Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Siatkówka

3097 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2008 o 11:04, jaceloth napisał:

ciekawe kogo lozano zabierze na IO jeśli chodzi o pozycje libero. gacek, czy ignaczak.

Też lepsze wrażenie zrobił na mnie Ignaczak, po Gacku (choć też jest znakomity) widać było nieraz zagubienie. Igła wykazywał więcej zimnej krwi i myślę, że to on pojedzie. Mogę sie też zgodzić z Tobą, co do wpływu rywalizacji na formę Ignaczaka. Choć tutaj mamy raczej powody do radości, wszak kto nie pojedzie ten z pewnością pokaże się z dobrej strony i w razie kontuzji jednego (odpukać) przed jakimś ważnym turniejem zawsze może jechać drugi i mamy pewność, że nie jest "zapchajdziurą". W ogóle nasz skład wydaje się być bardzo wyrównany, co działa zespołowi tylko i wyłącznie na korzyść. Atmosfera też wydaje się być dobra, szczególnie po ostatnich zwycięstwach w LŚ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobotę w Łodzi na meczu z Japonią i muszę przyznać, że atmosfera była świetna gorzej natomiast było z organizacją. Na tyle osób przed halą wystawiono tylko jednego Toi Toia a w samej hali toaleta była płatna ale i tak świetni się bawiłem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 12:53, muszczu napisał:

Byłem w sobotę w Łodzi na meczu z Japonią i muszę przyznać, że atmosfera była świetna
gorzej natomiast było z organizacją.

Ja byłam rok temu w Spodku i też atmosfera była niesamowita, półtorej godziny przed meczem robiliśmy już doping, choć na rozgrzewkę na halę wyszli tylko Bułgarzy (nasi rozgrzewali się gdzie indziej). Oczywiście powitaliśmy ich bardzo ciepło :) Co do organizacji to nie narzekałam, nawet wielkich kolejek przy panach od "urywania" biletów (każdy wie o co mi chodzi :)) nie było, ludzie bardziej chodzili po całej hali niż od razu szukali wejścia na trybuny. Co do wc... było dużo, były bezpłatne. Jedynym mankamentem była panująca wewnątrz temperatura, jednak kibice sami robili klimatyzację (to charakterystyczne machanie kartkami - mam ją do dziś :)). No i nie mogłam odżałować, że już w Katowicach (mieszkam w Krakowie) zauważyłam, że zepsuł się aparat i nie mam żadnego zdjęcia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>W ogóle nasz skład wydaje się być bardzo wyrównany, co działa zespołowi tylko i wyłącznie na korzyść. Atmosfera >też wydaje się być dobra, szczególnie po ostatnich zwycięstwach w LŚ.
skład niby dobry, ale cały czas musimy sobie wmawiać, że forma to ma przyjść na IO,teraz to spoko. styl gry z japonią nie olśniewał, rażą zwłaszcza przestoje w grze. jak patrzę na brazylijczyków, też jeszcze bez formy, grających na luzie, to niebo, a ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 20:40, jaceloth napisał:

skład niby dobry, ale cały czas musimy sobie wmawiać, że forma to ma przyjść na IO,

Oczywiście, wszak IO to impreza sezonu, ale finał w Rio jest w niedalekim odstępie czasowym od rozgrywek IO i warto by było pokazać dobrą formę i w Brazylii. Choć podejrzewam, że Brazylia tak czy siak wygra. Nie dość, że prezentują się najlepiej to jeszcze grają finał LŚ u siebie. Wracając do Polaków to na LŚ można sprawdzić swoją dyspozycję z najsilniejszymi zespołami, a wtedy najlepiej zobaczyć w czym im ustępujemy i jak grać z kim. Szczególnie jeśli chodzi o te zespoły, które mamy w grupie na IO.

Dnia 14.07.2008 o 20:40, jaceloth napisał:

styl gry z japonią nie olśniewał

Oczywiście, ale jest dużo lepiej niż było w spotkaniach wyjazdowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 21:18, mała16 napisał:

Wracając do Polaków to na LŚ można sprawdzić swoją dyspozycję z najsilniejszymi
zespołami, a wtedy najlepiej zobaczyć w czym im ustępujemy i jak grać z kim. Szczególnie
jeśli chodzi o te zespoły, które mamy w grupie na IO.

po finale LŚ niestety nie będzie już czasu na duże zmiany, jedynie na małe korekty. po ostatnich meczach raczej pewne jest, że na IO pojedzie wika. to ciekawy, od dawna wybijający się w polskiej lidze zawodnik. do tego silny mentalnie, co będzie potrzebne na turnieju w pekinie. rzeczywiście olimpiada, to turniej życia. stąd jakoś martwi mnie, ze przystępujemy do niej na kacu po nieudanym sezonie, który dość mocno podciął nam skrzydła. nasi zawodnicy stracili tak budowaną od początku pracy z lozano pewność siebie, a to w siatkówce podstawa. teraz po paru straconych punktach widać u nich strach w oczach, bo znowu maja w głowie, ze mogą przegrać z każdym, nawet z egiptem. to bardziej mnie martwi niż ich słabsza forma, bo ta może jeszcze przyjść, nawet podczas turnieju. stąd finał LŚ może być pewną szansą na podbudowanie sie mentalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynym mankamentem była panująca

Dnia 14.07.2008 o 15:05, mała16 napisał:

wewnątrz temperatura, jednak kibice sami robili klimatyzację (to charakterystyczne machanie
kartkami - mam ją do dziś :))


W Łodzi sytuacja z klimatyzacją jest identyczna ale widok tych wszystkich falujących kartek jest nie do opisania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wilka afera - super expres przyłapał glinke na balkonie palącą papierosa na obozie przygotowawczym do IO. ciekawe, czy bonita wyrzuci ją ze zgrupowania? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jednak gacek zostaje w domu. to słuszny wybór lozano. ignaczak na pewno mu to udowodni. ciesze sie, ze szanse dostał tez możdzonek. zasłużył na to. poza tym musimy myśleć o przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 22:50, jaceloth napisał:

jednak gacek zostaje w domu. to słuszny wybór lozano. ignaczak na pewno mu to udowodni.


dlaczego dobry?w ostatnim pojedynku między tymi zawodnikami zdecydowanie lepszym libero okazał się Gacek.po meczu z Japonią byłem niemal przekonany,że to on pojedzie na IO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 22:53, rutrae napisał:

> jednak gacek zostaje w domu. to słuszny wybór lozano. ignaczak na pewno mu to udowodni.
dlaczego dobry?w ostatnim pojedynku między tymi zawodnikami zdecydowanie lepszym libero
okazał się Gacek.po meczu z Japonią byłem niemal przekonany,że to on pojedzie na IO.

trzeba jednak wziąć pod uwagę cały sezon. poza tym chyba widziałeś wcześniejsze mecze kadry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, wcale Ignaczak mnie swoją grą nie przekonał. o ile w przyjęciu było ok,to w obronie piłek praktycznie nie dotykał.cały czas mam szczere wątpliwości,czy jest w stanie podbić chociaż jedną arcytrudną piłę w meczu,przesądzić o wyniku seta.myślę sobie,że Igła jedzie z dość prozaicznego powodu-poziom w miarę podobny,ale Gacek ma już medal..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skład Polek na IO

Libero: Mariola Zenik - światowa klasa (Sawicka jest narazie od niej słabsza)

Środkowe: Agnieszka Bednarek, Katarzyna Gajgał, Maria Liktoras - Bednarek jest w tym sezonie w życiowej formie, Masza to Masza ona gra przez cały czas równo i była pewniakiem. Gajgał pokazała się z dobrej strony bodajże w Halle i wskoczyła na miejsce Leny Dziękiewicz, która po rewelacyjnym poprzednim sezonie ten miała co najwyżej poprawny.

Atakujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata; Joanna Kaczor
Kaczor to nowe odkrycie Bonitty dziewczyna jest w formie i przyda się zmienniczka dla Skowrońskiej, która w turniejach ma tendencje do grania raz dobrze raz źle.

Przyjmujące: Anna Barańska, Małgorzata Glinka-Mogentale, Milena Rosner, Anna Podolec
Wśród przyjmujących nie ma raczej żadnych niespodzianek.
Rozegranie: Milena Sadurek, Katarzyna Skorupa
Bonitta konsekwentnie stawia na Sadurek i Skorupę (mimo tego, że z tą drugą były pewne zgrzyty)

Libero: Krzysztof Ignaczak wygrał z Gackiem czy jest od niego lepszy, trudno mi powiedzieć (bowiem nie jestem obiektywny bo lubie Gacka), na pewno Gacek ten sezon miał słabszy niż Ignaczak (problemy rodzinne - rozwód) Ignaczak to inny tym zawodnika trochę taki nerwus, ale w pozytywnym sensie, jego zachodawnie może pozytywnie wpłynąć na drużynę.
Środkowi: Daniel Pliński, Łukasz Kadziewicz, Marcin Możdżonek
Pliński i Kadziewicz byli pewniakami, Możdżonek to moim zdaniem bardzo dobry wybór (jest lepszy od Grzyba)
Atakujący: Piotr Gruszka, Mariusz Wlazły
Tu chyba nie trzeba wiele pisać Wlazły to Wlazły, a Gruszka to Gruszka;-)
Przyjęcie: Sebastian Świderski, Marcin Wika, Krzysztof Gierczyński, Michał Winiarski
Powiem szczerze, że Świderski w kadrze to od jakiegoś czasu dla mnie niezła zagadka, jest w stanie zagrać świetne mecze, ale w meczach o stawkę zawodzi. Wniarski to był pewniak. Wika ma mocną zagrywkę choć jest dość nierówny w ataku podobnie jest z Gierczyńskim Nie pojechał Bąkiewicz co dla mnie jest pewnym zaskoczeniem bowiem w przypadku kontuzji libero (odpukać może byc bardzo nieciekawie)
Rozegranie: Paweł Zagumny, Paweł Woicki.
Mimo wszystko jestem trochę zaskoczony tym, że jedzie Woicki a nie Żygadło, Woicki to taki "szalony" rozgrywający, nie mniej jednak w tym szaleństwie jest może metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 10:55, Rzezim napisał:

Skład Polek na IO

Libero: Mariola Zenik - światowa klasa (Sawicka jest narazie od niej słabsza)

Środkowe: Agnieszka Bednarek, Katarzyna Gajgał, Maria Liktoras - Bednarek jest w tym
sezonie w życiowej formie, Masza to Masza ona gra przez cały czas równo i była pewniakiem.
Gajgał pokazała się z dobrej strony bodajże w Halle i wskoczyła na miejsce Leny Dziękiewicz,
która po rewelacyjnym poprzednim sezonie ten miała co najwyżej poprawny.

Atakujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata; Joanna Kaczor
Kaczor to nowe odkrycie Bonitty dziewczyna jest w formie i przyda się zmienniczka dla
Skowrońskiej, która w turniejach ma tendencje do grania raz dobrze raz źle.

Przyjmujące: Anna Barańska, Małgorzata Glinka-Mogentale, Milena Rosner, Anna Podolec

Wśród przyjmujących nie ma raczej żadnych niespodzianek.
Rozegranie: Milena Sadurek, Katarzyna Skorupa
Bonitta konsekwentnie stawia na Sadurek i Skorupę (mimo tego, że z tą drugą były pewne
zgrzyty)

Libero: Krzysztof Ignaczak wygrał z Gackiem czy jest od niego lepszy, trudno mi powiedzieć
(bowiem nie jestem obiektywny bo lubie Gacka), na pewno Gacek ten sezon miał słabszy
niż Ignaczak (problemy rodzinne - rozwód) Ignaczak to inny tym zawodnika trochę taki
nerwus, ale w pozytywnym sensie, jego zachodawnie może pozytywnie wpłynąć na drużynę.
Środkowi: Daniel Pliński, Łukasz Kadziewicz, Marcin Możdżonek
Pliński i Kadziewicz byli pewniakami, Możdżonek to moim zdaniem bardzo dobry wybór (jest
lepszy od Grzyba)
Atakujący: Piotr Gruszka, Mariusz Wlazły
Tu chyba nie trzeba wiele pisać Wlazły to Wlazły, a Gruszka to Gruszka;-)
Przyjęcie: Sebastian Świderski, Marcin Wika, Krzysztof Gierczyński, Michał Winiarski
Powiem szczerze, że Świderski w kadrze to od jakiegoś czasu dla mnie niezła zagadka,
jest w stanie zagrać świetne mecze, ale w meczach o stawkę zawodzi. Wniarski to był pewniak.
Wika ma mocną zagrywkę choć jest dość nierówny w ataku podobnie jest z Gierczyńskim
Nie pojechał Bąkiewicz co dla mnie jest pewnym zaskoczeniem bowiem w przypadku kontuzji
libero (odpukać może byc bardzo nieciekawie)
Rozegranie: Paweł Zagumny, Paweł Woicki.
Mimo wszystko jestem trochę zaskoczony tym, że jedzie Woicki a nie Żygadło, Woicki to
taki "szalony" rozgrywający, nie mniej jednak w tym szaleństwie jest może metoda.

Kadry dobre. Uważam, że Woicki to dobry wybór. Żygadło nic wielkiego w ostatnim sezonie nie pokazał, a w reprezentacji rozgrywał za wolno i zbyt schematycznie. Zamieniłbym Gierczyńskiego na Bąkiewicza, który zawsze jest solidny, i może zastąpić libero. Brawo za powołanie Możdżonka. Jest w lepszej formie niż Grzyb i może być dobrym zmiennikiem. Do kadry siatkarek nie mam zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 11:09, JC Denton1 napisał:

Kadry dobre. Uważam, że Woicki to dobry wybór. Żygadło nic wielkiego w ostatnim sezonie
nie pokazał, a w reprezentacji rozgrywał za wolno i zbyt schematycznie. Zamieniłbym Gierczyńskiego
na Bąkiewicza, który zawsze jest solidny, i może zastąpić libero. Brawo za powołanie
Możdżonka. Jest w lepszej formie niż Grzyb i może być dobrym zmiennikiem. Do kadry siatkarek
nie mam zastrzeżeń.


Pierwsza sprawa tnij cytaty nie ma potrzeby cytowania całego posta na który się odpowiada.
W kwesti Woickiego to moim zdaniem on ma podobny styl rozgrywania jak Zagumny. A Żygadło jest może schematyczny, ale wprowadza pewien spokój przy klasycznej podwójnej zmianie. Bowiem w przypadku gdyby Gumie nie szło to wchodzi Woicki, który ma podobny styl. Zaletą Żygadły jest też wzrost bowiem Woickiego raczej nie można postwić przy siatce. Co do zmiany Gierczyńskiego na Bąkiewicza to zgadzam się z tym, jak dla mnie przydałby się tego typu zawodnik, bowiem Gierczyński i Wika nie są tytanami przyjęcia, a Bąkiewicz mógłby być dobrym zmiennikiem gdyby innym przyjmującym nie szło. Przy tych wyborach bardzo duża odpowiedzialność za przyjęcie spadnie na Ignaczaka.
Zauważ jak jest w kobiecej reprezentacji. Jedna rozgrywająca jest schematyczna - Sadurek a druga "szalona" i nie przewidywalna Skorupa i takie zestawienie jest bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale, według mnie, Żygadło źle się rozumie ze środkowymi. Kiedy grał cały mecz z Japonią, to ani razu nie wystawił środkowym piłki na odpowiednim pułapie. Nienajlepiej wychodzi mu także rozegranie na atak ze środka, z drugiej linii. Nie lubi grać tych zagrań, a wystawianie ciągle na skrzydła jest ryzykowne. Na podwójnej zmianie Żygadło jest dobry, ale gdyby Zagumnemu przydarzyła się kontuzja, to Woicki bardziej nadawałby się na zastąpienie go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 10:55, Rzezim napisał:

Nie pojechał Bąkiewicz co dla mnie jest pewnym zaskoczeniem bowiem w przypadku kontuzji
libero (odpukać może byc bardzo nieciekawie)

Też jest to dla mnie duże zaskoczenie, tym bardziej, że Bąkiewicz bardzo dobrze radził sobie w trudnych momentach. Jest jednym z zawodników o których można spokojnie napisać: "joker". No i najlepiej zastąpiłby Ignaczaka w przypadku jakiegoś urazu naszego libero. No ale jak widać to nie wystarczyło dla Lozano. Poczekamy, zobaczymy. Z decyzji personalnych trenera rozliczymy po turnieju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 16:09, mała16 napisał:

Poczekamy, zobaczymy. Z decyzji personalnych
trenera rozliczymy po turnieju.

Po igrzyskach Lozano odchodzi, więc rozliczanie go nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 16:18, JC Denton1 napisał:

Po igrzyskach Lozano odchodzi, więc rozliczanie go nic nie da.

To gdzieś słyszałam... Ale miałam na myśli raczej to, że wtedy się okaże, czy przypadkiem nie brakło nam właśnie takiego "jokera" jak Bąkiewicz. I wtedy będzie można stwierdzać, czy wziął dobrą, czy nie do końca dobrą dwunastkę. Co do sporu Żygadło - Woicki, to przyznaję to co napisałeś - Żygadło źle rozumiał się ze środkowymi, więc wydaję mi się, że Woicki to dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować