Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Siatkówka

3097 postów w tym temacie

Chciałbym rozpocząć temat o tej (moim skromnym zdaniem) najlepszej grze zespołowej.
A to też przy okazji takiej, że za 2 dni (czyli w sobotę) rozpoczynają się utęsknione przezemnie (i napewno nie tylko przezemnie) rozgrywki Polskiej Ligi Siatkówki. Jako, że jestem zagorzałym fanem siatkówki i kibicem KP Polskiej Energii Sosnowiec (FOREVER!!!), chciałbym sie dowiedzieć czy na forum gram.pl znajdują się jeszcze inni fani i kibice siatkówki.

Odrazu zaznaczam, że ten wątek poświecony ma być nie tylko PLS, ale ogólnie siatkówce!

Pierwsza kolejka PLS:

2005-10-16
godz. 15:00
VKS Joker Piła - KPS Skra Bełchatów SSA

2005-10-15
godz. 13:00
KS Gwardia Wrocław - PZU AZS Olsztyn

2005-10-15
godz. 17:00

Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa - K.P. Polska Energia SSA Sosnowiec

2005-10-15
godz. 17:00
KS Jastrzębski Węgiel SSA - Resovia SSA Rzeszów

2005-10-15
godz. 17:00
Mostostal-Azoty SSA Kędzierzyn – Koźle - AZS Politechnika Warszawska

Oficjalna strona PLS:
http://pls.pl

Zapraszam wszytskich do wspólnej dyskusji!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mówisz ;)
Siatkówka jest bez porównania lepsza od piłki nożnej, kosza, czy innych gier zespołowych.

Ciekawe jak potoczy się rywalizacja w tym sezonie PLS. Może wreszcie uda się naszym drużynom zajść gdzieś w Lidze Mistrzów (ostatni sukces odniósł Mostostal zajmując 3 miejsce... ale to było ładnych parę lat temu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku liga sie troche wyrównała. Już chyba nie bedzie takiego pogromu jak rok wczoraj (mam na myśli Skrę Bełchatów).
A Płomień (czyt. Sosnowiec dla lamek :D) niestety pozbył się wszytskich dobrych, w miare znanych, doświadczonych i zasłóżonych zawodników. Bo kto to niby jest Kosok Grzegorz albo Earl Andrew. Albo Parkitny Damian (śmieszne nazwisko :D). Ze "starej gwardii" pozostali tylko Łomacz i Legień, którzy kierują się mottem "Płomień FOREVER". I dobrze. Bo to 2 ikony naszego klubu. Mam nadzieję, że tylko nasi sie utrzymają, a to nie będzie takie łatwe w naszym przyadku.

A inne kluby, to narazie dla mnie wielka niewiadoma. Wszytsko wyjdzie w praniu czyt. sezonie, po np. 2-4 kolejkach.

PS. Pisząc "nasi" czy "naszego" miałem na myśli Polską Energie. Tak z przyzwyczajenia pisałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozpoczal sie w koncu (ale ja na to czekalem) sezon PLS :-) Ja jestem z Czestochowy i oczywiscie kibicuje AZS-owi Czestochowa!

Akademicy wczoraj gladko pokonali Sosnowiec 3:0 i moim zdaniem udowodnili, ze w tym sezonie nie bedzie latwo ich pokonac. Edward Skorek troche zonglowal skladem i dlatego wynik w poszczegolnych setach nie jest tak wysoki jaki byc powinien, ale AZS nie mial za bardzo czasu na zgranie (dlatego, ze Amerykanie dotarli do zespolu bardzo pozno), wiec doskonale rozumiem terenera.

Mimo iz odeszlo od nas znowu paru kluczowych zawodnikow (Winiarski, Szymanski) to mysle, ze mamy szanse na medal w tym sezonie. Nasze wzmocienia w postaci 3 Amerykanow byly doskonalym posunieciem. Cala trojka gra poki co na wysokim poziomie, zauwazylem takze, ze wczoraj nie popelnialismy tylu bledow z zagrywki co w poprzednich sezonach, a to dobrze rokuje na przyszlosc.

Nie mozna jednak wczorajszego wyniku za bardzo stosowac do okreslenia formy AZS-u, gdyz rywal nie byl zbyt wymagajacy (z calym szacunkiem dla Polskiej Energii Sosnowiec)

Dodam jeszcze, ze wczoraj po meczu byly bardzo fajne fajerwerki nad Hala Polonia :-) Zmienily sie tez bilety (wyglad) i sposob ich sprzedazy... teraz jedna kasa jest na bilety na balkon a druga na dol - niestety nie sprawdzilo sie to, gdyz ludzie kupowali bilety nawet wtedy gdy byla juz polowa pierwszego seta... Porazka organizacyjna, mam nadzieje, ze to sie nie powtorzy.

Troszke sie rozpisalem... zatem koncze slowami: Do boju AZS!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy inny wynik byłby niespodzianką :D
Ale mimo to, będę kibicował Płomieniowi do końca i wierze, że dadzą rade się utrzymać w PLS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 14:33, Golem napisał:

Każdy inny wynik byłby niespodzianką :D


Zgadzam sie :-) Wszyscy u nas (w Czestochowie) spodziewali sie 3:0 i nie moglo byc inaczej :-) BTW Po meczu postalem sobie troche z zawodnikami Sosnowca (gdy Ci czekali na autobus... czy jakis inny transport) i nawet nie widac bylo zeby byli zawiedzeni, ba nawet zartowali miedzy soba i byli usmiechnieci :-)
Z drugiej strony trudno im sie dziwic... wiadomo, ze AZS to od wielu, wielu lat bardzo silny zespol, wiec nie mogli na wiele liczyc...

Dnia 16.10.2005 o 14:33, Golem napisał:

Ale mimo to, będę kibicował Płomieniowi do końca i wierze, że dadzą rade się utrzymać
w PLS.


No gdyby Polska Energia Sosnowiec spadla do 1 ligi to bylaby niespodzianka spora... Fakt sklad sie uszczuplil znacznie, ale mimo wszystko dla mnie to bylby szok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 15:30, Kris_bla napisał:

No gdyby Polska Energia Sosnowiec spadla do 1 ligi to bylaby niespodzianka spora... Fakt sklad sie uszczuplil znacznie,
ale mimo wszystko dla mnie to bylby szok :-)


No dla mnie też. Liga bez Płomienia, to nie to samo. Chociaż wystarczy podać pare przykładów z ligi piłkarskiej (GKS Katowice, Widzew Łódź).
Skład się bardzo zmienił (niestety chyba na gorsze). Ze "starych" dobrych zostali tylko Żygadło i Legnień, czyli 2 ikony naszego klubu. Ale mimo wszytsko wierzę, że dadzą rade, bo od Jokera Piły i Gwardii Wrocław powinniśmy być lepsi. Najważniejsze to zmieścić się w play-offach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 17:14, Golem napisał:

No dla mnie też. Liga bez Płomienia, to nie to samo.


Mimo iz najlepszy jest tylko Czestochowski AZS ;-) to uwazam tak jak Ty :-) BTW Gdzie Wam Nowaka wywialo? ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ze bedzie dubel, ale od razu przypomnialem sobie, ze juz sezon temu nie gral w Polskiej Energii, a bodajze w Olsztynie ;-D Sorry raz jeszcze... Dodam tylko, ze jakos tak dziwnie sie czuje jak pomysle o tym, ze ze dwa lata temu walczylismy jak rowny z rownych o play-offy, a teraz ta druzyna moze spasc do 1 ligii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 22:18, Kris_bla napisał:

Sorry, ze bedzie dubel, ale od razu przypomnialem sobie, ze juz sezon temu nie gral w Polskiej Energii, a bodajze w Olsztynie
;-D Sorry raz jeszcze... Dodam tylko, ze jakos tak dziwnie sie czuje jak pomysle o tym, ze ze dwa lata temu walczylismy
jak rowny z rownych o play-offy, a teraz ta druzyna moze spasc do 1 ligii...


Ta, ale tak to już jest w sporcie a szczególnie polskim... ale stary nie bój nic... ;) Polska Energia nie spadnie - mówię Ci to JA - NIEduży kibic z Sosnowca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 22:50, Vaxinar napisał:

Ta, ale tak to już jest
w sporcie a szczególnie polskim... ale stary nie bój nic... ;) Polska Energia nie spadnie - mówię Ci to JA - NIEduży kibic
z Sosnowca ;)



Hehe... to sie okaze... Ja trzymam za Was kciuki, bo wiadomo, ze AZS Czestochowabedzie Mistrzem ;-D, wiec nam nie zagrazacie ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 15:20, Kris_bla napisał:

Hehe... to sie okaze... Ja trzymam za Was kciuki, bo wiadomo, ze AZS Czestochowabedzie Mistrzem ;-D, wiec nam nie zagrazacie ;-D


Bądźmy realistami :D
Owszem, wasza dużyna jest dobra, ale mimo wszytsko chyba jednak bogaty duet (Skra Bełchatów i PZU ASZ Olsztyn) jest nie zagrożony i to między nimi zawiąże się walka o 1 i drugie miesjce. A Częstochowa będzie pewnie toczyć bój z przyczajonym zespołem Jastrzębia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 15:20, Kris_bla napisał:

wiec nam nie zagrazacie ;-D


A i owszem, narazie nie ;) :>
Ale przyszłość pokaże, chociaż szczerze mówiąc ostatnio nie za dobre wieści o Naszym klubie słyszałem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach> A Częstochowa

Dnia 17.10.2005 o 17:59, Golem napisał:

będzie pewnie toczyć bój z przyczajonym zespołem Jastrzębia :O


Nie sadze... chociaz mozliwe... Zawsze sie Nas nie docenia, a zatem moze i lepiej, ze tak to oceniles... Bedzie mila niespodzianka na koniec sezonu ;-P AZS Gora! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 18:07, Vaxinar napisał:

A i owszem, narazie nie ;) :>
Ale przyszłość pokaże, chociaż szczerze mówiąc
ostatnio nie za dobre wieści o Naszym klubie słyszałem :(


A jakie wiesci jesli mozna zapytac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 20:49, Kris_bla napisał:

A jakie wiesci jesli mozna zapytac?


Ta można, ja to się siatkówką aż tak bardzo nie interesuje, ale rozmawiałem z kolegą w niedzielę i mówił że nie jest za dobrze bo:
1. Nie ma kasy
2. Wszystkich najlepszych już nie ma, zostały jednostki, kiedyś mieliśmy super skład a teraz ?
3. No i ostatecznie walczymy o utrzymanie się...
Czyli nie są to niestety wieści za dobre. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 21:38, Vaxinar napisał:

Ta można, ja to się siatkówką aż tak bardzo nie interesuje, ale rozmawiałem z
kolegą w niedzielę i mówił że nie jest za dobrze bo:
1. Nie ma kasy


A u nas to jest?

Dnia 17.10.2005 o 21:38, Vaxinar napisał:

2. Wszystkich najlepszych już nie ma, zostały jednostki,
kiedyś mieliśmy super skład a teraz ?


99% najlepszych zawodnikow PLS to zawodnicy, ktorzy grali w AZS Czestochowa i co My mamy powiedziec?!?

Dnia 17.10.2005 o 21:38, Vaxinar napisał:

3. No i ostatecznie walczymy o utrzymanie się...


My na szescie nie, bo jakims cudem sie trzymamy mimo tego, ze z roku na rok zabiera sie na mnalepszych zawodnikow...

Dnia 17.10.2005 o 21:38, Vaxinar napisał:

Czyli nie są to niestety wieści za
dobre. :)


Jak cale zycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 22:46, Kris_bla napisał:

A u nas to jest?


Nie wiem bo aż tak się nie interesuje, ale raczej nie macie takiej biedy jak my

Dnia 17.10.2005 o 22:46, Kris_bla napisał:

My na szescie nie, bo jakims cudem
sie trzymamy mimo tego, ze z roku na rok zabiera sie na mnalepszych zawodnikow...


Z tego co ja słyszałem i czytałem to Wy spokojnie się trzymacie jako jeden z czołowych polskich zespołów więc chyba nie powinieneś narzekać - inni mają gorzej, ale jak już ktoś wyżej napisał może wygramy z Joker Piłą... bo jak nie to ... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 22:58, Vaxinar napisał:

Nie wiem bo aż tak się nie interesuje, ale raczej nie macie takiej biedy jak my


No to Ci moge powiedziec, ze u Nas jest tez krucho... bo inaczej dlaczego wszyscy najlepsi zawodnicy odchodza od naszego klubu? Bo chca wiecej zarobic, a u Nas im tyle nie dadza... :-/

Dnia 17.10.2005 o 22:58, Vaxinar napisał:

Z tego co
ja słyszałem i czytałem to Wy spokojnie się trzymacie jako jeden z czołowych polskich zespołów więc chyba nie powinieneś
narzekać - inni mają gorzej, ale jak już ktoś wyżej napisał może wygramy z Joker Piłą... bo jak nie to ... :|


Trzymamy sie, bo mamy super trenerow, a kazdy zawodnik grajacy w AZS-ie stara sie podwojnie, bo to klub z tradycjami i zawsze walczy do konca. A co do Waszego meczu z Joker Pila to raczej bym sie nie martwil... spokojnie wygracie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 07:03, Kris_bla napisał:

No to Ci moge powiedziec, ze u Nas jest tez krucho... bo inaczej dlaczego wszyscy najlepsi zawodnicy odchodza od naszego klubu? Bo chca wiecej zarobic, a u
Nas im tyle nie dadza... :-/


Znowu nie przesadzaj. Trzech graczy zza oceanu, niezłej klasy, nie ściąga się za friko :D

A ja dziś się dowiedziałem, że niestety nie będę mógł iść w sobotę na inauguracje sezonu w Sosnowcu z Jastrzebiem, bo... w szkole odrabiam jakiś dzień. A że mecz jest o 13.00 [SIC!], to mam pozamiatane :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować