Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Siatkówka

3097 postów w tym temacie

Dnia 21.04.2007 o 22:21, Gracz 23 napisał:

Przynajmnie nesi siatkarze radzą sobie z siatką lepiej niż z piłką nożną

Hehe no trafne spostrzeżenie, ale nasi piłkarze też grają coraz lepiej ;) swoją drogą ubiegły rok był tyle dla nas pełen sukcesów (zaskakujących) co porażek. Bo jakże odmienne mieliśmy odczucia gdy piłkarze sie skompromitowail na MŚ a jaka radość była po srebrnym medalu siatkarzy ;) Ja lubie oglądać siatkę, a jak gram to NIE lubie tylko grać na rozegraniu. Jeśli chodzi o moje siatkarskie typy to w Polsce jestem za Skrą Bełchatów a za granicą za Lube Blanca Macerata. Kobiecą siatkę rzadko oglądam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Właśnie oglądam to spotkanie i widzę, że chłopcy nie wstrzymują ręki... Całym sercem jestem za Jastrzębskim Węglem, ponieważ nie przepadam z Olsztynianami - tacy pewni siebie są... Poza tym w drużynie Jastrzębia są moi ulubieni zawodnicy - Łukasz Kadziewicz i Daniel Pliński... Nie dać się chłopcy, roznieść Olsztyn!
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie siatkówka nigdy nie była mocną stroną ale tam w sumie oglądałem mecze o mistrzostwa :).
PS: Pozdrowienia dla Mariusza Wlazłego :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 21:05, bezimienny15 napisał:

no a kto tak w ogule wygral ,bo nie oglądałem końcowki


AZS Olsztyn 1:3 Jastrzębski Węgiel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jakoś spróbowałem zmierzyć ten wyskok. :P I wyszło mi jakieś 75-80 centymetrów. To może nie jest zły wynik, ale zawsze może być lepiej. Szczególnie dlatego, że ja swoją "karierę" siatkarską wiążę raczej z pozycją atakującego. :) Bo przyjęcia zagrywki i wystawienia nie mam perfekcyjnie opracowanego. :P Zresztą w ataku też nie jestem idealny, ale tu mi idzie całkiem nieźle. Mój wzrost też nie jest imponujący - mniej więcej 180 centymetrów. :/ Ale ciągle rosnę. :D
A teraz mam do Was pytanie - czy znacie jakieś dobre ćwiczenia na nogi, które pomogłyby mi w poprawieniu wyskoku? Bo bardzo by mi się to przydało. :] Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2007 o 21:46, matiz123 napisał:

A teraz mam do Was pytanie - czy znacie jakieś dobre ćwiczenia na nogi, które pomogłyby mi
w poprawieniu wyskoku? Bo bardzo by mi się to przydało. :] Z góry dziękuję za odpowiedź. :)


http://www.muks.suwalki.pl/artykuly/cwiczenia/1.php

Zobacz na ta stronkę, tam opisany jest podobno swietny test na poprawienie skoczności stosowany przez zawodników z NBA, który gwarantuje poprawe wyskoku od 20 do 30 cm. Przeczytaj sobie wszystko dokładnie i zdecyduj się czy podejmujesz ten test. Ja osobiście planuję go zacząć dopiero w wakacje, ponieważ w roku szkolnym mam prawie codziennie treningi w klubie i jestem zbyt zmęczony by jeszcze robić ten test na skoczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Wyskok 80 cm to bardzo dobry wynik, bynajmniej zapomniałeś podać najważniejszą informację - zasięg ataku... Co do atakującego ja także jestem na tej pozycji najlepszy, więc właśnie z nią wiąże jakieś nadzieje. Jeśli chodzi Ci o ćwiczenia na wyskok to polecam wypróbować ten trening dyrdup''a... Są jeszcze inne sposoby, dość radykalne, ale skuteczne... Mianowicie kupienie obciążników na nogi i ćwiczenie w nich biegu i skoków. Taki rodzaj treningu zaoferował sobie Sebastian Świderski, kiedy był młody. Nosił obciążniki w ciągu dnia, a nawet chodził w nich do szkoły ( tutaj nie wiem czy to jest zdrowe ). Najwyraźniej jakoś to mu pomogło, nieprawdaż?
Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w klubie jeden chłopak kupił sobie obciążniki i jak przyszedł na trening to trener odradzał mu trening w nich, ponieważ podczas skakania w obciąznikach narażamy się na kontuzje kolan. Najbardziej żal mi Dawida Murka. Wystarczy popatrzeć jak on teraz gra. Jeszcze pare lat temu był jednym z najlepszych zawdoników Polski, a teraz przez te kolana musi grac na środkach przeciwbólowych i widac nie skacze już tak dobrze jak kiedyś. Z tym wyskokiem tez nie można przesadzać. Najlepszym przykładem na to jest obecnie najlepszy zawodnik świata GIBA. Gość łapie zaledwie 330 (jak na profesjonalnego gracza to mało) nie ma tez jakiś niesamowitych warunków fizycznych a jednak sobie świetnie radzi. W dodatku siatkówke zaczął trenowac gdy miał 14 lat, a więc nieco późno, więc jeśli ktoś nie dysponuje ogromnym wybiciem i wydaje mu sie że jest za późno by zacząć trenować, to niech sie tym nie przejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, jeśli te ćwiczenia mają dać aż taki efekt... Trzeba będzie spróbować! :D Teraz w sumie powinienem mieć trochę więcej czasu, bo po testach gimnazjalnych w szkole będzie luz. :) Dlatego w przyszłym tygodniu chyba zacznę robić sobie ten test. :)
A dzisiejszy trening siatkówki plażowej był całkiem przyjemny. :) Zdecydowanie dopisała pogoda (było bardzo ciepło, choć nie za gorąco). :D A sama gra też nie była najgorsza. Choć trzeba przyznać, że jeszcze robimy wiele błędów - ale na "plaży" gra się zdecydowanie inaczej niż w sali. :) Ciekawi mnie, na jakim poziomie będą pozostałe drużyny, które wezmą udział w tym turnieju. :D Ale fajnie by było gdyby udało nam się wygrać. ;) Choć może być z tym problem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to były świetne mecze jastrzębskiego węgla z azs.poziom naprawdę wysoki. myślę, że jastrzębski węgiel jest jedyną drużyną, która może przynajmniej powalczyć ze skrą. azs szybko by padł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się bardzo cieszę, że w tym roku to my organizujemy finał Ligi Światowej. Żadne układziki już nas nie pozbawią występu w finale, tak jak to było w poprzedniej edycji. Mam tu na myśli dziką kartę dla Włochów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 21:40, pretorianie napisał:

A ja się bardzo cieszę, że w tym roku to my organizujemy finał Ligi Światowej. Żadne układziki
już nas nie pozbawią występu w finale, tak jak to było w poprzedniej edycji. Mam tu na myśli
dziką kartę dla Włochów.


Zgadza się, ale mimo wszystko myslę, że tym razem Polska jest tak dobra, że żadna dzika karta nie mogłaby nam pokrzyżować planów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 22:23, dyrdup napisał:

> A ja się bardzo cieszę, że w tym roku to my organizujemy finał Ligi Światowej. Żadne układziki

> już nas nie pozbawią występu w finale, tak jak to było w poprzedniej edycji. Mam tu na
myśli
> dziką kartę dla Włochów.

Zgadza się, ale mimo wszystko myslę, że tym razem Polska jest tak dobra, że żadna dzika karta
nie mogłaby nam pokrzyżować planów.

Też tak uważam, tylko żeby nam się w kadrze bałagan nie zrobił, bo zaczyna istnieć jakaś dziwna moda na to żeby nie grać w drużynie narodowej, Przede wszystkim dotyczy to reprezentacji kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 18:52, jaceloth napisał:

nieźle gra częstochowa z bełchatowem 1-0 i 18-14 w drugim secie. ładny mecz

pokazują w telewizji? jeśli tak to na jakim programie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i Skra wygrała z Częstochową 3:2 i sprawdziła się przy tym stara zasada (kto wygrywa 2:0 a nie wygrywa w trzech setach, ten przegrywa w pięciu). Ostro grali, ale Skra jest niepokonana. Myslę że w drugiej parze zwycięży Jastrzebie i potem bedzie ciekawy finał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować