Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Games for windows - Live

1074 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2012 o 19:22, Jakunzz napisał:

Czy jest gdzieś możliwość zobaczenia ile osób (procent osób) zdobyło osiągnięcie w danej
grze GFWL?
Na Steam jest to możliwe:
przykład http://steamcommunity.com/stats/DXHR/achievements

O ile się nie mylę na tej stronie jest podobnie: https://www.playfire.com/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym zakupić używanego RE 5 z zużytym CD-Keyem i zagrać w co-opa? Bo nie wiem od kiedy został wprowadzony limit 1 konto-1 klucz,np. w Bioshocku 2 było takie coś,lecz już w Gearsach i SF nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 16:26, bobobo napisał:

Mógłbym zakupić używanego RE 5 z zużytym CD-Keyem i zagrać w co-opa? Bo nie wiem od kiedy
został wprowadzony limit 1 konto-1 klucz,np. w Bioshocku 2 było takie coś,lecz już w
Gearsach i SF nie.


To teraz we wszystkich grach GFWL jest limit 1 konto- 1 klucz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 23:31, Jakunzz napisał:

To teraz we wszystkich grach GFWL jest limit 1 konto- 1 klucz??


Miałem tak w B2,podejrzewam,że w innych grach np. po 2010 roku jest to zaimplementowane. I szczerze mówiąc się nie dziwie,takie coś ma już od powstania - Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczynając od 2010, w każdej grze GFWL jest klucz, który można użyć tylko z daną grą. Zachowane jest 15 możliwych instalek z klucza, ale tylko dla tytułu, którego dotyczy.

We wcześniejszyh latach, zaledwie parę gier miało tak skonstruowany klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema,
Mam pytanie odnośnie gier, które są na liście games for windows live. Mianowicie, chodzi mi o: GTA4, Resident Evil 5, Crysis (ma logo, ale czy jest nie wiem). Chciałbym sprzedać te gry, ale nie jestem pewnien, czy mogę to zrobić. Z tymi grami jest tak jak ze Steam, w sensie jedna gra jedno konto ?? Mogę je sprzedać gościowi, który potem użyłby klucza na swoim koncie bez potrzeby udostępniania danych swojego konta ? Zależy mi na szybkiej odpowiedzi, bo potrzebuje kasy, a przede wszystkim nie chcę ponosić jakichś dodatkowych kosztów, jakby coś poszło nie tak... ;/
Dzięki ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2012 o 20:50, Matti1994 napisał:

Siema,

yo

Dnia 07.02.2012 o 20:50, Matti1994 napisał:

Mam pytanie odnośnie gier, które są na liście games for windows live. Mianowicie, chodzi
mi o: GTA4, Resident Evil 5, Crysis (ma logo, ale czy jest nie wiem).

Crysis ma inne logo, przeczytaj uważnie.

Dnia 07.02.2012 o 20:50, Matti1994 napisał:

Chciałbym sprzedać te gry, ale nie jestem pewnien, czy mogę to zrobić.
Z tymi grami jest tak jak ze Steam,w sensie jedna gra jedno konto ??

Nie nie jest. GfWL! odpowiada za multiplayer i ew achiki. W żaden sposób nie wiąże gry z maszyną chyba, że kod do multi jest zabezpieczony Software Security Assurance -wiąże ono grę z konjtem GfWL!. Z tego co wiem GTA4 nie uzywa SSA.

PS Nawet SSA nie zablokuje dostępu całkowicie do gry-zawsze można grać offline

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Swoje konto GfWL założyłem wiele lat temu ustawiając region na Polskę (wtedy chyba jeszcze nie obsługiwała tej usługi). Teraz mieszkam w UK. W każdym razie problem polega na tym, że w żadnej grze nie mogę korzystać z usług sieciowych czyli przejść w Online bo wyskakuje błąd, że usługa może nie być dostępna w moim regionie.
Napisałem do Microsoftu z prośbą o zmienienie mojego regionu albo rozwiązanie problemu z moim obecnym. Dostałem jednak jakże zajebi**ą poradę aby po prostu założyć nowe konto z moim obecnym regionem bo opcja migracji nie jest dostępna od kilku miesięcy.
I co radzicie mi zrobić? Na obecnym mam zarejestrowane gry: GTA IV, Bioshock 2, Batman AC, Batman AA. Przecież nie ma możliwości przeniesienia ich na nowe konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale gówno... Kupiłem właśnie DLC do BioShock 2 i już żałuje. Najpierw okazuje się, że nie można ściągnąć bezpośrednio plików instalacyjnych (żeby potem móc je zachować)... Potem trzeba zgadywać jak GfWL sklasyfikuje ściągany plik, bo folderów pobierania jest kilka i fabrycznie wszystkie są na partycji C... A jak już w końcu rozszyfrujesz mało przyjazny interfejs ściągania plików i wybierzesz prawdiłowe miejsce do ściągania, okazuje się że GfWL *MUSI* przy okazji skasować wszystkie już ściągnięte DLC.

P A R A N O J A !!! Omijać gry z logo GfWL szerokim łukiem, same problemy i gracz musi kombinować żeby móc pograć. Dobija mnie jeszcze to, że oprócz kwoty za DLC pobrało mi jeszcze 3 zł za płatność kartą (gdzie taka sama płatność w Steamworks czy Battle.net jest darmowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sprzedać w cholerę moje wszystkie gry GfWL zanim ta "platforma dla graczy" doprowadzi mnie do szału. Na moim koncie mam kilka zarejestrowanych gier, które chcę wystawić na aukcję jako całość, ale oczywiście już pojawiła się masa problemów z tym dziadostwem.
Po pierwsze, czy jest możliwość zmiany maila, który służy jako login? Póki co znalazłem tylko odpłatną zmianę, ale chyba sobie jaja robią.
Po drugie, czy jest możliwa zmiana regionu? Konto, nie wiedzieć czemu, zarejestrowałem na PL (gdzie rzekomo już działa, a mimo wszystko podczas gry wyskakuje komunikat, że region nie jest obsługiwany) Obecnie mieszkam w UK więc chyba powinienem mieć taką możliwość.

Podobnie jak Azvar, nigdy w życiu nie kupię gry z logiem GfWL. Dlaczego inni producenci nie biorą przykładu z idealnego Steama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS Nie zdążę już edytować posta, a przyszło mi coś do głowy. Czy gdybym sprzedał moje gry wymagające GfWL bez dołączenia konta, na którym są zarejestrowane, to kupujący miałby możliwość grania w nie w trybie offline lub w jakikolwiek inny sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hartus, zależy które gry. Taki Batman: Arkham Asylum może spokojnie być aktywowany 15 razy przy pomocy tego samego klucza (a nawet innego), ale już np. Red Faction: Guerilla wymaga konta z przypisanym do niej wcześniej kluczem.

Teraz wprowadzili zaabezpieczenie takie samo, jak na Steamie i jeden klucz=jedno konto.

Można spróbować sprawdzić z tą listą, które gry z wcześniejszych lat (tak do połowy 2010 roku) są/nie są z SSA

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Games_for_Windows_%E2%80%93_Live_titles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprzedać:

- Batman: Arkham City
- Bioshock 2
- Batman: Arkham Asylum

Ale z tego co widzę, bez udostępnienia konta, na które te gry są zarejestrowane, jest to niemożliwe. Z kolei mojego konta nie mogę oddać, bo cwaniaki uniemożliwili darmową zmianę maila. Pier****ny Microsoft. Niech się udławią tą wyłudzaną kasą. Jeżeli tylko będę miał do wyboru alternatywne platformy, to gry z logo GfWL będę omijał szerokim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 01:10, Jaromir napisał:

Możesz spokojnie sprzedać i Bioshocka i pierwszego Batmana bez większych komplikacji.

Ich klucze można wielokrotnie aktywować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 01:25, Hartus napisał:

> Możesz spokojnie sprzedać i Bioshocka i pierwszego Batmana bez większych komplikacji.

Ich klucze można wielokrotnie aktywować?


Tylko Arkham Asylum, w Bioshock 2 i Arkham City trzeba już mieć inny klucz, więc bez oddania konta się nie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że to jest tak uciążliwe, że mimo iż byłam bardzo pozytywnie nastawiona do zakupionej dzś F1 2010 to teraz jestem coraz bardziej sceptyczna -_- Tworzenie niemożliwej ilości kont, instalowanie dziesiątek aktualizacji... Nie mogę po prostu normalnie w tą grę grać? Żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować