Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Siatkówka

3097 postów w tym temacie

Dnia 01.06.2008 o 22:11, jaceloth napisał:

dobrze, że mamy to już za sobą. teraz niestety nie ma za dużo czasu na przygotowania do IO. podejdziemy >do turnieju z biegu.


Nie do końca się z Tobą zgadzam, że pojedziemy na turniej w Pekinie z biegu. Przecież w tak zwanym między czasie odbędzie się Liga Światowa dla mężczyzn oraz Gran Prix dla Kobiet.

Faza grupowa dla Ligi Światowej (13 czerwca - 20 lipca)

Grupa A

Brazylia
Francja
Serbia
Wenezuela


Grupa B
Rosja
Kuba
Korea Południowa
Włochy

Grupa C
USA
Bułgaria

Hiszpania
Finlandia

Grupa D
Polska
Japonia
Chiny
Egipt


Finały Ligi Światowej zostaną rozegrane w Rio de Janeiro w Brazylii (23 - 27 lipca)
Grać będzie na pewno Brazylia (organizator) oraz 4 zwycięscy grup + ktoś z dziką kartą od FIVB.

Występ w Lidze Światowej jest istotny z paru powodów. Możliwość zagrania z czołówką światową w przypadku awansu do Finału, oraz zagrania z drużynami, z którymi będziemy mogli walczyć podczas IO(zaznaczylem je kursywą). Oraz ze względu na punkty rankingowe FIVB (choć mamy dość dużo stratę do 4 miejsca, więc bardziej tu chodzi o obronienie 5 miejsca)
Jeśli chodzi o zestawienie na IO to dwa miejsca są jeszcze wolne w III Światowym Turnieju Kwalifikacyjnym grają
Algieria
Argentyna
Australia
Iran
Japonia (gospodarz)
Korea Południowa
Tajlandia
Włochy

Z tego zestawienia postawiłbym na Włochów (który wygrali dwa mecze już z Japonią oraz Koreą Południową) oraz na Australie, która również wygrała dwa mecze (z Tajlandią oraz Argentyną).

W przypadku Grand Prix podam tylko turnieje w których grają Polki.
I turniej (20-22 czerwca)
Alassio, Włochy

Włochy
Kuba
Polska
Dominikana

II turniej (27-29 czerwca)
Wrocław, Polska

Polska
USA
Dominikana
Tajlandia

III turniej (4-6 lipca)
Taipai, Tajwan
Włochy
USA
Turcja
Polska

Finał Grand Prix (9-13 lipca)
Yokohama, Japonia
Japonia + 5 najlepszych zespołów.

Wszystkie turnieje będą trudne, niemniej jednak pierwszy i ostatni wyglądają na mocniej obsadzone.

Ale post mi wyszedł;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trudno wojażowanie po świecie i spędzanie dziesiątek godzin w samolotach nazwać dobrym sposobem na przygotowanie do tak ciężkiego turnieju, jak IO. ciekaw jestem, czy któraś z ekip potraktuje w tym roku LŚ poważnie. wątpię w to. kto to będzie oglądał w obliczu euro:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu usłyszałem w radiu. Trochę się zdziwiłem bo przecież nic na to nie wskazywało. Ale no cóż... nie zbadane są wyroki... Jedna z moich ulubionych siatkarek. Jedyne pocieszenie może być takie, że jej dziecku nic nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się dowiedziałem dosłownie 2 minuty wcześniej niż dodałem tamtego posta :(. Usłyszałem w radiu i ... zamurowało mnie szczerze mówiąc. Wiedziałem że nie jest z nią dobrze ale że aż do takiego stopnia ... Jeszcze dla pewności sprawdziłem na innych portalach i przekonałem się że to prawda. Cóż ... na zawsze pozostanie w pamięci i graczy i wielu kibiców. Szkoda że odeszła w tak młodym wieku ... rodzina ... kariera ... wszystko było przed nią :(. Jeszcze nie tak dawno odszedł przecież Arek Gołaś ... :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 12:20, KŁEJK napisał:

na zawsze pozostanie w pamięci i graczy i wielu kibiców. Szkoda
że odeszła w tak młodym wieku ... rodzina ... kariera ... wszystko było przed nią :(.


To jest właśnie najgorsze... Odejście kogoś młodego nigdy nie jest czymś przyjemnym. Mogłoby się wydawać, że jak ktoś jest sportowcem to będzie żył zdrowo i długo. A na tym i wielu innych przykładach widać, że sportowiec to jednak też człowiek.

Dnia 04.06.2008 o 12:20, KŁEJK napisał:

Jeszcze nie tak dawno odszedł przecież Arek Gołaś ... :(.


Tak. Gołasia też wspominam miło. Jeden z największych polskich siatkarzy i niestety również odszedł młodo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja też przed chwilą ,ale taką dłuższą. Gram w uefa euro a tutaj dziadek przeglądając mówi (coś czego nie pamiętam) Agata Mróz nie żyje. Jakoś tak mnie mrok ogarnął i gorąco się tak jakoś zrobiło. ;/ [*] [*] [*]

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, niestety na każdego z nas przyjdzie ten czas...

Na Agatę śmierć przyszła wcześnie, moim zdaniem o wiele za wcześnie. Tak świetna zawodniczka, grająca dla polskiej reprezentacji, w wieku 26 lat zmarła. Wielka szkoda :( Na pewno będziemy ją miło wspominać.

[*]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przykra wiadomość. Była wspaniałą zawodniczką. Wierzyłem że wszystko będzie OK , naewt byłem pewny.. nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest niemoźliwe. Naprawdę niemożliwe czemu Ona. Zostawiła dziecko. Poprostu ja jako kibic siatkówki od dzieciństwa jak się o tym dowiedziałem to normalnie płakać mi się chciało.Cóż teraz na meczach Polski powinni obok koszulki Arka Gołasia powiesić koszulkę Agaty.
AGATA będziesz zawsze w naszych sercach[*][*][*]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę strasznie mi jest przykro. Wierzyłam, że wyzdrowieje - ale los jest okrutny. Udało jej się urodzić córeczkę, ale nawet nie miała szansy jej wychować, ujrzeć jak dorasta. To dla mnie naprawdę wielki szok, mimo że nie interesuję się siatkówką. Jest mi naprawdę bardzo smutno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jak weszłam na forum to spodziewałam się, że temat ten będzie na szczycie moich przypiętych. Cóż... o tym przykrym fakcie dowiedziałam się z tv. Dla mnie to było szokiem, gdyż rokowania były dobre. Niestety. Polska siatkówka w ciągu ostatnich 3 lat traci drugi znakomity talent.
Dobrze Coxsik napisał... powiesić koszulkę Agaty obok koszulki Arka.

No a tak odbiegając od tematu...
Liga Światowa nam się wnet zaczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Liga Światowa nam się wnet zaczyna...
Ano rusza, tylko jak patrzę na naszych rywali to przychodzi mi na myśl raczej Liga Okręgowa. Nie umniejszając naszym rywalom umiejętności, to jednak trudno na nich patrzeć z perspektywy najlepszych ekip na naszym globie. Japonia szybko robi postępy, ale na razie "to taka dobra" drużyna". Oczywiście żaden mecz sam się nie wygra, ale to my jesteśmy zdecydowanym faworytem tej grupy i wstydem by było mieć poważniejsze problemy z: Japonią, Chinami czy Egiptem. Widać też co jest teraz priorytetem dla naszej kadry, na LŚ zgłoszony został dość okrojony skład - ale to zrozumiałe, teraz najważniejsze są IO Pekin 2008.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ja byłam rok temu w Spodku bo wtedy graliśmy z Bułgarami. I naprawdę to się wtedy opłacało, to było jedno wielkie siatkarskie święto. W tym roku też planowałam wyjazd, nawet oszczędzać zaczęłam a tu patrzę na grupę. Modliłam się o tą Japonię na Spodek, żeby jakieś emocje były a tu: Chiny. Poczekam na przyszły rok. Też zauważyłam po składzie, że jest mocno okrojony. Podejrzewam, że "normalny" skład wystąpi w meczach z Japonią i w fazie finałowej (zakładając nasz awans).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem jakiś czas temu wypowiedź Łukasza Kadziewicza, że szuka nowego klubu (jego poprzedni miał problemy finansowe i nie wypłacał pieniędzy graczom) i może to być klub z ligi polskiej (z resztą coraz mocniejszej naszej ligi). No ale tego, że podpisze kontrakt z beniaminkiem PLS - Treflem Gdańsk się nie spodziewałem. Bardziej prawdopodobne wydawały się zespoły takie jak: Skra, Resovia, Jastrzębie czy AZS Olsztyn. Ale w sumie dobrze, powoli w naszej lidze się robie ciekawiej bo w poprzednich sezonach odskakiwała czwórka najsilniejszych ekip a reszta grała o utrzymanie. Teraz zespoły powoli się wyrównują, są pieniądze, coraz lepsi gracze (wielu reprezentantów równych krajów) i poziom rośnie. To cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znamy już wszystkie dwanaście męskich drużyn, które wystąpią w Pekinie w siatkówce. Kwalifikacje z turnieju w Tokio zapewniły sobie drużyny Włoch oraz Japonii (która po 16 latach przerwy znów zagra w Igrzystkach Olimpijskich)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować