Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Siatkówka

3097 postów w tym temacie

można pochwalić polaków za dzisiejsza grę z rosjanami. chociaż wypuścili trzeciego seta, cho niewiele brakowałoby go wygrać. widać, ze zespół rozkręca sie z meczu na mecz. oprócz wlazłego świetny był dzisiaj wika, no i oczywiście zagumny.te jego zabójcze serwisy:-) dał radę możdzonek, ale musi coś zrobi ze swoim serwisem. czekamy teraz na losowanie. wolałbym jednak bułgarów niż włochów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mecz z Ruskami był naprawdę świetny, taki sam wynik jak kiedyś (3:2) ale wtedy dostawaliśmy 2:0 ;]
Najbardziej w dzisiejszym meczu pokazał się Wika, chłopak ma naprawdę klasę, a jego serwisy... Cud miód!
Dobrze grał też Wlazły, choć paru akcji nie wykorzystał. Słabo grał Możdżonek, przynajmniej z mojego punktu widzenia. Kadziewicz z kolei ładnie wykańczał niektóre sytuacje :D
Polksi team jest na dobrej drodze, miejmy nadzieję, że passa Polskiego zespołu się nie skończy.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny mecz dzisiaj , szkoda że 3 miejsce w grupie , ale siatkarze Rosyjscy byli mocno zdziwieni faktem , iż przegrali z Polakami , wszak pokonali Brazylijczyków . Mimo , iż zajęli nasi siatkarze 3 miejsce w grupie , to jak dla mnie poradzą sobie w ćwierćfinale z Włochami lub Bułgarami i medal będzie w zasięgu ręki dla naszej reprezentacji , można być pełnym optymizmu w sprawie szans naszej reprezentacji na medal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w najczarniejszym koszmarze tak sobie tego nie wyobrażałem. dwa sety oddane włochom na tacy. potem obudziliśmy sie ale trudno było utrzymać koncentracje do tie breaka. najbardziej boli, że to porażka z przeciętnym zespołem. moim zdaniem zawodził zagumny. przez jego rozgrywanie o mało co nie byłoby piątego seta. jak można zagrywać 3x po rząd do wlazłego. włosi biegli do niego w ciemno, a na środku stał zupełnie pusty możdżonek...powiodło sie dzięki geniuszowi wlazłego, ale mogło nas to kosztować przegraną w czwartym secie. nie rozumiem dlaczego zawodnicy ewidentnie w lepszej formie (wika,możdżonek) nie grali w pierwszym składzie. po co czekać do stanu 0-2? a jak jeszcze ręczni dadzą ciała (wszystko na to wskazuje) to będzie pogrzeb polskich gier zespołowych na tych igrzyskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie na wp przeczytałem jakie zostały rozdane nagrody indywidualne i po prostu mnie zamurowało.
Prezentują się one tak:

MVP Clayton Stanley (USA)
Najlepiej punktujący Clayton Stanley (USA)
Najlepiej atakujący Sebastian Świderski(POL)
Najlepiej blokujący Gustavo Endres (BRA)
Najlepiej serwujący Clayton Stanley (USA)
Najlepiej broniący Aleksiej Werbow (RUS)
Najlepiej rozgrywający Paweł Zagumny (POL)
Najlepiej przyjmujący Michał Winiarski (POL)
Najlepszy libero Mirko Corsano (ITA)

Nie mam pojęcia dlaczego nasi zdobyli aż 3 nagrody.
Moja opinia jest taka że jedynie na nagrodę zasłużył Ignaczak na najlepszego libero. Zagumny nie wystawiał tak dobrze jak na MŚ, Świderski grał tylko dobrze w meczach ze słabszymi przeciwnikami, a od Winiarskiego też można by znaleźć lepszych przyjmujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mamy organizację mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn w 2014 w Polsce. To z pewnością sukces i widać, że Polska coraz częściej jest zauważana jako organizator imprez w świecie. W 2009 ME w koszykówce, w 2012 ME w piłce nożnej, a teraz doszły MŚ w siatce. Zwieńczeniem będzie przybycie prezydenta FIVB Acosty i podpisanie umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że Polacy w trakcie eliminacji zawsze są w czołówce i pokonują wszystko co stanie im na drodze. Niestety jak przyjdzie im już grać w głównym turnieju (MŚ, ME etc.) to nagle jak by pojawiła się całkowicie inna drużyna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 10:17, Xyb3r napisał:

Najgorsze jest to, że Polacy w trakcie eliminacji zawsze są w czołówce i pokonują wszystko
co stanie im na drodze. Niestety jak przyjdzie im już grać w głównym turnieju (MŚ, ME
etc.) to nagle jak by pojawiła się całkowicie inna drużyna :(

czy nie przypomina ci to sytuacji naszej reprezentacji piłki nożnej? zastanawia mnie jeszcze ciągle powracająca plaga kontuzji w naszym zespole. właściwie większości z nich ciągle coś dolega. albo są źle trenowani, albo nieprawidłowo przebiega wczesny etap rekrutacji zawodników, nie patrząc na ich fizyczne predyspozycje. drużyny, które na ostatnich IO odniosły sukces: usa, brazylia wyglądają jak atleci. nasi siatkarze sprawiają na ich tle wrażenie cherlaków. w długim turnieju odpowiednia kondycja oraz siła ma duże znacznie. przy porównywalnym wyszkoleniu technicznym może decydować. jeśli czujesz się silniejszy, to też masz przewagę psychiczną nad przeciwnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze zrobi się zamieszanie ze zmianą trenera. Z jednej strony można sądzić, że Lozano to dobry trener ale ostatnio mam wrażenie utracił trochę kontrolę nad zespołem. Może potrzeba świeżości, którą jakiś inny szkoleniowiec by wprowadził. Nie można patrzeć na to co Lozano osiągnął z zespołem, co na "dał" w przeszłości. Trzeba stawiać pytania co on jeszcze może nam "dać" i co jeszcze drużyna pod jego skrzydłami może osiągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 08:36, paweusz napisał:

No i mamy organizację mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn w 2014 w Polsce. To z pewnością
sukces i widać, że Polska coraz częściej jest zauważana jako organizator imprez w świecie.
W 2009 ME w koszykówce, w 2012 ME w piłce nożnej, a teraz doszły MŚ w siatce. Zwieńczeniem
będzie przybycie prezydenta FIVB Acosty i podpisanie umowy.

Tak, tyle że trzeba jeszcze zbudować dobrą drużynę na te mistrzostwa. A Polska najlepszych juniorów nie ma, co pokazują wyniki Mistrzostw Europy juniorów. Ale pod względem organizacyjnym to ogromny sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 10:17, Xyb3r napisał:

Najgorsze jest to, że Polacy w trakcie eliminacji zawsze są w czołówce i pokonują wszystko
co stanie im na drodze. Niestety jak przyjdzie im już grać w głównym turnieju (MŚ, ME
etc.) to nagle jak by pojawiła się całkowicie inna drużyna :(

Niestety tak jest.Słyszałem kiedyś w studiu polsatu po meczu ze trener stosuje w czasie eliminacji tą samą taktykę a jak grają w głównym turnieju to z meczu na mecz zmienia ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 15:37, JC Denton1 napisał:

Tak, tyle że trzeba jeszcze zbudować dobrą drużynę na te mistrzostwa.

Nie wiem jak to wyjdzie, ale czasu jest sporo - 6 lat do tej imprezy. Wszystkie liczące się drużyny, które znamy teraz będą wtedy wyglądać inaczej.

Dnia 04.09.2008 o 15:37, JC Denton1 napisał:

A Polska najlepszych juniorów nie ma, co pokazują wyniki Mistrzostw Europy juniorów.

Na tej imprezie będą mogli zagrać zawodnicy którzy teraz mają 14-17 lat i jeszcze nie grają w kadrach juniorskich. Poza tym, myślę że tacy zawodnicy jak:Wlazły, Winiarski, Woicki, Kurek czy Nowakowski za te 6 lat będę nadal w kadrze, jeżeli będą się rozwijać czy trzymać poziom. Kto wie jak będzie w 2014

Dnia 04.09.2008 o 15:37, JC Denton1 napisał:

Ale pod względem organizacyjnym to ogromny sukces.

Za pewne - wspomnę tylko, że nie my pytaliśmy o organizację MŚ tylko prezydent Acosta nas już rok temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 17:33, paweusz napisał:

Za pewne - wspomnę tylko, że nie my pytaliśmy o organizację MŚ tylko prezydent Acosta
nas już rok temu :)


Nie jest to nic dziwnego w końcu rok temu u nas odbywał się finał Ligi Światowej i nasi kibice pokazali się z bardzo dobrej strony, a ostatnie impery poza finałami Ligi Światowej były organizowane głównie w Japonii, a jak tam wygląda kibicowanie każdy wie. Bo o ile na meczach gdzie gra Japonia jest komplet to na innych spotkaniach trybuny świecą pustkami. Co jest lekko przygnębiające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w niedziele pierwszy mecz z belgią. teoretycznie nawet rezerwowy skład powinien sobie poradzić, ale po przedolimpijskich bojach naszych orłów wiadomo, ze mogą oni przegrać z każdym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 00:52, jaceloth napisał:

w niedziele pierwszy mecz z belgią. teoretycznie nawet rezerwowy skład powinien sobie
poradzić, ale po przedolimpijskich bojach naszych orłów wiadomo, ze mogą oni przegrać
z każdym.


Wydaje mi się, że jednak nie będzie tak źle. Mimo tego, że nasi siatkarze nie zdobyli medalu (a liczyłem na nich) to z ich występu jestem zadowolony)

Skład na mecz z Belgami.
Rozgrywający: Łukasz Żygadło, Paweł Woicki (Zagumny też musi odpocząć)
Libero: Piotr Gacek (Ignaczak jest kontuzjowany)
Środkowi: Marcin Możdżonek, Daniel Pliński, Łukasz Kadziewicz
Atakujący: Piotr Gruszka, Bartosz Kurek
Przyjmujący: Sebastian Świderski, Michał Bąkiewicz, Marcin Wika, Krzysztof Gierczyński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 01:04, Rzezim napisał:

Wydaje mi się, że jednak nie będzie tak źle. Mimo tego, że nasi siatkarze nie zdobyli
medalu (a liczyłem na nich) to z ich występu jestem zadowolony)

mam nadzieję, że oni nie są zadowoleni. właśnie tego im wolno - cieszyć się z niczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj o 15 z belgią. być może od tego dwumeczu zależeć będzie posada lozano. sam nie wiem czy powinien on dalej zostać. z jednej strony widać już u niego syndrom wypalenia, z drugiej jeśli już zmieniać trenera to tylko na lepszego. na pewno nie jest nim stelmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 13:09, jaceloth napisał:

dzisiaj o 15 z belgią. być może od tego dwumeczu zależeć będzie posada lozano. sam nie
wiem czy powinien on dalej zostać. z jednej strony widać już u niego syndrom wypalenia,
z drugiej jeśli już zmieniać trenera to tylko na lepszego. na pewno nie jest nim stelmach.

Lozano po meczach z Belgią odchodzi, to pewne. Mecz będzie ciekawy, mam tylko nadzieję, że nie powtórzy się wynik z ubiegłorocznych ME (przegraliśmy 1:3, zdaje się).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polscy siatkarze nie chcą dać łatwego życia dla kibiców, zgotowali nam niezłą nerwówkę. Początek był niezły, ale potem coś staneło. I pach pierwszy set w plecy. Druga partia zaczeła się podobnie do pierwszej, ale nasi byli górą. Trzeci set to dobra gra Belgów i choć goniliśmy to jednak się nie udało. 2-1 w setach dla Belgów. W czwartym secie zagraliśmy dobrze i pewne zwycięstwo do 18. W piątym secie też nie daliśmy złudzeń Belgom. Rewanżowy mecz w Kędzierzynie Koźlu 13 września, mam nadzieje, że wygrają go 3:0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze opisałeś przebieg meczu. :p Mnie najbardziej zaskoczyła postawa Żygadły (pozytywnie, oczywiście). W życiu bym się nie spodziewał po nim takich zagrań, jak wrzutka do środkowego z trzeciego metra. Rewanż powinien być łatwiejszy, w końcu gramy u siebie.

PS Zacząłem treningi w szkolnej drużynie siatkówki. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować