Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Siatkówka

3097 postów w tym temacie

Dnia 26.04.2008 o 08:26, jaceloth napisał:

a jednak piła wygrała i zagra w finale! jest to jednak sensacja. potencjał bielska był
zdecydowanie większy, ale moim zdaniem zadecydował lepszy trener. matlak jest nie do
pobicia. finał zanosi sie niezwykle ciekawie. muszyna faworytem, ale wszystko sie może
zdarzyć...

Ja osobiście kibicowałem Pile. Ale w finale będę kibicował Muszynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem tematu gdzie mógłbym się o to zapytać, więc...
Nie jestem dobry w grze w siate i chciałbym się troszke podszkolić, czy mogłby mi ktoś polecić jakiś dobry poradnik do gry w siatkówkę czyli z obrazkami do prawidłowo wykonanych technik i jakimiś fajnymi opisami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 18:37, pretorianie napisał:

Kiedy dokładnie nasze kobitki zaczynają walkę w Japonii?


17 maja mecz z Japonią (czyli będzie pokazywany koło godziny ~10.
18 maja mecz z Kazachstanem
20 maja mecz z Dominikaną
21 maja mecz z Koreą
23 maja mecz z Tajlandią
24 maja mecz z Serbią
25 maja mecz z Portoryko

Zastanawiam się jak będę oglądał te mecze bo prawa ma chyba Polsat, a w Aster ostatnio zniknął Polsat Sport :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 21:03, Jaki Ganh1 napisał:

Witam. Niedawno zaczęliśmy grać w siatkówkę "z prawdziwego zdarzenia". W 4 i 5 klasie
graliśmy w tzw. "rzucankę", gdzie piłkę można było rzucić podczas serwowania, lub krótko
przytrzymać podczas zagrywki. Teraz gramy już normalnie, a ja mam problemy z serwowaniem.
Wszystko mi idzie gładko, od lekkiego odbijania, do potężnych ścin, co oznacza że siłę
w ręce mam :-), tyle że, jak wspomniałem mam problemy z serwowaniem. Nie wiem jak powinno
się uderzyć w piłkę, aby dobrze zaserwować. Wszelkie moje metody, czy też podpatrzone
od dobrze grających kolegów nie wychodzą mi. Piłka leci słabo, często też ześlizguje
się z ręki. Moglibyście wyjaśnić jak poprawnie serwować, lub podać jakieś strony o tym?
Z góry dzięki za pomoc.

Serwis to w 90% indywidualna sprawa zawodnika, każdy zawodnik inaczej wyrzuca piłkę, inaczej nachodzi do zagrywki. Z tego co rozumiem z Twojego posta to masz problem z trafieniem w piłkę podczas wyskoku (brak mocnego uderzenia), trudno dać tu jakąś radę. Jeśli nie masz problemów z mocnym uderzeniem z stacjonarnej zagrywki to nie powinieneś mieć takiego problemu przy zagrywce z wyskoku.

Wyskok robi się na wyczucie po wyrzucie piłki, także trening, trening i jeszcze raz trening a w końcu zacznie Ci wychodzić ;)

Dnia 23.04.2008 o 21:03, Jaki Ganh1 napisał:

Nie znalazłem tematu gdzie mógłbym się o to zapytać, więc...
Nie jestem dobry w grze w siate i chciałbym się troszke podszkolić, czy mogłby mi ktoś
polecić jakiś dobry poradnik do gry w siatkówkę czyli z obrazkami do prawidłowo wykonanych
technik i jakimiś fajnymi opisami ?

Na siatka.org jest kilka artykułów o podstawach treningu - http://www.siatka.org/?kibic.szkolenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 21:03, Jaki Ganh1 napisał:

Moglibyście wyjaśnić jak poprawnie serwować, lub podać jakieś strony o tym?
Z góry dzięki za pomoc.


Z doświadczenia wiem, że podstawowy błąd początkujących przy serwowaniu to złe wyrzucenie piłki które powoduje cały szereg dalszych błędów. Jak dobrze wyrzucisz piłkę to samo ci wszystko wyjdzie. Zwykle dobre wyrzucenie piłki polega na tym żeby rzucić piłkę dokładnie nad siebie. Nie przed, nie za, tylko dokładnie nad głową. Opanowanie tego nie jest trudne, a efekty są super bo potem możesz już zrobić wszystko z piłką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 19:29, kreve napisał:

> Moglibyście wyjaśnić jak poprawnie serwować, lub podać jakieś strony o tym?
> Z góry dzięki za pomoc.

Z doświadczenia wiem, że podstawowy błąd początkujących przy serwowaniu to złe wyrzucenie
piłki które powoduje cały szereg dalszych błędów. Jak dobrze wyrzucisz piłkę to samo
ci wszystko wyjdzie. Zwykle dobre wyrzucenie piłki polega na tym żeby rzucić piłkę dokładnie
nad siebie. Nie przed, nie za, tylko dokładnie nad głową. Opanowanie tego nie jest trudne,
a efekty są super bo potem możesz już zrobić wszystko z piłką :)

Przy zagrywce z wyskoku raczej nie wyrzucasz piłki nad siebie (prosto do góry) :P Wyrzuca się ja tak aby spadła ok 1-2m w boisku (zależy od wyskoku) i oczywiście w momencie najwyżej wysokości wyskoku piłka powinna być nad głową ;) Przy wyrzucie najlepiej dodać jej rotacje tak aby szybciej spadała (rotacja do przodu), wtedy łatwiej jest trafić przy mocnej zagrywce w boisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2008 o 18:44, Rzezim napisał:


Zastanawiam się jak będę oglądał te mecze bo prawa ma chyba Polsat, a w Aster ostatnio
zniknął Polsat Sport :O

To będę chcieli to pokazać tylko na Polsacie Sport? Nie będą tego pokazywać w otwartym Polsacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 21:09, pretorianie napisał:


>
> Zastanawiam się jak będę oglądał te mecze bo prawa ma chyba Polsat, a w Aster ostatnio

> zniknął Polsat Sport :O
To będę chcieli to pokazać tylko na Polsacie Sport? Nie będą tego pokazywać w otwartym
Polsacie?

Spokojnie mecze będą na otwartym Polsacie. Pierwszy już w piątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2008 o 21:11, Coxsik napisał:

Spokojnie mecze będą na otwartym Polsacie. Pierwszy już w piątek

No to super, a o której? Jest już rozpiska tych meczy (godz. dzień) w polsacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 21:42, pretorianie napisał:


> Spokojnie mecze będą na otwartym Polsacie. Pierwszy już w piątek
No to super, a o której? Jest już rozpiska tych meczy (godz. dzień) w polsacie?

Tak jest.pierwszy mecz Polaków z Czarnogórą o 16:50 a dalej to nie wiem o której ale na pewno wszystkie mecze Polaków na otwartym Polsacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, PioTRaS i kreve. Już od 2 tygodni solidnie trenuję, i, jak się okazało, mam najlepsze serwy w klasie ;-) Po prostu robiłem zamach całą ręką, a nie dłonią, więc dlatego tak mało celnie i słabo uderzałem w piłkę. Jeszcze raz dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 21:09, pretorianie napisał:

To będę chcieli to pokazać tylko na Polsacie Sport? Nie będą tego pokazywać w otwartym
Polsacie?


Mam pewne obawy. Mecze w Japonii z racji różnicy czasu będą w pogańskich godzinach (po za meczami z udziałem Japonii), no ale za tydzień wszystko się wyklaruje, może coś z Aster zrobią. A biorąc pod uwagę, że w identycznym terminie są rozgrywane kwalifikacje to ME to może być ciężko z powtórkami, a na pewno będą na Polsacie Sport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 21:42, pretorianie napisał:


> Spokojnie mecze będą na otwartym Polsacie. Pierwszy już w piątek
No to super, a o której? Jest już rozpiska tych meczy (godz. dzień) w polsacie?

Kurcze sorki myślałem że chodzi ci o Memoriał H. Wagnera. Ale tobie o Polki chodzi. A więc mecz w sobotę o 10:50 w Polsacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 21:48, Coxsik napisał:

>
> > Spokojnie mecze będą na otwartym Polsacie. Pierwszy już w piątek
> No to super, a o której? Jest już rozpiska tych meczy (godz. dzień) w polsacie?

Tak jest.pierwszy mecz Polaków z Czarnogórą o 16:50 a dalej to nie wiem o której ale
na pewno wszystkie mecze Polaków na otwartym Polsacie

Zaraz zaraz ty mówisz o Polakach a ja myślę o Polkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 22:02, pretorianie napisał:

> >
> > > Spokojnie mecze będą na otwartym Polsacie. Pierwszy już w piątek
> > No to super, a o której? Jest już rozpiska tych meczy (godz. dzień) w polsacie?

>
> Tak jest.pierwszy mecz Polaków z Czarnogórą o 16:50 a dalej to nie wiem o której
ale
> na pewno wszystkie mecze Polaków na otwartym Polsacie
Zaraz zaraz ty mówisz o Polakach a ja myślę o Polkach

No myślałem że chodzi ci o Polaków bo oni grają w Piątek w memoriale a Polki grają w sobotę turniej kwalifikacyjny o 10:50. I oba te mecze zobaczymy w otwartym Polsacie jak i inne mecze Polek i Polaków. Sorki za zamieszanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W eliminacjach do Mistrzostw Europy 2009(które jednocześnie jest Memoriałem Huberta Wagnera) rozgrywanych w Olstycznie 16-18 maja zagra następująca dwunastka

Rozgrywający: Łukasz Żygadło, Paweł Woicki
Libero: Krzysztof Ignaczak
Atakujący: Mariusz Wlazły, Piotr Gruszka
Przyjmujący: Sebastian Świderski, Krzysztof Gierczyński, Marcin Wika, Michał Bąkiewicz
Środkowi: Łukasz Kadziewicz, Daniel Pliński, Piotr Nowakowski

Paweł Zagumny - cierpi na ból pleców dlatego nie będzie grał, a Winiarski dostał "wolne" aby odpoczął po ciężkim sezonie w lidze włoskiej.

Naszymi rywalami będą Czarnogóra, Estonia i Węgry czyli nie jacyś mocarze. Druga część eliminacji odbędzie się w Tallinie 23-25 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj zaczynamy turniej. Zobaczymy w jakiej formie są Polacy. Mam nadzieję, że pokażą bardzo dobrą siatkówkę, taką jaką zachwycali jeszcze zupełnie niedawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować