Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Siatkówka

3097 postów w tym temacie

Mógłby ktoś napisać jacy gracze dostali nagrody indywidualne? Nie mam Polsatu Sport, a to dla mnie dość istotne informacje. Byłbym wdzięczny za rozpiskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 22:48, Kukowsky napisał:

Mógłby ktoś napisać jacy gracze dostali nagrody indywidualne? Nie mam Polsatu Sport, a to dla
mnie dość istotne informacje. Byłbym wdzięczny za rozpiskę.


-MVP (najbardziej wartościowy zawodnik) Ricardo
-Najlepiej serwujący: Poltavsky
-Najlepiej punktujacy: Poltavsky
-Najlepszy rozgrywający: Zagumny :)
-Najlepszy libero: Lamborn (ten z USA, nie wiem jak sie pisze jego nazwisko)
- Najlepiej atakujacy: Brerieszko (z Rosji, tez nie wiem jak sie to pisze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... i dzisiaj na dodatek przegraliśmy mecz o brąz = widać, że chłopaki się załamali po przegranej z Brazylią, a poza tym zmęczenie po wczorajszym meczu też dało się we znaki... Szkoda, naprawde szkoda mi tak na prawde kibiców, to dla nich polacy przynajmniej polacy mogli by powalczyć o brąz... stało się jak stało i trzeba się z tym pogodzić.

A co do meczu finałowego, to był naprawde smakołyk na wysokim poziomie! Szczeże... chciałem aby Brazylia wygrała - wiem, wiem, że przydało by się ją skrucić, ale już naprawdę chciałem aby Rosja przegrała! Nie lubie Rosjanów, za ich arogancje do przeciwnika - uwagi i docinki rzucane na strone przeciwną i te spojrzenia tego łysego... a Brazyle... sympatyczni i fajnie się patrzy jak się cieszą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 19:23, pretorianie napisał:

Przecież Świderski grał cały czas w pierwszym składzie. Tylko dzisiaj wyszedł w drugim ale
to ze względów zdrowotnych.


Właśnie o tym mówię. Grał cały czas, a nie powinien.Na przykład Bąkiewicz znacznie lepiej bronił niż on, a w ataku ze Świderskiego też dużego pożytku nie było. Generalnie to jest dobry zawodnik, ale ten turniej nie bardzo mu poszedł.

Zajeliśmy 4 miejsce bo po prostu jesteśmy bardzo gościnni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już co rozpamiętywać tego turnieju. Należy się zająć teraz odpoczynkiem i przygotowaniami do finałów mistrzostw europy. Myślę, a nawet jestem zupełnie pewny, że to jest dużo ważniejsze niż Liga Światowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 23:56, pretorianie napisał:

Nie ma już co rozpamiętywać tego turnieju. Należy się zająć teraz odpoczynkiem i przygotowaniami
do finałów mistrzostw europy. Myślę, a nawet jestem zupełnie pewny, że to jest dużo ważniejsze
niż Liga Światowa.


I masz najpewniejsza racje ponieważ przez ME mozna dostac bezpośrednią przepustkę na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie ;)
Czyli teraz chłopaki urlopik,a potem do pracy i pokazać kto najlepszy w Europie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2007 o 00:03, wip_01 napisał:


I masz najpewniejsza racje ponieważ przez ME mozna dostac bezpośrednią przepustkę na Igrzyska
Olimpijskie w Pekinie ;)
Czyli teraz chłopaki urlopik,a potem do pracy i pokazać kto najlepszy w Europie jest.

Dokładnie tak jak mówisz. I koniec, a później będzie Pekin, a tak w ogóle to przyszły rok jest w siatkówce mężczyzn na świecie nasz. Jak by się Brazylia wkurzyła gdybyśmy im zabrali ten złoty medal Igrzysk Olimpijskich! Pewnie wtedy oddaliby nam wszystkie pierwsze miejsca z Ligi Światowej. Wiadomo, że medal Igrzysk Olimpijskich jest najważniejszy dla sportowca a ja podejrzewam, że tą imprezą wielu graczy w Brazylii będzie się żegnało z reprezentacją i będą koniecznie chcieli jeszcze raz zdobyć złoto. Ale tutaj już będziemy my! Dla nich zostanie srebro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna rzecz. W ubiegłym roku w Lidze Światowej też nie zdziałaliśmy wiele. Ale Lozano przygotowywał zespół na MŚ. A tam przecież nie wierzyliśmy, że Polacy wrócą z medalem. A tutaj proszę : srebro było! Dzisiaj przeczytałem w jednej z gazet, że Polacy przepraszają ale zdaniem redaktora to za mało. Wcale tak nie uważam. Lozano od początku roku mówił, że to jest tylko przetarcie i dla niego i reprezentacji główną imprezą są mistrzostwa Europy. Poczekajmy i zobaczmy jak zagrają w Rosji. Dajmy im popracować a nie oceniajmy od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem na meczach i...
...zawiodłem się. Potwierdziła się teza, którą już wcześniej usłyszałem, że Polscy kibice owszem są głośni, ale kiedy drużynie idzie źle to milkną. Mecz tylko drugi był ładny, chociaż trochę za dużo gwoździ wchodziło.

Wole siatkówkę klubową - poziom niższy, ale zabawy więcej na trybunach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 08:53, pretorianie napisał:

I jeszcze jedna rzecz. W ubiegłym roku w Lidze Światowej też nie zdziałaliśmy wiele.

No fakt faktem. Wtedy prawie wyszliśmy z grupy, mieliśmy przecież tyle samo punktów co Serbia i powinniśmy dostać dziką kartę. A tu Włochy dostały. A może to nam na dobre wyszło? :P

>A tam przecież nie wierzyliśmy, że Polacy wrócą z medalem. A tutaj

Dnia 16.07.2007 o 08:53, pretorianie napisał:

proszę : srebro było!

Szczerze powiedziawszy jak Świderski udzielił wywiadu, że chcą wrócić z medalem dla Arka Gołasia to nie chciałam troszeczkę wierzyć. Miałam nadzieję na jak najwyższe miejsce, ale typowałam bardziej miejsce 3-6. A tu proszę... srebro ;)

Dnia 16.07.2007 o 08:53, pretorianie napisał:

Dzisiaj przeczytałem w jednej z gazet, że Polacy przepraszają ale zdaniem
redaktora to za mało. Wcale tak nie uważam.

Ja też. Najważniejsze to to, że otwarcie powiedzieli, że zawiedli i że im szkoda. Przeprosili a to miły gest. Niektórzy potrafią powiedzieć "po prostu przegraliśmy". Mam nadzieję, że nadzieje kibiców przed ME nie opadną.

>główną imprezą są mistrzostwa Europy. Poczekajmy i zobaczmy

Dnia 16.07.2007 o 08:53, pretorianie napisał:

jak zagrają w Rosji. Dajmy im popracować a nie oceniajmy od razu.

No tak, oczywiśćie ME są najważniejsze. Myślę z dwóch powodów. Po pierwsze: Awans na IO (skopiemy tam wszystkim tyłki :)) a po drugie będzie większość światowych drużyn (poza Brazylią, USA i Kubą) i pasowałoby pokazać kto rządzi xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche mi szkoda ze nie mamy medalu, ale i tak pokazaliśmy ze jesteśmy światową czałówka.
Teraz sie tak prosto mówi, ale jak byśmy przegrali z USA to mogło by być troszke lepiej, ale nie ma co gdybac ;)
Zostają IO i mistrzostwa europy gdzie nie bedzie Brazylii i USA wiec mam nadzieje ze na podium sie załapiemy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 17:48, bezimienny15 napisał:

Troche mi szkoda ze nie mamy medalu, ale i tak pokazaliśmy ze jesteśmy światową czałówka.

No oczywiście. Potrzeba jednak poprawić wiele błędów. Nie gramy bezbłędnie, ale gramy lepiej niż podczas MŚ. Idziemy do przodu.

Dnia 16.07.2007 o 17:48, bezimienny15 napisał:

Teraz sie tak prosto mówi, ale jak byśmy przegrali z USA to mogło by być troszke lepiej, ale
nie ma co gdybac ;)

Ale co by to była za uczciwość gdyby podłożyli się Amerykanom w pierwszym spotkaniu? Byli lepsi to wygrali. A poza tym nie wiadomo czy byśmy sobie z tak zagrywającymi Rosjanami poradzili. W końcu oni nie są dużo gorsi od Brazylii. Ja jestem z chłopaków dumna. Zachowali się fair i nie robili publiczności w wała. A to ważne.

Dnia 16.07.2007 o 17:48, bezimienny15 napisał:

Zostają IO

...na które sie trzeba najpierw zakwalifikować xD

Dnia 16.07.2007 o 17:48, bezimienny15 napisał:

i mistrzostwa europy gdzie nie bedzie Brazylii i USA wiec mam nadzieje ze na podium
sie załapiemy!!

Ja też mam taką nadzieje :) w końcu w Europie nam coś nie idzie mimo to, że jesteśmy od wielu lat europejską czołówką. Myślę, że poza Rosją jest nam w stanie zagrozić Francja i Serbia. Włosi są obecnie bez formy, ale może coś pokażą. No i jeszcze Bułgaria, na którą od lat mamy patent. A przez to zwyciestwo przepusta na IO i tam pokażemy co umiemy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 17:57, mała16 napisał:

No oczywiście. Potrzeba jednak poprawić wiele błędów. Nie gramy bezbłędnie, ale gramy lepiej niż podczas
MŚ. Idziemy do przodu.


Od Mistrzostw Świata wiele się zmieniło... Jesteśmy bardzo pewni, zgrani i każdy musi się z nami liczyć. Jednak wszystko ma swoje granice - jesteśmy drużyną, która po przegranej traci nieco gruntu pod nogami... Udowodnił to drugi mecz z Amerykanami - po porażce z Brazylią graliśmy, jakby zleciało z nas powietrze... Wiem, że pewien niedosyt można odczuwać, ale przegrana w meczu o TRZECIE miejsce z zespołem, który się robiło 3:0 bez większego wysiłku, to naprawdę nic chwalebnego. Psychika naszych reprezentantów tak zaszwankowała, że aż sam byłem zdziwiony... Chłopaki - przegrana z Brazylią nie upoważnia do przegranej w bardzo ważnym spotkaniu o najniższe miejsce na pudle! Zrobiliście sobie jakiś sparing czy co? :( Mam nadzieję, że to tylko jednorazowa akcja i nadal będziemy mieć powód, aby sądzić, że nasi nie przejmują się przeciwnościami losu, jak dotychczas myśleliśmy ( tj np. Polska - Rosja ~~ Mistrzostwa Świata )

Dnia 16.07.2007 o 17:57, mała16 napisał:

Byli lepsi to wygrali. A poza tym nie wiadomo czy byśmy sobie z tak zagrywającymi Rosjanami poradzili. W
końcu oni nie są dużo gorsi od Brazylii.


Powiem Ci tak - reprezentacja Polski wygrałaby Ligę Światową, gdyby nie słaba postawa najlepszych zawodników w drużynie... Jestem bardzo rozgoryczony widząc jak jednego dnia Mariusz Wlazły wbija siatkarskie gwoździe do trumny przeciwników i serwuje 120 km/h, a drugiego nie potrafi skończyć prostych piłek i jest zdejmowany z boiska... Do takich zdarzeń nie powinno dochodzić, szczególnie w tej fazie rozgrywek. Musimy nauczyć się grać optymalnie, kiedy jest taka potrzeba, a nie wtedy kiedy komuś się tak zachce...

Dnia 16.07.2007 o 17:57, mała16 napisał:

...na które sie trzeba najpierw zakwalifikować xD


Jak się nie zakwalifikują poprzez Mistrzostwa Europy to będzie to dla mnie nadzwyczaj dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja też teraz spojrzałem na najnowszy ranking FIVB. Jesteśmy na drugim miejscu. My tu narzekamy jak to źle Polacy wypadli w tym ostatnim meczu, a okazuje się, że dzięki lidze światowej w tym roku przegoniliśmy Rosję i Włochy. Lozano miał rację mówiąc, że to chyba najlepsza liga światowa jaką do tej pory zagrali Polacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 22:44, pretorianie napisał:

No właśnie, ja też teraz spojrzałem na najnowszy ranking FIVB. Jesteśmy na drugim miejscu.
My tu narzekamy jak to źle Polacy wypadli w tym ostatnim meczu, a okazuje się, że dzięki lidze
światowej w tym roku przegoniliśmy Rosję i Włochy. Lozano miał rację mówiąc, że to chyba najlepsza
liga światowa jaką do tej pory zagrali Polacy.

Bez wątpienia Lozano miał rację. Czwarte miejsce, czwartemu miejscu nierówne ;) Teraz graliśmy całkiem inną siatkówkę niż na poprzedniej LŚ. Pech chciał, że Bułgaria znów pokonała Brazylię i trafiliśmy na nią już w półfinale. Bo podejrzewam że z Rosją, chłopaki by w półfinale wygrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu zarówno w prasie jak i tutaj na forum od wielu ludzi słyszałem, że Polska kicha i że nadszarpnęli zaufanie kibiców. Dziwne są to wypowiedzi, bo nie wierzę, żeby te osoby nie widziały że przed sezonem są postawione jakieś cele i założenia, i że niektóre cele są ważniejsze od innych. Dobrze że FIVB widzi to w swoim rankingu, (zresztą nie ma innego wyjścia bo wygrane mówią same za siebie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 22:57, pretorianie napisał:

Ja po prostu zarówno w prasie jak i tutaj na forum od wielu ludzi słyszałem, że Polska kicha
i że nadszarpnęli zaufanie kibiców. Dziwne są to wypowiedzi, bo nie wierzę, żeby te osoby nie
widziały że przed sezonem są postawione jakieś cele i założenia, i że niektóre cele są ważniejsze
od innych. Dobrze że FIVB widzi to w swoim rankingu, (zresztą nie ma innego wyjścia bo wygrane
mówią same za siebie).

Mojego zaufania w żadnym wypadku nie nadszarpnęli. Po prostu - podwinęła im się noga. Być może nie wytrzymali presji, która była ogromna. Szkoda że nie zdarzyło się to w meczach grupowych, np. z Bułgarią. Wolałbym by przegrali tamten mecz, tak właściwie o nic, a wygrali z Canarinhos. Ale trudno. Żyjemy dalej. Teraz najważniejsze są ME i Olimpiada w Pekinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 22:52, kolektor napisał:

Pech chciał, że Bułgaria znów pokonała Brazylię i trafiliśmy na nią już w półfinale. Bo podejrzewam że z Rosją, chłopaki by w półfinale wygrali.

Ja wiem czy to pech|? Bułgarzy wygrali z Brazylią przed naszym meczem więc teoretycznie mogliśmy sobie ustawić meczyk z Rosją a wtedy, tak jak piszesz - pewnie z nimi byśmy sobie poradzili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować