Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Siatkówka

3097 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2010 o 11:39, Dark_elves napisał:

Ja jednak, myślę, że Bułgarzy wygrają, ale po 5 setach, żeby nie było
że Brazylia odpuściła. Obym się mylił.


Niestety się nie myliłeś. Ostatecznie Brazylia trafiła na Niemców i Czechów, którzy są rewelacją mistrzostw, a Bułgaria na Kubę i Hiszpanie. Serbia gra z Argentyną i Rosją, gospodarze grają z Francją, USA.

Powiem szczerze, że ciężko jest mi wytypować drużyny, które będą grały o miejsca 1-4, 5-8 9-12.
Z grupy O myślę, że USA może się w końcu przebudzić i namieszać, by stało się zadość sprawiedliwości dziejowej Włosi powinni zająć 3 miejsce:D. Grupa P myślę, że Serbia, Rosja, Argentyna, grupa Q - Bułgaria, Hiszpania, Kuba i grupa R Brazylia, Czechy, Niemcy.

Dnia 02.10.2010 o 11:39, Dark_elves napisał:

Tylko głupie jest to, że można przegrać 3 mecze i zdobyć mistrzostwo świata, a można
jak nasza reprezentacja przegrać dwa i jechać do domu:)


W poprzednim systemie też to było możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 10:19, Rzezim napisał:

Niestety się nie myliłeś. Ostatecznie Brazylia trafiła na Niemców i Czechów, którzy są
rewelacją mistrzostw, a Bułgaria na Kubę i Hiszpanie. Serbia gra z Argentyną i Rosją,
gospodarze grają z Francją, USA.

Ale myślałem, że chociaż będą sprawiać wrażenie gry na poważne, i w odpowiednim
momencie odpuszczą. A dlaczego grali bez rozgrywającego? Jakaś kontuzja Bruno?
Bo widziałem, że siedział w jakimś kołnierzu na ławce rezerwowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 12:43, Dark_elves napisał:

Ale myślałem, że chociaż będą sprawiać wrażenie gry na poważne, i w odpowiednim
momencie odpuszczą. A dlaczego grali bez rozgrywającego? Jakaś kontuzja Bruno?
Bo widziałem, że siedział w jakimś kołnierzu na ławce rezerwowych.


Powiem szczerze nie widziałem tego meczu. Może Bruno był po prostu przemęczony i ojciec dał mu odpocząć, bo drugi rezerwowy rozgrywający nie grał przez całe mistrzostwa (pobyt w szpitalu z podejrzeniem nieuleczalnej choroby) dopiero w wczorajszym meczu zagrał. Wczoraj Brazylia miała dość trudna przeprawę z Czechami, który prowadzili 2-1 w setach, ale Brazylia doprowadziła do 5 set-u i tam pokazała klasę. Nie mniej jednak powinniśmy brać przykład z Czechów, którzy zagrali bez kompleksów z Brazylią i byli blisko sprawienia ogromnej niespodzianki. Czesi zagrają dzisiaj z Niemcami (będą mieli mało czasu na regeneracje bo mecz jest o 17)

Zespół USA przebudził się i zmiótł Francję (Francuzi zdobyli tylko 53 punkty w trzech setach) i jeśli wygrają z Włochami to będą walczyć o medale. Serbia też uczyniła krok w kierunku medali wygrywając z Argentyną i dzisiaj czeka ich mecz z Rosją. Bułgarzy wygrali Hiszpanami, których czeka dzisiaj mecz z Kubą.

Powiem szczerze wkurza mnie gadanie w mediach, że system bla bla bla. Wszyscy wiedzieli jaki jest system (moim zdaniem wcale nie jest taki nie sprawiedliwy) to robienie zasłony dymnej do tego jak nasz zespół był przygotowany na te mistrzostwa. Trzy zwycięstwa w grupie zaślepiły nas, wygraliśmy z słabą Kanadą, wymęczyliśmy zwycięstwo z Niemcami, którzy w ostatnich latach poczynili ogromne postępy i pukają do czołówki europejskiej i wygraliśmy 3-1 z Serbią, która nie bardzo miała ochotę wygrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 00:43, karolekx23x napisał:

Ale Polki dostaja na MŚ , Matlak zle wypada. Najgorsza porazka to z japonią , pewnie
pojada tak szybko do domu jak Polacy.

Wygrają pozostałe mecze z Peru i Algierią, więc do następnej fazy przejdą,
ale wydaję mi się, że to by było na tyle jeśli chodzi o nasz występ na tych MŚ
Dzisiaj oglądałem mecz z Kostaryką i tak się zastanawiałem co jest powodem, że
co druga większa impreza siatkarska odbywa się w Japonii? Przecież, ani drużyna
narodowa tego kraju nie jest jakaś wybitna, a co gorsza zainteresowanie kibiców na
meczach jest delikatnie mówiąc znikome, więc może chodzi o wpływy Japończyków w światowej federacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dla tych, którzy się przynajmniej trochę orientują w kobiecej siatkówce. Czy Katarzyna Skowrońska pojechała na te MŚ? Nie widziałem jej w ogóle. Nie wzięto jej przez jej złą grę/ dyspozycji czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Polki pewnie 3:0 pokonały zawodniczki z Peru. Generalnie cały mecz szedł gładko, nasze reprezentantki ciągle trzymały bardzo bezpieczną przewagę we wszystkich trzech setach, aczkolwiek w ostatni, wygranym 25:16 zrobiło się niezłe zamieszanie ze zmianami libero w polskiej drużynie i to trochę rozkojarzyło dziewczyny, które straciły potem kilka punktów z rzędu. Ale najważniejsze jest jednak to, że zwyciężyły. Następny przystanek - Algieria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 10:48, PJ_MW napisał:

Ale najważniejsze jest jednak to, że zwyciężyły. Następny przystanek - Algieria.

Zwycięstwo zawsze cieszy, ale mnie dziwi że takie drużyny jak chociażby Algieria, Portoryko czy Peru grają w turniejach takiego profilu. To kompletny zaścianek świata piłki siatkowej. Te drużyny przegrywają przed wejściem na parkiet i jedyne co mogą zdziałać, to dostarczyć punkty ekipom bardziej doświadczonym.
To, że Polki pokonały Peru i Portoryko nic nie mówi o ich postawie czy dobrej formie. Takowe aspekty mogłyby wynikać po dobrych meczach z Serbią i Japonią, ale tam poległy. W siatkówce mężczyzn nie ma takiej przepaści i jak już dana reprezentacja jedzie na mistrzostwa to jakiś poziom prezentuje i jest w stanie choć trochę powalczyć.
Przegrać na MŚ set do 12? Nędza. Wiem, że kobiety grają inaczej i te różnice punktowe inaczej wyglądają niż u panów, ale to...nie przystoi na takim poziomie.
Niech nasze zawodniczki wyjdą z grupy i zagrają z kimś kto gra na poziomie nie tylko lokalnym - dopiero coś więcej będzie można napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 10:48, PJ_MW napisał:

Dzisiaj Polki pewnie 3:0 pokonały zawodniczki z Peru. Generalnie cały mecz szedł gładko,
nasze reprezentantki ciągle trzymały bardzo bezpieczną przewagę we wszystkich trzech
setach, aczkolwiek w ostatni, wygranym 25:16 zrobiło się niezłe zamieszanie ze zmianami
libero w polskiej drużynie i to trochę rozkojarzyło dziewczyny, które straciły potem
kilka punktów z rzędu. Ale najważniejsze jest jednak to, że zwyciężyły. Następny przystanek
- Algieria.


Takie łatwe mecze i szybkie wygrane podbudowują morale drużyny. Jestem ciekaw jak zaprezentują się w 2 fazie z mocniejszymi rywalami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Andrea Anastasi nowym trenerem siatkarskiej reprezentacji Polski.
Cieszy mnie ta wiadomość, człowiek z dużym autorytetem, charyzma. Moze o wiele więcej wnieść do drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 21:04, karolekx23x napisał:

Andrea Anastasi nowym trenerem siatkarskiej reprezentacji Polski.
Cieszy mnie ta wiadomość, człowiek z dużym autorytetem, charyzma. Moze o wiele więcej
wnieść do drużyny.

No nie wiem. Dla mnie to słaby wybór. Z reprezentacją Wloch nic wielkiego nie osiagnął i go zwolnili. Dla mnie to żenada. Tyle lat siatkówkę oglądam i dawno nie było tak słabego wyboru. Cóż czas pokaże czy coś osiągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie brawa Jastrzębski Węgiel i Skra Bełchatów w najlepszej 6 LM.
Dobra motywacja Jastrzębskiego i Skry i po porażkach w pierwszych meczach, rewanżowe zagrali na wyższym poziomie i potrafili wygrać oraz złotego seta.

Tylko nie kumam sytuacji jak Skra przegrała mecz pierwszy 1:3 a rewanż wygrała 3:0 i musiała grac złotego seta.
Przecież w setach lepiej by wyszła 4:3, wiec po co złoty set w takim przypadku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy jeszcze o Resovii i Zaksie Kędzierzyn. One również awansowały do półfinałów Pucharu CEV. Całkiem udany sezon Polskiej Siatkówki Klubowej się szykuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2011 o 20:05, karolekx23x napisał:

Tylko nie kumam sytuacji jak Skra przegrała mecz pierwszy 1:3 a rewanż wygrała 3:0 i
musiała grac złotego seta.
Przecież w setach lepiej by wyszła 4:3, wiec po co złoty set w takim przypadku ?

Nie ma znaczenia ile przegrali na wyjeździe. Trzeba wygrać dwa mecze niezaleźnie od wyniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czemu, bo nie interesuje się na tyle siatkówką. Cieszy postawa naszych klubów w Lidze Mistrzów. Co do Jastrzębskiego Węgla to zawiedli w kilku meczach w lidze, ale w LM podchodzą pewnie z inną motywacją i dzięki temu takie wyniki. Skra pierwszy mecz zagrała słabo, bez tego pazura i dała się zdominować. W drugim meczu jednak pokazali, że nie bez powodu walczyli w Klubowych Mistrzostwach Świata i ładnie wygrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować