Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Siatkówka

3097 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2009 o 00:10, Latimeria napisał:

Warto być kibicem dla takich momentów :D

teraz kibiców (do pierwszej porażki) nie powinno zabraknąć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 00:10, Latimeria napisał:

Jak to nie był to piękny mecz? Jak dla mnie to był mecz turnieju. Sporo walki. Jakże
trudno było kończyć akcje. No i nie było bardzo prostych błędów. Tak naprawdę mecz mimo
wyniku 3-1 był bardzo wyrównany.


Wyrównany to był pierwszy i czwarty set. Drugi wygraliśmy głównie po sporej liczbie błędów Francuzów. Trzeci set to była tragedia, nasi nic nie grali, a Francuzi nie popełniali błędów i dlatego wynik był taki jaki był. Finały w większości przypadków nie są piękne. Z prostych przyczyn. Stawka meczu do tego zmęczenie turniejem w końcu to był 8 mecz w ciągu dwóch tygodni. Przełamali pewno nie moc bo 3 lata temu było srebro mistrzostw świata tyle, że nasi nie zawalczyli o złoto. Musze przyznać, że jestem pod wrażeniem w jaki sposób Castellani poukładał drużynę, przed turnieje nie wyglądało to zbyt różowo, brak Wlazłego, Winiarskiego czy Świderskiego czyli generalnie gracze pierwszej szóstki. W poprzednich mistrzostwach europy były podobne problemy i było 11 miejsce. Widać, że bez Wlazłego da się grać i wygrywać, co wcześniej nie zawsze się udawało.
Naprawdę cieszy mnie, że nasi postawili kropkę nad i, wygrywając. Mam nadzieje, że będą kolejne imprezy w których nasi będą wygrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej cieszy fakt, że po powrocie kilku podstawowych zawodników
( Winiarski, Wlazły, wierzę, że Świderski) nasza druzyna siatkarski będzie bodajże
jedyną naszą drużyną narodową gdzie zmiennicy nie odstają poziomem od podstawowych zawodników.
Bo gdy spojrzymy na koszykówkę, piłkę ręczną, bądź piłkę nożną... to gdy pojawią się
jakiekolwiek kontuzje ,robi sie niesamowity problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo, Brawo, Brawo! Świetny mecz Polaków i mamy złoto! Cieszą mnie też dwa indywidualne nagrody (Gruszka i Zagumny). Teraz czekam na ME kobiet, i wierzę, że Polki przed własną publicznością powtórzą wyczyn Polaków w Izmirze i zdobędę złoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czapki z głów przed naszymi zawodnikami. Przeszli przez turniej jak burza, choć mieli momenty słabszej gry. Teraz trzeba pracować, aby na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata również wygrać :) Warto dodać, że już niedługo ruszają ME pań, które odbędą się w naszym kraju. Dziewczyny, musicie dorównać mężczyznom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla naszych siatkarzy ! Mam nadzieję, że ta wygrana jeszcze bardziej zmotywuje nasze dziewczęta do równie dobrych wyników (Mistrzostwo Europy w siatkówce mężczyzn i kobiet w tej samej edycji byłoby czymś wspaniałym). :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj rusza kolejna wielka impreza w Polsce a mianowicie Mistrzostwa Europy Siatkarek. Na początek Polki zagrają z Hiszpanią z którą powinny sobie poradzić. Polki też mają nowego trenera i nowy skład tak jak Polacy i byłoby fajnie gdyby osiągnęły półfinał. Szansa jest duża zwłaszcza że gramy u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i polskareprezentacja w siatkówce kobiet nie jest w tym momencie tak silna
jak mężczyźni, jednak brak awansu z grupy trzeba by traktować w charakterze
porażki. W meczach z Hiszpankami i Chorwatkami nie powinniśmy mieć najmniejszych
problemów, jednak doświadczenie podopowiada, że podczas meczy kobiet różne
rzeczy lubią się wydarzać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siatkarki w pierwszym meczu nie zachwyciły wygrywając z przeciętną
Hiszpanią po tie-breaku, ale to jest turniej i liczy się zwycięstwo, mam
nadzieję, że dziewczyny jeszcze się rozegrają i pokażą klasę w kolejnych
spotkaniach mistrzostw Europy, już dziś Chorwacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne zwycięstwo Polek tym razem z Mistrzyniami Świata ekipą Rosji. Cóż jeżeli jutro wygramy a Rosjanki przegrają to jesteśmy w półfinale !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 19:38, Ziggy napisał:

No i kolejne zwycięstwo Polek tym razem z Mistrzyniami Świata ekipą Rosji. Cóż jeżeli
jutro wygramy a Rosjanki przegrają to jesteśmy w półfinale !!!

Trochę dziwinie, że nie wszystko zależy od nas. Rosjanki mogą nawet
wygrać jedynie tylko w wymiarze 3-2 i wtedy my musimy pokonać
Bułgarki 3-0, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 10:17, Dark_elves napisał:

> No i kolejne zwycięstwo Polek tym razem z Mistrzyniami Świata ekipą Rosji. Cóż jeżeli

> jutro wygramy a Rosjanki przegrają to jesteśmy w półfinale !!!
Trochę dziwinie, że nie wszystko zależy od nas. Rosjanki mogą nawet
wygrać jedynie tylko w wymiarze 3-2 i wtedy my musimy pokonać
Bułgarki 3-0, zobaczymy co z tego wyjdzie.

No niestety troszkęto głupie no ale wierzę że Holenderki pokonają rozbitą Rosję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 11:00, Ziggy napisał:

No niestety troszkęto głupie no ale wierzę że Holenderki pokonają rozbitą Rosję.

Oby, oby najgorsze jest to, że Holenderki mogą sobie pozwolić na porażkę
i nic to nie zmieni. Jednak do tej pory wygrały wszystkie mecze, mało tego nie
straciły nawet seta, a Rosjanki bądź co bądź mistrzynie świata widać, że nie są
monolitem na tych mistrzostwach. Co ciekawe ,odnoszę wrażenie, że pod wodzą
asystenta gramy lepiej niż z pierwszym trenerem więc o mecz z Bułgarią jestem spokojny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i trwa teraz cholernie ważny mecz. Informacje dobre nie są... mam wielkie obawy. Rosja 2 - 2 Holandia. Muszą wygrać Holenderki, bo nie awansujemy :< DO BOJU ORANJE!

---

Mój błąd! Przy stanie 2-2 wszystko zależy od Polek. No i jest dobrze :D. Do boju biało-czerwone! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 11:24, Dark_elves napisał:

Co ciekawe ,odnoszę wrażenie, że pod wodzą
asystenta gramy lepiej niż z pierwszym trenerem więc o mecz z Bułgarią jestem spokojny


Mam dokładnie takie same wrażenie. Przynajmniej na timeoutach przekazuje zawodniczkom jakieś konkretne uwagi, bo pierwszy trener wyłącznie jęczał: No dziewczyny... No skupcie się... No musimy... No dziewczyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Holenderki ograły Rosję3:2!!!! Dziękujemy wam. Teraz tylko Polki muszą wygrać nie ważne ile byle tylko wygrać i mamy półfinał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 20:03, Ziggy napisał:

Holenderki ograły Rosję3:2!!!! Dziękujemy wam. Teraz tylko Polki muszą wygrać nie ważne
ile byle tylko wygrać i mamy półfinał.


JEEEEEEEEEEEEEST! Ależ emocje ;P.

Teraz Bułgaria, kiedy mecz? Bo chyba będzie jakaś dłuższa przerwa pomiędzy spotkaniami?

Co do trenera, który teraz prowadzi, to dużo lepszy. Sorry, ale Matlak pierdzieli głupoty, jakie ja potrafię powiedzieć - "Zróbcie przejście, nie możecie przyjąć. To tylko wasze błędy, przecież one nic nie robią! No dziewczyny!" Parodia xP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 20:05, Budep napisał:

> Holenderki ograły Rosję3:2!!!! Dziękujemy wam. Teraz tylko Polki muszą wygrać nie
ważne
> ile byle tylko wygrać i mamy półfinał.

JEEEEEEEEEEEEEST! Ależ emocje ;P.

Teraz Bułgaria, kiedy mecz? Bo chyba będzie jakaś dłuższa przerwa pomiędzy spotkaniami?

Co do trenera, który teraz prowadzi, to dużo lepszy. Sorry, ale Matlak pierdzieli głupoty,
jakie ja potrafię powiedzieć - "Zróbcie przejście, nie możecie przyjąć. To tylko wasze
błędy, przecież one nic nie robią! No dziewczyny!" Parodia xP.

No mecz już za kilka minut w Polsacie i Polsacie Sport. A co do II trenera Polek to jest to trener spokojny, mówiący konkretne uwagi podczas przerw technicznych. Ale trzeba powiedzieć ze to Matlak przygotował Polki do tego turnieju i to od niego zależało dyspozycja Polek.

PS: 20:25 mecz sięzaczyna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień jest chyba najbardziej stresujący na tych mistrzostwach.
Najpierw wymęczone zwycięstwo Holenderek a teraz nasze reprezentantki męczą się z drużyną Bułgarii. Mam nadzieję że damy radę wygrać gdyż wszystko układa się po naszej myśli i awans będzie zależeć tylko od naszej wygranej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować