Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Siatkówka

3097 postów w tym temacie

Jak narazie po 2 meczach Brazylia się męczyła z Bułgarią i trochę brakowało a Bułgaria zrobiła by sensacje na początku wygrywając z Brazylią a tak 3:1 dla Brazylii
Rosja - USA 3:0 , tu byłem pewny ze tak się zakonczy.
A jutro zobaczymy jaka formę mają Niemcy i Polacy , liczę ze Polska wygra a nawet dojdzie do finału LŚ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 19:01, karolekx23x napisał:

A jutro zobaczymy jaka formę mają Niemcy i Polacy , liczę ze Polska wygra a nawet dojdzie do finału LŚ.

W zespole sporo roszad. Wielu reprezentantów jest zmęczonych sezonem, kilku podstawowych graczy nie zagra z powodu braku świeżości, Nowakowski leczy kontuzje. W składzie kilka młodych zawodników.
Pewnie zajmie ich trochę czasu, żeby się zgrać w nowej grupie, więc nie oczekuję że od razu zagrają jak mistrzowie Europy czy wicemistrzowie świata. Jednakże uważam, że nawet w takim składzie winni pokonać Niemców (przynajmniej w tym sporcie dla Niemców możemy być niedoścignionym wzorem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ME i skład nowy bez podstawowych graczy zakończyły sie zdobyciem ME wiec wszystko możliwe i ze przełamią passe i zdobędą wyższe miejsce niz 4 w historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykro się ogląda naszą reprezentacje. W dwu meczu z Niemcami ugraliśmy zaledwie jednego seta i o ile dobrze pamiętam w tym secie Niemcy popełnili 10 błędów własnych przy 5 naszych, czyli to oni przegrali tego seta a nie my go wygraliśmy Niska skuteczność ataków błędy w obronie i brak zacięcia w grze. Generalnie nie wygląda to wszystko zbyt dobrze, no ale mam nadzieje, że będzie lepiej w kolejnych meczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilku podstawowych siatkarzy zabrakło a Ci młodzi nie są ani doświadczonymi zawodnikami ani zgrani. Przykładem jest Mika który ma debiut , Kurek który w Skrze przesiedział na ławie . Jedynie Jarosz neiżle się spisał i Ruciak. Czarnowski nic nie pokazał , Gruszka także , Bartman nie tak żle , gdzie obrona i gra blokiem ?

Brak Wlazłego , Plińskiego , Zagumnego , Winiarskiego , Ignaczaka , Bąkiewicza . Gdzie Gromadowski , Kadziewicz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2010 o 15:55, Brolly napisał:

Ja na razie poczekam z oceną gry naszych reprezentantów. W tamtym roku Castelani odwalił
bardzo dobrą robotę i mam do niego zaufanie.
Czytaliście to? http://www.sport.pl/siatkowka/1,65069,7983279,Liga_Swiatowa__Niemiecka_prasa__zwyciestwa_zapierajace.html
Oby się tylko nie posikali ze szczęścia :D


Jak zobaczyłem te nagłówki w ich prasie to się uśmiałem ("To początek drogi na szczyt", "Przez wiele lat byliśmy w siatkarskim cieniu naszych wschodnich sąsiadów. Role się zmieniły. Oby na zawsze"). Ja tylko czekam aż do składu wrócą nasi najlepsi gracze i wtedy zagrajmy sobie z Niemcami.
Wierzę w naszych że jeszcze pokażą się z dobrej strony na LŚ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 12:06, karolekx23x napisał:

A w jakim składzie wyjechała Polska na mecze z Argentyną bo nie znalazłem żadnej informacji
jaki bedzie skład.
Czy bedzie taki sam jak z Niemcami ?

JAk dobrze pamiętam to miał dołączyć Winiarski, a na rozegranie oczywiście wrócić Żygadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sensacja Brazylia przegrywa z Holandią 0:3 ; Francuzi dostają lekcje i przegrywają dwukrotnie 0:3 , Polacy wygrywają 3:1 i 3:2 z Argentyną ,
Największa sensacja to że Brazylia u siebie dostaje 0:3 , piekna gra Holandi zasłuzenie wygrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska - Kuba 3:0
Kłótliwi Kubańczycy poczuli co to znaczy zacięci Polacy ;)
Piękny mecz i warto dla niego było wstawać o 2:40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 22:30, olamis napisał:

Polska - Kuba 3:0
Kłótliwi Kubańczycy poczuli co to znaczy zacięci Polacy ;)
Piękny mecz i warto dla niego było wstawać o 2:40


Oglądałem powtórkę, brawo!

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tak dobrego spotkania w naszym wykonaniu. Padliśmy z Niemcami i bardzo powątpiewałem w sukces z Argentyną i Kubą, a tu proszę. Szkoda tego pierwszego meczu w Hawanie, gdzie mogło być 3:1, a był ostatecznie w dupę 3:2, po fatalnej grze w czwartym secie. Jednak dzisiejszy pojedynek był miodny, trzeba przyznać. Bardzo dobra gra, ale co mnie dziwi - RÓWNA. To naprawdę rzadkość w naszym wykonaniu. Widać, że zmieniło się trochę w mentalności biało-czerwonych. Uwierzyliśmy w swoje umiejętności, a zarazem nie wchodziliśmy w żadne sprzeczki i nie daliśmy się prowokować Kubańczykom. Ci w decydujących momentach, nieco podnieceni, czy zdenerwowani, kompletnie siadali, co wykorzystali nasi siatkarze. Brawo jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marnie się dziś zaprezentowaliśmy, miało być wielkie święto polskiej siatkówki a wyszła stypa. Kubańczycy robili całą masę niewymuszonych błędów, ale jak brzmi to że pod względem błędów biliśmy ich na głowę. Brakowało wykończenia w pierwszym ataku, w tej kategorii brylował Gruszka. Blok praktycznie nie istniał. Słabe przyjęcie. Zagrywka w większości przypadków nijaka. Gra w obronie dość nieporadna. Kuba grała dobrze, ale nie olśniewająco. To był wielki pokaz jak nasza reprezentacja grać nie powinna. Jakby chcieć kogoś wyróżnić wśród naszych to będzie to Ruciak. Reszta niczym wilkiem się nie poszczyciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, zagraliśmy bardzo słabo. Nie pamiętam meczu, w którym polska reprezentacja wykonała punktowy blok dopiero w trzecim secie. Kuba również nie zachwyciła, ale zagrała bardzo solidnie. Trochę żałuję, że Kubańczycy nie mogą grać w klubach europejskich, bo to naprawdę bardzo młodzi i utalentowani zawodnicy. Z chęcią zobaczyłbym np. Simona lub Leona w klubach włoskich (lub PlusLidze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Polacy przegrali tak wysoko i nie urywając seta ale nie oszukujmy się ale Polacy nie graja siatkówki i nie są w swojej formie jak na ME . Ale przegrane zawsze uczą i liczę na wyciągniecie wniosków z wczorajszego meczu i ogólnie z wszystkich spotkań.
Praktycznie nie mają juz awansu i nawet jak by wygrali z Kubą i Niemcami to z bilansem z 2 miejsca by nie awansowali , sądzę że z 2 miejsca wyjdzie Bułgaria albo Włochy to zależy jak ułożą się wyniki .

Polacy niech teraz wyciągają wnioski bo jak zaczną się MŚ to już nie bedzie na to czasu. Jak powiedział trener naszej reprezentacji LŚ jest uważana jako przygotowana do MŚ i niech tak będzie . Może powtórzą sukces sprzed 4 lat i beda w finale. Wiadomo że stać ich na to , jest dużo utalentowanych zawodników tylko kwestia wybrania tej najlepszej 6 która bedzie grała , 6 jak 6 ale ważne także zabranie tej 14 na MŚ , po meczach z Niemcami się okaże kto pojedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polacy znowu sie skompromitowali przegrywając z Kubą 3;1 a 4 seta do 15. Lepiej że teraz dostali niz zawiedli na MŚ. Kub a prezentowała dość dobrą siatkówke i to wystarczyło na Polske. Bardzo jestem ciekaw jak Polska zagra z Niemcami , czy zdoła sie zrewanzować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie co było rok temu? Dostawaliśmy od Finlandii, która grała dużo słabiej niż dzisiaj Kuba. Po czym przyszły ME i nasi pokazali, kto jest największym koksem w Europie. Mam ogromne zaufanie do Castellaniego, myślę, że nasi spokojnie będą celować w podium. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.
Co do Kuby - ta reprezentacja wygląda coraz lepiej. Na tych MŚ jeszcze nie ugrają zbyt dużo, bo nie powinni utrzymać formy tak długo, ale za rok, dwa będą wymiatać tak jak najlepsi w świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 12:20, ibisz napisał:

Co do Kuby - ta reprezentacja wygląda coraz lepiej. Na tych MŚ jeszcze nie ugrają zbyt
dużo, bo nie powinni utrzymać formy tak długo, ale za rok, dwa będą wymiatać tak jak
najlepsi w świecie.

Z Kubą to nigdy nic nie wiadomo, trudno orzec czy ta grupa młodych siatkarzy będzie miała okazję się zgrać.
Jak wiadomo, Kubańczycy mogą grać tylko w rodzimej lidze inaczej dożywotnio są wykluczani z reprezentacji.
Warunki życia na Kubie, to nie są standardy życiowe z Europy i niejeden gracz zastanawia się czy rozwijać się w Europie w prestiżowych rozgrywkach klubowych dla niezłe pieniądze, czy pozostać w kraju dla reprezentacji.
Jak widać Kuba co chwilę odmładza skład, bo ci co zapragnęli rozwoju i ogrania na najlepszych parkietach już nie są reprezentantami tego kraju. Uważam, że niedługo część tych graczy którzy grali przeciwko nam będą grać w Europie i to będzie koniec ich gry dla Kuby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużymi krokami zbliżają się mistrzostwa. Przed nami już tylko sparingi z Brazylią i Memoriał Wagnera. Na razie trener powołał szeroką kadrę i z nich wyłoni "mistrzowski skład". Ciekawe, że nawet Fabian Drzyzga pojawił się w tym gronie. Za pewne na mistrzostwa nie pojedzie, ale kolejny młody zawodnik AZS Częstochowa puka do kadry. Ileż to już częstochowski klub wypromował siatkarzy, którzy potem do kadry i do...Skry Bełchatów.
Zastanawiam się co pokaże Piotr Gruszka, bo w LŚ w moich oczach prezentował się marnie. Ostatni wielki turniej, to była jego maestria ale daleko mu do tamtej formy i dyspozycji. Może to czas, żeby jego miejsce zajął Kuba Jarosz - bardzo energiczny, dobrze rozwijający się i młody (perspektywiczny). Za Gruszką przemawia teraz chyba tylko ogranie i doświadczenie. Mariusz Wlazły jeżeli bez kontuzji to pewniak w ataku.
Zatorski z kolei nie załapał się do składu. Castellani postawił na doświadczenie i rutynę, więc tradycyjnie Gacek i wracający "Igła".
Nie ma co ukrywać, że Polska jest jednym z faworytów i wielu liczy na medal. Trzymać jedynie kciuki i czekać na pierwsze mecze we wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować