyżej tyle ile kosztowała czwarta albo nie kupię wogle bo teraz jest tyle fajnych gier, że bez sensu kasę wydawać na CoD i później żałować (tak jak załowałem zakupu czwórki bo pograłem kilka tygodni i odinstalowałem bezpowrotnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować