Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Siatkówka

3097 postów w tym temacie

Jeżeli mowa o naszej kadrze i wyborze trenera to na pewno nie chciałbym aby trenerem został Castellani ani żaden trener który obecnie trenuje Polski klub. Byłyby niepotrzebne niedomówienia potem że faworyzuje zawodników ze swoich klubów itp itd. Dla mnie faworytem jest obecny trener Amerykanów choć chciałbym też trenera Dynamo Moskwa ( ne wiem jak się nazywa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

świetny mecz skry z iskrą. wielka sensacja, zwłaszcza jej rozmiary i styl. po prostu rozjechali rosyjski zespół. bardzo dobrze funkcjonował blok (brawa dla trenera za odpowiednie rozpracowanie przeciwnika). to nieprawdopodobne, ale iskra prawie nie miała czystych ataków. po naszej stronie dobrze rozgrywał falasca. kapitalny mecz rozegrał pliński, forma jak z mistrzostw świata.po kiepskim początku wygląda na to , że skra awansuje dalej i powalczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam problem z tym że jak ścinam to zamiast "ściąć" w parkiet to ja ścinam w palce przeciwników i z łatwością to odbierają lub ścinam daleko w aut :((( Jak się dobrze ścina ?? czy w ogóle można ściąć przy moim wzroście 1,73m ?? Gram na siatce ok.2,36m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 00:04, filip1-1 napisał:

Słuchajcie mam problem z tym że jak ścinam to zamiast "ściąć" w parkiet to ja ścinam
w palce przeciwników i z łatwością to odbierają lub ścinam daleko w aut :((( Jak się
dobrze ścina ?? czy w ogóle można ściąć przy moim wzroście 1,73m ?? Gram na siatce ok.2,36m

W sumie to nic nowego nie wymyślę ale musisz pamiętać przed atakiem o optymalnym zgięciu nadgarstka. Mam 177 i gram (amatorsko, ale w Bełchatowie :D:D:D) na podobnej wysokości, z początku nie mogłem dobrze się wstrzelić i piłki latały pod końcową linię lub (częściej) za nią. Wystarczyło troche potrenować samemu, byle za każdym razem spokojnie i jak najlepiej złapać piłkę nad siatką, wtedy podczas gry zespołowej piłeczki wchodziły tam gdzie chciałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 00:04, filip1-1 napisał:

Słuchajcie mam problem z tym że jak ścinam to zamiast "ściąć" w parkiet to ja ścinam
w palce przeciwników i z łatwością to odbierają lub ścinam daleko w aut :((( Jak się
dobrze ścina ?? czy w ogóle można ściąć przy moim wzroście 1,73m ?? Gram na siatce ok.2,36m

Musisz po prostu zaje... w ta piłkę jak to mówi mój trener xD i pamiętaj , żeby miec ja przed sobą , potrenuj troche to będziesz kołki walił na 2,36 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj wieczorkiem mecz Skry z VfB Friedrichshafen w LM. I mam takie pytanie, bo już jakiś czas nie śledzę naszych klubów(tak w lidze i pucharach) - czy już tak bardzo zdziadziały? Bo poziom zaprezentowany przez graczy z Bełchatowa to dno plus 20 wiader mułu... Niemcy lali nas jak się da, szczególnie silna zagrywką. A "gwiazdy" Skry dawały istny popis - Wlazły nie był w stanie porządnie zaserwować o ataku już nie wspominając, Falasca nic a nic nie przypominał mistrza europy i rozgrywał fatalnie. Antiga słabiutki w ataku i przyjęciu, ale chociaż potrafił ładnie blokować. Za to popisy Piotra Gacka na libero to już materiał na zupełnie inną opowieść pt. "jak nie należy grać w obronie", normalnie żal komentować. W sumie najlepiej wypadł Dawid Murek, który potrafił piłkę przyjąć, postraszyć Niemców silną zagrywką(kilka asów) i przytomnie zaatakować(bo z takim rozegraniem jakie było nie można było wykonać prawie nic innego jak atak blok - aut).
Jak tak ma grac nasza najlepsza drużyna w kraju, to ja dziękuję. Coś mi się wydaje, że Final Four z zeszłego sezonu będzie nie do powtórzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SKRA w pięknym stylu ograła dwukrotnie ateńczyków i ISKRĘ u siebie - to były rewelacyjne mecze. Za to podczas gry z niemiecką drużyną nie potrafią tak skutecznie grać. Dziwne ale trzeba się cieszyć że awamsowali dalej. Jednak patrząc na rywala ciężko jest być optymistą ;/ Dynamo Moskwa to ten zespół na który nie jest fajnie trafić. Liczę jednak że do czasu meczu zdążą się zmobilizować i odbudować formę. Częstochowy też los nie oszczędził ale tak to już jest na tm etapie rozgrywek. Mam nadzieje że obie drużyny dadzą popis na własnej hali ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już zaraz kolejne emocje siatkarskie. Skra gra z Dynamem. Mam nadzieję, że wygramy 3-1 bo jesteśmy zdolni.
O 20 gra AZS Częstochowa z Piacenzą - również mam nadzieję, że ud asię wygrać. Tak czy inaczje, emocje gwarantowane xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 17:59, Budep napisał:

Już zaraz kolejne emocje siatkarskie. Skra gra z Dynamem. Mam nadzieję, że wygramy 3-1
bo jesteśmy zdolni.
O 20 gra AZS Częstochowa z Piacenzą - również mam nadzieję, że ud asię wygrać. Tak czy
inaczje, emocje gwarantowane xD

No to trafiłeś wynik Skry:). Myślałem że to Dynamo jednak mocniejsze będzie. No cóż oby teraz tylko Czewa wygrała i jesteśmy happy. Czewa jednak imo ma łatwiejsze zadanie bo nie musi wygrać tylko może wygrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 19:57, Coxsik napisał:

> Już zaraz kolejne emocje siatkarskie. Skra gra z Dynamem. Mam nadzieję, że wygramy
3-1
> bo jesteśmy zdolni.
> O 20 gra AZS Częstochowa z Piacenzą - również mam nadzieję, że ud asię wygrać. Tak
czy
> inaczje, emocje gwarantowane xD
No to trafiłeś wynik Skry:). Myślałem że to Dynamo jednak mocniejsze będzie. No cóż oby
teraz tylko Czewa wygrała i jesteśmy happy. Czewa jednak imo ma łatwiejsze zadanie bo
nie musi wygrać tylko może wygrać.


No trafiłem Skrę 3-1 :D Ale brawo dla Częstochowy, teraz możemy się z nich śmiać :P Gadali, że nasi zawodnicy nie są dobrze wyszkoleni i że mieli farta. Pff :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 11:22, Budep napisał:

> > Już zaraz kolejne emocje siatkarskie. Skra gra z Dynamem. Mam nadzieję, że
wygramy
> 3-1
> > bo jesteśmy zdolni.
> > O 20 gra AZS Częstochowa z Piacenzą - również mam nadzieję, że ud asię wygrać.
Tak
> czy
> > inaczje, emocje gwarantowane xD
> No to trafiłeś wynik Skry:). Myślałem że to Dynamo jednak mocniejsze będzie. No
cóż oby
> teraz tylko Czewa wygrała i jesteśmy happy. Czewa jednak imo ma łatwiejsze zadanie
bo
> nie musi wygrać tylko może wygrać.

No trafiłem Skrę 3-1 :D Ale brawo dla Częstochowy, teraz możemy się z nich śmiać :P Gadali,
że nasi zawodnicy nie są dobrze wyszkoleni i że mieli farta. Pff :P:D

I jeszcze śmieszniejsze jest to że jednak AZS prezentuje się lepiej w LM niż Skra która jest naszpikowana gwiazdami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pora odświeżyć ten temat. Choć dziwne, że jeszcze nikt tego nie zrobił ;) Po tym, co nasi siatkarze zaprezentowali? Wstyd!
No dobrze, może trochę przesadzam, ale trzeba przyznać, nasz "młodzieżówka" w pięknym stylu pokonała Wenezuelczyków. Wszystko nam wychodziło. Możdżonek, Nowakowski, Jarosz, świetnie przez cały mecz blokowali. Ignaczak (jak cała reszta ;d) jak zwykle nie zawodził w obronie. Łomacz, Kurek..., a z resztą, co będę wymieniał! Wszyscy dobrze serwowali, jak nie mocno, to też trudno do przyjęcia.
Wiele osób może powiedzieć: "Wenezuela, co to za drużyna, nie ekscytuj się", ale mówiąc wprost, z taką grą jaką dziś prezentowali, możemy zajść daleko ;) Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 22:52, Edrehil napisał:

> Powie mi ktoś ile ma boisko do plażówki ? Wszędzie podają inne wymiary.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Siatk%C3%B3wka_pla%C5%BCowa
Znalazłem także w googlach niusy o zmienieniu wymiarów boiska w danej lidze itd, są używane
aktualnie (chyba). Nie daję żadnej gwarancji ;D



Hmmm dajmy na to że 8na8 (16na8) wystarczy że za liniami będzie jeszcze pół metra piasku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 23:04, nightfaler napisał:

Hmmm dajmy na to że 8na8 (16na8) wystarczy że za liniami będzie jeszcze pół metra piasku
?

Hm, chodzi Ci o wygodę czy o "profesjonalność"? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować