Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Siatkówka

3097 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2011 o 11:06, igor631 napisał:

Meczu nie oglądałem ale patrząc na wynik mam wrażenie że Polakom odechciało się grać
kiedy już ugrali te 2 sety i kolejne 2 Brazylia wygrała bez problemu. Awans jednak mamy,
i mam nadzieje że uda nam się wygrać jutro z Rosją bo kiedy cel podstawowy jest zrealizowany
to można by powalczyć o 1 miejsce.


Masz złe wrażenie. Nasi po wygraniu 2 setów zbytnio się ucieszyli z awansu na Igrzyska i po prostu siadła im koncentracja. W 3 secie prowadzili 13-8 i coś stanęło. Brazylia, która była pod ścianą poczuła szanse (choć Brazylia w tym PŚ jest raczej cieniem, ale to wciąż bardzo groźny zespół, który nam wyjątkowo nie leży)
Moim zdaniem ta porażka może nauczyć, że warto się cieszyć po meczu. Co do jutrzejszego meczu z Rosją to Rosjanie są w naszym zasięgu, choć nie jestem pewien czy damy radę by było 3:0 czy 3:1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=ysDTac4Dk7U

Tak to mój kumpel z którym oglądałem tenże mecz skomentował wynik =)
Kurcze kolejny raz daliśmy ciała mając przewagę, ta nasza reprezentację jakiś pech nawiedza, maja taka durna mentalność, ze nie cisną do końca tylko jak łapią za dużo przewagi to leci właśnie taki luz-blues i zaczynają robić podstawowe błędy.
Podobnie szczypiornistów nawiedza takie fatum - jest świetny Sławek Szmal, jest całkiem dobra obrona i atak, ale wszystko razem zaczyna w finałowych spotkaniach zawodzić.
Nie mniej w przeciwieństwie do komercyjnych warchlaków z reprezentacji piłki nożnej siatkarze i szczypiorniści maja ducha walki i stalową wole [szkoda tylko, ze ta wola tak łatwo ulatuje w momencie gdy czują zbytnie rozluźnienie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2011 o 21:00, Pietro87 napisał:

maja taka durna mentalność, ze nie cisną do końca tylko jak łapią za dużo przewagi to
leci właśnie taki luz-blues i zaczynają robić podstawowe błędy.

Obrona Kubiaka? Nie cisną?
Swoją drogą 5 punktów przewagi na początku seta to coś zupełnie innego niż 5 p. przewagi na jego końcu. Tak samo 5 punktów przewagi z Egiptem to coś innego niż z Brazylią. Nie zapominaj, że Brazylia to bądź co bądź ścisła światowa czołówka. Szkoda, ale szkoda tylko i wyłącznie pod kątem mentalnym. Byłaby Brazylia na kolanach a tak... siadło im kilka bloków (takie serie generalnie ciężko wytłumaczyć, bo jak to, coś nie działa i nagle hop 6 bloków z rzędu?!) no i poszło... ja tam jestem strasznie zadowolona z samego faktu awansu na Londyn. No i nie zapominajmy, że zajmujemy co najmniej drugie miejsce w PUCHARZE ŚWIATA, czyli imprezie gdzie za 7. miejsce dostaje się tyle samo punktów do rankingu światowego co za... Mistrzostwo Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Jestem ciekawy co powiesz po dzisiejszym meczu. Przy stanie 2:2 i prowadzeniu 14 do 9 przegraliśmy 15-17. Kurek moim zdaniem sam się ugotował pod koniec tie-breaka i zamiast wygrać przegraliśmy. To było widać po jego twarzy jak przy tym stanie zbyt dużo myślał o straconej szansie na wygranie Pucharu Świata. I choć mieliśmy Rosję na widelcu, ale nie wykorzystaliśmy szansy. Szkoda, choć generalnie wielki sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2011 o 05:24, Rzezim napisał:

Kurek moim zdaniem sam się ugotował pod koniec tie-breaka i zamiast
wygrać przegraliśmy. To było widać po jego twarzy jak przy tym stanie zbyt dużo myślał
o straconej szansie na wygranie Pucharu Świata.

Nie można zrzucać wszystkiego na Kurka. Tym bardziej, że turniej był morderczo długi i intensywny. Tu KAŻDY miał jakiś przestój. Najważniejsze, że wygraliśmy kwalifikację. I podium. Trzecie podium na trzeciej imprezie w tym roku!

Mnie zaskoczyła in plus inna sprawa. Nasi po wygraniu przez Rosję trzeciego seta tak jakby odetchnęli z ulgą. Że wszystko jest rozstrzygnięte, że to już w zasadzie koniec. Nie zapominajmy, że ci, którzy niewiele grali też odczuli trudy turnieju. To było wspaniałe widzieć jak z radością podchodzą do tego sukcesu. U nas często przy olbrzymim sukcesie pojawia się marudzenie: "mogło być lepiej".

>I choć mieliśmy Rosję na widelcu, ale

Dnia 04.12.2011 o 05:24, Rzezim napisał:

nie wykorzystaliśmy szansy. Szkoda, choć generalnie wielki sukces.

W trzeciej partii za dużo własnych błędów. Potem nie ma co oceniać, obie ekipy zagrały na luzie.

Wielkie brawa. Potrzeba nam tych sukcesów. Tym bardziej, że dostaliśmy dziką kartę a Włochy, Serbia, Bułgaria, Niemcy i inne całkiem dobre europejskie zespoły muszą martwić się o awans na IO. A miejsc jest niewiele...

PS. Czy ktoś wie dlaczego Michał Kubiak po tej obronie tak rzadko pojawiał się na boisku? Po tym zagrał może ze dwa razy i to w roli rezerwowego... Coś się stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2012 o 23:28, MisticGohan_MODED napisał:

Kolejna wygrana z Brazylią :O
Powoli zaczyna nam to wchodzic w krew :]

No oby. Widać że Anastasi wprowadził w Polakach taką pewność. W sensie że nikogo się nie boimy z każdym wygramy. Całkiem inna mentalność. Mecz cudo. Coś czuję że wygramy tą Ligę Światową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 00:17, Ziggy napisał:

> Kolejna wygrana z Brazylią :O
> Powoli zaczyna nam to wchodzic w krew :]
No oby. Widać że Anastasi wprowadził w Polakach taką pewność. W sensie że nikogo się
nie boimy z każdym wygramy. Całkiem inna mentalność. Mecz cudo. Coś czuję że wygramy
tą Ligę Światową.

Nom... jutro wielki finał ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już przed Final Six uważałem, że nasza reprezentacja idzie prosto ku złotu Ligi Światowej i pozostał jeden mecz. USA choć gra solidnie, to jak dla mnie schematycznie i przewidywalnie. Osobiście jednak uważam, że nie ma powodu byśmy rozmyślali o przeciwnikach tylko skupili się na sobie. Na chwilę obecną możemy pokonać każdego i z pewnością rywale mają o czym myśleć. Przed poprzednimi IO USA wygrało ligę światową, a następnie złoto olimpijskie. Nie widzę dziś innej opcji jak wygrana z "Wujem Samem" i niech będzie to dobry prognostyk na Londyn.
Bez zbędnego entuzjazmu i optymizmu uważam, że nie tylko możemy zdobyć medal olimpijski - ale ten z najcenniejszego kruszcu.
Największym atutem naszej kadry jest to, że nie mamy silnej "szóstki" - u nas cały skład jest mocny i zmiany nie osłabiają nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachowanie tych bułgarskich kiboli po zdobyciu zwycięskiego punktu przez naszych było karygodne. Mam nadzieje, że federacja pomyśli dokładniej zanim przydzieli organizację takim prymitywom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2012 o 14:03, Eff3ctiv3 napisał:

Zachowanie tych bułgarskich kiboli po zdobyciu zwycięskiego punktu przez naszych było
karygodne. Mam nadzieje, że federacja pomyśli dokładniej zanim przydzieli organizację
takim prymitywom.

Popatrz jak zachowuje się sama drużyna i sędziowie liniowi. To też przegięcie.
Ale jest tyle dobrze, że to raczej zawsze Bułgarzy mają z naszą drużyną problem, a nie my z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To był piękny finał. Biało Czerwoni pokazali nie lada klasę, praktycznie w każdym aspekcie gry byli znakomici i to się ceni. Emocji było co nie miara, mamy mistrzostwo i mamy prze ogromne szanse na olimpijskie złoto, czego chcieć więcej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2012 o 21:49, Dark_Sebat napisał:

To był piękny finał. Biało Czerwoni pokazali nie lada klasę, praktycznie w każdym aspekcie
gry byli znakomici i to się ceni. Emocji było co nie miara, mamy mistrzostwo i mamy prze
ogromne szanse na olimpijskie złoto, czego chcieć więcej. :)


Dokładnie, oby i w tym roku sprawdziła się sytuacja, iż zwycięzca LŚ w roku olimpijskim zdobywa później złoty medal na igrzyskach. Myślę, że w takiej formie medal olimpijski dla Polski to plan minimum, a jest spora szansa na złoto. Przede wszystkim w ostatnim czasie pozbyliśmy się "demonów" Brazylii, z którą wcześniej nie potrafiliśmy grać w meczach o stawkę, nawet wtedy, gdy byliśmy w dobrej formie. Teraz to my mamy nad Brazylijczykami przewagę psychologiczną, a to bardzo ważne, bo praktycznie na każdym turnieju gramy z nimi, więc na IO też pewnie się spotkamy w którejś rundzie. A chyba na obecną chwilę tylko oni plus może Rosjanie i Włosi (choć nie wiem jak tam u tych ekip obecnie z formą) są w stanie z nami nawiązać walkę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem wczesniej napisać ,ale...
Oglądałem finał na żywo i muszę powiedzieć ,że Nasi siatkarze zagrali rewelacyjnie :]

Widać ,z te wygrane z brazylią nie były dziełem przypadku :]
Z taką formą jaką przezentują są wstanie sięgnać po złoto na olimpiadzie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska : Rosja - myślę że dopiero ten mecz zweryfikuje w jakim miejscu znajduje się nasza reprezentacja siatkarzy.
Nasi wschodni sąsiedzi czując się pewnie odpuścili LŚ regenerując się na IO w Londynie.
My przygotowanie mieliśmy rewelacyjne, ale nasz "walec" trochę się zatarł. Rosjanie mimo wszystko też nie grają tego czego by chcieli. Awansowali pewnie, ale z III pozycji w grupie. Mecze z udziałem tych drużyn zawsze mają dodatkową stawkę i smaczek.
Zastanawiam się czy nasi mają jakieś rezerwy w tym turnieju i dopiero z Rosją pokażemy naszą potęgę, czy może nastąpił mały spadek formy. Choć trudno o tym mówić, bo momentami gramy rewelacyjnie - a po chwili robimy banalne błędy i mamy problemy ze skończeniem ataku. Gramy falami, nierówno - to pewne. Żeby pokonać silnych Rosjan musimy zagrać stabilnie i konsekwentnie. Tracenie kilku punktów z rzędy z tym rywalem bywa zgubne.
Zatem panowie, zacisnąć pośladki i przypomnijcie wszystkim czym tak zachwycaliście i dlaczego stawiano was w roli faworytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować