Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Siatkówka

3097 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2014 o 21:33, Tyler_D napisał:

POL - BRA

Żenujące sędziowanie znów daje o sobie znać ...

No i mamy 1:1 ... ciekawe czy jeszcze coś z tego ugramy.

Na niekorzyść Polaków te sędziowanie czy tak ogólnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na naszą niekorzyść, były chyba jak do tej pory dwie albo trzy akcje i właściwie wszystkie na obrócono przeciw nam. Raz siatka i raz niby nieprawidłowe odbicie. Brazylia gra na tyle dobrze i bez challengowo że nie muszą się tego imać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 22:04, Tyler_D napisał:

Na naszą niekorzyść, były chyba jak do tej pory dwie albo trzy akcje i właściwie wszystkie
na obrócono przeciw nam. Raz siatka i raz niby nieprawidłowe odbicie. Brazylia gra na
tyle dobrze i bez challengowo że nie muszą się tego imać.

Dziwnie to trochę. Jakoś innym krajom, gdy są gospodarzami "ściany pomagają", a nam nawet to nie sprzyja. Choć oczywiście nie jestem zwolennikiem pomagania w jakikolwiek sposób nikomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, częściowo odwołuję. :D Mamy dogrywkę, nasi się pięknie pozbierali a sędzia nadal jest dziwny ale już nie tylko w stosunku do nas. Obyśmy dobili Brazylię bo to naprawdę jest na wyciągnięcie ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za jeszcze jeden post ale po prostu muszę to napisać, to był piękny mecz. Nie perfekcyjny ale piękny. Wygrawaliśmy, przegrywaliśmy, odrabialiśmy, przegrywaliśmy sety by w końcu wygrać ostatni punkt challengem. :D I to jeszcze z Brazylią. Jak Ruscy jutro ich pocisną to ... swoją drogą aż dziwne że Niemcy przegrali z Francją i to 3:0.

Gratulacje dla naszych, odwalili kawał świetnej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ piękne zwycięstwo Polaków z Brazylijczykami! Wprawdzie oglądałem jedynie tie-break, ale co tam się działo, nasi przy 7-2 powinni spokojnie dociągnąć, ale niestety przytrafiły nam się głupie błędy i mieliśmy horror w końcówce, zakończony na szczęście po naszej myśli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, to następna do kolekcji Rosja. Piękne zwycięstwo, tylko pogratulować :D Z naszych zdecydowanie najlepiej spisał się Wlazły :) Jedyne co psuje to wszystko to kodowanie i niestety nie mogę oglądać - muszę zdawać się na relacje tekstowe na żywo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 23:08, Tyler_D napisał:

swoją drogą aż dziwne że Niemcy przegrali z Francją i to 3:0.


Mnie to akurat wcale nie dziwi. Szczerze powiedziawszy, to Niemcy wydają mi się obecnie najsłabszą drużyną z szóstki, nawet Iran ich przebija - będę bardzo zaskoczony, jeśli uda im się wygrać drugi mecz.

Dzisiejszy mecz to kolejny z serii horrorów. Naprawdę, zaczynam się bać o swoje serce, jeśli dalej nasi będą grali w ten sposób ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piękne zwycięstwo naszych! :D Chociaż ja nie jestem emocjonalny w stosunku do siatkówki to powiem szczerze, że odetchnąłem po tym challengu i ostatnim pukcie dla nas :D (więc może jednak jestem? chociaż troche) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 23:53, Furr napisał:

Dzisiejszy mecz to kolejny z serii horrorów. Naprawdę, zaczynam się bać o swoje serce,
jeśli dalej nasi będą grali w ten sposób ;).

A ja takich przeżyć nie miałem, bo nie płace Solorzowi za zakodowane mecze. Choć jak lecą w otwartej to oglądam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 22:09, Gregwil napisał:

Dziwnie to trochę. Jakoś innym krajom, gdy są gospodarzami "ściany pomagają", a nam nawet to nie sprzyja.

Przecież organizatorzy robią absolutnie wszystko, żeby naszym było jak najłatwiej. Gdyby arbitrzy też Polakom pomagali to już by była przesada. :P Zresztą ciągle pamiętam, jak w pierwszej akcji pierwszego meczu Polaków sędzia nie zauważył, że po ataku Serba piłka bardzo wyraźnie otarła się o blok naszych, Polak oczywiście się nie przyznał. Dopiero challenge wyjaśnił sprawę. Ogólnie poziom sędziowania jest żałośnie słaby, przynajmniej w meczach, które widziałem. Jak doda się do tego fakt, że system sprawdzania akcji przez sędziów jest zrealizowany chyba tak beznadziejnie, jak tylko się da, to wychodzi kompletna katastrofa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 10:17, matiz123 napisał:

Przecież organizatorzy robią absolutnie wszystko, żeby naszym było jak najłatwiej.

Organizatorzy nie wygrają za siatkarzy meczów. Na tym turnieju chociaż nie ma opcji wyliczania z kim trzeba wygrać, a kogo sobie odpuścić. Taka Brazylia wczoraj przegrała swój pierwszy mecz na MŚ, a jeszcze dziś może zakończyć turniej.
Niektórzy snuli, że "ustawiono" nam Sborną i Canarinhos na ten etap, żeby w 1/2 było łatwiej. Ale kto nam gwarantował tryumf nad tymi potęgami na tym poziomie rozgrywek?
Co do sędziów, to ekipa godna pożałowania (arbitrzy spoza Europy). Polityka, żeby sędziowali panowie z każdego zakamarka globu - ładnie, tylko że większość z nich to jacyś amatorzy którzy dopiero na "polskich mistrzostwach" mają pierwszą styczność z wielką siatkówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 13:02, Transylvanian_Hunger napisał:

Organizatorzy nie wygrają za siatkarzy meczów.

Oczywiście, nie twierdzę, że to dzięki organizatorom zaszliśmy tak daleko. O wiele ważniejszy jest poziom samych siatkarzy. Co nie zmienia faktu, że w pełni korzystamy z tego, że jesteśmy "panami" turnieju.

Dnia 17.09.2014 o 13:02, Transylvanian_Hunger napisał:

Na tym turnieju chociaż nie ma opcji wyliczania z kim trzeba wygrać, a kogo sobie odpuścić.

Jeśli masz tutaj myśli mecze bez znaczenia, to się nie zgodzę. W pierwszej fazie grupowej były spotkania o pietruszkę (między drużyną, która ma pewny awans, a taką, która go na pewno nie osiągnie) w drugiej też - niekoniecznie dla Polaków, ale innych drużyn - jak najbardziej. Poza tym bardzo nie podoba mi się format tego turnieju. Ogólnie zawody, w których są możliwe mecze bez znaczenia mają u mnie na wstępie spory minus. Na dodatek nie podoba mi się trzecia faza grupowa w tym turnieju. Wyniki z pierwszej miały znaczenie w drugiej, a teraz nagle "zapominamy" o dziewięciu wcześniej rozegranych spotkaniach i awans do półfinału zależy od dwóch meczów. Ja bym zamiast tej trzeciej fazy zrobił drabinkę z 8 zespołami (po 4 najlepsze z każdej grupy) i do końca turnieju system pucharowy. Albo po tej trzeciej fazie grupowej dałbym od razu mecze o miejsca - najlepsi z grup o złoto, ci z drugiego miejsca - brąz, a z trzeciego - piąte miejsce.

Dnia 17.09.2014 o 13:02, Transylvanian_Hunger napisał:

Taka Brazylia wczoraj przegrała swój pierwszy mecz na MŚ, a jeszcze dziś może zakończyć turniej.

No i to jest właśnie głupie - wygrali wszystkie spotkania i nie mają z tego jakiejkolwiek korzyści.

Dnia 17.09.2014 o 13:02, Transylvanian_Hunger napisał:

Niektórzy snuli, że "ustawiono" nam Sborną i Canarinhos na ten etap, żeby w 1/2 było
łatwiej. Ale kto nam gwarantował tryumf nad tymi potęgami na tym poziomie rozgrywek?

Nikt, ale organizatorzy postarali się, żeby było nam nieco łatwiej. :) Nasi rywale musieli się przenieść do innej hali, a Rosja będzie grała z Polakami bez dnia odpoczynku po meczu z "kanarkami". Ponownie - nie twierdzę, że tylko dzięki temu wczoraj wygraliśmy, ale wbrew pozorom taka grupa jest dla naszych najlepszą opcją, bo sobie gwarantujemy słabszego przeciwnika w ewentualnym półfinale. Prawdę mówiąc nie zdziwiłbym się, gdyby Rosjanie się umówili z Brazylijczykami i przegrali dzisiejszy mecz, a następnie wygrali z Polakami, żeby utrzeć nam (w sensie że organizatorom, nawet niekoniecznie samym siatkarzom) nosa. Chociaż musieliby się do tego czuć bardzo pewnie, także zapewne taka sytuacja nie nastąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 09:36, Paoro napisał:

A ja takich przeżyć nie miałem, bo nie płace Solorzowi za zakodowane mecze. Choć jak
lecą w otwartej to oglądam.


Oh well. Od 4 lat mamy dekoder polsatu w domu ze względu na siatkówkę właśnie. Więc akurat u mnie w domu nic więcej nie płaciliśmy ponad normalną kwotę.

No niestety, jeśli chce się oglądać siatkówkę, to trzeba płacić polsatowi. Nie tylko w trakcie tych mistrzostw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prowadzimy 2:0, jesteśmy w półfinale, ale nie możemy teraz odpuszczać. Rosjanie o nic już nie grają, ale walczą do końca, bo jednak zwycięstwo to zwycięstwo, szczególnie w takim meczu z masą podtekstów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3:2, ale jednak wygraliśmy :D (choć oczywiście już w pewnym momencie awans był rozstrzygnięty) Inna sprawa to zachowanie kibiców, o którym tu i ówdzie mogę przeczytać - poniżej pewnego poziomu. W półfinale zagramy z Niemcami, obyśmy tego impetu wygranych nie stracili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować